Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Popisali się wiedzą o zamkach gotyckich

Wtorek, 8 maja 2018

27 kwietnia 2018 roku w Muzeum w Lęborku, odbył się gminny etap konkursu wiedzy o zamkach gotyckich. W konkursie, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Polskie zamki gotyckie, a którego członkiem jest Miasto Lębork, od lat bierze udział młodzież lęborskich szkół.

Więcej

Nowy plac zabaw przy Przedszkolu nr 9

Wtorek, 8 maja 2018

Powiększony o ok. 2000m2 teren placu zabaw, nowe ogrodzenie z krzewami a przede wszystkim wiele nowych, atrakcyjnych zabawek. Przy Przedszkolu nr 9 w Lęborku zakończył się najważniejszy etap modernizacji placu zabaw. Wartą 200 tys. zł inwestycję wykonano w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Więcej

Rajd Nordic Walking w Wicku

Wtorek, 8 maja 2018

Na Nordic Walking zapraszają 19 maja Stowarzyszenie Nordic Walking "Orły" z Wicka i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wicku. Start i meta w Szczenurzy, rejestracja elektroniczna do 18 maja poprzez wypełnienie formularza na stronie www.chodzezkijami.pl, www.wicko.pl lub www.gokiswicko.pl  lub osobiście w dniu rajdu u Organizatora (stoisko) w godz. 10.00-10.45.

Więcej

OGŁOSZENIE Zakładu Komunikacji Miejskiej w Lęborku

Poniedziałek, 7 maja 2018

OGŁOSZENIE

Zakład Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Lęborku
ul. Łokietka 5, 84-300 Lębork, tel. 59 862 14 51,
email: lebork.zkm@onet.pl, www.zkm.lebork.pl)

wynajmie na okres minimum 12 miesięcy nieruchomość na terenie Lęborka dla własnej działalności.

Więcej

Przysiadki na przystankach autobusowych

Poniedziałek, 7 maja 2018

W ostatnich tygodniach na dwóch przystankach autobusowych w Lęborku pojawiły się przysiadki. Testowane podpórki przeznaczone są przede wszystkim dla osób starszych i niepełnosprawnych. Pozwalają na oparcie, odpoczynek bez konieczności siadania na ławce. Podobne udogodnienia stosowane są w niektórych polskich miastach czy za granicą od lat.

Więcej

Zmiana organizacji ruchu na Waryńskiego. Ruszył II etap

Poniedziałek, 7 maja 2018

Na ulicy Waryńskiego rozpoczął się II etap prac. Po ułożeniu kostki granitowej na odcinku od mostu do placu Pokoju otwarty został ruch samochodowy.  W zamian zamknięty został odcinek od Al. Niepodległości do mostu nad Kanałem Młyńskim. Obecnie trwa zrywanie nawierzchni pomiędzy mostami na rzece Łebie i Kanale Młyńskim. W tym tygodniu ma rozpocząć się rozbiórka tego drugiego mostu.  Inwestycja w ścisłym historycznym centrum miasta prowadzona jest w ramach projektu  „Skarby Lęborka – ukazanie dziedzictwa kulturowego miasta przez odratowanie i wyeksponowanie elementów zabytkowego centrum”.

Więcej

Wieczór muzyczny Weroniki Pryczkowskiej "Dwie stegnë"

Poniedziałek, 7 maja 2018

Lęborska biblioteka zaprasza na spotkanie z młodą, utalentowaną piosenkarką, Weroniką Pryczkowską. W piątkowy wieczór 11 maja o godz. 18.00 w klubie Biblioteki Miejskiej będzie można posłuchać utworów z jej debiutanckiej płyty "Dwie stegnë". Krążek zawiera piosenki w języku kaszubskim i języku polskim, a teksty do nich napisał ojciec wokalistki, Eugeniusz Pryczkowski, który poprowadzi recital. 

Więcej

Majowe świętowanie w Lęborku

Piątek, 4 maja 2018

Przez kilka dni w Lęborku odbyło się szereg imprez rekreacyjno – sportowych oraz uroczystości patriotyczne. We wszystkich licznie uczestniczyli mieszkańcy naszego miasta.

