Klaja Cafee i KS Baza 44 blisko finału Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku

Utworzono: 12-04-2016

Rozpoczęła się druga runda fazy play-off rozgrywek lęborskiej ligi amatorskiej w siatkówkę. Zespoły: Klaja Cafee, Bojan Żubry, KS Baza 44 i Drywa Kowalstwo walczą w dwumeczu o awans do finału. Pozostałe 4 zespoły: AZS Lębork, KS Strzebielino, Romek Lebork i I LO w Lęborku zagrały o miejsca 5-8.

W dniu 10 kwietnia w miejskiej hali sportowej o godzinie 10:00 te właśnie zespoły rozpoczęły grę, w pojedynku AZS Lębork z KS Strzebielino zwycięsko wyszli zawodnicy ze Strzebielina wygrywając 2:0. W drugim równoległym meczu również bez straty seta Romek Lębork zwyciężył z uczniami I LO w Lęborku, którzy w minionym tygodniu wywalczyli tytuł Mistrza Powiatu Lęborskiego w siatkówce chłopców. Mecze o finał rozpoczęły się o 11. 00, oba mecze zakończyły się wynikiem 2:1. Lider rundy zasadniczej Bojan Żubry grał z zespołem Klaja Cafee. Pierwszy set zwyciężyli zawodnicy Klaja Cafee, w drugim Żubry odrobiły straty. W time breaku z przewagą 7 punktów zwyciężyli zawodnicy Klaja Cafee i to oni są bliżej finału. Wygrana jednego seta daje jeszcze spore szanse na awans do finału zawodnikom Bojan Żubry, którzy muszą zwyciężyć mecz rewanżowy. Podobna sytuacja wygląda w meczu KS Baza 44 z zespołem Drywa Kowalstwo. Ubiegłoroczny mistrz amatorskiej ligi ,KS Baza 44, bardzo musiał się namęczyć, aby zwyciężyć. Pierwszy set zwyciężyli na przewagę zawodnicy Drywa Kowalstwo, którzy byli aktywnie wspierani przez grupę kibiców z trybun. W drugim secie Baza postawiła na atak i dokładność gry i zwyciężyła do 19. W ostatnim secie gra również była wyrównana i ten pojedynek zakończył się wynikiem 15:12 dla KS Baza 44. Za tydzień odbędą się mecze rewanżowe i wtedy poznamy zespoły grające o finał i pozostałe miejsca.