Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

I Ty możesz zostać Mikołajem!

Czwartek, 30 listopada 2017

Zapraszamy na Finał akcji „I Ty możesz zostać Mikołajem” organizowanej przez Młodzieżowa Radę Miasta Lęborka. Wydarzenie jest finałem akcji, która w dniach 1-5 grudnia będzie odbywała się w lęborskich placówkach oświatowych. W dniu finału, oprócz licytacji, występów lokalnych zespołów, zostanie zapoczątkowana tradycja wspólnego uroczystego włączania iluminacji świątecznej.
Więcej

V Mikołajkowy Nordic Walking w Obliwicach

Środa, 29 listopada 2017

2 grudnia 2017 r. w Enklawie Ekologiczno-Historycznej w Obliwicach ok. trzystu Mikołajów po raz kolejny uczci pamięć Daniela Czapiewskiego, niestrudzonego propagatora polskiej turystyki, który stworzył Szymbarkową Krainę. 

Więcej

Sukces lęborczanki na 4. Opolskim Festiwalu Tańca

Środa, 29 listopada 2017

W dniach 24-26 listopada w Opolu odbywał się 4. Międzynarodowy Opolski Festiwal Tańca. Udział w imprezie wzięła Joanna Dawidowska, uczestniczka miniformacji TEMPO działającej w Szkole Podstawowej nr 8 w Lęborku. 

Więcej

Plebiscyt Wolontariusz/Wolontariuszka Roku 2017. Nabór do 8 grudnia

Środa, 29 listopada 2017

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu Regionalne Centrum Młodzieży oraz Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Lęborskiego zaprasza do udziału w Plebiscycie Wolontariusz/Wolontariuszka Roku 2017. Plebiscyt prowadzony jest w 6 kategoriach:
 
Więcej

Pomoc żywnościowa - konkurs

Środa, 29 listopada 2017

Burmistrz Miasta Lęborka ogłasza otwarty konkurs ofert na zadanie publiczne miasta Lęborka w zakresie pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin  i osób pn.: “Pomoc żywnościowa 2018” 

Więcej

Prowadzenie centrum organizacji pozarządowych - konkurs

Środa, 29 listopada 2017

Burmistrz Miasta Lęborka ogłasza otwarty konkurs ofert na zadanie publiczne miasta Lęborka w zakresie działalności na rzecz organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust 3, w zakresie określonym  w pkt 1-32a,  pn.”Prowadzenie centrum organizacji pozarządowych” 

Więcej

Andrzejkowy turniej gier planszowych

Wtorek, 28 listopada 2017

Biblioteka miejska w Lęborku zaprasza wszystkich miłośników gier planszowych, niezależnie od wieku, do wspólnej zabawy podczas magicznego wieczoru andrzejkowego. Szczególnie mile widziane są całe rodziny. Andrzejkowy turniej gier planszowych odbędzie się 30 listopada o godz. 16.00 w Dziale dla dzieci i młodzieży. Wstęp wolny.

Więcej

„Mydełko czy las deszczowy” - miesiąc w Malezji i na Borneo

Wtorek, 28 listopada 2017

Biblioteka miejska zaprasza 30 listopada o godz. 18.00 do Klubu biblioteki na ostatnie w tym roku spotkanie podróżnicze, które przeniesie jego uczestników do rajskiej Malezji z nieziemskimi plażami, palmami, błękitną wodą i oszałamiająca przyrodą. 

Więcej

Zielony Lębork. Miasto pozyskało 2,35 mln zł dotacji na tereny zielone

Wtorek, 28 listopada 2017

Miasto Lębork w najbliższych latach czeka „zielona rewolucja”. Wszystko za sprawą wartego 2 mln 766 tys. zł projektu pn. „Więcej drzew i krzewów – zielony Lębork” obejmującego 55,8 tys. m2 miasta. Wniosek Lęborka otrzymał wysokie, 85 procentowe  dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Więcej

Kapituła Pomorskiej Drogi św. Jakuba spotkała się po raz kolejny

Wtorek, 28 listopada 2017

Kolejne spotkanie Kapituły Pomorskiej Drogi św. Jakuba odbyło się 23 listopada br. w Urzędzie Miejskim w Lęborku. Nad rozwojem pomorskiego szlaku debatowali przedstawiciele duchowieństwa, samorządów, organizacji turystycznych oraz pasjonaci z Klubów Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba.

 

Więcej

Asfalt na Małopolskiej do końca roku

Wtorek, 28 listopada 2017

Trwają prace drogowe na ulicy Małopolskiej. W ramach inwestycji wybudowana została kanalizacja deszczowa. Kolejnym etapem będzie wykonanie asfaltowej jezdni. W tym roku prace drogowe prowadzone są na 230 metrowym odcinku Małopolskiej od ul. Pomorskiej do Lubelskiej. W przyszłym roku wybudowane zostaną pozostałe fragmenty ulicy.
Więcej

Lęborski „Dzień bez Samochodu” wyróżniony przez Ministra

Wtorek, 28 listopada 2017

17 listopada br. w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa podczas konferencji o Europejskiej Polityce Transportowej Miasto Lębork oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Lęborska - Łeba” zostały uhonorowane podziękowaniami i dyplomem za wieloletnie organizowanie „Europejskiego Dnia bez Samochodu”.
Więcej

Puchar Burmistrza został w Lęborku! Turniej Piłki Nożnej rocznika 2005

Poniedziałek, 27 listopada 2017

10 klubów z Pomorza wzięło udział w Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Lęborka – rocznik 2005 i młodsi. W niedzielę 26 listopada br. w Miejskiej Hali Sportowej byliśmy świadkami futbolowego święta. Mocna obsada i duże zaangażowanie zawodników przyniosło wiele emocjonujących i wyrównanych pojedynków.
Więcej

Piosenki z Kabaretu Starszych Panów we „Fregacie”

Poniedziałek, 27 listopada 2017

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza 3 grudnia o godz. 18.00 na kabaret pt. „W czasie deszczu dzieci się nudzą”. Dorota Lulka, Paweł Nowak i Dominik Sadowski zaprezentują najbardziej znane i lubiane piosenki oraz dialogi z Kabaretu Starszych Panów.
Więcej

Laureaci XXXII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Mieczysława Stryjewskiego nagrodzeni

Poniedziałek, 27 listopada 2017

Rozstrzygnięty został 32. Ogólnopolski Konkurs Literacki im. M. Stryjewskiego. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 24 listopada w sali  w Lęborskiego Centrum Kultury „Fregata”. 

Więcej

Plac Piastowski z nowym chodnikiem

Poniedziałek, 27 listopada 2017

Prace energetyków i wykopy przy Placu Piastowskim przyśpieszyły remont chodnika w tym miejscu. W ramach odtworzenia nawierzchni chodnika w miejsce starych, popękanych płyt położoną nową kostkę betonową. Koszt remontu 100-metrowego odcinka pomiędzy ulicą Łokietka a Bohaterów Westerplatte wyniósł 24,8 tys. zł. Część z tych kosztów pokryła firma wykonująca modernizację sieci energetycznej.
Więcej
Ważne
Budżet Obywatelski na 2019 rok – w marcu składanie wniosków
13-02-2018
Rozpoczynamy szóstą edycję Budżetu Obywatelskiego w Lęborku. Składanie przez...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF