Urząd Miejski w Lęborku

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata"

Ulica Gdańska 12-13, 84-300 Lębork

Dyrektor Paweł Piwka
tel./ fax +48598622530
 
Biuro LCK Fregata znajduje się w budynku po kinie Fregata przy ulicy Gdańskiej 12-14.
 
Lęborskie Centrum Kultury „Fregata" istnieje od grudnia 2007 roku. Działa w budynku po starym kinie Fregata, który po remontach zamienił się w nowoczesną salę kinowo - widowiskową. LCK "Fregata" organizuje wydarzenie kulturalne dla mieszkańców Lęborka oraz włącza się w szereg inicjatyw na terenie miasta. Jest ostoją dla artystów - amatorów z terenu Lęborka. W budynku przy ulicy Gdańskiej LCK "Fregata" funkcjonuje kino.
 
Od 2011 roku działa w Lęborku prowadzone przez LCK "Fregata" Centrum Informacji Turystycznej przy al. Niepodległości 6, w ramach projektu Zintegrowany System Informacji Turystycznej: Budowa Centrów Informacji Turystycznej - Bramy Kaszubskiego Pierścienia. Organizowane są tutaj także czasowe wystawy i ekspozycje dorobku kulturowego miasta i regionu.
 
Od 2014 w zmodernizowanym budynku dworca PKP przy ul. Dworcowej 8a działa "Stacja Kultura". Odbywają się tutaj próby i występy zespołów, organizowane są wystawy. W Stacji Kultura działa także m.in. punkt informacji turystycznej prowadzony przez LOT "Ziemia Lęborska - Łeba".
 
Lęborskie Centrum Kultury „Fregata"

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF