Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Blues we „Fregacie” – koncert zespołu HAWK

Środa, 25 października 2017

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na koncert bluesowy w wykonaniu grupy „HAWK”. To wydarzenie muzyczne odbędzie się w sobotę, 28 października o godz. 18.00 w kinie „Fregata” przy ulicy Gdańskiej 12.  

Więcej

„Sedes to nie śmietnik” – akcja informacyjna Wodociągów

Środa, 25 października 2017

Nieprawidłowe korzystanie z kanalizacji sanitarnej jest powodem coraz częstych awarii na sieci kanalizacyjnej w naszym mieście. Przyczynia się m.in. do zapychania rurociągów, przenośników oraz awarii pomp, głównie w obiektach mechanicznego oczyszczania ścieków. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lęborku rozpoczęło akcję informacyjną „Sedes to nie śmietnik”.
Więcej

Naprawdę Sajgon – o podróży do Wietnamu

Wtorek, 24 października 2017

Biblioteka zaprasza do Klubu na kolejne spotkanie podróżnicze. Tym razem, 26 października o godz. 18.00, o Wietnamie opowie lęborczanka, Anna Gołębiowska-Rusak.

Więcej

Od szkolenia do zatrudnienia – projekt OHP dla młodych

Wtorek, 24 października 2017

Pomorska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Gdańsku rozpoczęła rekrutację do projektu pn. „Od szkolenia do zatrudnienia – EFS” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Więcej

Ulica Kolonia w remoncie

Wtorek, 24 października 2017

Rozpoczął się remont ok. 300 metrowego odcinka chodnika przy ulicy Kolonia. W ramach prac drogowych wyremontowany zostanie chodnik po prawej stronie ulicy wraz z wjazdami na posesje, wyregulowane zostaną także krawężniki. Inwestycję wykonuje firma MAX-BRUK z Lęborka.
 

Więcej

Szkolenie o projektach finansowanych ze środków UE

Poniedziałek, 23 października 2017

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza na szkolenie organizowane w dniu 26 października 2017 r. poświęcone zasadom przygotowania, realizacji i rozliczania projektów finansowanych ze środków pochodzących z Unii Europejskiej w perspektywie finansowej na lata 2014-2020. 

Więcej

Amatorska Liga Siatkówki ruszyła

Poniedziałek, 23 października 2017

Lęborscy siatkarze rozpoczęli zmagania ligowe. W 11 edycji Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku startuje 9 zespołów, z czego 8 rozegrało swoje pierwsze mecze podczas pierwszej kolejki rundy zasadniczej. W niedzielę 22 października około 70 zawodników walczyło o ligowe punkty i jak najlepsze miejsce w tabeli. 

Więcej

Indywidualne Biegi Przełajowe – podsumowanie

Poniedziałek, 23 października 2017

W sobotę w lasku przy Stadionie Miejskim przeprowadzony został drugi z pięciu biegów zaliczany do Grand- Prix Lęborka sezonu 2017/2018. Na starcie stanęło 230 zawodniczek i zawodników z Bytowa, Słupska, Lęborka oraz powiatów: słupskiego, wejherowskiego, kartuskiego oraz lęborskiego

Więcej

W sobotę w Lęborku mecz II ligi siatkówki

Poniedziałek, 23 października 2017

W sobotę 28 października 2017r. o godz. 18 w Miejskiej Hali Sportowej przy ul. P. Skargi 52 rozegrany zostanie mecz II ligi piłki siatkowej mężczyzn Trefl Lębork – OPP Powiat Kołobrzeski. Wstęp wolny.
 
Więcej

Nowy klomb, ławki i kosze w Parku im. Michalskiego

Poniedziałek, 23 października 2017

Dobiegły końca prace modernizacyjne w Parku im. Mieczysława Michalskiego. W ramach małego projektu inwestycyjnego Budżetu Obywatelskiego Lęborka z ubiegłego roku w części parku od strony Alei Wolności i ronda Solidarności postawiono 13 ławek, nowe kosze, poprawiono chodniki oraz wybudowano nowy klomb.
Więcej

ChemChef w bibliotece

Piątek, 20 października 2017

Biblioteka Miejska zaprasza młodzież i dorosłych do Klubu Biblioteki, gdzie 27 października w godz. 17.00, 18.00, 19.00 odbędą się pokazy kuchni molekularnej.

Więcej

Nie pozwól pamięci zarastać trawą... Sprzątnij grób obok

Piątek, 20 października 2017

Muzeum Piaśnickie w Wejherowie w dniu 20 października (piątek), na zabytkowym wejherowskim cmentarzu przy ul. 3 Maja zainauguruje ogólnopolską akcję pt.: „Nie pozwól pamięci zarastać trawą... Sprzątnij grób obok”.

Więcej

Drugi bieg z cyklu Grand-Prix Lęborka

Czwartek, 19 października 2017

Już w najbliższą sobotę 21 października br. w lasku przy Stadionie Miejskim przeprowadzony zostanie drugi z pięciu biegów zaliczany do Grand- Prix Lęborka sezonu 2017/2018.

Więcej

Apel do przedsiębiorców działających na terenie Gminy Miasto Lębork

Czwartek, 19 października 2017

Szanowni Państwo, z myślą o wsparciu Seniorów, Gmina Miasto Lębork przystąpiła do programu „Ogólnopolska Karta Seniora” zawierając porozumienie o współpracy ze Stowarzyszeniem Manko z siedzibą w Krakowie, które jest organizatorem tego programu. O Ogólnopolską Kartę Seniora mogą ubiegać się osoby powyżej 60 roku życia posiadające obywatelstwo polskie.

Więcej

Nowe miejsca parkingowe przy Wojska Polskiego

Wtorek, 17 października 2017

Na przełomie września i października br. na osiedlu przy ulicy Wojska Polskiego powstało kilkanaście nowych miejsc parkingowych. 12 miejsc postojowych wygospodarowano na ulicy przy budynku nr 34 C-H. Prace drogowe polegały na montażu krawężników i utwardzeniu terenu podbudową z kruszywa na powierzchni 182m2.
Więcej

Wyniki Głosowania - Budżet Obywatelski 2018

Poniedziałek, 16 października 2017

 Informacja o wyniku głosowania nad projektami złożonymi w ramach „Budżetu Obywatelskiego w Lęborku na 2018 rok”.

Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF