16 medali dla pływaków SOLEX-u Lębork

Utworzono: 11-10-2016

W sobotę 8 października 2016 r. na 25-metrowej pływalni w Gdyni odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie dzieci i młodzieży. W zawodach o medale i zwycięstwa rywalizowało 402 pływaków z 28 klubów: z Bydgoszczy, Brodnicy, Chojnic, Gdyni, Gdańska, Iławy, Kartuz, Lublina, Lęborka, Malborka, Olsztyna, Płocka, Rumi, Słupska, Sopotu, Sochaczewa i Tczewa.

Wysokie umiejętności zaprezentowali pływacy UKS 1 Meyn SOLEX Lębork zdobywając 16 medali (7 złotych, 4 srebrne, 5 brązowych).

Doskonałą formę zaprezentowała 10-letnia Hanna Walkusz wygrywając wyścig na dystansie 50 m stylem grzbietowym w czasie 0:40,44.
Wyścigi w swoich kategoriach wiekowych wygrali zdobywając złote krążki: Weronika Hallmann na dystansie 100 m stylem klasycznym i 100 m stylem motylkowym, Maciej Hrycyk na 100 m stylem grzbietowym, Agnieszka Kurek, Kacper Gliński i Jakub Winiarski na 100 m stylem klasycznym.
Srebrne medale zdobyli: Olimpia Gromulska na dystansach 100 m stylem zmiennym i 50 m stylem motylkowym, Zuzanna Wilmont na 50 m stylem klasycznym, Karolina Typczyńska na 100 m stylem grzbietowym.
Trzecie miejsca i brązowe medale zdobyli również: Weronika Klejna i Hanna Walkusz na dystansie 50 m stylem klasycznym, Natalia Złoch na 50 m stylem grzbietowym, Konrad Rybarczyk na 50 m stylem motylkowym, Agnieszka Kurek na 100 m stylem dowolnym.
Weronika Hallmann została uznana najlepszą zawodniczką zawodów w kategorii juniorek 16-letnich.