Oficjalny serwis miejski

Aktualności

Budowa skrzyżowania na obwodnicy. Połączy ul. Żeromskiego, Jana Pawła II i Teligi

Czwartek, 28 lipca 2016
Budowa skrzyżowania na obwodnicy. Połączy...
Trwają intensywne prace przy budowie nowej drogi alternatywnej i skrzyżowania ulic Teligi, Żeromskiego i Jana Pawła II (obwodnica). Na wysokości kościoła przy ul. Teligi wybudowane zostanie skrzyżowanie o ruchu okrężnym, które połączy tę część osiedla z obwodnicą i z ulicą Żeromskiego. W przyszłym tygodniu nastąpi organizacja ruchu na obwodnicy, równolegle do drogi krajowej zostanie wybudowany tymczasowy objazd.
więcej

72 rocznica Powstania Warszawskiego

Czwartek, 28 lipca 2016
72 rocznica Powstania Warszawskiego
W poniedziałek 1 sierpnia o godzinie 17.00 na Pl. Pokoju odbędą się uroczystości związane z 72 rocznicą Powstania Warszawskiego.
więcej

Nagroda Burmistrza Miasta Lęborka dla uzdolnionych dzieci i młodzieży

Środa, 27 lipca 2016
Do dnia 10 września 2016 r. oraz do dnia 5 października 2016 (w przypadku wniosków  w dziedzinie: nauka, w kategorii: szkoła wyższa), można zgłaszać wnioski o przyznanie Nagrody Burmistrza Miasta Lęborka  zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej w Lęborku Nr XXVII-460/2013 z dnia 20 czerwca 2013 r. w sprawie przyjęcia  lęborskiego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży za szczególne osiągnięcia w dziedzinach: nauka, sport, kultura i sztuka, w kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum,  szkoła ponadgimnazjalna, szkoła wyższa.

 

więcej

Konsultacje społeczne planu zagospodarowania przestrzennego

Środa, 27 lipca 2016
Konsultacje społeczne planu zagospodarowania...
Burmistrz Lęborka zawiadamia o przystąpieniu do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego  w rejonie osiedla „Sportowa” pomiędzy ulicami: Krzywoustego, Jana Pawła II, Kusocińskiego w Lęborku oraz o przystąpieniu do przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko wyżej wymienionej zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Mieszkańcy swoje uwagi mogą składać do 31 sierpnia br.
więcej

Lęborczanie pokochali bieganie. 148 ukończyło Bieg św. Jakuba

Środa, 27 lipca 2016
Lęborczanie pokochali bieganie. 148...
Rekordowy był tegoroczny XVI uliczny Bieg św. Jakuba. Na starcie 10 kilometrowego biegu ulicami Lęborka stawiło się aż 476 zawodników. Bieg ukończyło 462 biegaczy (rok temu 446) w tym aż 148 mieszkańców Lęborka. Wyniki XVI Ulicznego Biegu św. Jakuba Ap. 23 lipca 2016:
więcej

Lęborskie Dni Jakubowe AD 2016

Wtorek, 26 lipca 2016
Lęborskie Dni Jakubowe AD 2016
Lęborskie Dni Jakubowe 2016 upłynęły w rytmie dźwięków muzyki z różnych regionów: Słowacji, Ukrainy, Białorusi, Polski oraz koncertów Sylwii Grzeszczak i zespołu ENEJ. Wśród atrakcji Święta Miasta był Jarmark św. Jakuba z rzemiosłem artystycznym, regionalnym chlebem, serem, wędliną i napitkiem. LDJ to zabawa dla najmłodszych w ramach festynu odpustowego „Franciszkanie Dzieciom”, występy teatrów ulicznych, grajków, plener malarski czy wiele towarzyszących imprez sportowych z rekordowym pod względem ilości uczestników Biegiem św. Jakuba. W tym czasie Lębork był kolorowy, tętniący życiem, pełen ulicznego gwaru i dobrej muzyki.
więcej

Tenis stołowy - zawody w Chorwacji

Wtorek, 26 lipca 2016
Tenis stołowy - zawody w Chorwacji
W dniach 8-17 lipca br. w stolicy Chorwacji - Zagrzebiu odbyły się Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów w tenisie stołowym. Do pięcioosobowej męskiej reprezentacji Polski juniorów powołany został 18 - letni zawodnik Poltarex Pogoń Lębork - Sławomir Dosz.
więcej

Stypendia szkolne

Wtorek, 26 lipca 2016
Rodzice uczniów zamieszkałych na terenie Lęborka w okresie od 1 sierpnia do 15 września 2016 r. mogą składać wnioski o przyznanie stypendiów szkolnych na rok szkolny 2016/2017.
więcej

XXXI Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Mieczysława Stryjewskiego

Poniedziałek, 25 lipca 2016
Miejska Biblioteka Publiczna ogłosiła kolejną, 31. edycję Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. M. Stryjewskiego. Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim wziąć udział poeci i prozaicy, zrzeszeni i nie zrzeszeni w organizacjach twórczych.
więcej

"Pomorze na weekend" - audycja z Lęborka w TVP3 Gdańsk

Poniedziałek, 25 lipca 2016
"Pomorze na weekend" -...

W piątek 22 lipca br. nasze miasto odwiedziła ekipa programu w TVP3 Gdańsk "Pomorze na weekend". W 75 minutowym programie na żywo zaprezentowane zostały atrakcje turystyczne i kulturalne miasta, nowe inwestycje i wiele ciekawostek o Lęborku. Gośćmi programu byli ludzie kultury, turystyki, sportu oraz samorządowcy. Telewizyjną audycję można oglądać w internecie na stronie internetowej TVP3 Gdańsk - "Pomorze na weekend - Lębork" - TUTAJ.

więcej

Komunikat

Piątek, 22 lipca 2016
Rejon Dróg Wojewódzkich w Lęborku ze względu na SYTUACJĘ WYJĄTKOWĄ - rozmycie korpusu drogowego i zarwanie nawierzchni jezdni DW 214 na odcinku od km 25+600 do 25+700 w miejscowości Nowa Wieś Lęborska, do której doszło w nocy z 14 na 15 lipca br. w trakcie ciągłych i gwałtownych opadów deszczu, informuje, że w dniu wczorajszym, tj. 21.07.2016 r., w godzinach nocnych z uwagi na bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa i zdrowia dla ludzi, mienia i środowiska w TRYBIE AWARYJNYM dokonano całkowitego zamknięcia drogi dla ruchu samochodowego w wymienionej lokalizacji. 
więcej

Zlot Jakubów po raz dziesiąty - 23 lipca

Piątek, 22 lipca 2016
Zlot Jakubów po raz dziesiąty - 23 lipca
Już w tę sobotę 23 lipca w Lęborku odbędzie się X Międzynarodowy Zlot Jakubów. W Zlocie mogą wziąć udział wszyscy chłopcy i mężczyźni o imieniu Jakub lub osoby o takim nazwisku. Rejestracja Jakubów w Kwaterze Głównej Zlotu na Placu Pokoju (koło sceny) w godz. od 9.00 do 17.00.
więcej

Międzynarodowe Spotkania z Folklorem „MUZYKA REGIONÓW” - 22 i 24 lipca

Piątek, 22 lipca 2016
Międzynarodowe Spotkania z Folklorem „MUZYKA...
Impreza jest wydarzeniem kulturalnym, które na stałe wpisało się w Lęborskie Dni Jakubowe. W tym roku odbędzie się już po raz 10-ty.
więcej

Pospaceruj z duchami Krzyżaków 22 lipca

Piątek, 22 lipca 2016
Pospaceruj z duchami Krzyżaków 22 lipca
Podobnie jak w ubiegłym roku, podczas Jarmarku będzie można uczestniczyć w nocnej wędrówce - "Spacerze z duchami Krzyżaków".  "Spacer z duchami Krzyżaków" rozpocznie się o godzinie 21.30 w piątek 22 lipca przy Sanktuarium św. Jakuba Ap.
więcej

Otwarcie wystawy „Stop – klatka, stop – Lębork. Miasto okiem Lęborczan” - 22 lipca w wieży kościelnej

