Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Prognoza na weekend

Piątek, 18 sierpnia 2017

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni przekazało krótkoterminową prognozę pogody dla województwa pomorskiego na okres 18– 20 sierpnia 2017r.
Od godziny 19.30 dnia 18.08. do godz. 19.30 dnia 19.08.2017. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem.

 

Więcej

XIV Mistrzostwa Lęborka w Pływaniu Długodystansowym

Piątek, 18 sierpnia 2017

20 sierpnia w Lubowidzu, na plaży miejskiej Miron koło Zajazdu Kaszubskiego, odbędą się Mistrzostwa Lęborka w Pływaniu Długodystansowym. Zawody rozpoczną się o godz. 12.00, dystans do pokonania - 2000 m, zapisy od 9.30 do 11.30, uroczyste wręczenie nagród o godz. 13.30.

 

Więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne – burzowo

Środa, 16 sierpnia 2017

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni informuje o prognozowanych na terenie województwa pomorskiego burzach - w dniu 16 sierpnia, do godzin porannych w dniu 17 sierpnia 2017.
Więcej

Obchody Święta Wojska Polskiego

Wtorek, 15 sierpnia 2017

Mszą Św. w Kościele Garnizonowym z udziałem delegacji jednostek wojskowych, władz samorządowych z Burmistrzem Lęborka i Starostą Lęborskim na czele oraz żołnierzy i ich rodzin, mieszkańców rozpoczęły się obchody Święta Wojska Polskiego w Lęborku.
Więcej

Prawie 3 mln zł na budowę ulic w zachodniej części miasta

Poniedziałek, 14 sierpnia 2017

Rozstrzygnięty został przetarg na budowę 5 ulic w zachodniej części miasta. Do końca września 2018 roku asfaltową nawierzchnię zyskają ulice Małopolska, Mazowiecka, Gen. Sosabowskiego, Szarych Szeregów i Batalionu Zośka. Oprócz 1800 metrów jezdni wybudowane zostanie 1345 metrów kanalizacji deszczowej. W tym roku wykonany zostanie I etap budowy ul. Małopolskiej (230 metrów).
Więcej

Zaproszenie na Święto Wojska Polskiego

Piątek, 11 sierpnia 2017

Dowódca 1 lęborskiego batalionu zmechanizowanego w Lęborku oraz Burmistrz Miasta Lęborka zapraszają mieszkańców miasta do udziału w obchodach Święta Wojska Polskiego. Uroczystości rozpoczną się w dniu 15 sierpnia 2017 r. o godz. 9.00 w Jednostce Wojskowej w Lęborku.
Program uroczystości:
Więcej

Informacja o wyborze partnera społecznego

Czwartek, 10 sierpnia 2017

W wyniku przeprowadzenia naboru na partnera spoza sektora finansów publicznych, do wspólnego przygotowania i realizacji projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Poddziałanie 6.2.2 Rozwój usług społecznych, ogłoszonego dnia 18.07.2017 . na stronie BIP Urzędu Miejskiego w Lęborku wyłoniono partnera społecznego.

Więcej

W Parku im. Michalskiego trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej

Środa, 9 sierpnia 2017

Trwają intensywne prace przy budowie ścieżki pieszo-rowerowej w Parku im. Michalskiego. Realizowany odcinek jest przedłużeniem drogi rowerowej od ulicy I Armii WP i umożliwi legalny i bezkolizyjny przejazd rowerem przez Park Michalskiego w kierunku osiedla Jagiellońska, Czołgistów czy Legionów Polskich. Inwestycja realizowana jest ze środków Budżetu Obywatelskiego.
Więcej

3,3 mln zł dotacji na miejskie inwestycje związane z wodami opadowymi

Wtorek, 8 sierpnia 2017

Ponad 3,3 mln zł otrzyma w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego miasto Lębork na budowę systemu odprowadzania oraz oczyszczania wód opadowych i roztopowych. Łączny koszt projektu wynosi prawie 4,9 mln zł. Dofinansowanie wyniesie 70% kosztów kwalifikowanych.
Więcej

Szpital podpisał umowę w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Lęborka

Wtorek, 8 sierpnia 2017

4 sierpnia 2017 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lęborku z udziałem marszałków Wiesława Byczkowskiego i Pawła Orłowskiego oraz Dyrektor SPS ZOZ w Lęborku - Lidii Kodłubańskiej uroczyście podpisano umowę projektu poprawiającego dostępność świadczeń zdrowotnych pacjentów ze schorzeniami układu krążenia.
Więcej

Bezpłatne kursy językowe i komputerowe w Inkubatorze Przedsiębiorczości

Wtorek, 8 sierpnia 2017

Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości "STOLEM" w Lęborku zaprasza do skorzystania z oferty bezpłatnych kursów językowych (120 godzin, język angielski lub niemiecki) oraz kursu komputerowego (120 godzin, różne poziomy zaawansowania). Organizatorzy zapewniają egzamin i certyfikację na zakończenie szkolenia, bezpłatne materiały szkoleniowe oraz dogodne terminy zajęć.
Więcej

Komunikat

Poniedziałek, 7 sierpnia 2017

Burmistrza Miasta Lęborka  zawiadamia, iż w dniach od 14 sierpnia 2017 r. do 13 września 2017 r. przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały Rady Miejskiej w Lęborku w sprawie zasad wyznaczania składu  i działania Komitetu Rewitalizacji obszaru Lębork Nowy Świat.

Więcej

Budowa parkingu przy ul. Teligi zgodnie z harmonogramem

Poniedziałek, 7 sierpnia 2017

Trwa budowa parkingu na 50 miejsc postojowych przy ul. Teligi. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca września br. Do tej pory wymienione zostało podłoże i ułożono większość krawężników. Kolejnym etapem będą prace brukarskie i montaż oświetlenia (4 lampy LED).
 
Więcej

Wsparcie na nowe miejsca pracy w organizacjach pozarządowych

Poniedziałek, 7 sierpnia 2017

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w subregionie słupskim przyjmuje wnioski na przyznanie bezzwrotnego wsparcia finansowego na utworzenie nowych miejsc pracy w nowych lub istniejących przedsiębiorstwach społecznych bądź w podmiotach ekonomii społeczne. Nabór wniosków trwa do 14 sierpnia br.
Więcej

Konkurs Fundacji BOŚ pn. EkoModel EDYCJA 2017

Poniedziałek, 7 sierpnia 2017

Burmistrz Miasta Lęborka zachęca do wzięcia udziału z drugiej edycji konkursu EkoModel organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Jest to konkurs modelarski polegający na samodzielnym lub grupowym wykonaniu modelu EKO instalacji dla domu jedno - lub wielorodzinnego.

Więcej

Zostań liderem Szlachetnej Paczki w Rejonie Lębork

Poniedziałek, 7 sierpnia 2017

Organizatorzy akcji „Szlachetna Paczka” szukają pełnoletnich, aktywnych osób z energią do działania w terenu Lęborka i okolic. Ludzi szukających wyzwań, których nakręcają kolejne zwycięstwa. Ludzi ciekawych świata, otwartych na innych, odpowiedzialnych i zaangażowanych w to, co robią.
Więcej
Ważne
Budżet Obywatelski na 2019 rok – w marcu składanie wniosków
13-02-2018
Rozpoczynamy szóstą edycję Budżetu Obywatelskiego w Lęborku. Składanie przez...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF