Pływacy MEYN SOLEX zdobyli 38 medali na pływalni „Rafa” w Lęborku

Utworzono: 28-11-2016

26 listopada 2016 roku w Lęborku wystartowało 482 zawodników z 16 klubów z Gdańska, Gdyni, Kwidzyna, Chojnic, Malborka, Kartuz, Konina, Słupska, Sopotu, Stargardu Gdańskiego i Lęborka w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Dzieci i Młodzieży MEYN 2016.

W klasyfikacji medalowej zwyciężyli gospodarze zawodów – pływacy UKS 1 MEYN SOLEX Lębork zdobywając 38 medali (15 złotych, 11 srebrnych i 12 brązowych). Miejsce drugie zajęli zawodnicy UKS ŻABIANKA Gdańsk – 38 krążków (13 złotych, 16 srebrnych i 9 brązowych). Trzecie miejsce zajęli pływacy TP SKALAR Słupsk zdobywając 22 medale (7 złotych, 11 srebrnych i 4 brązowe).

Najlepszą zawodniczką w kategorii dziewcząt 12-letnich została Olimpia Gromulska, która zajęła I miejsce na 50 m stylem motylkowym ustanawiając nowy rekord Lęborka w kategorii dziewcząt 12-letich z wynikiem 0:31,71. W kategorii dziewcząt 14 lat i starsi zwyciężyła Weronika Hallmann za wynik na dystansie 100 m stylem klasycznym (1:09,84). Wśród chłopców 13-letnich zwyciężył Kacper Gliński za wynik na 100 m stylem klasycznym (1:14,44). W kategorii chłopców 14 lat i starsi najlepszym okazał się Jakub Winiarski, który zwyciężył w wyścigu na 100 m stylem klasycznym wynikiem 1:09,97. Zwycięzcy w kategoriach wiekowych otrzymali okazałe puchary.

W konkurencjach indywidualnych złote medale zdobyli: Aleksandra Gliszczyńska, Olimpia Gromulska, Weronika Klejna, Weronika Hallmann, Cezary Chomiczewski, Jan Horackiewicz, Maciej Hrycyk, Kacper Gliński, Jakub Winiarski, Piotr Zawadzki. Srebrne i brązowe medale zdobyli: Martyna Hallmann, Natalia Zloch, Zosia Tusk, Simona Trybułowska, Wiktoria Smolis, Karolina Typczyńska, Adrianna Pakieła, Hanna Walkusz, Natalia Lewandowska, Weronika Klejna, Konrad Rybarczyk, Cezary Chomiczewski, Norbert Cygert, Jan Horackiewicz, Kacper Gliński, Michał Gromulski, Maksymilian Puzyr, Piotr Zawadzki.

Po zawodach trener Dariusz Gromulski powiedział „Cieszę się wspólnie ze szkoleniowcami Mirosławem Dyndo i Mirosławem Abrahamem z wyników naszych podopiecznych. Wygranie klasyfikacji medalowej w Lęborku jest dla nas dużą satysfakcją i motywuje nas do dalszego szkolenia”.