Więcej

Przebudowa Wieży Ciśnień. Prace na poziomie parteru

Piątek, 4 maja 2018

Zgodnie z harmonogramem prowadzona jest przebudowa tzw. Wieży Ciśnień w Parku Chrobrego. Po wykonaniu prac fundamentowych trwają prace przy dobudowanej najniższej kondygnacji. Równolegle prowadzone są także prace rozbiórkowe w samej wieży. Przebudowa tego górującego na miastem obiektu w Parku Chrobrego pozwoli na uruchomienie w wieży platformy widokowej oraz umożliwi aranżację wolnych pomieszczeń na inne funkcje.

Więcej

Posprzątano rzekę Łebę

Piątek, 4 maja 2018

Efektem prac porządkowych w ramach akcji "Błękit rzeki dobrem Krainy" przeprowadzonej w ostatni weekend kwietnia było zebranie łącznie ponad 1 000 kg nieczystości (podczas dotychczasowych dziesięciu edycji łącznie blisko 17 t). Przedsięwzięcie zorganizowała LOT Ziemia Lęborska - Łeba, Starostwo Powiatowe w Lęborku oraz Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych we współpracy z urzędami gminnymi w Łęczycach, Nowej Wsi Lęborskiej i Wicku, ośrodkami kultury z Główczyc i Nowej Wsi Lęborskiej oraz firmą FamilyDay Spływy Kajakowe.

Więcej

5 maja na placu Pokoju X edycja MOTOSERCA

Środa, 2 maja 2018

5 maja 2018 na placu Pokoju w Lęborku zorganizowana zostanie X edycja akcji „MOTOSERCA” - ogólnopolskiej akcji zbiórki krwi dla dzieci, przeprowadzanej pod patronatem Polskiego Kongresu Klubów Motocyklowych i przy poparciu Polskiego Czerwonego Krzyża. Finał zbiórki krwi będzie miał charakter festynu rodzinnego z koncertami zespołów muzycznych i tanecznych. W tym roku na scenie wystąpi m.in. zespół GOLDEN LIFE i HAWK.

Więcej

Relacja z Otwartych Mistrzostw Lęborka w Tenisie Stołowym

Poniedziałek, 30 kwietnia 2018

W dniu 28 kwietnia 2018r. ponad 50 zawodników m. in. z Lęborka, Słupska, Sierakowic, Garczegorza, Wejherowa i Łeby walczyło w Otwartych Mistrzostwach Lęborka w Tenisie Stołowym.

Więcej

RODO. Bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych

Poniedziałek, 30 kwietnia 2018

Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz Przewodniczący Pomorskiej Rady Organizacji Pozarządowych Marek Olechnowicz zapraszają pomorskie organizacje pozarządowe na szkolenie dotyczące ochrony danych osobowych realizowanych  w związku ze zbliżającym się terminem wdrożenia przepisów RODO.

Więcej

Powstanie punkt widokowy w wieży Sanktuarium św. Jakuba Ap.

Poniedziałek, 30 kwietnia 2018

Prawie 850 tys. zł kosztować będzie przebudowa zabytkowej wieży kościoła św. Jakuba Apostoła w Lęborku. Długo wyczekiwany i bardzo potrzebny dla zachowania najcenniejszego zabytku sztuki sakralnej w naszym mieście remont rozpocznie się za kilka miesięcy a zakończy w połowie marca 2019. Przetarg za realizację zadania „Remont i udostępnienie wieży zabytkowego Sanktuarium Świętego Jakuba Apostoła Starszego – utworzenie sali wystawienniczej i punktu widokowego” w formule „zaprojektuj i wybuduj” wygrała firma Usługi Budowlane Andrzej Rulis z Jelonko w gm. Sierakowice. Wartość umowy to 848 tys. 700 zł. W zakresie umowy jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej, uzyskanie decyzji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz pozwolenia na budowę i wykonanie robót budowlanych.

Więcej

Drogowcy na Mazowieckiej

Poniedziałek, 30 kwietnia 2018

Dobra pogoda sprzyja drogowcom. Trwa budowa asfaltowej jezdni na ulicy Mazowieckiej. Na dużym fragmencie ulicy położona została już kanalizacja deszczowa, obecnie trwają prace przy układaniu krawężników. Kolejnym etapem będzie wylewanie asfaltu na całej długości 225 metrowej ulicy.  

Więcej
Ważne
Lęborskie Dni Jakubowe już 20-22 lipca!
18-07-2018
Lęborskie Dni Jakubowe, największa i najważniejsza impreza...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF