Sukces pływaków ze Szkoły Podstawowej nr 3

Utworzono: 01-03-2017

Powody do satysfakcji mieli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Lęborku i ich nauczyciel trener, Dariusz Gromulski.

W finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbyły się w Pruszczu Gdańskim 27 lutego, zajęli drugie miejsca, zdobywając puchary w klasyfikacji zespołowej w kategorii dziewcząt i chłopców. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 z Gdańska.
W wyścigu sztafetowym dziewcząt 8 × 25 m stylem dowolnym uczennice SP nr 3 Lębork płynące w składzie: Wiktoria Dawidowska, Ewa Przybylska, Hanna Walkusz, Natalia Lewandowska, Weronika Klejna, Nikola Pszczólińska, Olimpia Gromulska i Natalia Złoch - zajęły II miejsce zdobywając srebrne medale.

W konkurencjach indywidualnych medale zdobyły:
rocznik 2006-2007
I miejsce Hanna Walkusz na 25 m stylem grzbietowym,
I miejsce Natalia Lewandowska na 25 m stylem klasycznym.

rocznik 2004-2005
I miejsce Olimpia Gromulska na 25 m stylem motylkowym,
I miejsce Weronika Klejna na 25 m stylem klasycznym,
I miejsce Natalia Złoch na 25 m stylem dowolnym,
III miejsce Nikola Pszczólińska na 25 m stylem grzbietowym,

Wśród chłopców sztafeta 8 × 25 m stylem dowolnym płynąca w składzie: Kordian Okroj, Szymon Hallmann, Julian Skrzyński, Jan Dombrowski, Maksymilian Młyński, Konrad Rybarczyk, Cezary Chomiczewski, Marceli Bergmann zajęła II miejsce zdobywając srebrne medale.