Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w strzelectwie sportowym

Utworzono: 29-06-2015

Ostatni czerwcowy tydzień okazał się bardzo szczęśliwy dla strzelców Lidera-Amicus Lębork. Z zakończonych w niedzielę we Wrocławiu Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn drużyna w składzie: Paula Wrońska, Magdalena Pełka i Maja Chrzanowska powróciła ze złotym medalem.

Tytuł drużynowych Mistrzyń Polski lęborczanki wywalczyły w karabinie sportowym 60 strzałów leżąc, uzyskując łączny wynik 1842,8 pkt. Miejsce drugie zajęły zawodniczki bydgoskiego Zawiszy 1840,0 pkt, a trzecie Śląska Wrocław 1837,3 pkt.

Indywidualnie w tej konkurencji Paula Wrońska z wynikiem 622,8 pkt. wystrzelała 1 miejsce i tytuł Mistrzyni Polski. Wrońska wyprzedziła Patrycję Makowską z Zawiszy (517,4 pkt.) i Alicję Ziaję z AZS Częstochowa (616,3 pkt.).

Pozostałe lęborczanki zajęły następujące miejsca:
- 10 Magdalena Pełka – 612,8 pkt
- 22 Anna Chomiczewska – 607,9 pkt
- 25 Maja Chrzanowska – 607,2 pkt
- 28 Julia Okuniewska – 606,7 pkt

Tytuł Mistrzyń Polski zdobyty w klasyfikacji drużynowej przez zawodniczki Lidera-Amicus cieszy tym bardziej, że został zdobyty przez doświadczoną już Paulę Wrońską, u boku której wystartowały dwie pierwszoroczne juniorki młodsze.
Wyniki Magdy i Mai są dobrym prognostykiem przed zbliżającym się Finałem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, który odbędzie się w połowie lipca w Zielonej Górze.