Sukcesy zawodników UKS Ekonomik - Maratończyk

Utworzono: 22-03-2017
Zawodniczki i zawodnicy lęborskiego UKS Ekonomik-Maratończyk odnieśli w ostatnim czasie znaczące sukcesy.

Podczas XXXI Biegu Zaślubin w Kołobrzegu 12 marca 2017 na dystansie 15 km w kategorii kobiet open:
I miejsce zajęła Katarzyna Pobłocka - 56:47 - nowy rekord życiowy, zaś II miejsce Kamila Pobłocka - Dobrowolska 57:10. XIV miejsce zajęła Bożena Pobłocka z czasem 1:09:53 (drugie miejsce w kategorii (K40-49).

W kategorii open mężczyzn: IV miejsce zajął Norbert Borzęcki z czasem 50:19 - nowy rekord życiowy, a V miejsce Piotr Pobłocki -  50:19 - nowy rekord Polski w kategorii M50-54.

W dniu 19 marca 2017 w Krakowie odbył się 14 Krakowski Półmaraton Marzanny na dystansie 21,1 km.  Zawodniczka Kamila Pobłocka - Dobrowolska zajęła 2 miejsce z czasem 1h:23':07". Sukces Kamili został osiągnięty w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych (silny porywisty wiatr).