Ferie z rakietą

Utworzono: 19-02-2016

W pierwszym tygodniu ferii zimowych Centrum Sportu i Rekreacji, Szkoła Tenisa „SMECZ” zorganizowały w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8 dwudniowy błyskawiczny turniej tenisa ziemnego dla dzieci i młodzieży. Turniej przeprowadzony został w trzech kategoriach.

Wśród uczniów szkół podstawowych Maciej  Szymankiewicz pokonał Jakuba Kozłowskiego 2:1 /4:6,6:3,7:0 /.
W kategorii dziewcząt ”open” Justyna Horbacz pokonała Martę Pietrzykowską /II miejsce/ 6:4,6:4 oraz Martynę Niewolin / III miejsce / 6:3, 6:3.

Wśród najliczniej obsadzonej kategorii gimnazjalistów i ponadgimnazjalistów - 8 zawodników - mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym” w 2 grupach następnie odbyły się półfinały oraz mecz finałowy. Zwycięzcą okazał się Paweł Konczalski po zwycięstwie nad Jackiem Staniszewskim 6:4,6:7,10:7 /3 set tzw. duży tie break/.

Dalsze miejsca:
3-4. Dominik Maszota i Maksymilian Klawikowski,
5. Piotr Treder. 6.Piotr Radtke,
7-8. Mateusz Bronk i Przemysław Maciejczyk.

Zwycięzcy otrzymali statuetki, medale i dyplomy, a zawody przeprowadził i sędziował Andrzej Borowski.

Kolejne zawody dla młodzieży szkolnej zaplanowane są na 21 maja 2016 - Indywidualne Mistrzostwa Szkół.