Bojan Żubry mistrzem Amatorskiej Ligi Siatkówki

Utworzono: 26-04-2016

Zakończyły się rozgrywki 9. edycji Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku rozgrywanej pod patronatem burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka.
W niedzielę 24 kwietnia zostały rozegrane mecze o miejsca 1-8.  W meczu o 7 miejsce AZS Lębork szybko rozbił zespół I LO, bez straty seta. W pojedynku o miejsce 5, KS Strzebielino pokonał 2:0 zespół Romek Lębork.
Po tych meczach, rozpoczęła się najważniejsza rywalizacja o miejsca medalowe. W meczu o 3 miejsce KS Baza 44 grała z Klaja Cafee. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Klaja Cafee.
Najwięcej emocji na boisku, ale i również na trybunach dostarczył finał tegorocznych rozgrywek pomiędzy Bojan Żubry i Drywa Kowalstwo. Zespoły nie zawiodły licznie zgromadzonej publiczności i walczyły o każdy punkt.
Pierwszy set wygrali zawodnicy Bojan Żubry do 23. W drugim dość niespodziewanie wysoko przegrali do 18. Rozstrzygnięcie  miało nastąpić w trzecim secie.
Bojan Żubry w końcówce trzeciego seta odskoczył na kilka punktów zespołowi Drywa Kowalstwo i pomimo zmniejszenia różnicy punktowej przez zawodników Drywa Kowalstwo, to Bojan Żubry świętował pierwsze mistrzostwo w amatorskich rozgrywkach od 9 lat.

Po zakończeniu meczu finałowego odbyło się podsumowanie tegorocznych rozgrywek siatkarzy amatorów. Z rąk Mariana Kurzydło, sekretarza miasta Lęborka i Mariana Borka dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji zespoły z miejsc 9-4 otrzymały puchary i okazałe dyplomy. Przed medalową klasyfikacją nagrodzeni zostali najlepsi zawodnicy ligi. Zostało wyróżnionych 6 zawodników: Grzegorz Koziacz ( I LO), Paweł Pallach (KS Strzebielino), Przemysław Krampa (KS Baza), Karol Richert (Drywa Kowalstwo), Szymon Bajek (Klaja Cafee) i Wojtek Dawid (Bojan Żubry). Zawodnicy otrzymali pamiątkowe piłki i upominki od zespołu Atom Trefl Sopot.
Zaraz po nich zostały nagrodzone zespoły medalowe. Brązowe medale otrzymali zawodnicy Klaja Cafee, srebrne medale otrzymali zawodnicy Drywa Kowalstwo, zaś złote medale, upominki od zespołu Lotos Trefl Gdańsk oraz bilety na mecz finałowy Orlen Ligi pomiędzy Atom Trefl Sopot – Chemik Police wywalczyli zawodnicy zespołu Bojan Żubry.