przejdź do wersji normalnej (graficznej) | RSS | Mapa strony
Polski | English

Menu


VI Orszak Trzech Króli

Parafie Świętego Brata Alberta w Mostach i Św. Jakuba Ap. w Lęborku zapraszają na VI Orszak Trzech Króli w dniu 6 stycznia 2018 roku. Hasłem tegorocznego Orszaku są słowa ”Bóg jest dla wszystkich”. Orszak przejdzie z Lubowidza przez Mosty do Lęborka, na Plac Pokoju. Msza Św. rozpocznie się o godz. 10.00 w Lubowidzu. Ok. godz. 11.00 nastąpi wymarsz Orszaku w kierunku Mostów. Powitanie Trzech Króli na Placu Pokoju około godziny 13.00.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w Orszaku wszystkich mieszkańców Lęborka, Gminy Nowa Wieś Lęborska, parafii w Mostach, zaś szkoły, ośrodki kultury oraz lokalne stowarzyszenia do wzięcia czynnego uczestnictwa w scenkach jasełkowych  oraz w tworzeniu barwnego rozśpiewanego kolędami Orszaku. Orszak Trzech Króli jest piękną okazją do odbudowania więzi w społecznościach.

Dzień Objawienia Pańskiego, Święto Epifanii, potocznie nazywane w Polsce Świętem Trzech Króli zamyka cykl świąteczny Bożego Narodzenia. Wspominane jest wówczas ewangeliczne  wydarzenie, w którym Mędrcy ze Wschodu /nazywani również Królami lub Magami, w VIII w. nadano im imiona Kacper, Melchior i Baltazar/, wyruszyli do Betlejem, by pokłonić się Nowonarodzonemu Jezusowi. Prowadzeni przez betlejemską gwiazdę, przynieśli Małemu Dzieciątku drogocenne dary: mirrę, złoto i kadzidło.


Copyright © Urząd Miejski w Lęborku, ul. Armii Krajowej 14, 84-300 Lębork