Sukcesy zawodników UKS Ekonomik-Maratończyk

Utworzono: 27-04-2017

Uczestnikiem niedawnego maratonu Orlen Warsaw Marathon był lęborski biegacz Piotr Pobłocki z UKS Ekonomik-Maratończyk, który może pochwalić się udziałem w licznych startach. Lęborczanin zajął bardzo wysokie, 5 miejsce w Mistrzostwach Polski rozegranych podczas V Orlen Warsaw Marathon .
W mistrzostwach Polski klasyfikowani są zawodnicy posiadający aktualne licencje PZLA. Motywem przewodnim tegorocznego Orlen Warsaw Marathon był wiatr, który utrudniał zawodnikom pokonanie dystansu. Ostatecznie, najlepiej w tych warunkach poradził sobie Kenijczyk, Felix Kimutai – czas  2:10:34, drugi jego rodak Alex Saekwo 2:12:01, a trzeci Polak  Artur Kozłowski - 2:12:38. Wśród kobiet zwyciężyła Nastazia Iwanowa z Białorusi - 2:28:43.
Zawodnicy UKS Ekonomik-Maratończyk mają też kolejne powody do dumy. Świetną formą popisała się bowiem Kamila Pobłocka-Dobrowolska, zwyciężając w Biegach Przełajowych o Puchar Miasta Legionowa, natomiast Robert Czerniak zajął II miejsce w XIII Wojewódzkim Biegu Przełajowych w Lini.
Również Katarzyna Pobłocka świetnie zaprezentowała się podczas 34 Biegu Winanda Osińskiego w Szczecinku na 10 km, zajmując III miejsce z czasem 36:55.