Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Silny wiatr

Środa, 13 września 2017

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie przed silnym wiatrem na obszarze województwa pomorskiego – subregion wewnętrzny. Ważność od godz. 17.00 w dniu 13.09.2017 do godz. 09.00 dnia 14.09.2017.

 

Więcej

Dożynki Powiatowe w Charbrowie

Środa, 13 września 2017

W niedzielę, 17 września 2017 r. na stadionie "Chrobry" w Charbrowie odbędą się XVII Dożynki Powiatowe. Podczas imprezy będzie można obejrzeć występy zespołów artystycznych z gmin Nowa Wieś Lęborska, Wicko, Cewice oraz z Lęborka i Łeby.

Więcej

Forum Organizacji Pozarządowych

Środa, 13 września 2017

Centrum Organizacji Pozarządowych przy Stowarzyszeniu EDUQ w Lęborku oraz Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Lęborskiego zapraszają na  Forum Organizacji Pozarządowych. Spotkanie odbędzie się 14 września 2017 r. o godzinie 16.00  w Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości w Lęborku, ul. Krzywoustego 1.

 

Więcej

Remont komina kotłowni KR-1

Środa, 13 września 2017

We wrześniu br. na terenie kotłowni KR-1 Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej przy ul. Traugutta/I Armii Wojska Polskiego przeprowadzono remont komina kotłowni. W jego efekcie komin został skrócony o 6 metrów, zamontowano na nim też nowe urządzenia. Koszt niezbędnego remontu przeprowadzony przez specjalistyczną firmę z Suchego Dębu wyniósł ponad 100 tys. zł.
Więcej

Umowa podpisana. Lębork pozyskał 21,5 mln zł na budowę Węzła przesiadkowego

Wtorek, 12 września 2017

- Miasto Lębork dobrze przygotowało projekt i został on wysoko oceniony przez Zarząd Województwa – mówił podczas uroczystości podpisania umowy na realizację projektu „Budowa węzła integrującego podsystemy transportu zbiorowego i indywidualnego wraz z budową i modernizacją dróg, ścieżek oraz tworzenie tras rowerowych o charakterze transportowym” Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.
Więcej

Dofinansowanie projektów na wdrożenie wyników prac badawczo-rozwojowych

Wtorek, 12 września 2017

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłasza konkurs na dofinansowanie projektów w ramach Działania 3.2 „Wsparcie wdrożeń wyników prac B+R” Poddziałania 3.2.1 „Badania na rynek” (konkurs dedykowany projektom realizowanym w miastach średnich).
Więcej

Filmy dla najmłodszych za darmo we „Fregacie”

Wtorek, 12 września 2017

Już po raz siódmy w lęborskim kinie "Fregata" odbędą się pokazy filmów w ramach przeglądu „Gdynia Dzieciom”, który jest częścią Festiwalu Filmowego w Gdyni, najważniejszej polskiej imprezy filmowej. W programie darmowe projekcje, konkursy i zajęcia edukacyjne po i przed seansami. Wszystko to w lęborskiej „Fregacie” od 18 do 21 września 2017 roku.

 

Więcej

Święto polskiego kina w Lęborku

Wtorek, 12 września 2017

Repliki 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni są imprezą, która już po raz szósty zagości w kalendarzu wydarzeń filmowych organizowanych w LCK „Fregata”. Lęborska publiczność ma szansę obejrzeć wyselekcjonowane tytuły ubiegające się o Złote Lwy – główną nagrodę gdyńskiego festiwalu.
Więcej

Warsztaty piękna - III edycja

Wtorek, 12 września 2017

Co Twoja szafa mówi o Tobie? Czy zmagasz się z dylematem co na siebie włożyć? Z tymi problemami zmierzy się stylistka Aleksandra Werenczuk–Hinc - z wykształcenia  polonistka, z zawodu animatorka kultury, a z zamiłowania stylistka i pasjonatka mody.

 

Więcej

Aktywni na nowo z PUP

Wtorek, 12 września 2017

Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku informuje, iż pozyskał dodatkowe środki z Funduszu Pracy pozostającego w dyspozycji Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na realizację programu, którego realizacja wynika z diagnozy bieżących potrzeb rynku pracy skierowany jest do osób powyżej 30 roku życia pn. „Aktywni na nowo”.
Więcej

Losowanie kolejności projektów do Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok

Poniedziałek, 11 września 2017

W dniu 11 września 2017 r., o godzinie 15:30 w Sali Rajców (sala 101) Urzędu Miejskiego w Lęborku odbyło się publiczne losowanie kolejności projektów na Liście projektów do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018.

Więcej

Ścieżka rowerowa otwarta. Bezpieczny przejazd przez Park im. Michalskiego

Poniedziałek, 11 września 2017

Zakończyły się prace przy budowie ścieżki pieszo-rowerowej w Parku im. Michalskiego. Nowy odcinek jest przedłużeniem drogi rowerowej od ul. Wojska Polskiego i umożliwi legalny i bezkolizyjny przejazd rowerem przez Park Michalskiego w kierunku osiedla Jagiellońska, Czołgistów czy Legionów Polskich.
Więcej

Wizyta Marszałka. 12 września podpisanie umowy na budowę „Węzła przesiadkowego”

Poniedziałek, 11 września 2017

12 września br. o godz. 14 w Sali Rajców Urzędu Miejskiego w Lęborku uroczyście podpisana zostanie umowa na realizację projektu „Budowa węzła integrującego podsystemy transportu zbiorowego i indywidualnego wraz z budową i modernizacją dróg, ścieżek oraz tworzenie tras rowerowych o charakterze transportowym”.
Więcej

Konkurs plastyczny „Idźmy naprzód z nadzieją”

Piątek, 8 września 2017

Komitet obchodów Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej Lębork ‘2017 zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Idźmy naprzód z nadzieją”. Konkurs przeznaczony jest dla osób w wieki od 5 do 20 lat. Fundatorem nagród i wyróżnień rzeczowych oraz dyplomów jest Urząd Miejski w Lęborku. Termin składania prac upływa 9 października 2017r.
W załączeniu Regulamin konkursu plastycznego.
Więcej

9 września w Obliwicach finał VI Grand Prix Nordic Walking Nowa Wieś Lęborska 2017

Czwartek, 7 września 2017

W sobotę 9 września 2017 roku chodziarze po raz czwarty wyruszą na trasę w ramach  VI Grand Prix Nordic Walking Nowa Wieś Lęborska 2017 o Puchar Wójta Gminy Ryszarda Wittke. Będzie to finałowe połączenie trzech tras Nordic Walking na dystansie 21, 0925 km zwana  półmaratonem. Finałem imprezy będzie o godz. 17.30 Biesiada Ekologiczna w Obliwicach.
Więcej

Intensywne opady

Środa, 6 września 2017

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni informuje o prognozowanych intensywnych opadach deszczu na obszarze województwa pomorskiego w dniu 6 września od godz. 18.00, do godz. 16.00 w dniu 7 września 2017.

 

Więcej
Ważne
Budżet Obywatelski na 2019 rok – w marcu składanie wniosków
13-02-2018
Rozpoczynamy szóstą edycję Budżetu Obywatelskiego w Lęborku. Składanie przez...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF