Aktualności

Uwaga hodowcy drobiu! Ptasia grypa nadal groźna!

Poniedziałek, 11 grudnia 2017

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Lęborku przypomina posiadaczom drobiu lub innych ptaków o zachowaniu szczególnych środków bezpieczeństwa, aby uniknąć przeniesienia wirusa wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), podtypu H5N8 do ich gospodarstw. Wirus ten rozprzestrzeniania się przez zarażone dzikie ptaki. Nie jest groźny dla ludzi, ale jest bardzo szkodliwy.
Więcej

Szkolenie nt. rozliczania dotacji z budżetów Jednostek Samorządu Terytorialnego

Poniedziałek, 11 grudnia 2017

Centrum Organizacji Pozarządowych przy Stowarzyszeniu EDUQ zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych na bezpłatne szkolenie pt.: Rozliczanie dotacji z budżetów Jednostek Samorządu Terytorialnego na zadania realizowane na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie - po zmianach. Spotkanie odbędzie się 14 grudnia 2017 w godzinach 16:00-19:00 w sali 128 w budynku przy ul. Krzywoustego 1.

Więcej

Konkurs na świąteczne dekoracje

Piątek, 8 grudnia 2017

Już po raz czternasty w okresie świątecznym w Lęborku organizowany jest Konkurs na Najbardziej Atrakcyjną Dekorację Świąteczną pod hasłem „Rozświetlmy Lębork”.  

Więcej

XXVI Bieg Mikołajkowy

Piątek, 8 grudnia 2017

Jak co roku, z okazji Mikołajek w dniu 7 grudnia br. na ulicach Lęborka przeprowadzony został XXVI Bieg Mikołajkowy. W Biegu udział wzięli uczniowie szkół podstawowych. Biegi przeprowadzone zostały w formie sztafet osobno dla dziewcząt, osobno dla chłopców.

 

Więcej

Ogłoszenie

Czwartek, 7 grudnia 2017

Burmistrz Miasta Lęborka ogłasza konkurs ofert na realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego w roku 2018.

Więcej

Przedświąteczna wizyta dzieci w ratuszu

Czwartek, 7 grudnia 2017

5 grudnia, lęborski ratusz odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3. Piątoklasistów przyjął Marian Kurzydło - Zastępca Burmistrza. Dzieci były zainteresowane pracą Burmistrza, sposobem funkcjonowania urzędu i historią samego budynku. Miłym akcentem kończącym spotkanie były wzajemne podziękowania oraz wręczenie drobnych upominków.  Po wizycie w Sali Rajców, uczniowie zwiedzili skarbiec mieszczący się w podziemiu. 
Więcej

E-składka - lęborski ZUS zaprasza na szkolenie

Środa, 6 grudnia 2017

Lęborski Inspektorat ZUS organizuje 12 grudnia 2017 r. kolejne, bezpłatne szkolenie dla płatników składek. Szkolenie zatytułowane  e-Składka – nowy wymiar rozliczeń, jest związane z wchodzącymi w życie od 1 stycznia 2018 r. zmianami  w opłacaniu składek.

Więcej

Marszałek Województwa przywiózł ponad 14 mln zł. Umowa podpisana

Poniedziałek, 4 grudnia 2017

Ponad 21 mln zł warte są projekty kompleksowej rewitalizacji obszaru Lębork „Nowy Świat”. 14,2 mln zł to dotacja Województwa Pomorskiego w ramach Zintegrowanych Projektów Rewitalizacyjnych. W poniedziałek 4 grudnia br. w ratuszu Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Wicemarszałek Wiesław Byczkowski oraz Burmistrz Lęborka Witold Namyślak podpisali umowę o dofinansowaniu projektów.
Więcej

Spotkanie z autorką książek o ks. Janie Kaczkowskim

Poniedziałek, 4 grudnia 2017

We wtorek, 5 grudnia 2017 roku, LCK Fregata zaprasza do Centrum Informacji Turystycznej przy alei Niepodległości w Lęborku, na spotkanie poświęcone księdzu Janowi Kaczkowskiemu. Gościem będzie Joanna Podsadecka.

Więcej

V posiedzenie II kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Lęborka

Piątek, 1 grudnia 2017

30 listopada br. odbyło się V posiedzenie II kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Lęborka. Młodzi Radni rozpatrzyli projekty uchwał w sprawie wygaśnięcia mandatów Radnych oraz powołania nowych, którzy złożyli ślubowanie. Wybrano także Członka Komisji Rewitalizacji, którym została Julia Kubisiak.

 

Więcej

Konkursy Lokalnej Grupy Działania „Dorzecze Łeby” na rok 2018

Piątek, 1 grudnia 2017

Zarząd Lokalnej Grupy Działania „Dorzecze Łeby” informuje o konkursach zaplanowanych na rok 2018 z podziałem na I i II półrocze:
Więcej

Mikołajki we „Fregacie”

Piątek, 1 grudnia 2017

Lęborskie Centrum Kultury zaprasza na Mikołajki w Kinie "Fregata". W tym roku 6 grudnia (środa) LCK proponuje animację wytwórni Disneya pod tytułem „Coco”.

Więcej

Ankieterzy przeprowadzą inwentaryzację źródeł emisji

Czwartek, 30 listopada 2017

W ramach sporządzanego „Planu działań na rzecz zrównoważonej energii i klimatu (SECAP), dla Gminy Miasto Lębork do roku 2030” od 1 do 3 grudnia br. ankieterzy firmy ATMOTERM S.A. z Opola przeprowadzą na terenie miasta inwentaryzację źródeł emisji.
Więcej

I Ty możesz zostać Mikołajem!

Czwartek, 30 listopada 2017

Zapraszamy na Finał akcji „I Ty możesz zostać Mikołajem” organizowanej przez Młodzieżowa Radę Miasta Lęborka. Wydarzenie jest finałem akcji, która w dniach 1-5 grudnia będzie odbywała się w lęborskich placówkach oświatowych. W dniu finału, oprócz licytacji, występów lokalnych zespołów, zostanie zapoczątkowana tradycja wspólnego uroczystego włączania iluminacji świątecznej.
Więcej

V Mikołajkowy Nordic Walking w Obliwicach

Środa, 29 listopada 2017

2 grudnia 2017 r. w Enklawie Ekologiczno-Historycznej w Obliwicach ok. trzystu Mikołajów po raz kolejny uczci pamięć Daniela Czapiewskiego, niestrudzonego propagatora polskiej turystyki, który stworzył Szymbarkową Krainę. 

Więcej

Sukces lęborczanki na 4. Opolskim Festiwalu Tańca

Środa, 29 listopada 2017

W dniach 24-26 listopada w Opolu odbywał się 4. Międzynarodowy Opolski Festiwal Tańca. Udział w imprezie wzięła Joanna Dawidowska, uczestniczka miniformacji TEMPO działającej w Szkole Podstawowej nr 8 w Lęborku. 

Więcej

Przejdź do góry strony