Uczniowie z "Ósemki" mistrzami lekkoatletyki

Utworzono: 22-06-2017

W dniach 8-10 czerwca  br. reprezentacja  Szkoły Podstawowej nr 8 w Lęborku w składzie: Denis Abe, Robert Bojanowski, Bartlomiej Klinkosz, Tomasz Spoczyński, Jan Stowba, Bartłomiej Szyca, Cezary Telega, przygotowana przez nauczyciela wychowania fizycznego, Wiesława Wojciechowskiego, wzięła udział w Mistrzostwach Polski w Czwórboju Lekkoatletycznym, które odbywały się w Olecku.

Wejście do finału zawodów poprzedzone było zwycięstwami odniesionymi przez drużynę w zawodach szczebla  miejskiego, potem  powiatowego, a następnie została mistrzem województwa pomorskiego.

Chłopcy startowali w następujących konkurencjach: skok w dal, bieg na 60 m, rzut piłeczką oraz bieg na 1.000 m. Wszyscy zawodnicy wykazali się wielkim zaangażowaniem  w sportową rywalizację i zaprezentowali życiową formę, bijąc własne rekordy życiowe.

W klasyfikacji zespołowej przyniosło to efekt w postaci zdobycia pierwszego miejsca, a co a tym idzie, tytułu Mistrzów Polski. Indywidualnie Bartłomiej Klinkosz zajął II miejsce w biegu na 1.000 m i został wicemistrzem Polski. Naszym czwórboistom i ich trenerowi składamy serdeczne gratulacje osiągnięcia tak wielkiego sukcesu oraz życzymy dalszych wysokich wyników sportowych. Szczegółowe informacje o starcie uczniów  można znaleźć na stronie internetowej zawodów: www.szs.olsztyn.pl