Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Plac Piastowski z nowym chodnikiem

Poniedziałek, 27 listopada 2017

Prace energetyków i wykopy przy Placu Piastowskim przyśpieszyły remont chodnika w tym miejscu. W ramach odtworzenia nawierzchni chodnika w miejsce starych, popękanych płyt położoną nową kostkę betonową. Koszt remontu 100-metrowego odcinka pomiędzy ulicą Łokietka a Bohaterów Westerplatte wyniósł 24,8 tys. zł. Część z tych kosztów pokryła firma wykonująca modernizację sieci energetycznej.
Więcej

Poświecenie Figury Jezusa Chrystusa Naszego Króla i Pana

Niedziela, 26 listopada 2017

W niedzielę 26 listopada br. w święto Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, na skwerze przy kościele pw. Najświętszej Maryji Panny Królowej Polski uroczyście poświęcona została Figura Jezusa Chrystusa Naszego Króla i Pana. Poświęcenia dokonał Ks. Biskup Toruński Wiesław Śmigiel.
Więcej

Awans Lęborka w rankingu samorządów „Rzeczpospolitej”. III miejsce w woj. pomorskim

Piątek, 24 listopada 2017

Dziennik „Rzeczpospolita” opublikował 24 listopada br. „Ranking Samorządów 2017”. W prestiżowym konkursie ogólnopolskiego dziennika Lębork został wyróżniony w kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie. Nasze miasto zajęło 3. miejsce w województwie pomorskim i 27. w kraju. Warto zauważyć wysoki skok w rankingu. Rok temu Lębork został sklasyfikowany na pozycji 81.
Więcej

Akcja „Polacy Kresowym Straceńcom” – zbiórka darów

Czwartek, 23 listopada 2017

Zbiórkę paczek z darami dla polskich dzieci z ubogich rodzin, domów dziecka oraz dla ostatnich żyjących żołnierzy AK - mieszkających  na terenie Grodzieńszczyzny i Wileńszczyzny koordynuje Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Akcja jest prowadzona w okresie od 20 listopada do 6 grudnia 2017.

Więcej

Nabór do „Akademii Zatrudnienia 2”

Czwartek, 23 listopada 2017

Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości „STOLEM” w Lęborku oraz Prywatne Centrum Edukacyjne „Marmołowski” s.c. zaprasza mieszkańców powiatu lęborskiego na bezpłatne szkolenia zawodowe i staże przyuczające do zawodu organizowane w ramach projektu „Akademia zatrudnienia 2”. Zgłoszenia do projektu przyjmowane są od 22 do 28 listopada 2017 r.
Więcej

Gala XXXII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Mieczysława Stryjewskiego

Czwartek, 23 listopada 2017

Rozstrzygnięcie tegorocznej 32. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. M. Stryjewskiego wraz z uroczystym wręczeniem nagród odbędzie się w piątek 24 listopada 2017 o godz. 17.00  w Lęborskim Centrum Kultury „Fregata”. 

Więcej

Mecz II ligi piłki siatkowej mężczyzn

Czwartek, 23 listopada 2017

W sobotę 25 listopada 2017 o godz. 19.00 w miejskiej hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7 w Lęborku odbędzie się mecz piłki siatkowej mężczyzn TREFL Lębork - KS Stal Grudziądz.

Więcej

Amatorska Liga Siatkówki w Lęborku – II kolejka

Czwartek, 23 listopada 2017

Rozegrana została druga kolejka Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku, podczas której 8 zespołów walczyło o ligowe punkty. 

Więcej

Dzień Pracownika Socjalnego

Środa, 22 listopada 2017

W dniu 21 listopada 2017 r. w Urzędzie Miasta w Lęborku w Sali Rajców odbyły się uroczyste obchody Dnia Pracownika Socjalnego.

Więcej

Szkolenie ZUS dla płatników składek

Wtorek, 21 listopada 2017

Inspektorat ZUS w Lęborku organizuje 28 listopada 2017 r. kolejne bezpłatne szkolenie dla płatników składek. Szkolenie zatytułowane „e-Składka – nowy wymiar rozliczeń” jest związane z wchodzącymi w życie od 1 stycznia 2018 r. zmianami w opłacaniu składek. 

Więcej

Spotkanie „Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców – możliwości finansowania przedsięwzięć w perspektywie finansowej 2014-2020"

Wtorek, 21 listopada 2017

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza na spotkanie informacyjne organizowane 23 listopada 2017 r., poświęcone zagadnieniom związanym z możliwościami finansowania przedsięwzięć przez przedsiębiorców w perspektywie finansowej 2014-2020. 


Więcej

Konkurs o Nagrodę Bursztynowego Katamaranu

Wtorek, 21 listopada 2017

Już po raz szósty Pomorska Rada Działalności Pożytku Publicznego wraz z Pomorską Radą Organizacji Pozarządowych zaprasza do udziału konkursie Nagrody Bursztynowego Katamaranu w dwóch kategoriach:
- dla Samorządu Terytorialnego z naszego województwa, najlepiej współpracującego z NGO
- dla Organizacji Pozarządowej – za najlepszą partnerską współpracę 2017 roku. 
Więcej

Przy Szkole Podstawowej nr 8 stanął nowy plac zabaw

Wtorek, 21 listopada 2017

Bezpieczne podłoże z żółtego piasku, duża platforma zabawowa z dwoma zjeżdżalniami a do tego huśtawka równoważna i sprężynowa.  Tak prezentuje się nowy plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 8 w Lęborku. Miejsce zabaw dla najmłodszych uzupełniło ofertę szkolnych boisk, przyszkolnej siłowni zewnętrznej (6 przyrządów) czy plenerowych stołów do ping-ponga. 
Więcej

Remont 300 metrów chodnika na ulicy Kolonia

Poniedziałek, 20 listopada 2017

Zakończył się remont 300 metrowego chodnika przy ulicy Kolonia. W ramach remontu położono nową, szarą kostkę po prawej stronie ulicy. Wjazdy na posesje wyłożono kostką w kolorze grafitowym co podniosło estetykę ulicy. Na odcinku 115 metrów ułożono też nowy krawężnik. Koszt inwestycji zrealizowanej przez firmę MAX-BRUK z Lęborka wyniósł  61 tys. zł.
Więcej

VI Lęborskie Spotkania Biznesowe

Poniedziałek, 20 listopada 2017

W czwartek 30 listopada 2017 r. o godz. 11 w sali nr 13 Starostwa Powiatowego w Lęborku odbędzie się szósta edycja Lęborskich Spotkań Biznesowych. W programie m. in. prezentacja oferty informacyjnej instytucji otoczenia biznesu, stoliki eksperckie prelegentów i  indywidualne konsultacje.
Więcej

Zgłoszenia o produkcji lub skupie maku i konopi włóknistych

Piątek, 17 listopada 2017

Sejmik Województwa Pomorskiego rozpoczął prace w sprawie określenia ogólnej powierzchni  przeznaczonej pod uprawę maku i konopi włóknistych oraz rejonizacji tych upraw. Do dnia 11 grudnia br. zainteresowani producenci lub  punkty skupowe, powinni zgłosić informację o uprawie maku i konopi włóknistych na rok 2018.
Więcej
Ważne
Lęborskie Dni Jakubowe już 20-22 lipca!
18-07-2018
Lęborskie Dni Jakubowe, największa i najważniejsza impreza...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF