22 Mistrzostwa Szkół Lęborka w tenisie

Utworzono: 30-05-2023

Zawody odbyły się 27 maja 2023 r. na kortach RETURN-a w Lęborku. Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła zmaganiom uczestników zawodów. W kategorii szkół podstawowych chłopców zwyciężył: Remigio Delogu SPSJ Lębork, po zwycięstwie nad drugim w klasyfikacji: Natanielem Powideł 6:3, 6:4 – SP Nowa Wieś Lęborska. Trzecie miejsce zajął Nikodem Sopyłło SP 3 Lębork, który uległ 3:6,2:6 – pierwszemu i 5:7,3:6 –drugiemu  z wyżej wymienionych zawodników.

W kategorii dziewcząt szkoły ponadpodstawowe Dobrosława Laskiewicz V LO Gdańsk zwyciężyła, pokonując po ciekawym meczu Magdę Biblis SLO Lębork 6:4,6:3. Trzecie miejsce zajęła Edyta Brazowska PLO Lębork, która uległa 0:2 obu w/w rywalkom.

W kategorii chłopców szkoły ponadpodstawowe: Marcel Łazorczyk z I LO Lębork pokonał w finale Henryka Pellowskiego ZSP nr2 Wejherowo 6:4,6:4. Trzecie miejsce zajął  Konstanty Lubański I LO, czwarte Marcin Majewski ZSM-I, piąte Ksawery Knioch ZSM-I.  Zawody przeprowadził Andrzej Borowski, medale i statuetki sportowe ufundowało Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku.

KOLEJNY CYKL ZAWODÓW:

GRAND PRIX WAKACJI – 3 turnieje, odbędą się W OSTATNIE ŚRODY  CZERWCA - 28, LIPCA - 26  i  SIERPNIA – 30. Po ostatnim turnieju nastąpi podsumowanie cyklu i wręczenie nagród.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do udziału /nawet w jednym czy dwóch turniejach/ – prawo startu mają nie tylko mieszkańcy Lęborka.

/Opr. inf.:  Andrzej Borowski/