Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Otwarcie ronda Miasta Wołkowysk na osiedlu „Lębork-Wschód”

Czwartek, 20 lipca 2017

W piątek 21 lipca 2017 r. o godz. 15.00 odbędzie się uroczyste odsłonięcie tablicy z nazwą „Rondo Miasta Wołkowysk”.
Więcej

Promowali Lęborskie Dni Jakubowe w Łebie

Środa, 19 lipca 2017

We wtorek 18 lipca br. Łebę odwiedzili podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Lęborku. Celem wyjazdu do nadmorskiej miejscowości była promocja Lęborskich Dni Jakubowych. Wyposażeni w balony, wiatraczki, ulotki i plakaty podopieczni ŚDS-u informowali przede wszystkim turystów o zbliżającym się Święcie Miasta. Podobne wyjazdy promocyjne realizowane są od wielu lat.
Więcej

Biuletyn Miejski w nowej odsłonie

Środa, 19 lipca 2017

Biuletyn Urzędu Miejskiego w Lęborku przeszedł metamorfozę. W okazji Lęborskich Dni Jakubowych ratuszowe wydawnictwo wydane zostało w nowej szacie graficznej. 20-stronicowe bezpłatne pismo  do rąk mieszkańców i turystów trafiło we wtorek. Biuletyn Miejski zyskał nowy, atrakcyjny wygląd,  ma więcej zdjęć i infografik oraz objętości. Dostępny będzie także w wersji elektronicznej w internecie.

Więcej

XI Międzynarodowy Zlot Jakubów już w sobotę

Środa, 19 lipca 2017

Ważnym i stałym punktem Lęborskich Dni Jakubowych jest Międzynarodowy Zlot Jakubów, który od lat cieszy się dużą popularnością wśród Jakubów z Lęborka i z całej Polski.
Więcej

XVII Bieg Uliczny św. Jakuba Ap. - 22 lipca

Środa, 19 lipca 2017

Już w tę sobotę - 22 lipca br. odbędzie się XVII Bieg Uliczny św. Jakuba Ap. Zapraszamy wszystkich sympatyków biegania do udziału. Bieg zostanie przeprowadzony ulicami Lęborka na dystansie 10 km. Trasa biegu jest atestowana i liczy 4 okrążenia.
Więcej

Ograniczenia w ruchu podczas Lęborskich Dni Jakubowych

Środa, 19 lipca 2017

Informujemy, że w dniach 21-23 lipca 2017r. /piątek, sobota, niedziela/ w związku z odbywającą się na Placu Pokoju w Lęborku imprezą masową pn. „Lęborskie Dni Jakubowe 2017” nastąpią pewne ograniczenia w ruchu drogowym.   
Więcej

Ogłoszenie otwartego naboru na partnera

Wtorek, 18 lipca 2017

Burmistrz Miasta Lęborka ogłasza otwarty nabór na partnera spoza sektora finansów publicznych do wspólnej realizacji projektu w ramach Poddziałania 6.2.2. Rozwój usług społecznych Regionalnego programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.
Więcej

25 lat kapłaństwa o. Piotra Pawlika

Wtorek, 18 lipca 2017

W sobotę, 15 lipca o godz. 9.00, o. Piotr Pawlik odprawił Mszę Św. z okazji dziękczynienia za 25 lat kapłaństwa. Ojciec Pawlik przez osiem lat pełnił funkcje gwardiana i proboszcza Sanktuarium św. Jakuba Ap. w Lęborku. We Mszy dziękczynnej uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz samorządowych Lęborka.

 

Więcej

Lęborskie Dni Jakubowe już w tym tygodniu!

Poniedziałek, 17 lipca 2017

Największa lęborska impreza, przyciągająca tysiące lęborczan i turystów odbędzie się już w tym tygodniu!
Lęborskie Dni Jakubowe, które w tym roku odbywają się w dniach 21-23 lipca, zainauguruje uroczyste posiedzenie Rady Miejskiej w dniu 21 lipca. Podczas sesji wręczone zostanie Honorowe Wyróżnienie Miasta Lęborka „Lęborski Lew”, które w tym roku przyznane zostało Pani Annie Sobolewskiej.
Więcej

Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej drużyn 6-osobowych

Piątek, 14 lipca 2017

Serdecznie zapraszamy chętną młodzież do udziału w Wakacyjnym Turnieju Piłki Nożnej drużyn 6-osobowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych pod patronatem Burmistrza Miasta Lęborka.

Więcej

Wolno żyjące koty pod opieką

Czwartek, 13 lipca 2017

Przypominamy o potrzebie poddawania kotów wolno żyjących zabiegom sterylizacji / kastracji. Koty wolno żyjące w Lęborku  poddawane są zabiegom, które w całości są finansowane z budżetu miasta Lęborka. Zabiegi przeprowadza dr Mirosław Frączek, prowadzący gabinet weterynaryjny MIR-VET przy ul. Czołgistów.

Więcej

Mistrzostwa Polski Juniorów we Wrocławiu

Środa, 12 lipca 2017

W niedzielę we Wrocławiu zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w strzelectwie sportowym.
Bardzo udany start w mistrzostwach odnotowali zawodnicy Lidera-Amicus Lębork.
Już w pierwszym dniu rywalizacji doskonale wypadł Stanisław Boniaszczuk, który w karabinie pneumatycznym wywalczył srebrny medal i tytuł v-ce mistrza Polski.

 

Więcej

Wyróżnienie Honorowe "Lęborski Lew" przyznane

Wtorek, 11 lipca 2017

Kapituła Wyróżnienia Miasta Lęborka „Lęborski Lew” na posiedzeniu Prezydium w dniu 10 lipca 2017 r. podliczyła głosy oddane na osobę nominowaną do Wyróżnienia Nagrody Miasta Lęborka „Lęborski Lew”. W głosowaniu oddano 11 ważnych głosów. Wyróżnienie Honorowe „Lęborski Lew” otrzymała Pani Anna Sobolewska.
Więcej

Pomorskie dla Zdrowia – akcja Urzędu Marszałkowskiego

Wtorek, 11 lipca 2017

Pomorskie dla Zdrowia to cztery wydarzenia, które będą realizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz szpitale marszałkowskie w lipcu i sierpniu  br. we Wdzydzach Kiszewskich (15 lipca), w Gdańsku (23 lipca), Gdyni (30 lipca) oraz w Ustce (13 sierpnia).
Więcej

Jarmark Wdzydzki

Poniedziałek, 10 lipca 2017

W dniach 15 -16 lipca, w godz. 10.00 – 18.00, w Muzeum we Wdzydzach odbywać się będzie  44. Jarmark Wdzydzki - największy na Kaszubach kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego.
Więcej

Ostrzeżenie przed burzami

Poniedziałek, 10 lipca 2017

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni informuje o prognozowanym występowaniu na obszarze województwa pomorskiego burz z opadami deszczu i porywami wiatru, lokalnie opady gradu.
Więcej
Ważne
Budżet Obywatelski na 2019 rok – w marcu składanie wniosków
13-02-2018
Rozpoczynamy szóstą edycję Budżetu Obywatelskiego w Lęborku. Składanie przez...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF