Oficjalny serwis miejski

Aktualności

71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Sobota, 1 sierpnia 2015
71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
1 sierpnia o g. 17, w 71. Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w mieście zawyły syreny. Przy Pomniku Poległych Pocztowców i na placu Pokoju odbyły się rocznicowe uroczystości patriotyczne.
więcej

Akcja BiegamBoLubię już w Lęborku

Piątek, 31 lipca 2015
Akcja BiegamBoLubię już w Lęborku
Fundacja Wychowanie Przez Sport wraz z partnerami strategicznymi i medialnymi w tym Program III Polskiego Radia oraz organizator akcji w Lęborku KreativSport zapraszają na cykl bezpłatnych treningów biegowych na Stadionie Miejskim w Lęborku.
więcej

"Roztańczony Lębork” oraz Zumba Fitness i nordic walking

Czwartek, 30 lipca 2015
"Roztańczony Lębork” oraz Zumba...

Urząd Miejski w Lęborku oraz Body by Vi zapraszają wszystkich mieszkańców na Pierwszy Rodzinny Festyn pod hasłem „Roztańczony Lębork”.  Impreza odbędzie się w niedzielę, 2 sierpnia 2015 roku, na Placu Pokoju. Start  o godzinie  17. W kolejnych dniach zapraszamy na zajęcia z Zumba Fitness oraz nordic walking.

więcej

Akcja "Nie daj się oszukać, sprawdź paragon"

Środa, 29 lipca 2015
Jak co roku Ministerstwo Finansów zachęca konsumentów do odbioru paragonów od sprzedawcy towarów i usług. Akcja ma również na celu zwrócenie uwagi na to, że każdy paragon jest potwierdzeniem zrealizowanej transakcji.
więcej

Lęborskie Dni Jakubowe 2015 - Tak było!

Wtorek, 28 lipca 2015
Lęborskie Dni Jakubowe 2015 - Tak było!
Lęborskie Dni Jakubowe 2015 upłynęły w rytmie dźwięków muzyki z różnych regionów: Słowacji, Ukrainy, Turcji, Polski oraz koncertów Kamila Bednarka i Patrycji Markowskiej. Wśród atrakcji Święta Miasta był Jarmark św. Jakuba oraz wiele atrakcji dla dzieci. Lęborskie Dni Jakubowe to także występy teatrów ulicznych, plener malarski czy wiele towarzyszących imprez sportowych z rekordowym pod względem ilości uczestników Biegiem św. Jakuba. W tym czasie Lębork był kolorowy, tętniący życiem, pełen ulicznego gwaru i dobrej muzyki.
więcej

71 rocznica Powstania Warszawskiego

Poniedziałek, 27 lipca 2015
71 rocznica Powstania Warszawskiego
W sobotę 1 sierpnia o godzinie 17.00 na ul. Staromiejskiej (koło Banku PKO) odbędą się uroczystości związane z 71 rocznicą Powstania Warszawskiego. Po złożeniu kwiatów pod Pomnikiem Pocztowców, nastąpi przemarsz na Plac Pokoju gdzie ze zniczy zostanie ułożony symbol Polski Walczącej.

 

więcej

Pospaceruj z duchami Krzyżaków

Piątek, 24 lipca 2015
Pospaceruj z duchami Krzyżaków
Do uczestnictwa w wieczornym "Spacerze z duchami Krzyżaków", który odbędzie się już dzisiaj, tj. 24 lipca o godz. 21.30, zapraszają lęborscy Rycerze.

 

więcej

Wystawa w wieży Sanktuarium św. Jakuba Ap.

Piątek, 24 lipca 2015
Wystawa w wieży Sanktuarium św. Jakuba Ap.
Muzeum w Lęborku zaprasza do zwiedzania wystawy pt. „Dawno, dawno temu …”, która otwarta zostanie w wieży Sanktuarium św. Jakuba Ap.  24 lipca o godz. 17.15.
więcej

Uroczysta Sesja Rady Miejskiej

Czwartek, 23 lipca 2015
W dniu 24 lipca o godz. 13.00 w "Stacji Kultura" odbędzie się uroczysta Sesja Rady Miejskiej z udziałem zaproszonych gości, inaugurująca Lęborskie Dni Jakubowe.

 

więcej

70 lat działalności Hufca ZHP w Lęborku

Czwartek, 23 lipca 2015
70 lat działalności Hufca ZHP w Lęborku
Harcerstwo na ziemi lęborskiej ma swoją siedemdziesięcioletnią tradycję i jest głęboko zakorzenione w sercach mieszkańców. Członkowie ZHP zawsze starali się działać na rzecz miasta i regionu. Pierwsze drużyny harcerskie na naszym terenie pojawiły się w 1945 roku. Przez 70 lat lęborskie harcerstwo rozwijało się i ewoluowało wraz z otaczającą rzeczywistością, kształtując charaktery i postawy, wychowując patriotów i aktywnych obywateli.
więcej

XV Bieg Uliczny św. Jakuba 25 lipca

Czwartek, 23 lipca 2015
Już 25 lipca br. odbędzie się w Lęborku XV Bieg Uliczny św. Jakuba. Bieg  ulicami Lęborka przeprowadzany jest na dystansie 10 km. Start honorowy o godz. 15.50 – pl. Pokoju, start ostry o godz. 16.00 – ul. 1 Maja w pobliżu PKO, meta na pl. Pokoju.
więcej

