przejdź do wersji normalnej (graficznej) | RSS | Mapa strony
Polski | English

Menu


Piątkowe obchody Święta Niepodległości

10 listopada br. odbyły się kolejne wydarzenia związane z lokalnymi obchodami Narodowego Święta Niepodległości. W Sanktuarium św. Jakuba Ap. odprawiona została Msza Św. w intencji Ojczyzny, Ofiar katastrofy smoleńskiej i zbrodni katyńskiej. Po Mszy pod tablicą upamiętniającą Ofiary katastrofy smoleńskiej złożone zostały kwiaty i zapalone znicze. W uroczystości uczestniczyła delegacja samorządu z Burmistrzem Lęborka Witoldem Namyślakiem na czele. O godz. 19 ul. Targowej 48, pod tablicą Polskiej Rady Ludowej przy asyście wojska zapalono znicze. Ostatnim punktem piątkowych uroczystości był przygotowany przez harcerzy "Capstrzyk Niepodległości" pod pomnikiem generała Stanisława Sosabowskiego. W imieniu władz miejskich kwiaty pod pomnikiem złożył Zastępca Burmistrza Marian Kurzydło.

Z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, w dniu Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada o godz. 10.00 w Sanktuarium św. Jakuba Ap. odprawiona zostanie Msza Św., o godz.11.00 zaplanowany jest przemarsz pod Obelisk Niepodległości, a o 11.20 odbędzie się uroczystość pod Obeliskiem. W programie: Apel Pamięci i salwa honorowa, złożenie kwiatów, wystąpienie Burmistrza Lęborka, montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów SP nr 5, występ Orkiestry Dętej „Ziemia Lęborska”.

Tradycyjnie, również 11 listopada, o godz. 13.00 w kinie Fregata odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Tego samego dnia w godz. 9.00-21.00 w miejskiej Hali Sportowej odbędzie się Grand Prix Lęborka w Karate WKF.


Copyright © Urząd Miejski w Lęborku, ul. Armii Krajowej 14, 84-300 Lębork