Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Ogłoszenie o wynikach konkursu

Poniedziałek, 21 maja 2018

Ogłoszenie o wynikach otwartego konkursu ofert na zadanie publiczne miasta Lęborka. Dotacje przyznane na rok 2018

Więcej

Parking w budowie. Czas na roboty brukarskie

Poniedziałek, 21 maja 2018

Sukcesywnie prowadzone są roboty drogowe na remontowanym parkingu na zapleczu ulicy Staromiejskiej. Ułożona i zasypana została już kanalizacja deszczowa. Trwa układanie krawężników i chodników. W ramach inwestycji w tej części miasta wybudowane zostanie także odwodnienie skrzyżowania Targowej z Al. Niepodległości.

Więcej

Dyskusyjny Klub Filmowy w Kinie „Fregata”

Poniedziałek, 21 maja 2018

We wtorek, 22 maja, w lęborskim kinie „Fregata” odbędzie się pierwszy seans w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. O godzinie 18.00 zostanie wyświetlony film pod tytułem „Dziewczyna we mgle”. Po seansie wszyscy miłośnicy ambitnego kina zaproszeni są na dyskusję.

Więcej

NOC MUZEÓW i piknik historyczny już 19 maja

Piątek, 18 maja 2018

Tegoroczna Noc Muzeów w Lęborku odbędzie się 19 maja. Dla zwiedzających udostępnione będą Muzeum, baszty, budynek Biblioteki Miejskiej, Ratusz, a w Sanktuarium św. Jakuba Ap. odbędzie się koncert zespołu Incantare.

Więcej

Plac zabaw na końcu świata – spotkanie podróżnicze we Fregacie

Piątek, 18 maja 2018

Biblioteka Miejska w Lęborku zaprasza na kolejne spotkanie podróżnicze z cyklu Ciekawi świata w dniu 18 maja o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Więcej

Konkursy plastyczne promujące zdrowy styl życia

Piątek, 18 maja 2018

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lęborku była organizatorem konkursu plastycznego „W zdrowym ciele zdrowy duch” dla dzieci przedszkolnych oraz konkursu „Dbam o zdrowie” dla uczniów klas V-VII szkół podstawowych.

Więcej

Certyfikat Promocji Ziemi Lęborskiej 2017

Czwartek, 17 maja 2018

Już 25 maja 2018 odbędzie się jubileuszowa, XV gala Certyfikatu Promocji Ziemi Lęborskiej, edycja za 2017 rok. Wyróżnione zostaną osoby i instytucje promujące najskuteczniej, poprzez swoją działalność, Powiat Lęborski poza jego granicami.Celem konkursu jest wyróżnienie i nagrodzenie najaktywniejszych podmiotów i osób fizycznych z regionu Ziemi Lęborskiej za działalność promocyjną oraz popularyzacja osiągnięć gospodarczych i społecznych.

Więcej

Wyścig rowerowy "Pazur Lęborskiego Lwa".

Czwartek, 17 maja 2018

Dziesiąta edycja górskiego wyścigu rowerowego "Pazur Lęborskiego Lwa" odbędzie się 19 maja br. Zawody, organizowane są przez LOT "Ziemia Lęborska - Łeba", Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku oraz Nadleśnictwo Lębork. Przeprowadzane są na terenach leśnych przy lęborskim Stadionie Miejskim (ul. Kusocińskiego).

Więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne – burzowo i deszczowo 16-17 maja

Środa, 16 maja 2018

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni  ostrzega przed możliwością występowania burz i intensywnych opadów deszczu, zwłaszcza na południu i wschodzie woj. pomorskiego w dniu 16 maja - do godzin porannych w dniu 17 maja 2018. W czasie burz opady deszczu lokalnie do 15 mm i wiatr do 70 km/h, lokalnie grad.

Więcej

Nabór do Orkiestry Dętej "Ziemia Lęborska"

Środa, 16 maja 2018

Orkiestra Dęta "Ziemia Lęborska" w dniach 24-25 maja w godz. 16.00 - 18.00 w Stacji Kultura prowadzić będzie nabór muzyków i dziewcząt do grupy mażoretek.