Piątek, 22 lipca 2016
Otwarcie wystawy „Stop – klatka, stop –...
W czasie Lęborskich Dni Jakubowych, w dniach 22-24 lipca, w wieży Sanktuarium św. Jakuba Ap. będzie można obejrzeć wystawę fotograficzną zatytułowaną „Stop –klatka, stop – Lębork. Miasto okiem Lęborczan”.
więcej

Pomorze na weekend w Lęborku– audycja TVP 3

Piątek, 22 lipca 2016
Zapraszamy wszystkich do oglądania w piątek 22 lipca 2016 r. audycji na żywo z Lęborka w ramach cyklu „Pomorze na weekend”. Początek godz. 19.15 w TVP Gdańsk.

 

więcej

Ograniczenia w ruchu podczas Dni Jakubowych

Czwartek, 21 lipca 2016
Informujemy, że w dniach 22-24 lipca 2016r.  /piątek, sobota, niedziela/, w związku z odbywającą się na placu Pokoju w Lęborku imprezą masową pn. „Lęborskie Dni Jakubowe”, nastąpią pewne ograniczenia w ruchu drogowym.
Na czas trwania imprezy część ulic w pobliżu pl. Pokoju zostanie wyłączonych z ruchu tj. część ulicy Waryńskiego, Orzeszkowej, Kard. S. Wyszyńskiego, Armii Krajowej.
więcej

Porozumienie o Pomorskich Szlakach Kajakowych podpisane

Czwartek, 21 lipca 2016
Porozumienie o Pomorskich Szlakach...
20 lipca br. Burmistrz Lęborka Witold Namyślak podpisał Porozumienie w sprawie przygotowania projektu w ramach przedsięwzięcia Pomorskie Szlaki Kajakowe. Celem Porozumienia jest wspólne przygotowanie Projektu pod nazwą „Rzeka Łeba- uwolnij energię natury”. Projekt zakłada wybudowanie na rzece infrastruktury (przenoski, pola biwakowe, pola namiotowe, przystanie kajakowe) za łączną kwotę ok. 2,3 mln zł.
więcej

Promowali Lęborskie Dni Jakubowe w Łebie

Czwartek, 21 lipca 2016
Promowali Lęborskie Dni Jakubowe w Łebie
We wtorek 19 lipca br. Łebę odwiedzili podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Lęborku. Celem wyjazdu do nadmorskiej miejscowości była promocja Lęborskich Dni Jakubowych. Wyposażeni w koszulki promocyjne Lęborka, balony, ulotki, plażowe piłki  i plakaty podopieczni ŚDS-u informowali przede wszystkim turystów o zbliżającym się za kilka dni Święcie Miasta. Podobne wyjazdy promocyjne realizowane są od wielu lat.
więcej

Ogłoszenie o zamiarze przeprowadzenia konsultacji

Czwartek, 21 lipca 2016

Na podstawie Uchwały Nr LIX-512/2010 Rady Miejskiej w Lęborku z dnia 29 października 2010 r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu konsultowania z organizacjami pozarządowymi (…) projektów aktów prawa miejscowego (…) Burmistrz Miasta Lęborka ogłasza przeprowadzenie konsultacji projektu uchwały w sprawie przyjęcia Rocznego programu współpracy na 2017 rok Gminy Miasto Lębork z organizacjami pozarządowymi (…) 

więcej
 • Ratusz w Lęborku
 • Zamek krzyżacki
 • Muzeum w Lęborku
 • Młyn i dom młynarza
 • Kościół św. Jakuba Apostoła
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku im. Jarosława Iwaszkiewicza
 • Poczta w Lęborku
 • Spichlerz solny
 • Kościół NMP Królowej Polski w Lęborku
 • Starostwo Lębork
 • Park im. Bolesława Chrobrego w Lęborku
 • Wieża ciśnień
 • Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Lęborku
 • Czołg IS-2 w Lęborku
 • Baszta Bluszczowa w Lęborku
 • Baszta Kwadratowa w Lęborku
 • Baszta 24 w Lęborku
 • Baszta 27 w Lęborku
Projektowanie stron internetowych Lębork Agencja Reklamowa MiroArt