Oficjalny serwis miejski

Aktualności

X Probacyjny Turniej Piłkarski w Lęborku

Czwartek, 25 sierpnia 2016
W dniach 25-27 sierpnia odbywa się w Lęborku jubileuszowy, X Probacyjny Turniej Piłkarski. Udział w turnieju zapowiedziało 10-12 zespołów, m.in. z Sądu Rejonowego w Lęborku, Sądu Okręgowego w Słupsku, Kuratorzy z Poznania, Warszawy, Szczecina, Koszalina, przedstawiciele Samorządu Lęborskiego, kuratorzy z Wielkiej Brytanii, drużyna z Niemiec, Ukrainy, Fundacji „Barka”, Fundacji „Wędka”.

 

więcej

12 nowych mieszkań komunalnych przy ul. Łasaka

Czwartek, 25 sierpnia 2016
12 nowych mieszkań komunalnych przy ul. Łasaka
Dziś odbiór techniczny, a jutro 12 rodzin otrzyma klucze do mieszkań komunalnych w nowo wybudowanym budynku przy ul. Łasaka 2a. Inwestorem w imieniu miasta było Lęborskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Społecznego. Łącznie budynek ma 24 lokale, 12 z nich będzie miało status mieszkań komunalnych, pozostałe mają charakter komercyjny.
więcej

Odwiedź Pchli Targ w Lęborku

Wtorek, 23 sierpnia 2016
Odwiedź Pchli Targ w Lęborku
W dniach 27-28 sierpnia 2016 zapraszamy wszystkich do odwiedzenia Pchlego Targu na ul. Staromiejskiej w Lęborku. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie.
więcej

Objazd na obwodnicy. Trwa budowa nowego wyjazdu z osiedla

Wtorek, 23 sierpnia 2016
Objazd na obwodnicy. Trwa budowa nowego...
Osiedle Sportowa za kilka miesięcy zyska nowe połączenie z obwodnicą. Trwa budowa nowej drogi alternatywnej i skrzyżowania ulic Teligi, Żeromskiego i Jana Pawła II (obwodnica). Na wysokości kościoła przy ul. Teligi wybudowane zostanie skrzyżowanie o ruchu okrężnym, które połączy tę część osiedla z obwodnicą i z ulicą Żeromskiego. Na czas budowy równoległe do obwodnicy wybudowano tymczasowy objazd.
więcej

Zaproszenie na spotkanie dyskusyjne wnioskodawców z mieszkańcami

Poniedziałek, 22 sierpnia 2016
Burmistrz Miasta Lęborka zaprasza mieszkańców oraz wnioskodawców projektów złożonych do Budżetu Obywatelskiego w Lęborku na 2017 rok na spotkanie dyskusyjne w celu zaprezentowania projektów oraz przeprowadzenia dyskusji mieszkańców, w tym innych wnioskodawców nad tymi projektami.

 

więcej

Remont chodnika na ul. Kaszubskiej

Poniedziałek, 22 sierpnia 2016
Remont chodnika na ul. Kaszubskiej
Trwają prace brukarskie na ul. Kaszubskiej. Remontowany jest odcinek chodnika pomiędzy rondem „Inki”, a ulicą Marynarzy Polskich. To ostatni odcinek chodnika przy drodze prowadzącej na cmentarz wymagający modernizacji. Wcześniej remont wykonano na pozostałych częściach chodnika. Prace wykonuje lokalna firma MAXBRUK. Remont chodnika ma zakończyć się do końca sierpnia.
więcej

Wyniki XIII Mistrzostw Lęborka w Pływaniu Długodystansowym

Poniedziałek, 22 sierpnia 2016
Wyniki XIII Mistrzostw Lęborka w Pływaniu...
21 sierpnia br. nad jeziorem Lubowidz (plaża „Miron”) odbyły się XIII Mistrzostwa Lęborka w Pływaniu Długodystansowym. W zawodach wzięło udział 45 zawodników w 4 kategoriach. Do pokonania był dystans 2000 metrów. Wyniki zawodów:
więcej

V Ogólnopolski Przegląd Orkiestr Dętych w Lęborku

Piątek, 19 sierpnia 2016

W dniu 28 sierpnia 2016 roku podczas plenerowej imprezy pn. "Pożegnanie Lata", już po raz piaty odbędzie się Ogólnopolski Przegląd Orkiestr Dętych. Od godziny 10.00 na Placu Pokoju w Lęborku będą prezentować się będą orkiestry z całej Polski.

 

więcej

Roczny Program Współpracy Samorządu Województwa Pomorskiego z Organizacjami Pozarządowymi

Piątek, 19 sierpnia 2016
Marszałek Województwa Pomorskiego zaprasza zainteresowane organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 w/w ustawy do konsultacji projektu "Programu Współpracy Samorządu Województwa Pomorskiego z organizacjami pozarządowymi na rok 2017" (na podstawie art. 5a ust. 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie).

 

więcej

Budżet Obywatelski 2017

Piątek, 19 sierpnia 2016
Budżet Obywatelski 2017
Zakończono zgłaszanie projektów  do "Budżetu Obywatelskiego w Lęborku" na 2017 rok.

 

więcej

Rządowy program pomocy uczniom w 2016 r. "Wyprawka szkolna"

Piątek, 19 sierpnia 2016
W nowym roku szkolnym 2016/2017 kolejny raz realizowany będzie Rządowy Program Pomocy Uczniom "Wyprawka szkolna".
więcej

Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka w SOSW w Lęborku

Czwartek, 18 sierpnia 2016
Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka w SOSW w...
Od 16 sierpnia br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lęborku trwają zapisy na bezpłatne zajęcia w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka. Zajęciami objęte mogą dzieci od chwili wykrycia u nich pierwszych sygnałów nieprawidłowego funkcjonowania do czasu podjęcia nauki w szkole podstawowej. Podstawowym dokumentem kwalifikującym dziecko do tego typu zajęć jest opinia o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, którą wydaje poradnia psychologiczno-pedagogiczna.
więcej

Nowe projekty PUP

Środa, 17 sierpnia 2016
Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku informuje, iż pozyskał dodatkowe środki Funduszu Pracy pozostające w dyspozycji Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na realizację programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej.

 

więcej

XIII Mistrzostwa Lęborka w Pływaniu długodystansowym - 21 sierpnia

Środa, 17 sierpnia 2016
W najbliższą niedzielę 21 sierpnia nad jeziorem Lubowidz odbędą się XIII Mistrzostwa Lęborka w Pływaniu Długodystansowym.
więcej

Kwiaty w Święto Wojska Polskiego

Poniedziałek, 15 sierpnia 2016
Kwiaty w Święto Wojska Polskiego
15 sierpnia, w Święto Wojska Polskiego w imieniu mieszkańców Lęborka władze samorządowe z burmistrzem Witoldem Namyślakiem na czele złożyły wiązankę kwiatów pod Obeliskiem Niepodległości. Uroczystości towarzyszyła warta honorowa i delegacja 1. lęborskiego batalionu zmechanizowanego im. gen. Jerzego Jastrzębskiego, a także delegacje organizacji wojskowych oraz mieszkańcy. 

 

więcej

Dodatkowy termin naboru wniosków - „Czyste powietrze Pomorza” – edycja 2016

Piątek, 12 sierpnia 2016

W związku z wycofaniem się jednego wnioskodawcy z pozyskania dofinansowania na likwidację kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpienie ich ekologicznymi źródłami ciepła w ramach konkursu „Czyste powietrze Pomorza” - edycja 2016), zaszła możliwość składania dodatkowych wniosków osób chętnych do przystąpienia do projektu. 

więcej

Święto Wojska Polskiego

Środa, 10 sierpnia 2016
Święto Wojska Polskiego

Dowódca 1 lęborskiego batalionu zmechanizowanego w Lęborku oraz władze samorządowe miasta i powiatu zapraszają mieszkańców miasta do udziału w obchodach Święta Wojska Polskiego. Uroczystości odbędą się w dniu 11 sierpnia 2016 r. o godz. 12.00 w Jednostce Wojskowej w Lęborku.

więcej

Projekty PUP „Przepis na sukces” i „Na spotkanie z pracą”

Wtorek, 9 sierpnia 2016
Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku informuje, iż pozyskał dodatkowe środki Funduszu Pracy pozostające w dyspozycji Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na realizację programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej.
więcej

LemON gwiazdą "Pożegnania Lata"

Środa, 3 sierpnia 2016
LemON gwiazdą "Pożegnania...
Wieczorny koncert zespołu LemON to największa atrakcja imprezy „Pożegnanie Lata”. 28 sierpnia br. na placu Pokoju w Lęborku wiele będzie się działo. Rano ruszy Ogólnopolski Przegląd Orkiestr Dętych, a najmłodsi u zbiegu ulicy Staromiejskiej i Reja obejrzą teatrzyk uliczny.  „Pożegnanie Lata 2016” to także koncert zespołu Spring Quintent oraz występ Kabaretu Zachodniego. Plenerową imprezę zakończy gwiazda - grupa LemON.
więcej

19 sierpnia przyjeżdża mammobus

Wtorek, 2 sierpnia 2016
19 sierpnia przyjeżdża mammobus
LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się w Lęborku 19 sierpnia przy sklepie Kaufland, ul. Toruńska 6. Bezpłatna mammografia przeznaczona jest dla pań w wieku 50 – 69 lat. Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne.
więcej
 • Ratusz w Lęborku
 • Zamek krzyżacki
 • Muzeum w Lęborku
 • Młyn i dom młynarza
 • Kościół św. Jakuba Apostoła
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku im. Jarosława Iwaszkiewicza
 • Poczta w Lęborku
 • Spichlerz solny
 • Kościół NMP Królowej Polski w Lęborku
 • Starostwo Lębork
 • Park im. Bolesława Chrobrego w Lęborku
 • Wieża ciśnień
 • Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Lęborku
 • Czołg IS-2 w Lęborku
 • Baszta Bluszczowa w Lęborku
 • Baszta Kwadratowa w Lęborku
 • Baszta 24 w Lęborku
 • Baszta 27 w Lęborku
Projektowanie stron internetowych Lębork Agencja Reklamowa MiroArt