Lęborczanka Weronika Hallmann w reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwa Europy na Węgrzech

Utworzono: 01-06-2016

W dniach 26 - 30 maja 2016 na 50 metrowej pływalni w Szczecinie 678 zawodników ze 136 klubów walczyło o minima kwalifikacyjne na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro oraz Mistrzostwa Europy Juniorów w Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów w pływaniu.
Doskonałą formę zaprezentowała 16-letnia juniorka UKS 1 Meyn Solex Lębork Weronika Hallmann, która trzykrotnie startowała w finałach „A” na dystansach 50, 100 i 200 metrów stylem klasycznym.
W sobotnim wyścigu finałowym zajęła 6 miejsce - z wynikiem: 0,32,67s do wymaganego minimum zabrakło 0,00,25s (minimum: 0,32,42s.). W niedzielnym finale na 200m stylem klasycznym zajęła 9 miejsce z wynikiem: 2,37,67s. W ostatnim dniu mistrzostw na dystansie 100 m stylem klasycznym zajęła 5 miejsce z wynikiem: 1,11,68s osiągając wymagane minimum, które wynosiło 1,11,85s. Minima określone przez Polski Związek Pływacki są na poziomie 8 rezultatu z Mistrzostw Europy Juniorów osiągniętych w Baku w 2015 roku.
Po zawodach zawodniczka i trener nie ukrywali radości. Szkoleniowiec, Dariusz Gromulski, powiedział: Trener Nawałka ma Lewandowskiego, a Gromulski Hallmann w Mistrzostwach Europy Juniorów.