Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Uroczystość patriotyczno-religijna w Krępie Kaszubskiej

Środa, 27 września 2017

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę września na cmentarzu w Krępie Kaszubskiej podczas uroczystości patriotyczno – religijnej uczczono pamięć pomordowanych więźniów Obozu Koncentracyjnego Stutthof.

 

Więcej

XVIII Drużynowe Mistrzostwa Szkół w Tenisie

Wtorek, 26 września 2017

Zawody odbyły się 23 września na kortach miejskich przy ul. 9 Maja. Udział w nich wzięło ponad 20 osób.

Więcej

Wmurowali urnę z ziemią pod budowanym pomnikiem gen. Sosabowskiego

Wtorek, 26 września 2017

Z udziałem harcerzy, członków Społecznego Komitetu budowy Pomnika generała brygady Stanisława Sosabowskiego w Lęborku, władz samorządowych z burmistrzem Witoldem Namyślakiem na czele, radnych, kombatantów i mieszkańców 25 września br. na skwerku przy miejskiej bibliotece wmurowano urnę z ziemią z pól bitewnych pod budowanym  pomnikiem gen. Sosabowskiego.
Więcej

Mammobus w Lęborku

Wtorek, 26 września 2017

LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się w Lęborku w dniu 19 października 2017 - na parkingu przy sklepie Kaufland, ul. Toruńska 6.

Więcej

MTB - Pazur Lęborskiego Lwa

Wtorek, 26 września 2017

W sobotę w lasku przy Stadionie Miejskim w Lęborku odbył się IX MTB Tour Lębork Pazur Lęborskiego Lwa. W zawodach mogli uczestniczyć zarówno zawodnicy amatorzy, jak i zrzeszeni w klubach sportowych.

Więcej

Pieszo i rowerowo z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu

Poniedziałek, 25 września 2017

W piątek 22 września br. w Lęborku  zorganizowane zostały przez LOT Ziemia Lęborska - Łeba ogólnodostępne rajdy z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu. Na starcie na Placu Pokoju stawiło się ponad 60 osób, w większości uczniowie z obu lęborskich liceów (piechurzy) oraz z Zespołu Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu (rowerzyści).
Więcej

Parking przy ulicy Teligi oddany do użytku

Poniedziałek, 25 września 2017

22 września br. przeprowadzony został odbiór techniczny nowo wybudowanego parkingu przy ul. Teligi. W ramach inwestycji odwodniono teren, wyłożono ok. 500 m2 placu kostką betonową lub kamienną oraz postawiono 4 lampy LED.

 

Więcej

"Europejski Dzień Bez Samochodu"

Piątek, 22 września 2017

22 września br. w Lęborku, podobnie jak w latach ubiegłych obchodzimy „Europejski Dzień Bez Samochodu”. Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Lęborska-Łeba” zorganizowała dziś rajd pieszy i rowerowy. Grupa piesza z przewodnikiem PTTK Tadeuszem Krawczykiem wyruszyła o godz. 9 z placu Pokoju na wycieczkę nad Jezioro Lubowidz. Kilkudziesięciu rowerzystów pod opieką Adama Matuszka zaliczy z kolei ok. 10-kilometrową trasę. Finał rajdu na Przystani Żeglarskiej w Lubowidzu.

Więcej

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 wylądowali… na Księżycu

Piątek, 22 września 2017

W dniach 10-13 września czternaścioro uczniów realizujących projekt naukowy „Pan Stanisław - Szkoła w Kosmosie” w obecnej Szkole Podstawowej nr 1 miało możliwość przeprowadzenia pierwszej na świecie młodzieżowej Misji Księżycowej. Misja odbyła się w Habitacie Lunares, zlokalizowanym na lotnisku w Pile, który jest unikatowym na skalę światową modelem bazy księżycowej lub marsjańskiej.
Więcej

Zapisy do „Lęborskiej Akademii Młodych”

Piątek, 22 września 2017

Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości „STOLEM” prowadzi nabór do „Lęborskiej Akademii Młodych”. W ramach projektu uczestnikom proponowane są 6-miesięczne staże przyuczające do zawodu ze stypendium stażowym w wysokości ok. 1390 zł „na rękę”/m-c i ubezpieczeniem oraz bezpłatne szkolenia komputerowych ECCC, w zakresie stylizacji paznokci, kursy prawa jazdy kat. C, D i C+E.
Więcej

IX MTB Tour Lębork Pazur Lęborskiego Lwa

Czwartek, 21 września 2017

CSiR  i LOT Ziemia Lęborska – Łeba organizują 23 września zawody kolarskie na terenach leśnych przy stadionie miejskim. Wyścig rowerowy MTB Pazur Lęborskiego Lwa jest imprezą otwartą.

Więcej

Termin opłaty za zezwolenie

Czwartek, 21 września 2017

Wydział Finansowo-Budżetowy Urzędu Miejskiego w Lęborku przypomina przedsiębiorcom prowadzącym na terenie miasta Lęborka sprzedaż lub podawanie napojów alkoholowych, że z dniem 30 września 2017 r. upływa termin wniesienia  opłaty III raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w 2017 roku.

Więcej

Raport z konsultacji społecznych

Czwartek, 21 września 2017

W dniach 14 sierpnia – 13 września 2017 r. zostały przeprowadzone konsultacje społeczne projektu uchwały Rady Miejskiej w Lęborku w sprawie zasad wyznaczania składu i działania Komitetu Rewitalizacji obszaru Lębork Nowy Świat. Uwagi, opinie i propozycje do przedmiotu konsultacji zbierano ustnie oraz elektronicznie z wykorzystaniem formularza konsultacyjnego.

Więcej

Trening ostrzegania i alarmowania

Środa, 20 września 2017

Informujemy mieszkańców miasta o treningu powszechnego ostrzegania i alarmowania z użyciem urządzeń akustycznych i syren alarmowych, który odbędzie się w dniu 21.09.2017 r. w kompleksie koszarowym JW 1889 w Lęborku przy ul. Obrońców Wybrzeża 1. 

Więcej

Wystawa Beksiński NIEZNANY

Środa, 20 września 2017

Wernisaż wystawy prac artysty Zdzisława Beksińskiego odbędzie się 22 września o godz.18.00. w klubie Biblioteki Miejskiej. Biblioteka zaprasza także miłośników sztuki, malarstwa i fotografii w dniach 22 – 27 września w godz. 11-19.

Więcej

Rajd pieszy i rowerowy w Europejski Dzień Bez Samochodu

Środa, 20 września 2017

 22 września 2017, z okazji Europejskiego Dnia Bez Samochodu i Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, odbędzie się rajd pieszy i rowerowy, który rozpocznie się o godz. 9.00 na Placu Pokoju. Trasa rajdu: Lębork – Jezioro Lubowidzkie – Lębork.

Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF