Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Burze w dniu 11 maja i w nocy

Piątek, 11 maja 2018

IMGW-PIB ostrzega przed możliwością występowania burz na obszarze województwa pomorskiego, głównie w strefie brzegowej- części wschodniej, w dniu 11 maja, w nocy oraz rano 12.05. W czasie burz porywy wiatru do 7 B i intensywne opady deszczu, lokalnie gradu.

Więcej

Miejskie Igrzyska Dzieci klas II i III „Baw się razem z nami”

Piątek, 11 maja 2018

W Miejskiej Hali Sportowej w Lęborku przeprowadzono Miejskie Zawody Sportowe Szkół Podstawowych dla klas II i III „Baw się razem z nami”. W zawodach wystartowały wszystkie lęborskie szkoły podstawowe. Reprezentacja każdej szkoły składała się z 16 uczniów z klas II i III.

Więcej

Nowe projekty aktywizujące PUP

Piątek, 11 maja 2018

Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku informuje, iż pozyskał dodatkowe środki Funduszu Pracy pozostające w dyspozycji Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na realizację programów:
- skierowanego do osób bezrobotnych w wieku 45 lat i więcej – projekt pn. „Aktywni 45+”,<>-skierowanego do osób długotrwale bezrobotnych – projekt pn. „Wracamy do aktywności zawodowej”,
- wynikającego z diagnozy bieżących potrzeb rynku pracy, w ramach którego założono organizację staży w placówkach ARiMR oraz staży i prac interwencyjnych mających na celu likwidację widocznych na rynku pracy luk kompetencyjnych, związanych z brakiem specjalistów medycyny i opieki długoterminowej – projekt pn. „Bliżej rynku pracy”.

Więcej

Wyróżnienie Honorowe Miasta Lęborka „Lęborski Lew” - składanie wniosków

Piątek, 11 maja 2018

Prezydium Kapituły Wyróżnienia Honorowego Miasta Lęborka „LĘBORSKI LEW” zawiadamia, że do dnia 19.06.2018 r. można składać wnioski o nominowanie do otrzymania Wyróżnienia „Lęborski Lew” jako wyraz najwyższego uznania i szacunku za wkład wniesiony w rozwój i promocję Miasta Lęborka.

Więcej

Ostrzeżenie pogodowe – burzowo 10 i 11 maja

Czwartek, 10 maja 2018

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni prognozuje w ciągu najbliższych dwóch dni, tj. 10 i 11 maja 2018 możliwość występowania na obszarze woj. pomorskiego  burz i opadów. W pierwszej dobie - od godz. 07:30 dnia 10.05.2018 do godz. 07:30 dnia 11.05.2018 prognozuje się wystąpienie burz z porywami wiatru do 70 km/h. Burze będą występowały w godzinach popołudniowych i wieczornych.

 

Więcej

Konkursy na dyrektorów w lęborskich placówkach oświatowych

Środa, 9 maja 2018

Burmistrz Miasta Lęborka ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora.

Więcej

Tenisiści stołowi Poltarex Pogoń Lębork w finale Pucharu Europy TT Inter Cup

Środa, 9 maja 2018

W ostatnią sobotę, 5 maja, w Miejskiej Hali Sportowej w Lęborku odbył się mecz półfinału 28 Pucharu Europy TT-Inter Cup w tenisie stołowym mężczyzn. Lęborczanie w półfinale rozgrywek pewnie i bez straty seta pokonali czeski Tatran KRPA Hostinne 4:0. Polski zespół do zwycięstwa poprowadzili bracia Adam i Sławomir Doszowie oraz najbardziej doświadczony gracz w talii Wojciecha Potrykusa - Marek Prądzinski.

Więcej

Kaszubski Idol – przesłuchania wkrótce!

Wtorek, 8 maja 2018

Już wkrótce, bo 19 maja lęborczanie będą mogli spróbować swoich sił w konkursie muzycznym Kaszubski Idol.

Więcej

Popisali się wiedzą o zamkach gotyckich

Wtorek, 8 maja 2018

27 kwietnia 2018 roku w Muzeum w Lęborku, odbył się gminny etap konkursu wiedzy o zamkach gotyckich. W konkursie, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Polskie zamki gotyckie, a którego członkiem jest Miasto Lębork, od lat bierze udział młodzież lęborskich szkół.

Więcej

Nowy plac zabaw przy Przedszkolu nr 9

Wtorek, 8 maja 2018

Powiększony o ok. 2000m2 teren placu zabaw, nowe ogrodzenie z krzewami a przede wszystkim wiele nowych, atrakcyjnych zabawek. Przy Przedszkolu nr 9 w Lęborku zakończył się najważniejszy etap modernizacji placu zabaw. Wartą 200 tys. zł inwestycję wykonano w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Więcej

Rajd Nordic Walking w Wicku

Wtorek, 8 maja 2018

Na Nordic Walking zapraszają 19 maja Stowarzyszenie Nordic Walking "Orły" z Wicka i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wicku. Start i meta w Szczenurzy, rejestracja elektroniczna do 18 maja poprzez wypełnienie formularza na stronie www.chodzezkijami.pl, www.wicko.pl lub www.gokiswicko.pl  lub osobiście w dniu rajdu u Organizatora (stoisko) w godz. 10.00-10.45.

Więcej

OGŁOSZENIE Zakładu Komunikacji Miejskiej w Lęborku

Poniedziałek, 7 maja 2018

OGŁOSZENIE

Zakład Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Lęborku
ul. Łokietka 5, 84-300 Lębork, tel. 59 862 14 51,
email: lebork.zkm@onet.pl, www.zkm.lebork.pl)

wynajmie na okres minimum 12 miesięcy nieruchomość na terenie Lęborka dla własnej działalności.

Więcej

Przysiadki na przystankach autobusowych

Poniedziałek, 7 maja 2018

W ostatnich tygodniach na dwóch przystankach autobusowych w Lęborku pojawiły się przysiadki. Testowane podpórki przeznaczone są przede wszystkim dla osób starszych i niepełnosprawnych. Pozwalają na oparcie, odpoczynek bez konieczności siadania na ławce. Podobne udogodnienia stosowane są w niektórych polskich miastach czy za granicą od lat.

Więcej

Zmiana organizacji ruchu na Waryńskiego. Ruszył II etap

Poniedziałek, 7 maja 2018

Na ulicy Waryńskiego rozpoczął się II etap prac. Po ułożeniu kostki granitowej na odcinku od mostu do placu Pokoju otwarty został ruch samochodowy.  W zamian zamknięty został odcinek od Al. Niepodległości do mostu nad Kanałem Młyńskim. Obecnie trwa zrywanie nawierzchni pomiędzy mostami na rzece Łebie i Kanale Młyńskim. W tym tygodniu ma rozpocząć się rozbiórka tego drugiego mostu.  Inwestycja w ścisłym historycznym centrum miasta prowadzona jest w ramach projektu  „Skarby Lęborka – ukazanie dziedzictwa kulturowego miasta przez odratowanie i wyeksponowanie elementów zabytkowego centrum”.

Więcej

Wieczór muzyczny Weroniki Pryczkowskiej "Dwie stegnë"

Poniedziałek, 7 maja 2018

Lęborska biblioteka zaprasza na spotkanie z młodą, utalentowaną piosenkarką, Weroniką Pryczkowską. W piątkowy wieczór 11 maja o godz. 18.00 w klubie Biblioteki Miejskiej będzie można posłuchać utworów z jej debiutanckiej płyty "Dwie stegnë". Krążek zawiera piosenki w języku kaszubskim i języku polskim, a teksty do nich napisał ojciec wokalistki, Eugeniusz Pryczkowski, który poprowadzi recital. 

Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF