Nowa trybuna. Miasto wybrało firmę projektową

Utworzono: 14-12-2016

Pracownia „Szpilewicz Architekci” wykona na zlecenie miasta „Opracowanie dokumentacji budowlanej trybun z budynkiem administracyjno-socjalnym na Stadionie Miejskim w Lęborku”. Warte 118.018 zł zlecenie ma zawierać m.in. pozwolenie na budowę.  Przy realizacji inwestycji miasto starać się będzie o dofinansowanie przebudowy stadionu z ze środków centralnych i wojewódzkich.

O potrzebie budowy nowej trybuny i zaplecza socjalnego na stadionie środowisko piłkarskie mówi się od wielu lat. Ostatnie sukcesy piłkarzy Pogoni Lębork, awans drużyny seniorów po 16 latach do III ligi, oraz coraz wyższe wymogi licencyjne stawiane przez Polski Związek Piłki Nożnej wymagają podjęcia inwestycji w infrastrukturę. Warto zauważyć, że Stadion Miejski to nie tylko piłka nożna. Pełnowymiarowa bieżnia lekkoatletyczna z rzutniami przyciąga na obiekt liczne rzesze amatorów ruchu na świeżym powietrzu. Z bieżni przez cały dzień korzystają zarówno amatorzy, jak i sportowcy zrzeszeni w lekkoatletycznych klubach. Od kilku tygodniu mogą to robić także po zmroku dzięki wybudowanemu kosztem 68 tys. zł sztucznemu oświetleniu bieżni. Do południa na stadionie lekcje WF-u realizuje młodzież szkolna.

W planie jest wybudowanie nowej trybuny głównej. Ma ona mieć ok. 1000 miejsc w tym ok. 300 zadaszonych. Połączona ona będzie z budynkiem administracyjno-socjalnym spełniającym wymogi II ligi tj. posiadać wymagane przepisami licencyjnymi pomieszczenia, m.in.: 4 przestronne szatnie, miejsca dla kierownika bezpieczeństwa, sędziów i obserwatora, pomieszczenia dla mediów, trybunę VIP czy salę konferencyjną. Dwukondygnacyjny budynek z piwnicą ma mieć powierzchnię ok. 700 m2. W piwnicy ma być umieszczona siłownia i sauna. Projekt ma uwzględniać możliwość wyjścia zawodników rozgrywających mecze nie tylko na boisko główne, ale też na te ze sztuczną nawierzchnią. Projekt uwzględnia także przebudowę trybun na boisku bocznym.

Budowa nowej trybuny z budynkiem socjalnym to kolejny etap modernizacji stadionu. Ostatnie ważne inwestycje  na miejskim obiekcie to budowa pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią, oraz małego z naturalną nawierzchnią, lekkoatletyczna bieżnia czy system automatycznego podlewania boiska głównego.  Sukcesywnie wymieniane jest ogrodzenie stadionu, pojawiły się nowe chodniki, boksy dla zawodników  i drobniejsze inwestycje.

Nowa trybuna. Miasto wybrało firmę projektową 17445