Aktualności

46. Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej "RODNO MOWA" eliminacje powiatowe

Czwartek, 11 maja 2017

W dniu 9 maja 2017 roku przed Komisją Konkursową swoje umiejętności recytatorskie prezentowali  uczestnicy eliminacji powiatowych Powiatu Lęborskiego w ramach 46. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodno Mowa” 2017.
Więcej

Nowy Przewodniczący Rady Miejskiej

Czwartek, 11 maja 2017

Z dniem 10 maja br. funkcję Przewodniczącego Rady Miejskiej w Lęborku przestał pełnić Maciej Szreder.
Rada na Przewodniczącego wybrała Bogdana Oszmiana. Wiceprzewodniczącym Rady został Jarosław Litwin.
Więcej

Puchar Polski Nordic Walking

Czwartek, 11 maja 2017

Gmina Potęgowo  serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w zawodach Pucharu Polski Nordic Walking, które odbędą się w niedzielę, 14 maja 2017 r.
Więcej

Lokalna Grupa Działania "Dorzecze Łeby" zaprasza na spotkania konsultacyjne

Czwartek, 11 maja 2017

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dorzecze Łeby” zaprasza potencjonalnych wnioskodawców na spotkania konsultacyjne ws. zasad i kryteriów udzielania wsparcia w budżetu LSR. Najbliższe spotkania odbędą się 22 i 23 maja w GOKiS w Wicku.
Więcej

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2017

Czwartek, 11 maja 2017

W roku 2017 realizowany będzie program wieloletni „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” –Priorytet 3. W ramach programu Wojewoda Pomorski przyznał Gminie miasto Lębork dotację celową z budżetu Państwa w łącznej kwocie 12 000 zł, z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu do bibliotek szkolnych nowości wydawniczych (książek niebędących podręcznikami).

Więcej

XXVII Sesja Rady Miejskiej

Wtorek, 9 maja 2017

XXVII Sesja Rady Miejskiej w Lęborku odbędzie się w dniu 10.05.2017 r. o godz. 12.30 w sali Rajców Urzędu Miejskiego w  Lęborku.
Więcej

Asfalt i betonowa kostka na Lubelskiej. Wzmocniono rów melioracyjny

Wtorek, 9 maja 2017

Na początku maja br. położono asfalt na ostatnim 117 metrowym odcinku ulicy Lubelskiej (od strony Topolowej). Boczne odgałęzienie wyłożoną kostką betonową (75 metrów). Pod ulicą wybudowano 54 metry kanalizacji deszczowej. Zakres prac obejmował budowę bezpiecznego, wyniesionego skrzyżowania, wzmocnione zostały także skarpy przylegającego do ulicy rowu melioracyjnego.
Więcej

Klub Biblioteki zaprasza na Warsztaty Piękna

Wtorek, 9 maja 2017

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku zaprasza na Warsztaty Piękna. Najbliższe spotkania odbędą się 11 maja i 1 czerwca o godz. 16. Tematem spotkania 11 maja będzie dobór fryzury i okularów do kształtu twarzy.  Na zajęcia należy się zapisać – telefonicznie  59 86 22 307 lub drogą elektroniczną ko@biblioteka.lebork.pl
Więcej

Tatrzańska z nowym asfaltem i kanalizacją deszczową

Poniedziałek, 8 maja 2017

Zakończyły się prace drogowe przy budowie ulicy Tatrzańskiej. Do tej pory gruntowa droga zyskała na odcinku od Lubelskiej do Myśliwskiej 246 metrów jezdni asfaltowej oraz krawężniki. W ramach inwestycji położono także 173 metrów kanalizacji deszczowej wraz z separatorami, wzmocniono także przepust pod drogą.
Więcej

Kabaret Łowcy.B w Lęborku

Poniedziałek, 8 maja 2017

Wszystkich miłośników dobrej zabawy zapraszamy na występ kabaretu Łowcy.B. Spektakl jednej z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych grup kabaretowych w Polsce odbędzie się w czwartek, 11 maja, w sali kinowej przy ulicy Gdańskiej 12 o godzinie 20.00.
Więcej

6 maja „MOTOSERCE” na placu Pokoju. Szczytny cel i morze atrakcji

Piątek, 5 maja 2017

Klub motocyklowy Cruiseriders North we współpracy z Młodzieżową Radą Miasta i pod patronatem Burmistrza Lęborka po raz czwarty organizuje w Lęborku „Motoserce”. 6 maja na Placu Pokoju w Lęborku w godzinach 10-16 na chętnych do oddania krwi  będzie czekał „krwiobus”..., oraz wiele atrakcji dla małych i dużych.

 

Więcej

Zasady ogólne naboru na rok szkolny 2017/2018

Piątek, 5 maja 2017

Do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej przyjmuje się dzieci i młodzież zamieszkałą w obwodzie danej placówki, na podstawie zgłoszenia rodziców.

Więcej

Forum Przedsiębiorstw 2017

Piątek, 5 maja 2017

Agencja Rozwoju Pomorza zaprasza 31 maja 2017 r., o g. 9.00  do Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni na Forum Przedsiębiorstw. Forum przyciąga co roku około 300 przedstawicieli pomorskich firm, głównie z sektora MSP.  Jest doskonałą okazją  do zdobycia wiedzy i praktycznych informacji związanych z prowadzeniem firmy, wymiany doświadczeń oraz nawiązania kontaktów biznesowych.
Więcej

Kolorowe Podwórka - gdzie spotkać krasnoludki?

Piątek, 5 maja 2017

Biblioteka Miejska w Lęborku zaprasza na majowy event Kolorowe Podwórka tradycyjnie odbywający się pod hasłem Mamo, tato zapisz mnie do biblioteki. Zabawa adresowana jest do najmłodszych mieszkańców naszego miasta.
 
Więcej

PAPIEROWA WIKLINA - warsztaty w Bibliotece Miejskiej

Czwartek, 4 maja 2017

Jeżeli masz czas i papierowa wiklina jest jeszcze dla Ciebie tajemnicą, przyjdź do lęborskiej biblioteki. 9 maja 2017 roku o godz. 16.00, w trakcie zajęć na Twórczym Poddaszu będzie można nauczyć się jak wykonać papierowe rurki z gazet i magazynów i poznać techniki wyplatania.
Więcej

Konferencja Erasmus+ w Lęborku

Czwartek, 4 maja 2017

25 kwietnia br. odbyła się w Lęborku konferencja Erasmus+ BUS, której organizatorami byli Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie oraz Gimnazjum nr 1 im. J. Wybickiego w Lęborku.

Więcej

Przejdź do góry strony