Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Cenne znaleziska archeologiczne w galerii Muzeum

Wtorek, 20 lutego 2018

W miniony piątek w Galerii Strome Schody w lęborskim Muzeum odbył się wernisaż wystawy pt. STARY ŚWIAT – NOWE ŻYCIE Lubowidz – Czarnówko – Wilkowo. Otwarcie wystawy poprzedziła prezentacja i prelekcja na temat odkryć archeologicznych na cmentarzyskach w Lubowidzu, Czarnówku i Wilkowie.

Więcej

Budowa 33 mieszkań komunalnych przy Marusarzówny

Wtorek, 20 lutego 2018

Zgodnie z harmonogramem przebiega budowa 33 mieszkań komunalnych przy ulicy Marusarzówny. Budowlane przedsięwzięcie, podobnie jak wszystkie inne miejskie inwestycje mieszkaniowe otrzymało 30 procentowe dofinansowanie z funduszu dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. Trzyklatkowy budynek ma być oddany do użytku do 30 kwietnia 2018r.

Więcej

Łagoda zima sprzyja drogowcom. Nowy asfalt na Słupskiej i Cisowej

Poniedziałek, 19 lutego 2018

Stosunkowo łagodna zima sprzyja remontom ulic. Na przełomie stycznia i lutego remont asfaltowej nawierzchni prowadzony był na ulicach Słupskiej i Cisowej. W obu przypadkach po sfrezowaniu starej nawierzchni wylano nową, 4,5 centymetrową warstwę ścieralną.

Więcej

Spotkanie Lęborskiego Komitetu Obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Piątek, 16 lutego 2018

15 lutego 2018 roku w Klubie Miejskiej Biblioteki Publicznej po raz kolejny spotkał się Lęborski Komitet obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedstawiono propozycje 34 wydarzeń zgłoszonych  przez członków Komitetu, pogrupowane w trzy działy tematyczne: program edukacyjno-kulturalny (27), obchody święta 11 Listopada (5), projekt infrastrukturalny (2).

Więcej

Konkurs plastyczny OD KOPERNIKA DO CHIŃCZYKA

Piątek, 16 lutego 2018

W tym roku obchodzimy 545. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika, jednego z najwybitniejszych Polaków, autora heliocentrycznego modelu układu słonecznego. Biblioteka Miejska zaprasza w lutym dzieci ze szkół podstawowych z powiatu lęborskiego do udziału w konkursie plastycznym  Od Kopernika do chińczyka.

Więcej

Spacer „Śladami Niepodległej”

Piątek, 16 lutego 2018

21 lutego 2018 lęborscy Przewodnicy PTTK i LOT „Ziemia Lęborska-Łeba” zapraszają wszystkich do udziału w spacerze po Lęborku pt.„Śladami Niepodległej”. Impreza wpisuje się w tegoroczne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Więcej

Gra miejska – 17 lutego w Lęborku

Środa, 14 lutego 2018

Do udziału w Grze Miejskiej „Poznawanie przez pytanie” w dniu 17 lutego zaprasza LOT Ziemia Lęborska-Łeba.

Więcej

Aplikacja mobilna Endomondo - zdrowo i sportowo

Środa, 14 lutego 2018

W miniony piątkowe ruszyła akcja rywalizacji powiatowej w zbieraniu kilometrów w ramach aplikacji mobilnej Endomondo. Na inauguracyjnym spotkaniu pojawili się sympatycy różnych form aktywności ruchowej, pragnący wziąć w niej udział.

Więcej

Kurs komputerowy dla 50+

Środa, 14 lutego 2018

Centrum Edukacyjne Żelazna  z Warszawy organizuje bezpłatny kurs komputerowy w ramach projektu „Akcja cyfryzacja!” współfinansowanego ze środków UE. Kurs skierowany jest do osób w wieku 50 lat i więcej, które z własnej inicjatywy zainteresowane są nabyciem, uzupełnieniem lub podwyższeniem umiejętności i kompetencji ICT (urządzenia komunikacyjne i aplikacje związanych z przepływem informacji), a nie mają umiejętności komputerowych.

Więcej

Program „Praca dla Pomorzan”

Środa, 14 lutego 2018

Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku informuje, iż pozyskał dodatkowe środki Funduszu Pracy pozostające w dyspozycji Samorządu Województwa Pomorskiego na realizację Programu Regionalnego „Praca dla Pomorzan”. Realizacja programu: styczeń 2018 – grudzień 2018.

Więcej

Budżet Obywatelski na 2019 rok – w marcu składanie wniosków

Wtorek, 13 lutego 2018

Rozpoczynamy szóstą edycję Budżetu Obywatelskiego w Lęborku. Składanie przez mieszkańców propozycji projektów i zadań przeznaczonych do realizacji w 2019 roku rozpocznie się 1 marca 2018r. i potrwa do 31 marca 2018r.

Więcej

STARY ŚWIAT – NOWE ŻYCIE - wystawa w galerii Muzeum

Wtorek, 13 lutego 2018

Muzeum w Lęborku zaprasza 16 lutego 2018 r. o godz. 18.00 na otwarcie wystawy pt. STARY ŚWIAT – NOWE ŻYCIE  Lubowidz – Czarnówko – Wilkowo w Galerii "Strome Schody". Wcześniej, o godz. 16.00, w sali audiowizualnej (piwnica) Muzeum, odbędzie się prezentacja i prelekcja na temat odkryć archeologicznych na cmentarzyskach w Lubowidzu, Czarnówku i Wilkowie.

Więcej

Afrykański pomór świń nadal groźny!

Wtorek, 13 lutego 2018

W związku z zagrożeniem wystąpienia afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terenie województwa pomorskiego  Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje o rozwagę, aby nie kupować dziczyzny oraz wieprzowiny ze źródeł niewiadomego pochodzenia.

Więcej

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Poniedziałek, 12 lutego 2018

Silny wiatr w strefie brzegowej województwa pomorskiego (część wschodnia) od godz.13:30 do godz. 22:00 dnia 12.02.2018 przewiduje IMGW w Gdyni.

Więcej

Konkurs na stanowisko Dyrektora Biblioteki Publicznej Gminy Nowa Wieś Lęborska

Poniedziałek, 12 lutego 2018

Wójt Gminy Nowa Wieś Lęborska ogłosił konkurs na stanowisko Dyrektora Biblioteki Publicznej Gminy Nowa Wieś Lęborska.
Więcej
Ważne
Lęborskie Dni Jakubowe już 20-22 lipca!
18-07-2018
Lęborskie Dni Jakubowe, największa i najważniejsza impreza...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF