Oficjalny serwis miejski

Aktualności

XIV Pomorskie przesłuchania klas instrumentów dętych

Piątek, 27 marca 2015
XIV Pomorskie przesłuchania klas...
25 marca br. w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Lęborku odbyły się XIV Pomorskie przesłuchania klas instrumentów dętych.
więcej

Ankieta dotycząca problemów społecznych miasta

Czwartek, 26 marca 2015

Lębork jest w trakcie opracowywania "Gminnej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2016-2020". Strategia jest ważnym elementem prowadzenia skutecznej polityki społecznej, ukierunkowana na działania lokalne, umożliwiające szybkie i trafne rozpoznanie sytuacji społecznej mieszkańców naszego miasta. Konieczność jej uchwalenia przez samorząd terytorialny wynika wprost z ustawy z dnia 12 marca 2004 roku o pomocy społecznej. 

więcej

Kaszubskie melodie na jazzowo we „Fregacie”

Czwartek, 26 marca 2015
Kaszubskie melodie na jazzowo we „Fregacie”
Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na kolejne wydarzenie dla miłośników ambitnych dźwięków. Już 19 kwietnia na scenie przy ulicy Gdańskiej 12 zaprezentuje się kwartet jazzowy Almost Jazz Group. Początek o godzinie 18.00. Zespół zaprezentuje swój najnowszy album "Na Kaszëbach". 

 

więcej

Mieszkańcy Lęborka od 3 lat z komputerami

Czwartek, 26 marca 2015
Mieszkańcy Lęborka od 3 lat z komputerami
W marcu 2015 r. zakończy się realizacja projektu pn. „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie Gminy Miasto Lębork”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013, działanie 8.3 „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion”, Oś priorytetowa 8 „Społeczeństwo Informacyjne – zwiększenie innowacyjności gospodarki”.

 

więcej

44. Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej „RODNÔ MÒWA”

Czwartek, 26 marca 2015

Organizatorzy kolejnej, 44. edycji Konkursu Recytatorskiego „RODNÔ MÒWA” CHMIELNO’ 2015, zapraszają do uczestniczenia uczniów oraz dorosłych. Celem konkursu jest poznawanie i popularyzacja literatury, tradycji i folkloru kaszubskiego oraz pielęgnowanie mowy kaszubskiej.

więcej

VI Sesja Rady Miejskiej

Czwartek, 26 marca 2015
VI  Sesja Rady Miejskiej w Lęborku odbędzie się 30 marca  2015r. o godzinie 12.00  w  Sali Rajców  Urzędu  Miejskiego.
więcej

Świąteczna wizyta przedszkolaków

Środa, 25 marca 2015
Świąteczna wizyta przedszkolaków
Z świąteczną wizytą ratusz w środę odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola nr 2. Małych gości przyjął w swoim gabinecie Burmistrz Witold Namyślak. Przedszkolaki złożyły wielkanocne życzenia, były też wierszyki. Na koniec mili goście ratusza zostali obdarowani słodkościami.
więcej

Z plecakiem przez Meksyk i Gwatemalę - spotkanie podróżnicze

Środa, 25 marca 2015
Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku zaprasza 27 marca o godz. 18.00 do Klubu na spotkanie z trójką lęborczan - Martą, Moniką i Arturem podróżujących śladami zaginionych cywilizacji
W programie: meksykańskie tacos, prezentacja zdjęć, środkowoamerykańskie rytmy, cywilizacje prekolumbijskie i piękno przyrody.  Wstęp wolny.

 

więcej

O koncepcji głównych tras rowerowych

Wtorek, 24 marca 2015
O koncepcji głównych tras rowerowych

18 marca 2015 r. w sali Rajców Urzędu Miejskiego w Lęborku odbyło kolejne spotkanie poświęcone „Koncepcji głównych tras rowerowych dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Lęborka oraz lokalnych ścieżek dla miasta Lębork”.

więcej

Konferencja z Markiem Kamińskim podczas wyprawy „3 biegun”- szlakiem św. Jakuba.

Wtorek, 24 marca 2015
Konferencja z Markiem Kamińskim podczas...

Marek Kamiński 16 marca 2015 wyruszył w podróż „szlakiem wartości” – podczas swojej wędrówki z Kaliningradu do Santiago de Compostela w miniony poniedziałek spotykał się z lęborczanami.

więcej

Sukcesy naszych karateków

Wtorek, 24 marca 2015
Sukcesy naszych karateków

13 zawodników Klubu Karate Shotokan wzięło udział w turnieju Harasuto World Cup, który odbył się w dniach 7-8 marca br. Łodzi. Był to turniej o randze światowej, w którym uczestniczyło 720 zawodników z 13 państw i 92 klubów. 

więcej

Czyste powietrze Pomorza – edycja 2015

Wtorek, 24 marca 2015
Czyste powietrze Pomorza – edycja 2015

Gmina Miasto Lębork planuje wzorem ubiegłego roku przystąpić do konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku pod nazwą „Czyste powietrze Pomorza”.

więcej

Indywidualne Biegi Przełajowe o Puchar Grand-Prix

Wtorek, 24 marca 2015
Po przerwie zimowej, w sobotę 28 marca br. o godz. 11.00 w lasku przy Stadionie Miejskim w Lęborku przeprowadzony zostanie bieg nr 4 w ramach Indywidualnych Biegów Przełajowych o Puchar Grand-Prix Lęborka sezonu 2014/2015.

 

więcej

Szkolenie dla organizacji pozarządowych

Wtorek, 24 marca 2015
Stowarzyszenie Eduq zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych i jednostek samorządowych z powiatu lęborskiego do udziału w szkoleniu realizowanym w ramach partnerskiego projektu pn. „Rady pożytku do STANDARDowego użytku” w dniu 25 marca br.

 

więcej

Ogólnopolska akcja „Czytam w podróży...Herberta” także w Lęborku

Wtorek, 24 marca 2015
Wszyscy, którzy we wtorek 24 marca br. odwiedzą Miejską Bibliotekę Publiczną w Lęborku i wypożyczą książkę, otrzymają zakładkę „Czytam w podróży… Herberta”.

 

więcej

Tablica Alfreda Lubockiego odsłonięta

Poniedziałek, 23 marca 2015
Tablica Alfreda Lubockiego odsłonięta

23 marca 2015 odsłonięta została pamiątkowa tablica poświęcona Alfredowi Lubockiemu (1914-1993) – urodzonemu w Lęborku cenionemu artyście ludowemu, rzeźbiarzowi, malarzowi, działaczowi kaszubskiemu, uczestnikowi kampanii wrześniowej,  więźniowi obozu Stuthoff. Lubocki przez wiele lat mieszkał w budynku przy ul. Zwycięstwa 5, w lęborskim Muzeum wystawiana jest kolekcja rzeźb i obrazów Alfreda Lubockiego.

więcej

Odsłonięcie tablicy Alfreda Lubockiego

Poniedziałek, 23 marca 2015
Odsłonięcie tablicy Alfreda Lubockiego
23 marca 2015 o godz. 13 przed budynkiem ul. Zwycięstwa 5 odsłonięta będzie tablica pamiątkowa poświęcona Alfredowi Lubockiemu (1914-1993). Alfred Lubocki to ceniony artysta ludowy na Pomorzu, malarz, rzeźbiarz, działacz kaszubski, uczestnik kampanii wrześniowej 1939 roku, więzień obozu Stutthof. Przez wiele lat mieszkał w budynku przy ul. Zwycięstwa 5.
więcej

"Belgijka" przyćmiła zaćmienie słońca. Rekord pobity!

Piątek, 20 marca 2015
"Belgijka" przyćmiła...
W Pierwszy Dzień Wiosny na Placu Pokoju w Lęborku młodzież z lęborskich szkół wraz z przedszkolakami, samorządowcami i mieszkańcami Lęborka podjęła próbę pobicia rekordu Polski w jednoczesnym tańcu popularnej "Belgijki". Dodatkową atrakcją było częściowe zaćmienie słońca, obserwowane podczas bicia rekordu. Dotychczasowy rekord z Wrocławia to 230 osób jednocześnie tańczących „Belgijkę”. W Lęborku takich osób było o wiele więcej!
więcej

Marzanny pożegnały zimę

Piątek, 20 marca 2015
Marzanny pożegnały zimę
Dzieci z lęborskich przedszkoli oraz młodszych klas szkół podstawowych wzięły udział w konkursie na wykonanie marzanny. Wszystkie kukły były bardzo oryginalne, pomysłowe i pięknie wykonane. Autorzy wszystkich marzann zostali nagrodzeni przez burmistrza. Następnie zgodnie z tradycją, zostały wrzucone z mostu przy Staromiejskiej do rzeki Łeby.
więcej

Przedszkolaki do ratusza przyniosły wiosnę

Piątek, 20 marca 2015
Przedszkolaki do ratusza przyniosły wiosnę

Pierwszy Dzień Wiosny w Lęborku rozpoczął się od wizyty dzieci z Przedszkola nr 6 w gabinecie Burmistrza Miasta Witolda Namyślaka. Przedszkolaki przygotowały wiosenne życzenia, piosenki oraz świąteczne dekoracje, a otrzymały słodkie upominki.

więcej
 • Ratusz w Lęborku
 • Zamek krzyżacki
 • Muzeum w Lęborku
 • Młyn i dom młynarza
 • Kościół św. Jakuba Apostoła
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku im. Jarosława Iwaszkiewicza
 • Poczta w Lęborku
 • Spichlerz solny
 • Kościół NMP Królowej Polski w Lęborku
 • Starostwo Lębork
 • Park im. Bolesława Chrobrego w Lęborku
 • Wieża ciśnień
 • Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Lęborku
 • Czołg IS-2 w Lęborku
 • Baszta Bluszczowa w Lęborku
 • Baszta Kwadratowa w Lęborku
 • Baszta 24 w Lęborku
 • Baszta 27 w Lęborku
Projektowanie stron internetowych Lębork Agencja Reklamowa MiroArt