Urząd Miejski w Lęborku

Kultura i Oświata

Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 26 czerwca

Do 26 czerwca br. Dariusz Piontkowski, Minister Edukacji Narodowej przedłużył kształcenie na odległość w szkołach i placówkach oświatowych. Jednocześnie zostaje wznowiona działalność domów wczasów dziecięcych, przedszkoli oraz szkół specjalnych zorganizowanych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej, a także ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych. Uruchomiona zostaje również możliwość zakwaterowania uczniów w internacie zorganizowanym w centrum kształcenia zawodowego.


Muzeum w Lęborku ponownie czynne dla zwiedzających

Od poniedziałku 25 maja br. Muzeum w Lęborku otwiera się dla zwiedzających.


Biblioteka Miejska zaprasza od 6 maja

W środę 6 maja br. Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku uruchamia wypożyczalnie bibliotecznych zbiorów. Pracownicy biblioteki proszą, aby przed przyjściem do biblioteki zapoznać się z poniższymi zasadami, obowiązującymi w czasie trwania epidemii Covid-19.


Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla dzieci z kl. I-III

Od dnia 25.05.2020 w lęborskich szkołach podstawowych organizowane są zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla dzieci z klas I-III, których rodzice musieli wrócić do pracy.


„Fregata” wraca do gry!

Równo po trzech miesiącach przerwy Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” wznawia swoją pracę. Z wielką radością nasze kino otworzy się już w najbliższy piątek 12 czerwca i ponownie zaprasza na seanse filmowe.

LCK "Fregata" zachęca do zapoznania się z obowiązującymi w kinie podstawowymi zasadami bezpieczeństwa.

Prosimy widzów o:

- dezynfekcję dłoni przy wejściu
- zachowanie odpowiedniego dystansu (odległości będą wyznaczać taśmy na podłodze)
- noszenie maseczek na terenie kina, także na sali kinowej podczas oglądania seansu
- płatność kartą lub kupowanie biletów za pośrednictwem strony www.lck-fregata.pl
- korzystanie z co drugiego fotela na sali kinowej

Po każdym seansie będą potrzebne dłuższe przerwy na wietrzenie sali i dezynfekcję powierzchni. Do kina "Fregata" może wejść maksymalnie 126 osób.

Zapraszamy serdecznie i prosimy o wyrozumiałość oraz dostosowanie się do ustalonych zasad bezpieczeństwa. Jednocześnie informujemy o otwarciu od 15 czerwca Stacji Kultura. Zajęcia i spotkania w tym obiekcie będą prowadzone w ograniczonym zakresie, jeśli chodzi o liczbę uczestników i zakres czasowy.

Od 15 czerwca wznowiona będzie również działalność Centrum Informacji Turystycznej „Brama Kaszubskiego Pierścienia”.


Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF