XVI Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Lęborka Szkół w Tenisie Ziemnym

Utworzono: 31-05-2016

W dniu 28 maja br. na lęborskich kortach odbył się kolejny turniej tenisowy dla dzieci i młodzieży. Zawody przeprowadzono w kategoriach szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych dziewcząt i chłopców.  W zawodach wzięło udział  31 uczestników, a turniej przeprowadzony został systemem pucharowym.

Wśród szkół podstawowych w kategorii chłopców najlepszy był Kacper Pawłowski  /SP Wicko/, który pokonał Macieja Milkiewicza /SP nr 3/: 6/2, 6/3.
Wśród podstawówek w kategorii dziewcząt Pola Laskowska /SP nr8 /wygrała w  finale z Aleksandrą Cichoń /SP Wicko  6:3,6:4/. Trzecie miejsce zajęła Amelia Jarząb pokonując Tatianę Piotrowską: 7/6, 6/4/, obie SP Wicko.
Dalsze miejsca:
5.Kinga Wrońska  6.Oliwia Konczalska  7.Natalia Piotrowska   8.Kaja Chustak
9-10.Natalia Piotrowska /wszystkie SP Wicko/ i Pola Pośpieszna /SP przy SGJ Lębork/.

Kategorię gimnazjalną chłopców wygrał Paweł Konczalski /Gimnazjum w Wicku/ pokonując Jacka Staniszewskiego /G nr 2 Lębork/ 6-4, 6-4. Trzecie miejsce wywalczył Mateusz Krówka /G Wicko/ po zwycięstwie nad Dominikiem Maszota /G nr 1 L-k/  6-4,6-4 .   Dalsza kolejność:
5.Maksymilian Klawikowski/G nr2/   6.Dawid Śmiechowska   7.Dawid Ramczykowski /obaj G Wicko/   8-10. Jakub Zajkowski / G nr1/, Błażej Polewik i Paweł Tokarz /obaj G Wicko/.
W kategorii gimnazjum  dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Marta Pałys /G nr 2 L-k/, wygrywając z Julią Karszna /G Wicko/ 7-5, 6-3/- drugie miejsce i Martynę Niewolin /SGJ L-k/ 6-2,6-3 / - trzecie miejsce.

Wśród szkół ponadgimnazjalnych dziewcząt złoty medal otrzymała Justyna Horbacz /I LO L-k/ po zwycięstwie nad Natalią Plichta / II LO L-k/ 6-0, 6-1.
Kategoria szkół ponadgimnazjalnych chłopców - pierwsze miejsce zajął Piotr Treder /PCE ZSP L-k/, który pokonał Macieja Boniaszczuka I LO L-k/ 6-0,6-1/- drugie miejsce. Trzecie miejsce zajęli: Paweł Krzyżanowski i Grzegorz Miotk /obaj ZSM-I/.

Medale i dyplomy ufundowało CSiR - główny organizator zawodów przy wpółpracy ze Szkołą Tenisa "Smecz". Zawody sędziował i przeprowadził Andrzej Borowski.

Na kolejne zawody tenisowe dzieci i młodzież zapraszamy: 29 czerwca, 27 lipca oraz 31 sierpnia br. /ostatnie środy miesiąca/ - turnieje XII GRAND PRIX WAKACJI. Zapisy przed grą o godz. 9.00  oraz 24 września 2016r. – XVII Drużynowe Mistrzostwa Szkół. Kontakt tel. 502 661 836.