przejdź do wersji normalnej (graficznej) | RSS | Mapa strony
Polski | English

Menu


Orkiestra Dęta Ziemia Lęborska

Orkiestra Dęta "ZIEMIA LĘBORSKA " - utworzona została na bazie kapeli i grupy tanecznej Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Lęborska", członków nieistniejącego już dziś zespołu „Młodość" oraz absolwentów i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Lęborku. Wsparcia finansowego i organizacyjnego przy jej tworzeniu udzieliło Starostwo Powiatowe w Lęborku, Burmistrz Miasta Lęborka, Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Lęborku. Salę na próby udostępniła lęborska Ochotnicza Straż Pożarna.

 
Próby orkiestry rozpoczęły się w styczniu 2006 roku. Pierwszy występ, bardzo dobrze przyjęty przez społeczność Lęborka, miał miejsce podczas uroczystości Święta 3 Maja w Lęborku.
 
 
Orkiestra Dęta „Ziemia Lęborska" koncertowała i koncertuje podczas różnych uroczystości w Lęborku i w innych miejscowościach powiatu.
W Lęborku z podczas uroczystości z okazji świąt narodowych: 
- Święto Flagi - 2 Maja, - Święto Konstytucji 3 Maja - Święto Niepodległości - 11 Listopada 
Podczas Jarmarku św. Jakuba Apostoła w Lęborku 
Podczas przeglądów orkiestr: - XXXIX Festiwalu Orkiestr Dętych w Sławnie - I Kaszubskiego Przeglądu Orkiestr Dętych w Gniewinie (2007) 
Koncerty z okazji różnych uroczystości, m.in. podczas: - Dożynek w Nowej Wsi Lęborskiej (2006) i w Garczegorzu (2007) - odsłonięcia obelisku poświęconego pamięci Sybiraków (2006) - otwarcia obwodnicy w Łebie (2006) - Lęborskich Dni Techniki (2006) - Gdańskich Targów Turystycznych (2007) - uroczystości jubileuszowych 650-lecia Miasta Łeby oraz 85-lecia Stoczni Marynarki Wojennej w Gdyni - Oksywiu (2007) - festynów w Lęborku, Łebie, Siemirowicach, Garczegorzu, Chmielnie.

 

W programie orkiestry są marsze pochodowe i utwory koncertowe o różnym charakterze.
Patronat nad orkiestrą sprawuje Lęborskie Stowarzyszenie św. Jakuba Apostoła.
 
Kontakt: 
Wiesława Wojciechowicz 
tel. 600 274 671

Copyright © Urząd Miejski w Lęborku, ul. Armii Krajowej 14, 84-300 Lębork