Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Zaproszenie na VI Konferencję Przeciw Przemocy w Rodzinie

Piątek, 6 października 2017

Burmistrz Miasta Lęborka oraz Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lęborku zapraszają 9 października 2017 na VI Konferencję Przeciw Przemocy w Rodzinie "Z perspektywy, czyli jak działać aby zadziałać...".

Więcej

8 października Msza Św. pamięci Żołnierzy-Górników

Piątek, 6 października 2017

8 października o godzinie 12.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, z inicjatywy p. Bernarda Neumeullera i Związku Represjonowanych Politycznie Żołnierzy Górników, Zarząd Okręgowy w Słupsku, odprawiona zostanie uroczysta Msza Św. z okazji 68 rocznicy powstania batalionów i represjonowanych politycznie żołnierzy górników.
Więcej

Wzrost stanów wody w zlewniach rzek na Pomorzu

Czwartek, 5 października 2017

W związku z obserwowanymi i prognozowanymi opadami deszczu, w zlewniach rzek Przymorza do rana 7 października br. spodziewane są wzrosty stanów wody w strefie stanów średnich i wysokich, lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych.

Więcej

Powstanie baza operatorów turystyki kajakowej

Czwartek, 5 października 2017

Samorząd Województwa Pomorskiego, realizując przedsięwzięcie strategiczne „Pomorskie Szlaki Kajakowe” zaprasza operatorów turystyki kajakowej do nieodpłatnego  zgłoszenia i rejestracji swojej oferty w bazie operatorów turystyki kajakowej działających na terenie woj. pomorskiego.

Więcej

Spotkanie z lęborskimi caminowiczkami okraszone muzyką flamenco

Czwartek, 5 października 2017

11 października 2017 r.(środa) o 19.00 w domu parafialnym przy sanktuarium św. Jakuba w Lęborku odbędzie się spotkanie z dwoma lęborskimi caminowiczkami: Katarzyną Jachimowicz i Joanną Stolc, które nawiedziły w Santiago de Compostela grób Patrona Lęborka przemierzając szlak Camino pieszo (Kasia) i rowerem (Asia). 

Więcej

Nagrodzeni za sukcesy w nauce, sporcie kulturze i sztuce

Środa, 4 października 2017

Burmistrz Miasta Lęborka, w ramach Uchwały Nr XXVII-460/2013 Rady Miejskiej  w Lęborku z dnia 20 czerwca 2013 r. w sprawie przyjęcia lęborskiego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży, przyznał nagrody i wyróżnienia, które zostaną wręczone podczas uroczystego spotkania oświatowego związanego z Dniem Edukacji Narodowej w dniu 12 października 2017 r.  o godz. 10.00 w Sali Rajców Urzędu Miejskiego w Lęborku przy ul. Armii Krajowej 14.

Więcej

Ostrzeżenia przed silnym wiatrem i sztormem

Środa, 4 października 2017

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni przekazało ostrzeżenie sztormowe i przed silnym wiatrem, szczególnie w subregionie nadmorskim, od godz.17:00 dnia 4.10.2017 do godz. 8:00 dnia 5.10.2017.

Więcej

Grand - Prix Lęborka sezonu 2017/2018 rozpoczęte

Środa, 4 października 2017

W ub. sobotę w lasku przy Stadionie Miejskim w Lęborku przeprowadzony został pierwszy z pięciu biegów zaliczany do Grand-Prix Lęborka sezonu 2017/2018. W biegach wystartowało prawie 190 zawodniczek i zawodników z powiatu wejherowskiego, kartuskiego i lęborskiego, Bytowa, Słupska  i Rumi.

Więcej

Apel do przedsiębiorców działających na terenie Gminy Miasto Lębork

Środa, 4 października 2017

Szanowni Państwo, z myślą o wsparciu Seniorów, Gmina Miasto Lębork przystąpiła do programu „Ogólnopolska Karta Seniora” zawierając porozumienie o współpracy ze Stowarzyszeniem Manko z siedzibą w Krakowie, które jest organizatorem tego programu. O Ogólnopolską Kartę Seniora mogą ubiegać się osoby powyżej 60 roku życia posiadające obywatelstwo polskie.

Więcej

Spektakl dla najmłodszych w Stacji Kultura

Wtorek, 3 października 2017

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na kolejne przedstawienie z cyklu „Niedzielne spotkania z teatrem”. 22 października 2017 Teatr „Władca Lalek” zaprezentuje w Stacji Kultura (dworzec PKP, ul. Dworcowa 8) spektakl pod tytułem ''O królewnie, strachu i wróblach na dachu''.

Więcej

XIV Lęborski Tydzień Kultury Chrześcijańskiej

Wtorek, 3 października 2017

Tak jak w poprzednich trzynastu latach, w dniach sąsiadujących z Dniem Papieskim  (od 6 do 16 oraz 22 października 2017 r.) na terenie miasta Lęborka i gminy Nowa Wieś Lęborska (dekanat lęborski) organizowane będą wydarzenia kulturalne nawiązujące do hasła przewodniego  – w tym roku jest to zachęta płynąca z całego nauczania św. Jana Pawła II „IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ”.
Więcej

Wernisaż fotograficzny "Lęborskie ptaki"

Wtorek, 3 października 2017

W czwartek w Centrum Informacji Turystycznej "Brama Kaszubskiego Pierścienia" miał miejsce wernisaż autorskiej wystawy zdjęć Mirosława Szustera z Lęborskie Klubu Fotograficznego pod tytułem "Lęborskie ptaki". Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Więcej

Wystawa o generale Sosabowskim w Muzeum

Wtorek, 3 października 2017

29 września br. w Galerii „Strome Schody” lęborskiego Muzeum odbył się Wernisaż Wystawy „Generał Stanisław Sosabowski twórca i dowódca 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej”. Wystawa dostępna dla zwiedzających będzie do końca listopada br.
Więcej

Zmiany w nazwach ulic w Lęborku

Poniedziałek, 2 października 2017

Zgodnie z ustawą z dnia 1.04.2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego, samorządy zobowiązane były do weryfikacji patronów ulic. W Lęborku stosowne uchwały Rada Miejska w sprawie nadania nazw ulicom podjęła na sesji w dniu 31.08.2017 r.

Więcej

Peregrynacja Figury Matki Bożej Fatimskiej w Lęborku

Sobota, 30 września 2017

Na zakończenie obchodów 100-lecia Objawień Fatimskich Diecezja Pelplińska przeżywa Peregrynację Figury Matki Bożej Fatimskiej. 30 września br. Figura wprowadzona została do kościoła Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Lęborku a po Mszy Św. celebrowanej przez Księdza Biskupa Wiesława Śmigla ulicami miasta przeszła procesja różańcowa.
Więcej

Głosowanie na Budżet Obywatelski

Piątek, 29 września 2017

Burmistrz Miasta Lęborka informuje mieszkańców Lęborka o sposobie głosowania, wykazie punktów (miejsc) do głosowania, adresie strony internetowej oraz dniach i godzinach głosowania nad złożonymi projektami w ramach „Budżetu Obywatelskiego w Lęborku” na 2018 rok. 

Więcej
Ważne
Dzień Dziecka w Lęborku
15-05-2018
1 czerwca zapraszamy wszystkie dzieci na wspaniałą zabawę na Placu Pokoju. Czekają...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF