Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Lodowisko na placu Piastowskim otwarte. Zapraszamy!

Sobota, 6 stycznia 2018

Zapraszamy na sztuczne lodowisko przy Pl. Piastowskim. Lodowisko jest czynne codziennie w godz. 9.00-19.45 z  przerwą techniczną w godz. 14-15. Wstęp bezpłatny. Przy obiekcie, podobnie jak w latach ubiegłych funkcjonuje wypożyczalnia łyżew.

Więcej

Projekt Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Lęborka wyłożony do publicznego wglądu

Środa, 3 stycznia 2018

Ogłoszenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Lęborka.

Więcej

Kanalizacja deszczowa i nowy asfalt na Małopolskiej. I etap zakończony

Środa, 3 stycznia 2018

Pod koniec ubiegłego roku zakończyły się prace drogowe na ulicy Małopolskiej. W ramach inwestycji wybudowana została kanalizacja deszczowa oraz asfaltowa jezdnia. Fragment ulicy (dojazd do posesji) wykonano z kostki betonowej. Dzięki udrożnieniu przejazdu z ul. Małopolskiej przez rów melioracyjny do ul. Lubelskiej powstało nowe połączenie drogowe i skrzyżowanie Małopolska – Lubelska – Mazowiecka.

Więcej

XII Otwarty Konkurs Literacki "Legendy Błękitnej Krainy"

Środa, 3 stycznia 2018

Lokalna Organizacja Turystyczna "Ziemia Lęborska - Łeba" ogłosiła XII Otwarty Konkurs Literacki "Legendy Błękitnej Krainy". Główny cel przedsięwzięcia to, podobnie jak w latach ubiegłych, popularyzacja wiedzy o naszym regionie.

Więcej

VI Orszak Trzech Króli

Wtorek, 2 stycznia 2018

Parafie Świętego Brata Alberta w Mostach i Św. Jakuba Ap. w Lęborku zapraszają na VI Orszak Trzech Króli w dniu 6 stycznia 2018 r. 

Więcej

Informacja dla właścicieli nieruchomości w Lęborku

Piątek, 29 grudnia 2017

Z dniem 1 stycznia 2018 roku sprawy związane z gospodarowaniem odpadami komunalnymi, prowadzone do tej pory przez Miejski Zarząd Gospodarki Komunalnej w Lęborku (przyjmowanie deklaracji właścicieli nieruchomości, przyjmowanie opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, wszelkie czynności związane z windykacją „opłaty śmieciowej” itp.) będą prowadzone przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Lęborku. 

Więcej

Informacja dla mieszkańców Lęborka

Piątek, 29 grudnia 2017

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Lęborku zawiadamia, że przez okres 180 dni, od dnia 12 grudnia 2017 roku, na terenie Miasta Lęborka obowiązuje dotychczasowy poziom taryf na dostawę wody i odprowadzanie ścieków.

Więcej

Ostrożnie z fajerwerkami – chrońmy dzieci i czworonożnych przyjaciół

Piątek, 29 grudnia 2017

Rzecznik Praw Dziecka wystosował List do Rodziców i Opiekunów Dzieci w sprawie używania materiałów pirotechnicznych.  

Więcej

Sylwester pod chmurką w Lęborku

Czwartek, 28 grudnia 2017

Wszystkich, dla których zabraknie miejsca na wystawnych balach i tych, którzy po prostu chcą potańczyć i pożegnać stary rok w plenerze, zapraszamy w Sylwestra, 31 grudnia na Plac Pokoju w Lęborku. 

Więcej

II Lęborski Przegląd Kolęd Kaszubskich

Czwartek, 28 grudnia 2017

7 stycznia 2018 roku odbędzie się II Lęborski Przegląd Kolęd Kaszubskich im. Franciszka Okunia - w Sanktuarium św. Jakuba Ap., po mszy św. z kaszubską liturgią słowa. Do udziału w wydarzeniu zaproszonych zostało 7 zespołów z terenu naszego miasta i powiatu. Gościnnie wystąpi Zespół Wokalny „KASZUBKI” z Chwaszczyna.

Więcej

Maciej Miecznikowski zaśpiewa kolędy

Środa, 27 grudnia 2017

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” wraz z Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła i Urzędem Miejskim w Lęborku zaprasza 9 stycznia  na godz. 19.00 do kościoła św. Jakuba Ap. na koncert kolęd w wykonaniu popularnego muzyka i wokalisty, Macieja Miecznikowskiego.

Więcej

Pierwszy lęborczanin w piłkarskiej Ekstraklasie uhonorowany przez Burmistrza

Sobota, 23 grudnia 2017

16 lat i 24 dni potrzebował Mateusz Żukowski by zadebiutować w piłkarskiej Ekstraklasie.  Młody napastnik Lechii Gdańsk jest pierwszym lęborczaninem w historii grającym na tym poziomie rozgrywek. Wychowanka Pogoni Lębork i UKS Trójki oraz pierwszego trenera Andrzeja Małeckiego pamiątkowymi grawertonami uhonorował Burmistrz Lęborka Witold Namyślak i jego zastępca Marian Kurzydło.

Więcej

Betlejemskie Światło Pokoju w Ratuszu

Czwartek, 21 grudnia 2017

Jak co roku lęborscy harcerze zawitali do ratusza z Betlejemskim Światełkiem Pokoju. Światełko wraz z życzeniami świątecznymi przyjął od harcerzy Burmistrz Lęborka - Witold Namyślak.

Więcej

Przedszkolaki z życzeniami w Ratuszu

Czwartek, 21 grudnia 2017

W dniu 20 grudnia grupa 5-latków z Przedszkola nr 2 wraz z Panią Dyrektor oraz wychowawczyniami złożyły świąteczną wizytę władzom miasta. Spotkanie przebiegało w miłej i ciepłej atmosferze. 

Więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne – marznące opady

Środa, 20 grudnia 2017

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie meteorologiczne możliwości wystąpienia marznących opadów na obszarze województwa pomorskiego od godz. 21:00 dnia 20 grudnia do godz. 10:00 dnia 21 grudnia 2017.

Więcej

Przedświąteczne spotkanie przy choince i szopka

Środa, 20 grudnia 2017

W sobotę 23 grudnia o godz. 12.00 przy choince na Placu Pokoju odbędzie się spotkanie ze św. Mikołajem, na które zapraszamy wszystkie dzieci oraz dorosłych. Przewidziany jest poczęstunek gorącym barszczykiem, animacje dla najmłodszych, śpiewanie kolęd. Harcerze przekażą mieszkańcom Betlejemskie Światełko pokoju. Serdecznie zapraszamy mieszkańców.

Więcej
Ważne
Lęborskie Dni Jakubowe 2018
04-07-2018

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF