Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Ostrzeżenie meteorologiczne – burzowo i deszczowo 16-17 maja

Środa, 16 maja 2018

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni  ostrzega przed możliwością występowania burz i intensywnych opadów deszczu, zwłaszcza na południu i wschodzie woj. pomorskiego w dniu 16 maja - do godzin porannych w dniu 17 maja 2018. W czasie burz opady deszczu lokalnie do 15 mm i wiatr do 70 km/h, lokalnie grad.

Więcej

Nabór do Orkiestry Dętej "Ziemia Lęborska"

Środa, 16 maja 2018

Orkiestra Dęta "Ziemia Lęborska" w dniach 24-25 maja w godz. 16.00 - 18.00 w Stacji Kultura prowadzić będzie nabór muzyków i dziewcząt do grupy mażoretek.

Więcej

Innowacyjna firma. Wsparcie dla przedsiębiorców z Funduszy Europejskich – spotkanie informacyjne w Słupsku

Wtorek, 15 maja 2018

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju zaprasza przedsiębiorców do udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym wsparcia na realizację innowacyjnych projektów. Spotkanie odbędzie się 16 maja 2018 roku o godzinie 10.00 w Słupskim Inkubatorze Technologicznym (ul. Portowa 13, Słupsk).
 

Więcej

Rekrutacja na Forum Przedsiębiorstw 2018

Wtorek, 15 maja 2018

Komentarze ekspertów do bieżącej sytuacji gospodarczej, ciekawe panele dyskusyjne, praktyczne warsztaty a przede wszystkim przekazanie przedsiębiorcom aktualnej wiedzy, nowych trendów  oraz informacji niezbędnych w codziennej działalności to oferta Forum Przedsiębiorstw – imprezy gospodarczej  organizowanej już po raz trzynasty przez Agencję Rozwoju Pomorza. Tegoroczna edycja odbędzie się 30 maja 2018 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Udział jest bezpłatny.

Więcej

Dzień Dziecka w Lęborku

Wtorek, 15 maja 2018

1 czerwca zapraszamy wszystkie dzieci na wspaniałą zabawę na Placu Pokoju. Czekają wspaniałe atrakcje: występy wokalne i zespołów tanecznych, konkursy z nagrodami, gry plenerowe, oraz Holi Festival - święto kolorów.

Więcej

Nowe urządzenia na placu zabaw w Parku Chrobrego

Wtorek, 15 maja 2018

Zakończyła się rozbudowa o nowe elementy placu zabaw „Małpi Gaj” w Parku Chrobrego. Za kwotę 40.590 zł zakupione zostały urządzenia zabawowe, jakich nie ma żaden inny plac zabaw w naszym mieście: karuzela bieżniowa, huśtawka super lina, karuzela Volador, kołowrotek czy domek labirynt. Dodatkowo postawione zostały 3 stoły piknikowe, 2 stojaki na rowery oraz ławkę. Doposażenie placu zabaw „Małpi Gaj” wykonano ze środków Budżetu Obywatelskiego miasta Lęborka.  Wykonawcą była firma PPHU JULKA z Krępy Kaszubskiej.

Więcej

Biała sobota dla lekarzy w ZUS

Wtorek, 15 maja 2018

Pomorskie placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zapraszają 19 maja na ogólnopolskie wydarzenie pod hasłem „Biała Sobota”. Jest to inicjatywa związana z wprowadzeniem elektronicznych zwolnień lekarskich  i skierowana do lekarzy, dla których specjalnie w sobotę otwarte będą Sale Obsługi Klientów  w ZUS. Biała Sobota dla Lekarzy odbędzie się 19 maja we wszystkich placówkach ZUS w godzinach 9:00 – 13:00.

Więcej

Sukces tancerek z SP nr 8 na IX Ogólnopolskim Festiwalu Tańca

Wtorek, 15 maja 2018

27 kwietnia w hali widowiskowej w Lęborku odbył się IX Ogólnopolski Festiwal Tańca zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca. Zawodnicy zaprezentowali się m.in. w takich formach tanecznych jak: taniec klasyczny, inne formy tańca, miniatura i inscenizacja taneczna, freestyle do 8 lat czy hip hop. W dniu święta tańca nie mogło zabraknąć tancerek z SP 8 Lębork. Trzy grupy taneczne zaprezentowały sześć choreografii zespołowych w kategorii inne formy tańca i miniatura i inscenizacja. Pomimo dużej konkurencji dziewczęta wytańczyły 6 pucharów.

Więcej

Ostatni bieg z cyklu Grand Prix Lęborka sezonu 2017/2018

Poniedziałek, 14 maja 2018

W ub. tygodniu odbył się ostatni, piąty bieg zaliczany do Grand-Prix Lęborka sezonu 2017/2018, w którym wystartowało ponad 170 zawodniczek i zawodników.

Więcej

Już w ten weekend CYKLO LĘBORK!

Poniedziałek, 14 maja 2018

W niedzielę 20 maja br. odbędzie się pierwsza impreza ENERGA CYKLO CUP. Będzie to historyczna, bo pierwsza impreza organizowana przez Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe w naszym pięknym mieście.

Więcej

Na Waryńskiego odsłonięto fundamenty średniowiecznej baszty

Poniedziałek, 14 maja 2018

Podczas robót drogowych na ulicy Waryńskiego pomiędzy rozebranym mostem nad Kanałem Młyńskim a mostem nad rzeką Łebą dokopano się do fundamentów średniowiecznej baszty nr 15. Na miejscu pracują archeolodzy. Po badaniach archeologicznych pozostałości po baszcie i murach obronnych zostaną zasypane, nad nimi przebiegać będzie tak jak teraz ulica.

Więcej

Nadmorska z nową ścieżką rowerową

Poniedziałek, 14 maja 2018

400 metrów ma nowo wybudowana ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Nadmorskiej. Zakończona na początku maja inwestycja obejmowała wykonanie 2 metrowej szerokości asfaltowej drogi dla rowerów na odcinku od ulicy Poznańskiej do tzw. bocznej Nadmorskiej (w kierunku ul. Kossaka). W miejscu tym nowa ścieżka spotka się z wcześniej wybudowaną drogą dla rowerów w ciągu ulicy Nadmorskiej biegnącą do granic miasta. Nowa droga dla rowerów przebiega równoległe do ul. Kossaka i stanowi alternatywne, bezpieczne połączenie rowerowe Lęborka z Nową Wsią Lęborską. Wartą ok. 140 tys. zł inwestycję zrealizowała firma Usługi Ogólnobudowlane Leszek Piechowski z Pogorszewa.

Więcej

CBA Proterm Gdynia Mistrzem Woj. Pomorskiego w Piłce Siatkowej Amatorów

Poniedziałek, 14 maja 2018

Po raz dziesiąty odbyły się w Lęborku Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Piłce Siatkowej Amatorów pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka i Burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka. W turnieju wzięło udział 6 zespołów: Klaja Cafee, EPO Project Żukowo, Bojan Żubry, Nasz Dach Stężyca, Romek Lębork i CBA Proterm Gdynia. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansowały do półfinałów.

Więcej

Lęborskie Motoserce 2018. Zebrano 251 litrów krwi!

Piątek, 11 maja 2018

5 maja 2018 na placu Pokoju w Lęborku odbyła się kolejna akcja MOTOSERCE. W X edycji tej ogólnopolskiej akcji w naszym mieście zebrano aż 251 litrów krwi! Motoserce w Lęborku odbyło się już raz piąty. Przez te lata łącznie zebrano 1262 litry krwi. Dla organizatorów akcji, klubu motocyklowego CRUISERIDERS NORTH liczyło się to, by zrobić coś dobrego dla innych, tak normalnie ,od serca” oraz by ideą krwiodawstwa udało się zainteresować wielu ludzi, szczególnie tych młodych. W tegorocznej akcji po raz pierwszy oddało krew 38 nowych krwiodawców i to jest sukces.

Więcej

Burze w dniu 11 maja i w nocy

Piątek, 11 maja 2018

IMGW-PIB ostrzega przed możliwością występowania burz na obszarze województwa pomorskiego, głównie w strefie brzegowej- części wschodniej, w dniu 11 maja, w nocy oraz rano 12.05. W czasie burz porywy wiatru do 7 B i intensywne opady deszczu, lokalnie gradu.

Więcej

Miejskie Igrzyska Dzieci klas II i III „Baw się razem z nami”

Piątek, 11 maja 2018

W Miejskiej Hali Sportowej w Lęborku przeprowadzono Miejskie Zawody Sportowe Szkół Podstawowych dla klas II i III „Baw się razem z nami”. W zawodach wystartowały wszystkie lęborskie szkoły podstawowe. Reprezentacja każdej szkoły składała się z 16 uczniów z klas II i III.

Więcej
Ważne
Lęborskie Dni Jakubowe 2018
04-07-2018

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF