Oficjalny serwis miejski

Aktualności

Zmiana w ogłoszeniu dla Wspólnot Mieszkaniowych z terenu "Lębork - Północ"

Czwartek, 19 stycznia 2017

W ogłoszeniu o otwartym naborze partnerów spoza sektora finansów publicznych dla Wspólnot Mieszkaniowych będących właścicielami nieruchomości zlokalizowanych w obszarze rewitalizacji, ogłoszonym w dniu 5.01.2017 r., wprowadza się następujące zmiany.

więcej

Biblioteka zaprasza na Spotkanie Noworoczne

Czwartek, 19 stycznia 2017
Biblioteka zaprasza na Spotkanie Noworoczne
Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku zaprasza 19 stycznia 2017 r. o godz. 18 do klubu biblioteki na Spotkanie Noworoczne. W programie ogłoszenie wyników konkursu na Czytelnika 2016 Roku, ogłoszenie wyników konkursu na Mola Prasowego, a także występ muzyczny Katarzyny Kobieli i poczęstunek. Wstęp wolny.
więcej

Pierwszy lęborczanin ma na imię Kacper

Środa, 18 stycznia 2017
Pierwszy lęborczanin ma na imię Kacper
Burmistrz Lęborka Witold Namyślak odwiedził pierwsze urodzone w 2017 roku w Lęborku dziecko, Kacpra i jego rodziców, pp. Sylwię Dąbrowską i Grzegorza Majkowicza. Kacper urodził się 2 stycznia 2017 w lęborskim szpitalu. Burmistrz złożył gratulacje młodej rodzinie i tradycyjnie ufundował dla pierwszego urodzonego w 2017 r. mieszkańca Lęborka wyprawkę wartości 500 zł.
więcej

Elektrociepłownia ułatwia walkę ze smogiem. Konferencja w ratuszu

Środa, 18 stycznia 2017
Elektrociepłownia ułatwia walkę ze smogiem....
17 stycznia br. w Sali Rajców Urzędu Miejskiego odbyła się konferencja podsumowującą projekt budowy elektrociepłowni opalanej biomasą. Przedstawiono na niej korzyści oraz dobre praktyki wynikające z ponad rocznej eksploatacji instalacji. Specjaliści często przywoływali aspekt ekologiczny. Dzięki budowie nowoczesnego i ekologicznego obiektu Lębork znalazł się w awangardzie miast skutecznie walczących ze smogiem.
więcej

Podsumowanie IX edcji Pomorskiego Festiwalu Piosenki Zimowej

Środa, 18 stycznia 2017
Podsumowanie IX edcji Pomorskiego Festiwalu...
14 stycznia br. w Lęborku już po raz dziewiąty odbył się IX Pomorski Festiwal Piosenki Zimowej. W roku 2017 w muzycznym wydarzeniu zorganizowanym w Lęborskim Centrum Kultury „Fregata” wzięło udział 61 uczestników. Przyjechali oni do Lęborka nie tylko z  całego Pomorza, ale też np. z Wielkopolski.
więcej

2 mln zł w ramach projektu dla miejskich przedszkoli. Powstaną nowe oddziały

Wtorek, 17 stycznia 2017
2 mln zł w ramach projektu dla miejskich...
1 mln 668 tys. 912 zł pozyskało miasto Lębork na realizację projektu „Lęborskie przedszkolaki to fajne dzieciaki”. 16 stycznia br. w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku Burmistrz Lęborka podpisał umowę, dzięki której powstanie 48 nowych miejsc przedszkolnych. Do wszystkich miejskich przedszkoli zakupione zostaną nowoczesne pomoce dydaktyczne, a dzieci przez cały rok szkolny wezmą udział w ciekawych zajęciach dodatkowych.
więcej

WOŚP w Lęborku. Kolejny rekord pobity!

Wtorek, 17 stycznia 2017
WOŚP w Lęborku. Kolejny rekord pobity!
Rekordową kwotę 76 tys. zł zebrano podczas XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lęborku. Wielkim powodzeniem cieszyły się statuetki „Lęborski Bursztynowy Lew” wykonane przez Pana Kazimierza Kozłowskiego z Firmy Odlewniczej „Olimpia” z Mostów. Za trzy statuetki kolejno wylicytowano kwoty 1300, 1360 i 1500 zł. Na Allegro trwa licytacja czwartej statuetki.
więcej

Noworoczny koncert świąteczny

Wtorek, 17 stycznia 2017
Noworoczny koncert świąteczny
Wszystkich miłośników dobrej muzyki zapraszamy na Noworoczny koncert świąteczny, czyli kolejny projekt muzyczny działającej od dwóch lat Lęborskiej Orkiestry Kameralnej. Orkiestrą i chórem działającym przy niej pokierują Maciej Naczk i Paweł Słoniec.
więcej

Miejskie inwestycje na interaktywnej mapie. Podsumowanie roku 2016

Poniedziałek, 16 stycznia 2017
Miejskie inwestycje na interaktywnej mapie....
Rok 2016 obfitował w wiele miejskich inwestycji. Ważnym wydarzeniem było otwarcie nowoczesnej, ekologicznej elektrociepłowni zasilanej biomasą, a także wiele nowych inwestycji drogowych i mieszkaniowych. Ważną pozycją była budowa infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Wszystkie inwestycje z roku 2016, a także te z wcześniejszych lat dostępne są na interaktywnej mapie inwestycji.
więcej

To już 30 lat. Jubileusz Chóru Nauczycielskiego "Belferek"

Poniedziałek, 16 stycznia 2017
To już 30 lat. Jubileusz Chóru...
W niedzielę 15 stycznia 2017 roku w Sankturium św. Jakuba Ap. 30-lecie działalności artystycznej świętował Chór Nauczycielski „Belferek”. Burmistrz Witold Namyślak w dowód uznania za działalność uhonorował Medalem św. Jakuba Apostoła wieloletnich członków i założycieli chóru Lucynę Siedlik, Wojciecha Siedlik, Romana Gajewskiego i Zdzisława Grajpera.
więcej

„Akademia Przedsiębiorczości”. Nawet 40 tys. zł na start

Poniedziałek, 16 stycznia 2017
„Akademia Przedsiębiorczości”. Nawet 40 tys....
„Akademia Przedsiębiorczości” to nowy projekt realizowany dla mieszkańców powiatu lęborskiego w Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości „STOLEM” w Lęborku. W jego ramach na start własnego biznesu można otrzymać nawet 40 tys. zł (ponad 23,3 tys. zł dotacji na otworzenie firmy i 16,8 tys. zł wsparcia przez pierwsze miesiące działalności).
więcej

Ferie na sportowo 2017

Piątek, 13 stycznia 2017
Ferie na sportowo 2017
W okresie ferii zimowych Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku będzie organizatorem cyklu zawodów sportowych w ramach akcji „ Ferie 2017 na sportowo”.
więcej

Ferie z kinem „Fregata”

Piątek, 13 stycznia 2017
LCK „Fregata” zaprasza na ferie w kinie. Cena biletów na wszystkie seanse rozpoczynające się przed godziną 14.00 wynosi 11 złotych. Na seanse popołudniowe (rozpoczynające się po godzinie 14:00)  ceny z regularnego cennika.

 

więcej

Ferie Zimowe w Muzeum

Piątek, 13 stycznia 2017
Ferie Zimowe w Muzeum
W okresie ferii zimowych lęborskie Muzeum organizuje cykl warsztatów zanikających rzemiosł - papieru czerpanego, wykonywania biżuterii z filcu, biżuterii pradziejowej, toreb na zakupy i zdobienia powłoczek na jaśki. Organizowane będą także  spotkania tematyczne, m.in. o baśniach kaszubskich,  garncarstwie w pradziejach czy warsztacie archeologa.

 

więcej

Kolęda Biskupa w ratuszu

Piątek, 13 stycznia 2017
Kolęda Biskupa w ratuszu
Z tradycyjną kolędą gościł w lęborskim ratuszu Ksiądz Biskup Ordynariusz Diecezji Pelplińskiej dr Ryszard Kasyna. Ksiądz Biskup przypomniał wagę pracy zawodowej oraz potrzebę budowania dobrych relacji i atmosfery w miejscu pracy. Następnie udzielił błogosławieństwa kolędowego na cały rok 2017 rok Burmistrzowi Miasta oraz zgromadzonym księżom, samorządowcom, pracownikom Urzędu Miejskiego, przedstawicielom firm i stowarzyszeń oraz pośrednio - wszystkim mieszkańcom  Lęborka.
więcej

XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Piątek, 13 stycznia 2017
XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Po raz kolejny 15 stycznia 2017r. w Lęborku odbędzie się XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Ponad 150 wolontariuszy w godz. 9.00-16.00 kwestować będzie na głównych ulicach miasta oraz przy kościołach. Od godziny 11.00 w auli Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku przy ul. Marcinkowskiego 1 rozpocznie się impreza integracyjna.
więcej

W sobotę na Miejskiej Hali Sportowej XVII Halowy Turniej Piłki Nożnej

Czwartek, 12 stycznia 2017
W sobotę na Miejskiej Hali Sportowej XVII...

W sobotę 14 stycznia br. zapraszamy miłośników  piłki nożnej do Miejskiej Hali Sportowej przy Gimnazjum nr 2 w Lęborku na XVII Halowy Turniej Piłki Nożnej o puchar Starosty Lęborskiego. Początek gier  o godz. 9.00. Impreza organizowana jest pod Patronatem Burmistrza Lęborka.

więcej

Inkubator Przedsiębiorczości zaprasza na bezpłatne szkolenia i staże

Czwartek, 12 stycznia 2017
Inkubator Przedsiębiorczości zaprasza na...
Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości „STOLEM” w Lęborku zaprasza mieszkańców powiatu lęborskiego na bezpłatne szkolenia komputerowe i staże przyuczające do zawodu organizowane w ramach projektu „Lęborska Akademia Młodych”. Zgłoszenia do projektu przyjmowane są do 16 stycznia 2017r.
więcej

Projekt zmiany miejscowego planu zagospodarowania

Czwartek, 12 stycznia 2017
W dniach od 16 stycznia  2017r. do 14 lutego 2017r. do publicznego wglądu wyłożony będzie projekt zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w obrębie ulic Al. Niepodległości, Węgrzynowicza, Marcinkowskiego, Zwycięstwa w Lęborku w zakresie obejmującym oznaczony tam teren elementarny 10.MC.04.

 

więcej

Wizyta duszpasterska

Środa, 11 stycznia 2017

Zgodnie z kilkunastoletnią już tradycją, biskup ordynariusz Diecezji Pelplińskiej przybędzie z wizytą kolędową do Ratusza w dniu 13 stycznia.

więcej
 • Ratusz w Lęborku
 • Zamek krzyżacki
 • Muzeum w Lęborku
 • Młyn i dom młynarza
 • Kościół św. Jakuba Apostoła
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku im. Jarosława Iwaszkiewicza
 • Poczta w Lęborku
 • Spichlerz solny
 • Kościół NMP Królowej Polski w Lęborku
 • Starostwo Lębork
 • Park im. Bolesława Chrobrego w Lęborku
 • Wieża ciśnień
 • Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Lęborku
 • Czołg IS-2 w Lęborku
 • Baszta Bluszczowa w Lęborku
 • Baszta Kwadratowa w Lęborku
 • Baszta 24 w Lęborku
 • Baszta 27 w Lęborku
Projektowanie stron internetowych Lębork Agencja Reklamowa MiroArt