przejdź do wersji normalnej (graficznej) | RSS | Mapa strony
Polski | English

Menu


Aktualności

Festiwal XII Międzynarodowe Spotkania z Folklorem "Muzyka Regionów"

z dnia 20-07-2018

Już dzisiaj rozpoczyna się Festiwal Międzynarodowe Spotkania z Folklorem „Muzyka Regionów”, który ma wielu sympatyków i stanowi atrakcję dla lęborczan i turystów. Impreza jest znakomitą okazją do poznawania ciągle żywej kultury ludowej różnych regionów Polski i Europy. W  tym roku, podczas  XII edycji Festiwalu, zaprezentuje się 11 zespołów: Pierwsza część Festiwalu już w piątek 20 lipca od godz. 15.00 do 18.30 na scenie na Placu Pokoju.

czytaj więcej ...

Otwarcie wystawy w wieży Sanktuarium św. Jakuba i spacer z duchami Krzyżaków – piątek 20 lipca

z dnia 20-07-2018

W ramach Lęborskich Dni Jakubowych Muzeum w Lęborku przygotowało wystawę czasową pt. „Świątynia sztuki. Zabytki kościoła św. Jakuba”. Otwarcie wystawy w piątek 20 lipca o godzinie 17.15 w wieży Sanktuarium św. Jakuba Apostoła.

czytaj więcej ...

XII Międzynarodowy Zlot Jakubów - zapraszamy wszystkich Jakubów 21 lipca!

z dnia 20-07-2018

Ważnym i stałym punktem Lęborskich Dni Jakubowych jest Międzynarodowy Zlot Jakubów, który od lat cieszy się dużą popularnością wśród Jakubów z Lęborka i z całej Polski.W dniu Zlotu, tak jak co roku, będzie można zarejestrować się w godz. 9.00-17.00 w Kwaterze Zlotu (Plac Pokoju, obok sceny). Serdecznie zapraszamy wszystkich Jakubów do udziału w zlocie!

czytaj więcej ...

Ogłoszenie o zamiarze przeprowadzenia konsultacji

z dnia 20-07-2018

Na podstawie Uchwały Nr LIX-512/2010 Rady Miejskiej w Lęborku z dnia 29 października 2010 r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu konsultowania z  organizacjami pozarządowymi (…) projektów aktów prawa miejscowego (…) Burmistrz Miasta Lęborka ogłasza przeprowadzenie konsultacji projektu uchwały w sprawie przyjęcia Rocznego programu współpracy na 2019 rok Gminy Miasto Lębork z organizacjami pozarządowymi.

czytaj więcej ...

ŚDS promował Lęborskie Dni Jakubowe w Łebie

z dnia 20-07-2018

W środę 18 lipca br. Łebę odwiedzili podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Lęborku. Celem wyjazdu do nadmorskiej miejscowości była promocja Lęborskich Dni Jakubowych. Wyposażeni w koszulki promocyjne Lęborka, balony, ulotki i plakaty podopieczni ŚDS-u informowali przede wszystkim turystów o zbliżającym się Święcie Miasta. W wielu widocznych miejscach rozkleili też plakaty i szczegółowe programy imprezy. Podobne wyjazdy promocyjne realizowane są od wielu lat.

czytaj więcej ...

Utrudnienia w ruchu drogowym podczas Dni Jakubowych

z dnia 20-07-2018

W dniach 20-22 lipca 2018r.  /piątek, sobota, niedziela/ na Placu Pokoju w Lęborku odbędzie się impreza masowa pn. „Lęborskie Dni Jakubowe”. W związku z tym na czas trwania imprezy część ulic w pobliżu Pl. Pokoju będzie wyłączona z ruchu tj.: część ulicy Waryńskiego, Orzeszkowej, Kard. S. Wyszyńskiego, ul. Armii Krajowej. Objazd do Placu Spółdzielczego zostanie poprowadzony ulicami: Młynarską, Długosza i Waryńskiego.

 

czytaj więcej ...

Ostrzeżenie - burze z gradem 18 lipca

z dnia 20-07-2018

IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie dla całego województwa o intensywnych opadach i burzach z gradem do godziny 22.00 w dniu 18 lipca 2018. Prognozuje się i obserwuje burze z opadami deszczu, miejscami od 15 mm do 30 mm. Lokalnie w wyniku kumulacji suma opadów może osiągnąć około 40 mm. Możliwe porywy wiatru do 70 km/h. Lokalnie grad.

czytaj więcej ...

Lęborskie Dni Jakubowe już 20-22 lipca!

z dnia 20-07-2018

Lęborskie Dni Jakubowe, największa i najważniejsza impreza kulturalno-rekreacyjno-handlowa, przyciągająca co roku tysiące lęborczan i turystów, odbędzie się już w tym tygodniu. Tegoroczne Święto miasta to także 20 rocznica patronatu św. Jakuba Apostoła nad Lęborkiem.

czytaj więcej ...

Konsultacje programu współpracy na 2019 rok

z dnia 20-07-2018

Zarząd Powiatu Lęborskiego zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty, wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, do zgłaszania uwag do załączonego projektu uchwały Rady Powiatu Lęborskiego w sprawie przyjęcia Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi uprawnionymi podmiotami na 2019 rok.

czytaj więcej ...

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce

z dnia 20-07-2018

W dniach od 17 - 18 lipca br odbędzie się Piesza Pielgrzymka Jakubowa Drogą św. Jakuba z Lęborka do Sianowa w ramach obchodów 20-lecia Patronatu św. Jakuba Apostoła nad Lęborkiem. 

czytaj więcej ...


Wszystkie aktualności

Copyright © Urząd Miejski w Lęborku, ul. Armii Krajowej 14, 84-300 Lębork