Sukces lęborskich strzelców

Utworzono: 21-07-2014

Znakomicie wypadli zawodnicy klubu strzeleckiego LOK Lider-Amicus podczas XX Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu.

W konkurencji karabin sportowy 60 strzałów leżąc brązowy medal wystrzelała Anna Chomiczewska, uzyskując wynik 581 pkt. Zwyciężyła Patrycja Makowska Zawisza Bydgoszcz (582 pkt) przed Katarzyną Hryniewiecką Piast Bieruń również 582 pkt. W tej samej konkurencji startowała jeszcze Diana Malotka-Trzebiatowska, która zajęła 10 miejsce (569 pkt) oraz Marta Aszyk, która z wynikiem 555 pkt zajęła 23 miejsce. W karabinie sportowym 60L wśród juniorów młodszych Robert Michalski uzyskał 577 pkt i zajął 6 miejsce, zaś Przemysław Reszka uplasował się na miejscu 13 (568 pkt).

Drugi dzień rywalizacji przyniósł drugi brązowy medal dla Lidera-Amicus Lębork. Tym razem na podium stanęła Julia Okuniewska, która w karabinie pneumatycznym z wynikiem 388 pkt. (nowy rekord życiowy) musiała uznać wyższość zawodniczek bydgoskiego Zawiszy, Martyny Chudzińskiej i Marty Mazany – obie 391 pkt. W tej samej konkurencji świetny start zanotowała Diana Malotka-Trzebiatowska, mieszkanka Kartuz na co dzień reprezentująca lęborski klub, uzyskując 385 pkt. co również jest jej rekordem życiowym i zajęła bardzo dobre 6 miejsce.
Pozostałe zawodniczki Lidera-Amicus zajęły odpowiednio 39 miejsce Sandra Mazurek i 42 miejsce Marta Aszyk. Podczas dekoracji medaliści otrzymali, przyznane przez Polski Komitet Olimpijski II-gie Kółka Olimpijskie. Dodatkowym wyróżnieniem dla lęborskiego klubu było to, że medale i dyplomy zwycięzcom wręczała, razem z Prezesem PZSS, Tomaszem Kwietniem, nasza Olimpijka z Londynu Paula Wrońska.