Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Umowa na budowę tunelu pod torami podpisana

Wtorek, 3 kwietnia 2018

Pod koniec marca br. podpisano umowę na budowę długo wyczekiwanego  tunelu pod torami łączącego dworzec PKP z ulicą Żeromskiego. Przetarg na wykonanie tunelu wygrała firma WANT sp. z o.o z Tczewa. Wartość złożonej oferty opiewała na 6 mln 567 tys. zł. W ramach inwestycji wybudowany (przedłużony) o 25 metrów zostanie tunel pod torami w kierunku ul. Żeromskiego, wybudowane zostaną zadaszone schody, odwodnienie oraz winda. Prace mają zakończyć się do końca marca 2019 roku.

Więcej

Miejska dotacja na zakup wozu strażackiego

Wtorek, 3 kwietnia 2018

Rada Miejska 23 marca br. podjęła uchwałę o udzieleniu dotacji Ochotniczej Straży Pożarnej w Lęborku na zakup ciężkiego, uterenowionego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Przekazana kwota 460 tys. zł otwiera drogę na pozyskanie przez strażaków ochotników dofinansowania z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Jeżeli dofinansowanie zostanie uzyskane zakup zrealizowany zostanie do końca roku 2018. Całkowity koszt zakupu i wyposażenia pojazdu to ok. 1 mln zł.

Więcej

Dokopali się do fundamentów. Przebudowa Wieży Ciśnień

Piątek, 30 marca 2018

Trwają intensywne prace ziemne przy tzw. Wieży Ciśnień. Przebudowa tego górującego na miastem obiektu w Parku Chrobrego pozwoli na uruchomienie w wieży platformy widokowej oraz umożliwi aranżację wolnych pomieszczeń na inne funkcje. Wokół budynku prowadzone są głębokie wykopy odsłaniające fundamenty budowli. Częściowo odsłonięty został także zbiornik systemu wodociągowego miasta. Dokopano się także do dna starej studni. Pracują przy niej archeolodzy.

Więcej

Projekt PUP - Praca dla Pomorzan

Piątek, 30 marca 2018

Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku pozyskał dodatkowe środki z rezerwy Funduszu Pracy na realizację Programu Regionalnego „Praca dla Pomorzan” na terenie powiatu lęborskiego.

Więcej

Przedszkolaki złożyły wielkanocne życzenia

Piątek, 30 marca 2018

W czwartek 29 marca br., sympatyczne przedszkolaki z grupy sześciolatków wraz z opiekunami z Przedszkola Nr 5 gościły w Ratuszu. W swoim gabinecie małych gościł i ich opiekunki witał Burmistrz Miasta - Witold Namyślak. 

Więcej

Oficerskie awanse dla kombatantów

Czwartek, 29 marca 2018

W lęborskim starostwie miała miejsce uroczystość wręczenia awansów na wyższe stopnie oficerskie dwóm byłym żołnierzom, uczestnikom walk w czasie II wojny światowej. 

Więcej

Spotkanie wielkanocne u Pani Ani

Czwartek, 29 marca 2018

Cykliczne spotkanie organizowane przez panią Annę Sobolewską w siedzibie OSP miało tym razem odświętny charakter, w związku ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi.

Więcej

Energa wyróżniła Lębork

Czwartek, 29 marca 2018

27 marca w lęborskim ratuszu miała miejsce uroczystość przekazania wyróżnienia specjalnego Energi dla Miasta Lęborka w ramach IX edycji konkursu "Świeć się z Energą".

Więcej

Komunikacja miejska w okresie świątecznym

Środa, 28 marca 2018

Zakład Komunikacji Miejskiej w Lęborku Spółka z o.o. informuje, że w okresie Świąt Wielkanocnych autobusy komunikacji miejskiej kursować będą następująco:

Więcej

Nordic Walking dla SENIORA. Zajęcia dla osób w wieku 50+

Wtorek, 27 marca 2018

Stowarzyszenie KREATIVSPORT zaprasza na bezpłatne zajęcia “Nordic Walking dla SENIORA. Zajęcia dla osób w wieku 50+”. Zajęcia rozpoczną się już 4 kwietnia i są BEZPŁATNE.

Więcej

Nowy parking i droga dojazdowa przy ul. Kasztanowej

Wtorek, 27 marca 2018

Zakończyła się budowa drogi dojazdowej i parkingu na 12 pojazdów przy ulicy Kasztanowej, przed kościołem pw. Miłosierdzia Bożego. Miejsca postojowe na powierzchni 146m2 wyłożone zostały płytami ażurowymi. Drogę dojazdową wykonano z szarej kostki betonowej (265m2). W ramach prac na długości 74 metrów położono nowe krawężniki. Koszt drogowej inwestycji zrealizowanej przez firmę MAXBRUK wyniósł 61.180 zł.

Więcej

Jak zapobiegać pożarom - turniej wiedzy

Wtorek, 27 marca 2018

W dniach 19 i 21 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Lęborku pod Patronatem Burmistrza Miasta Lęborka oraz Zarządu Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Lęborku odbył się Etap Miejski Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Więcej

Amatorska Liga Siatkówki - półfinały

Wtorek, 27 marca 2018

W minioną niedzielę odbyła się przed ostania kolejka amatorskiej ligi. Sześć najlepszych zespołów walczyło o możliwość gry w wielkim finale ligi, który odbędzie się 22 kwietnia 2018.

Więcej

XII edycja Legend Błękitnej Krainy wyłoniła zwycięzców

Wtorek, 27 marca 2018

Zwyciężczynią tegorocznej edycji konkursu literackiego Legendy Błękitnej Krainy została Weronika Wysokińska z SP nr 1, która otrzymała nagrodę Grand Prix za pracę pt. Promień wybawienia. Na konkurs wpłynęło łącznie 25 legend z 12 placówek oświatowych z powiatu lęborskiego i wejherowskiego.

Więcej

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych

Poniedziałek, 26 marca 2018

Wszystkim lęborczanom w imieniu Samorządu Miasta Lęborka
życzymy wielu radosnych i wyjątkowych chwil,
serdecznych spotkań przy rodzinnym stole.
Oby ten świąteczny nastrój pozostał w naszych sercach jak najdłużej,
dając siłę do realizacji planów i marzeń.
Radosnego Alleluja!

Więcej

Bezpłatna komunikacja miejska dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych

Poniedziałek, 26 marca 2018

Z inicjatywy burmistrza Lęborka, od 1 września 2018 roku, uczniowie szkół podstawowych, którzy ukończyli 7 rok życia i klas gimnazjalnych zameldowani w Lęborku oraz dzieci w wieku 4-6 lat, posiadające meldunek w Lęborku, uzyskają prawo do bezpłatnych przejazdów autobusami miejskimi na terenie miasta Lęborka. Stosowną uchwałę podjęła Rada Miejska w Lęborku na ostatniej sesji 23 marca br. 

Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF