przejdź do wersji normalnej (graficznej) | RSS | Mapa strony
Polski | English

Menu


Aktualności

Ambasador „Niebieskich Bohaterów” w ratuszu

z dnia 20-04-2018

Niebiescy Bohaterowie to akcja społeczna lęborskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb”. Jej celem jest zwiększenie świadomości o autyzmie oraz zbieranie środków na specjalistyczną terapię poprzez przekazywanie 1% podatku i darowizny. Od wielu tygodni firmy, instytucje, przedszkola w super stroju odwiedza Ambasador Niebieskich Bohaterów informując o akcji i zachęcając do zaangażowania się w pomoc dla jego małych przyjaciół. Na jego drodze pojawił się też Urząd Miejski w Lęborku…

czytaj więcej ...

Lęborska Majówka 2018

z dnia 20-04-2018

Zapraszamy na „Lęborską Majówkę 2018”! W programie znajdują się uroczystości patriotyczne, a także festyn rekreacyjny z licznymi atrakcjami. Nie zabraknie również sportowych emocji.

czytaj więcej ...

Pożegnanie z Młodzieżową Radą Miasta

z dnia 20-04-2018

19 kwietnia br. w ratuszu odbyło się spotkanie na koniec kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Lęborka. W imieniu Burmistrza młodzież pożegnała Alicja Zajączkowską, która przy okazji przedstawiła zebranym najnowsze miejskie pomysły, szczególnie te dotyczące aktywności młodych ludzi. O zaangażowaniu młodzieży w życiu publicznym mówił także opiekun MRM Szymon Medalion. Młodzi radni zadeklarowali chęć dalszej pracy na rzecz mieszkańców czy to w strukturach Młodzieżowej Rady Miasta czy w innych strukturach.

czytaj więcej ...

Zawiadomienie

z dnia 20-04-2018

Zgodnie z § 5.1 uchwały PKW z dnia 19.02.2018 r. w sprawie określenia liczby, trybu i warunków powoływania urzędników wyborczych, Dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Słupsku zwrócił się z prośbą o zgłoszenie brakujących urzędników wyborczych.

czytaj więcej ...

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich z biblioteką

z dnia 20-04-2018

Miejska Biblioteka Publiczna proponuje w tym roku obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w nawiązaniu do tradycji hiszpańskiej.

czytaj więcej ...

Rajd Pojazdów Zabytkowych

z dnia 20-04-2018

W dniach 19 - 22 kwietnia br. na terenie powiatu lęborskiego i wejherowskiego odbędzie się 1 Runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych - Motocykle „Zdrowotel Rajd”. Bazą rajdu jest Łeba. 

czytaj więcej ...

Taneczne bitwy w Gdańsku

z dnia 20-04-2018

W miniony weekend tancerki ze Szkoły Podstawowej nr 8 (op. Mirosława Jóźwiak i Klaudia Jóźwiak) rywalizowały w Gdańsku, gdzie odbywał się 6. Ogólnopolski Festiwal Form Tanecznych „Dance Group” (organizatorzy - Pałac Młodzieży im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Gdańsku). Turniej zgromadził ponad trzy tysiące uczestników z całej Polski.

czytaj więcej ...

Prace brukarskie na Waryńskiego

z dnia 20-04-2018

Coraz bliżej do zakończenia I etapu budowy ulicy Waryńskiego. Obecnie układana tam kostka granitowa. Po udrożnieniu ulicy i otwarciu ruchu dla samochodów rozpocznie się drugi etap prac na pozostałym odcinku ulicy i moście przez Kanał Młyński. Inwestycja w ścisłym historycznym centrum miasta prowadzona jest w ramach projektu  „Skarby Lęborka – ukazanie dziedzictwa kulturowego miasta przez odratowanie i wyeksponowanie elementów zabytkowego centrum”.

czytaj więcej ...

Akcja sprzątania rzeki Łeby po raz dziesiąty

z dnia 20-04-2018

28 kwietnia br. odbędzie się dziesiąta edycja akcji Błękit rzeki dobrem Krainy, poświęconej przygotowaniu rzeki Łeby do zbliżającego się sezonu turystycznego. Przedsięwzięcie, posiadające charakter czynu społecznego organizuje LOT Ziemia Lęborska - Łeba oraz Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, we współpracy ze Starostwem Powiatowym, urzędami gminnymi w Łęczycach, Nowej Wsi Lęb., Potęgowie i Wicku, ośrodkami kultury z Główczyc i Nowej Wsi Lęb. oraz operatorami turystyki kajakowej - firmą FamilyDay Spływy Kajakowe i PPUH Leszek Szyca.

czytaj więcej ...

Zapraszamy na Otwarte Mistrzostwa Lęborka w Tenisie Stołowym

z dnia 20-04-2018

W sobotę 28 kwietnia 2018r. w Miejskiej Hali Sportowa w Lęborku odbędą się Otwarte Mistrzostwa Lęborka w Tenisie Stołowym.

czytaj więcej ...


Wszystkie aktualności

Copyright © Urząd Miejski w Lęborku, ul. Armii Krajowej 14, 84-300 Lębork