Utrudnienia w ruchu w centrum w czasie Lęborskich Dni Jakubowych

Czwartek, 23 lipca 2015
Uprzejmie informujemy, że w dniach 24-26 lipca 2015r. /piątek, sobota, niedziela/ na placu Pokoju w Lęborku odbędzie się impreza masowa pn. „Lęborskie Dni Jakubowe”. Na czas trwania imprezy część ulic w pobliżu pl. Pokoju zostanie wyłączonych z ruchu tj.: część ul. Waryńskiego, Orzeszkowej, Kard. S. Wyszyńskiego, Armii Krajowej.
więcej

„Ożywiona Staromiejska 2015”

Środa, 22 lipca 2015
„Ożywiona Staromiejska 2015”
Już po raz ósmy Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” w ramach Lęborskich Dni Jakubowych zaprasza na działania pod hasłem „Ożywiona Staromiejska”. Projekt obejmuje trzy dni - od 24 do 26 lipca - wydarzeń na lęborskim deptaku, z zabawami dla dzieci, koncertami zespołów ludowych i innymi atrakcjami dla wszystkich, którzy w te dni będą spacerowali Staromiejską.
więcej

Zlot Jakubów po raz dziewiąty

Wtorek, 21 lipca 2015
Zlot Jakubów po raz dziewiąty
W sobotę, 25 lipca br. w Lęborku odbędzie się Międzynarodowy Zlot Jakubów. W Zlocie, który już po raz dziewiąty towarzyszy Lęborskim Dniom Jakubowym. Mogą w nim wziąć udział wszyscy chłopcy i mężczyźni o imieniu Jakub lub osoby o takim nazwisku.

 

więcej

Są środki na staże dla osób bezrobotnych

Wtorek, 21 lipca 2015
Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku informuje, że dysponuje dodatkowymi środkami przeznaczonymi na organizację staży dla osób bezrobotnych, w szczególności dla osób do 30 roku życia i zaprasza pracodawców do składania wniosków o zorganizowanie stażu na terenie powiatu lęborskiego.

 

więcej

Finał XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Zielona Góra

Wtorek, 21 lipca 2015
Finał XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży...
W sobotę w Zielonej Górze zakończył się Finał XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w strzelectwie sportowym. W zawodach, które mają rangę mistrzostw Polski juniorów młodszych, znakomicie spisali się zawodnicy klubu LOK „Lider-Amicus” Lębork.
więcej

IX FESTIWAL - Międzynarodowe Spotkania z Folklorem „Muzyka Regionów”

Wtorek, 21 lipca 2015
IX FESTIWAL - Międzynarodowe Spotkania z...

Na tegorocznym IX Festiwalu – Międzynarodowe Spotkania z Folklorem „Muzyka Regionów” wystąpi 8 zespołów prezentujących muzykę i taniec ludowy różnych regionów Polski i Europy.

więcej

Wykonanie Wielkoobszarowej Inwentaryzacji Stanu Lasu w kraju w latach 2015-2019

Wtorek, 21 lipca 2015

Zgodnie z art. 13a ust. 2 Ustawy o lasach w bieżącym roku w lasach wszystkich form własności, w tym także w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa, na terenie całego kraju, rozpoczyna się wykonanie – w cyklu 5-letnim (lata 2015-2019) – opracowania pod nazwą Wykonanie Wielkoobszarowej Inwentaryzacji Stanu Lasu w kraju w latach 2015-2019.

więcej

Ogłoszenie o zamiarze przeprowadzenia konsultacji

Wtorek, 21 lipca 2015
Na podstawie Uchwały Nr LIX-512/2010 Rady Miejskiej w Lęborku z dnia 29 października 2010r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu konsultowania z organizacjami pozarządowymi (…) projektów aktów prawa miejscowego (…) Burmistrz Miasta Lęborka ogłasza przeprowadzenie konsultacji projektu uchwały w sprawie przyjęcia Rocznego programu współpracy na 2016 rok Gminy Miasto Lębork z organizacjami pozarządowymi (…)
więcej

XI sesja Rady Miejskiej

Wtorek, 21 lipca 2015
XI sesja Rady Miejskiej w Lęborku odbędzie się w dniu 24 lipca 2015 r. o godzinie 11.00  w  Sali Rajców Urzędu Miejskiego w Lęborku.

 

więcej
 • Ratusz w Lęborku
 • Zamek krzyżacki
 • Muzeum w Lęborku
 • Młyn i dom młynarza
 • Kościół św. Jakuba Apostoła
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku im. Jarosława Iwaszkiewicza
 • Poczta w Lęborku
 • Spichlerz solny
 • Kościół NMP Królowej Polski w Lęborku
 • Starostwo Lębork
 • Park im. Bolesława Chrobrego w Lęborku
 • Wieża ciśnień
 • Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Lęborku
 • Czołg IS-2 w Lęborku
 • Baszta Bluszczowa w Lęborku
 • Baszta Kwadratowa w Lęborku
 • Baszta 24 w Lęborku
 • Baszta 27 w Lęborku
Projektowanie stron internetowych Lębork Agencja Reklamowa MiroArt