XIV Pomorskie przesłuchania klas instrumentów dętych
25 marca br. w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Lęborku odbyły się XIV Pomorskie przesłuchania klas instrumentów dętych.
Jury w składzie: prof. Bogdan Ocieszak, prof. Szymon Pawłowski i mgr Adam Łazarewicz z Akademii Muzycznej w Gdańsku wysłuchało 59 grających z 14 szkół muzycznych makroregionu gdańskiego i oceniało uczestników konkursu w dwóch grupach instrumentalnych.
Wyniki:
I grupa - instrumenty dęte drewniane
I nagroda (ex equo)
Agnieszka Sawicka - saksofon PSM I st. Puck
Pola Jopkiewicz - flet ZSM Gdańsk-Wrzeszcz
II nagroda
Wiktor Borysionek - klarnet PSM I st. Wejherowo
III nagroda
Magda Klawikowska - klarnet PSM I st. Wejherowo
wyróżnienia:
Tarkowski Mateusz - klarnet PSM I st. Lębork
Magnus Poulsen - flet PSM I st. Miastko
Maciej Mielewczyk - klarnet PSM I st. Kartuzy
Emilia Robakowska - obój PSM I st. Puck
Karolina Zorn - fagot SM I i II st. Gdynia
Joanna Drwal - flet SM I st. Gdynia
Monika Kobus - saksofon PSM I st. Wejherowo
Jan Rybka - klarnet OSM I i II st. Gdańsk
Ada Lalikowska - flet PSM I st. Malbork
Emilia Kwaśniewska - klarnet SM I st. Chojnice
Piotr Detlaf - flet PSM I st. Tczew
Łukasz Ganczarek - obój SM I i II st. Gdynia
Julia Szczepanowska - saksofon PSM I st. Kwidzyn
Michał Dubieniecki - klarnet PSM I st. Kwidzyn
II grupa - instrumenty dęte blaszane
GRAND PRIX
Jakub Jaranowski - trąbka PSM I st.. Kwidzyn
I nagroda
Łukasz Mroczek - trąbka PSM I st. Kwidzyn
II nagroda (ex equo)
Jakub Perehuda - trąbka PSM I st. Kwidzyn
Paweł Wojtachna - trąbka PSM I st. Malbork
III nagroda (ex equo)
Adam Pastwa - trąbka ZSM Gdańsk-Wrzeszcz
Marcin Kyć - puzon ZSM Gdańsk-Wrzeszcz
wyróżnienia:
Michał Poszke - puzon PSM I st. Lębork
Adam Hardt - trąbka PSM I st. Tczew
Mikołaj Kotarski - waltornia SM I i II st. Gdynia
Jakub Kułaga - puzon SM I i II st. Gdynia
Paweł Steinka - trąbka PSM I st. Kościerzyna
Jakub Szymankiewicz - trąbka PSM I st. Puck
Nagrodę Burmistrza Miasta Lęborka za najwyższą punktację otrzymał Jakub Jaranowski z Kwidzyna - trąbka PSM I st.
Ponadto Jury wyróżniło akompaniatorów:
Mariusz Mańkowski - PSM I st. Puck
Adam Ćwiek - PSM I st. Wejherowo
Irina Rengach - PSM I st. Miastko
Łukasz Kania - SM I i II st. Gdynia
Marcin Maliszewski - PSM I st. Tczew
Marcin Firlej - PSM I st.. Kwidzyn
Anna Rocławska - ZSM Gdańsk-Wrzeszcz
Karolina Lewandowska - ZSM Gdańsk-Wrzeszcz
Karolina Szweda - SM I i II st. Gdynia
Wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Burmistrza Miasta i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Lęborku.