Oficjalny serwis miejski

Aktualności

Rajd Rowerowy Pocztylion

Wtorek, 30 września 2014
4 października br. (sobota) odbędzie się IV Rajd Rowerowy Pocztylion, organizowany przez LOT Ziemia Lęborska - Łeba, Gminę Cewice, Nadleśnictwo Cewice oraz Lęborskie Stowarzyszenie Rowerowe LEW Lębork.
więcej

Promocja książki Zofii Bladowskiej

Wtorek, 30 września 2014
2 października o godz. 18.00 w Sali Rajców Urzędu Miejskiego odbędzie się spotkanie z autorką książki „Sybir na zawsze w pamięci. Wspomnienia zesłańców 1940-1957”, lęborczanką Zofią Bladowską.
więcej

Spotkanie Partnerów MOF Lęborka ws. strategii rozwoju

Wtorek, 30 września 2014
Spotkanie Partnerów MOF Lęborka ws....
24 września 2014 r. w Starostwie Powiatowym w Lęborku odbyło się kolejne spotkanie Wspólnej Reprezentacji Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Lęborka, tym razem spotkanie dotyczyło omówienia kwestii związanych z opracowaniem strategii rozwoju dla MOF Lęborka.

 

więcej

Konsultacje społeczne

Wtorek, 30 września 2014

Burmistrz Miasta Lęborka oraz Starosta Lęborski serdecznie zapraszają mieszkańców Lęborka i Powiatu Lęborskiego na konsultacje społeczne dotyczące projektu diagnozy Strategii Obszaru Metropolitalnego 2030 w dniu 10 października 2014 r., w godz. 17-19, w Urzędzie Miejskim w Lęborku, sala 101 (Sala Rajców).

więcej

Jesiennych porządków ciąg dalszy

Wtorek, 30 września 2014
Jesiennych porządków ciąg dalszy
Po jesiennej zbiórce odpadów wielkogabarytowych w Gminie Miasto Lębork, czas na zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. 11 października 2014 roku podobnie jak wiosną, dwa samochody firmy ELEKTRORECYKLING przejadą przez Lębork ustalonymi trasami  i zbiorą odpady dostarczone przez mieszkańców.
więcej

Pamięci dr. Edwarda Bieszki

Poniedziałek, 29 września 2014
Pamięci dr. Edwarda Bieszki
Z okazji trzydziestej rocznicy śmierci doktora medycyny Edwarda Bieszki radni Rady Miejskiej w Lęborku przyjęli uchwałę w sprawie uczczenia pamięci tego wybitnego lęborczanina. Jego postać można scharakteryzować jako człowieka wielkiej kultury osobistej, życzliwego ludziom, profesjonalisty w każdym calu, zaangażowanego i ofiarnego lekarza, bardzo wymagającego w pracy, ale przede wszystkim wymagającego wiele od siebie. To jeden z najważniejszych nestorów powojennej służby zdrowia w Lęborku.
więcej

Nowe atrakcje na Pl. Pokoju

Piątek, 26 września 2014
Nowe atrakcje na Pl. Pokoju
Niedawno Plac Pokoju wzbogacił się o dwa stoły szachowe, które od samego początku cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Przy sprzyjającej pogodzie nie brakuje grających w szachy bądź w warcaby.
więcej

Warsztaty kuchni dawnej

Piątek, 26 września 2014
Lęborskie Bractwo Historyczne  organizuje cykl warsztatów kuchni dawnej. Cykl obejmuje 4 sobotnie spotkania w baszcie 32 przy skrzyżowaniu ulic Reja i Korczaka.
więcej

Warsztaty kaligrafii

Piątek, 26 września 2014
Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku zaprasza na warsztaty pięknego pisania, adresowane nie tylko do miłośników kaligrafii, ale także do osób, które chcą, aby ich pismo odręczne stało się staranniejsze i bardziej eleganckie. Zajęcia odbędą się 4 października i są otwarte dla wszystkich, niezależnie od wieku i zdolności plastycznych.
więcej

Koncert w ramach NIEĆPA 2014 w Słupsku

Czwartek, 25 września 2014

"Niećpa 2014 - czyli 3 razy NIE! - Nie Piję, Nie Palę, Nie Ćpam, to impreza profilaktyczno-rozrywkowa, w ramach której zapraszamy na koncert zespołu ENEY oraz grupy STO% do Hali Gryfia w Słupsku 02 października 2014 roku o godzinie 18:30.

więcej

Wspomnienia z podróży po Izraelu

Środa, 24 września 2014
W czwartek, 25 września o godz. 18.00 Biblioteka Miejska zaprasza na pierwsze powakacyjne spotkanie z cyklu "Ciekawi świata" do klubu Biblioteki.

 

więcej

XV Drużynowe Mistrzostwa Lęborka Szkół w Tenisie

Środa, 24 września 2014
XV Drużynowe Mistrzostwa Lęborka Szkół w...
W dniu 20 września na kortach przy ul. 9 Maja odbył się turniej tenisa ziemnego dla uczniów szkół wszystkich szczebli. W zawodach zorganizowanych przez Centrum Sportu i Rekreacji  i  Szkołę Tenisa „Smecz”  uczestniczyło 14 osób reprezentujących szkoły podstawowe, gimnazjalne i  ponadgimnazjalne.
więcej

Szkolne zawody lekkoatletyczne na nowej bieżni

Wtorek, 23 września 2014
Szkolne zawody lekkoatletyczne na nowej bieżni

Na Stadionie Miejskim przeprowadzone zostały Zawody Lekkoatletyczne Szkół Podstawowych i Gimnazjów, w których wystartowały wszystkie szkoły podstawowe i gimnazja z Lęborka. Były to pierwsze zawody lekkoatletyczne po oddaniu do użytku nowej tartanowej bieżni.

więcej

Ostrzeżenie przed sztormem

Poniedziałek, 22 września 2014
Biuro  Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW- PIB Oddział w Gdyni wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące strefy brzegowej - część wschodniej. Od godzin popołudniowych w dniu 22 września do godzin porannych 23 września prognozuje się silny wiatr z kierunków zachodnich 4 do 6, w porywach 7.
więcej

Rowerowa wyprawa w Dniu bez Samochodu

Poniedziałek, 22 września 2014
Rowerowa wyprawa w Dniu bez Samochodu

22 września, z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu, w ramach Tygodnia Zrównoważonego Transportu, lęborska młodzież wzięła udział w rajdzie rowerowym. 

więcej

Bliżej prawa – wykład prawny o spadkach i darowiznach

Poniedziałek, 22 września 2014
Fundacja Rozwoju Lokalnego Parasol zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie tematyczne nt. spadków i darowizn. Spotkanie odbędzie się 23 września (wtorek) o godz. 16.00 w budynku przy ul. Krzywoustego 1, sala 108 (I p.). Wstęp wolny.

 

więcej

Młodzieżowy pchli targ

Poniedziałek, 22 września 2014
Młodzieżowy pchli targ

W sobotę 20 września Miasto Lębork, Młodzieżowa Rada Miasta Lęborka i LCK Fregata zorganizowały po raz pierwszy na Placu Pokoju pchli targ przeznaczony dla dzieci i młodzieży. 

więcej

MŚ w strzelectwie - złoty medal i rekord świata polskiej drużyny

Poniedziałek, 22 września 2014
MŚ w strzelectwie - złoty medal i rekord...
W dniu piątek 19 września, podczas odbywających się w Granadzie mistrzostw Świata w strzelectwie, zawodniczka klubu strzeleckiego LOK Lider-Amicus Lębork Paula Wrońska wraz z koleżankami z reprezentacji Polski Sylwią Bogacką (Gwardia Zielona Góra) i Karoliną Kowalczyk (Śląsk Wrocław), zdobyła złoty medal w konkurencji karabin 300 m strzelanie z trzech postaw.

 

więcej

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Poniedziałek, 22 września 2014
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
W sobotę 20 września br. przedszkolaki z Przedszkola Nr 6 wzięły udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Dzień ten został ustanowiony uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z 13 września 2013 r. dla podkreślenia roli edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dziecka.
więcej

Zrzuty szczepionek przeciw wściekliźnie

Piątek, 19 września 2014
Zrzuty szczepionek przeciw wściekliźnie
Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach od 27 do 30 września 2014 r. przeprowadzone  będzie  szczepienie  lisów  dzikich  przeciw wściekliźnie na  terenie województwa pomorskiego.

 

więcej
 • Ratusz w Lęborku
 • Zamek krzyżacki
 • Muzeum w Lęborku
 • Młyn i dom młynarza
 • Kościół św. Jakuba Apostoła
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku im. Jarosława Iwaszkiewicza
 • Poczta w Lęborku
 • Spichlerz solny
 • Kościół NMP Królowej Polski w Lęborku
 • Starostwo Lębork
 • Park im. Bolesława Chrobrego w Lęborku
 • Wieża ciśnień
 • Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Lęborku
 • Czołg IS-2 w Lęborku
 • Baszta Bluszczowa w Lęborku
 • Baszta Kwadratowa w Lęborku
 • Baszta 24 w Lęborku
 • Baszta 27 w Lęborku
Projektowanie stron internetowych Lębork Agencja Reklamowa MiroArt