Więcej

Innowacyjna firma. Wsparcie dla przedsiębiorców z Funduszy Europejskich – spotkanie informacyjne w Słupsku

Wtorek, 15 maja 2018

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju zaprasza przedsiębiorców do udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym wsparcia na realizację innowacyjnych projektów. Spotkanie odbędzie się 16 maja 2018 roku o godzinie 10.00 w Słupskim Inkubatorze Technologicznym (ul. Portowa 13, Słupsk).
 

Więcej

Rekrutacja na Forum Przedsiębiorstw 2018

Wtorek, 15 maja 2018

Komentarze ekspertów do bieżącej sytuacji gospodarczej, ciekawe panele dyskusyjne, praktyczne warsztaty a przede wszystkim przekazanie przedsiębiorcom aktualnej wiedzy, nowych trendów  oraz informacji niezbędnych w codziennej działalności to oferta Forum Przedsiębiorstw – imprezy gospodarczej  organizowanej już po raz trzynasty przez Agencję Rozwoju Pomorza. Tegoroczna edycja odbędzie się 30 maja 2018 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Udział jest bezpłatny.

Więcej

Dzień Dziecka w Lęborku

Wtorek, 15 maja 2018

1 czerwca zapraszamy wszystkie dzieci na wspaniałą zabawę na Placu Pokoju. Czekają wspaniałe atrakcje: występy wokalne i zespołów tanecznych, konkursy z nagrodami, gry plenerowe, oraz Holi Festival - święto kolorów.

Więcej

Nowe urządzenia na placu zabaw w Parku Chrobrego

Wtorek, 15 maja 2018

Zakończyła się rozbudowa o nowe elementy placu zabaw „Małpi Gaj” w Parku Chrobrego. Za kwotę 40.590 zł zakupione zostały urządzenia zabawowe, jakich nie ma żaden inny plac zabaw w naszym mieście: karuzela bieżniowa, huśtawka super lina, karuzela Volador, kołowrotek czy domek labirynt. Dodatkowo postawione zostały 3 stoły piknikowe, 2 stojaki na rowery oraz ławkę. Doposażenie placu zabaw „Małpi Gaj” wykonano ze środków Budżetu Obywatelskiego miasta Lęborka.  Wykonawcą była firma PPHU JULKA z Krępy Kaszubskiej.

Więcej

Biała sobota dla lekarzy w ZUS

Wtorek, 15 maja 2018

Pomorskie placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zapraszają 19 maja na ogólnopolskie wydarzenie pod hasłem „Biała Sobota”. Jest to inicjatywa związana z wprowadzeniem elektronicznych zwolnień lekarskich  i skierowana do lekarzy, dla których specjalnie w sobotę otwarte będą Sale Obsługi Klientów  w ZUS. Biała Sobota dla Lekarzy odbędzie się 19 maja we wszystkich placówkach ZUS w godzinach 9:00 – 13:00.

Więcej

Sukces tancerek z SP nr 8 na IX Ogólnopolskim Festiwalu Tańca

Wtorek, 15 maja 2018

27 kwietnia w hali widowiskowej w Lęborku odbył się IX Ogólnopolski Festiwal Tańca zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca. Zawodnicy zaprezentowali się m.in. w takich formach tanecznych jak: taniec klasyczny, inne formy tańca, miniatura i inscenizacja taneczna, freestyle do 8 lat czy hip hop. W dniu święta tańca nie mogło zabraknąć tancerek z SP 8 Lębork. Trzy grupy taneczne zaprezentowały sześć choreografii zespołowych w kategorii inne formy tańca i miniatura i inscenizacja. Pomimo dużej konkurencji dziewczęta wytańczyły 6 pucharów.

Więcej
Ważne
Dzień Dziecka w Lęborku
15-05-2018
1 czerwca zapraszamy wszystkie dzieci na wspaniałą zabawę na Placu Pokoju. Czekają...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF