„FERIE Z RAKIETĄ” - Halowy Turniej Tenisa Ziemnego

Utworzono: 01-02-2018

W dniach 29 i 31 stycznia przeprowadzony został singlowy turniej tenisowy. Zawody odbyły się w hali Szkoły Podstawowej nr 8 w kategoriach: chłopców,  dziewcząt oraz kategorii najmłodsi.

Wśród chłopców po zaciętym meczu finałowym zwycięstwo odniósł Maks Klawikowski  pokonując Jacka Staniszewskiego 2:1 /6:4,4:6, 10:3 - w tie break-u/, trzecie miejsce zajął Mateusz Kaliciński po zwycięstwie nad Piotrem Bradtke 7:6/6:2 . Miejsca 5-8 zajęli: Kuba Zajkowski, Cezary Kaliciński, Łukasz Sobiesiak i Bartosz Kabała.

Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Weronika Wydrzyńska po pokonaniu Marty Pałys 6:2,6:3. W meczu o trzecie miejsce Martyna Niewolin wygrała po ciekawym meczu z  Martyną Szulta 7:6,7:5.

W kategorii najmłodszych zwyciężył Jonatan Jażdżewski po pokonaniu 6:4,6:2 Andrzeja Bednarskiego. Trzecie miejsce zajął Miłosz Księski, zaś czwarte Luiza Janicka – jedyna dziewczyna rywalizująca w tej kategorii z chłopcami.

Uczestnicy turnieju nagrodzeni zostali dyplomami, medalami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Centrum Sportu i Rekreacji, zaś zawody przeprowadził Andrzej Borowski.

Kolejny turniej planowany jest na 26 maja - Indywidualne Mistrzostwa Szkól w tenisie.