Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Przemysłowa i Korzenna gotowe. Dzielnica "Lębork Wschód" z nowymi ulicami

Poniedziałek, 8 stycznia 2018

Zakończyły się roboty drogowe przy budowie ulic Przemysłowej i Korzennej.  Obsługują one lęborską Specjalną Strefę Ekonomiczną i dzielnicę mieszkaniową „Lębork Wschód”. Łączny inwestycji wyniósł 2.647.145,94 zł. Miasto na budowę nowych dróg pozyskało 50% dotacji z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej”. 300 tys. zł na ten cel przekazał też Powiat Lęborski.

Więcej

Modernizacja miejskiej sieci ciepłowniczej. Z projektu wydano ponad 1,65 mln zł

Poniedziałek, 8 stycznia 2018

Montaż węzłów cieplnych w budynkach zabytkowych, modernizacja napowietrznej sieci przy ul. Krzywoustego oraz przebudowa osiedlowej sieci ciepłowniczej przy ul. E. Plater to najważniejsze zadania zrealizowane w roku 2017 przez MPEC w Lęborku, w ramach dofinansowanego ze środków RPO Województwa Pomorskiego projektu „Modernizacja miejskiej sieci ciepłowniczej na lata 2017-2021”.

Więcej

Lodowisko na placu Piastowskim otwarte. Zapraszamy!

Sobota, 6 stycznia 2018

Zapraszamy na sztuczne lodowisko przy Pl. Piastowskim. Lodowisko jest czynne codziennie w godz. 9.00-19.45 z  przerwą techniczną w godz. 14-15. Wstęp bezpłatny. Przy obiekcie, podobnie jak w latach ubiegłych funkcjonuje wypożyczalnia łyżew.

Więcej

Projekt Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Lęborka wyłożony do publicznego wglądu

Środa, 3 stycznia 2018

Ogłoszenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Lęborka.

Więcej

Kanalizacja deszczowa i nowy asfalt na Małopolskiej. I etap zakończony

Środa, 3 stycznia 2018

Pod koniec ubiegłego roku zakończyły się prace drogowe na ulicy Małopolskiej. W ramach inwestycji wybudowana została kanalizacja deszczowa oraz asfaltowa jezdnia. Fragment ulicy (dojazd do posesji) wykonano z kostki betonowej. Dzięki udrożnieniu przejazdu z ul. Małopolskiej przez rów melioracyjny do ul. Lubelskiej powstało nowe połączenie drogowe i skrzyżowanie Małopolska – Lubelska – Mazowiecka.

Więcej

XII Otwarty Konkurs Literacki "Legendy Błękitnej Krainy"

Środa, 3 stycznia 2018

Lokalna Organizacja Turystyczna "Ziemia Lęborska - Łeba" ogłosiła XII Otwarty Konkurs Literacki "Legendy Błękitnej Krainy". Główny cel przedsięwzięcia to, podobnie jak w latach ubiegłych, popularyzacja wiedzy o naszym regionie.

Więcej

VI Orszak Trzech Króli

Wtorek, 2 stycznia 2018

Parafie Świętego Brata Alberta w Mostach i Św. Jakuba Ap. w Lęborku zapraszają na VI Orszak Trzech Króli w dniu 6 stycznia 2018 r. 

Więcej

Informacja dla właścicieli nieruchomości w Lęborku

Piątek, 29 grudnia 2017

Z dniem 1 stycznia 2018 roku sprawy związane z gospodarowaniem odpadami komunalnymi, prowadzone do tej pory przez Miejski Zarząd Gospodarki Komunalnej w Lęborku (przyjmowanie deklaracji właścicieli nieruchomości, przyjmowanie opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, wszelkie czynności związane z windykacją „opłaty śmieciowej” itp.) będą prowadzone przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Lęborku. 

Więcej

Informacja dla mieszkańców Lęborka

Piątek, 29 grudnia 2017

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Lęborku zawiadamia, że przez okres 180 dni, od dnia 12 grudnia 2017 roku, na terenie Miasta Lęborka obowiązuje dotychczasowy poziom taryf na dostawę wody i odprowadzanie ścieków.

Więcej

Ostrożnie z fajerwerkami – chrońmy dzieci i czworonożnych przyjaciół

Piątek, 29 grudnia 2017

Rzecznik Praw Dziecka wystosował List do Rodziców i Opiekunów Dzieci w sprawie używania materiałów pirotechnicznych.  

Więcej

Sylwester pod chmurką w Lęborku

Czwartek, 28 grudnia 2017

Wszystkich, dla których zabraknie miejsca na wystawnych balach i tych, którzy po prostu chcą potańczyć i pożegnać stary rok w plenerze, zapraszamy w Sylwestra, 31 grudnia na Plac Pokoju w Lęborku. 

Więcej

II Lęborski Przegląd Kolęd Kaszubskich

Czwartek, 28 grudnia 2017

7 stycznia 2018 roku odbędzie się II Lęborski Przegląd Kolęd Kaszubskich im. Franciszka Okunia - w Sanktuarium św. Jakuba Ap., po mszy św. z kaszubską liturgią słowa. Do udziału w wydarzeniu zaproszonych zostało 7 zespołów z terenu naszego miasta i powiatu. Gościnnie wystąpi Zespół Wokalny „KASZUBKI” z Chwaszczyna.

Więcej

Maciej Miecznikowski zaśpiewa kolędy

Środa, 27 grudnia 2017

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” wraz z Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła i Urzędem Miejskim w Lęborku zaprasza 9 stycznia  na godz. 19.00 do kościoła św. Jakuba Ap. na koncert kolęd w wykonaniu popularnego muzyka i wokalisty, Macieja Miecznikowskiego.

Więcej

Pierwszy lęborczanin w piłkarskiej Ekstraklasie uhonorowany przez Burmistrza

Sobota, 23 grudnia 2017

16 lat i 24 dni potrzebował Mateusz Żukowski by zadebiutować w piłkarskiej Ekstraklasie.  Młody napastnik Lechii Gdańsk jest pierwszym lęborczaninem w historii grającym na tym poziomie rozgrywek. Wychowanka Pogoni Lębork i UKS Trójki oraz pierwszego trenera Andrzeja Małeckiego pamiątkowymi grawertonami uhonorował Burmistrz Lęborka Witold Namyślak i jego zastępca Marian Kurzydło.

Więcej

Betlejemskie Światło Pokoju w Ratuszu

Czwartek, 21 grudnia 2017

Jak co roku lęborscy harcerze zawitali do ratusza z Betlejemskim Światełkiem Pokoju. Światełko wraz z życzeniami świątecznymi przyjął od harcerzy Burmistrz Lęborka - Witold Namyślak.

Więcej

Przedszkolaki z życzeniami w Ratuszu

Czwartek, 21 grudnia 2017

W dniu 20 grudnia grupa 5-latków z Przedszkola nr 2 wraz z Panią Dyrektor oraz wychowawczyniami złożyły świąteczną wizytę władzom miasta. Spotkanie przebiegało w miłej i ciepłej atmosferze. 

Więcej

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF