Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Piłce Siatkowej Amatorów

Utworzono: 25-05-2015

Już po raz 7. w Lęborku odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Piłce Siatkowej Amatorów. Imprezę zorganizowało Lęborskie Towarzystwo Sportowe UNIA oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku. W tegorocznych  rozgrywkach rywalizowało 5 zespołów:
Klaja Cafee – ubiegłoroczny mistrz województwa, KS Baza 44 Siemirowice – mistrz Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku, AZS Lębork – wicemistrz Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku, D&H Poland Bytów – Bytowska Amatorska Ligi Siatkówki i zespół Władysławowo - ubiegłoroczny wicemistrz Mistrzostw Woj. Pomorskiego.
Zespoły zagrały systemem każdy z każdym na dwóch boiskach jednocześnie, a najlepszym zespołem okazał się zespół Władysławowo. Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy AZS Lębork, zdobywając tytuł Wicemistrza Województwa. Trzecia lokata przypadła zespołowi D&H Poland Bytów, tuż za podium znaleźli się zawodnicy KS Baza 44 Siemirowice. Ostatnie miejsce zajęli ubiegłoroczni zwycięzcy - Klaja Cafee. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Paweł Kaczmarek z Władysławowa. Zespoły otrzymały z rąk p. Mariana Kurzydło, Sekretarza Miasta Lęborka, puchary i medale wraz z pamiątkowymi dyplomami. Tym turniejem zakończony został sezon 2014/2015 w siatkówce amatorów w naszym regionie.