Sukcesy naszych karateków

Utworzono: 24-03-2015

13 zawodników Klubu Karate Shotokan wzięło udział w turnieju Harasuto World Cup, który odbył się w dniach 7-8 marca br. Łodzi. Był to turniej o randze światowej, w którym uczestniczyło 720 zawodników z 13 państw i 92 klubów.

W klasyfikacji generalnej KK Shotokan zajął wysokie 5 miejsce. Brązowy krążek przypadł Michałowi Parczewskiemu w konkurencji Kumite U21, razem z Michałem w tej samej konkurencji na podium stanął Rafał Mielewczyk. Drugie miejsce zajęła  drużyna kadetek w składzie: Natasza Olkowska, Miriam Ewald, Zuzanna Mielewczyk. Na trzecim miejscu podium stanęli: Zuzanna Mielewczyk w Kumite U14 (50kg), Bartosz Janczak w Juniorach (55kg), drużyna dziewcząt 16-17 lat w składzie: Agnieszka Kreft, Natasza Olkowska, Alicja Olkowska, Zuzanna Mielewczyk, drużyna Juniorów w składzie: Bartosz Janczak, Rafał Mielewczyk, Bartłomiej Olkowski, Seweryn Kołyszko, drużyna U12 w składzie: Maciej Bławat, Hubert Judycki, Kacper Reszczyński.

Starsi zawodnicy Shotokana, Magdalena Michalska i Michał Parczewski,  wzięli udział w dniu 21.02.1015 w Mistrzostwach Polski Karate WKF we Wrocławiu.  Michał Parczewski  po ciężkich walkach, zdobył brązowy medal w kategorii Kumite Seniorów 67kg.

Do sukcesów należy także udział zawodników KK Shotokan, tj. Bartosza Janczak oraz Bartłomieja Olkowskiego, w Mistrzostwach Europy Kadetów, Juniorów i U21 w Karate WKF . Reprezentowali oni Polskę w zawodach, które odbyły się w Zurichu w Szwajcarii. W tym roku wzięło w nim udział 955 zawodników z całej Europy. Zawody podzielone były według kategorii. zostały rozdzielone na 3 dni. Pierwszego dnia startowali kadeci, drugiego juniorzy, natomiast trzeciego dnia, swoją formą pochwalić się mogli zawodnicy z kategorii U21.
Należy nadmienić, iż dla obu zawodników, był to pierwszy wyjazd wraz z reprezentacją Polski i obaj zdobyli świetne recenzje ! Dla obu zawodników był to pierwszy wyjazd wraz z reprezentacją Polski i obaj zdobyli świetne recenzje.

Bartosz Janczak w pierwszej walce zmierzył się z zawodnikiem z Bośni i Harcegowiny. Walka opierała się głównie na technikach ręcznych. Niestety przegrał walkę eliminacyjną 1 punktem, co dyskwalifikowało go do dalszych walk.

Bartłomiej Olkowski w pierwszej walce trafił na trudnego przeciwnika z Ukrainy, co nie przeszkodziło mu wygrać 2:0. Kolejną walkę przegrał jednak, mimo kontuzji kostki - walczył do końca.

Poniżej przedstawiamy fotorelację z w/w turniejów.