Oficjalny serwis miejski

Aktualności

Program muzyczny fontanny na Placu Pokoju

Środa, 30 lipca 2014
Program muzyczny fontanny na Placu Pokoju

Od dziś o godzinach 10.30, 14.30 i 17.00 następują pokazy dla dzieci - 10 minutowy program z muzyką. Godzinę przed zmierzchem (według zegara astronomicznego) fontanna przechodzi w tryb wieczorny - podobnie jak tryb dzienny (różne tryby wyrzutu wody) z dodanym oświetleniem. W tym trybie fontanna pracuje do godziny 22.30.

więcej

Współpraca z Fundacją Marka Kamińskiego

Środa, 30 lipca 2014
Współpraca z Fundacją Marka Kamińskiego

25 lipca br. podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Lęborku miało miejsce podpisanie listu intencyjnego o współpracy pomiędzy Fundacją Marka Kamińskiego a Gminą Miasto Lębork. Zdeklarowano chęć popularyzacji pielgrzymowania Pomorską Drogą św. Jakuba w ramach realizowanego przez Fundację projektu „Odyseja. Człowiek w poszukiwaniu wartości”. 

więcej

VII Jakubowy Turniej Siatkówki Plażowej

Środa, 30 lipca 2014
VII Jakubowy Turniej Siatkówki Plażowej

Po raz siódmy rozegrany został podczas obchodów Lęborskich Dni Jakubowych "Jakubowy Turniej Siatkówki Plażowej". Turniej po raz kolejny został zorganizowany w związku z realizacją projektu "Baltic Rally - Bałtyckie mistrzostwa amatorów w grach zespołowych" Program Południowy Bałtyk.

więcej

Lęborskie Dni Jakubowe AD 2014

Wtorek, 29 lipca 2014
Lęborskie Dni Jakubowe AD 2014
Lęborskie Dni Jakubowe 2014 upłynęły w rytmie dźwięków muzyki z różnych regionów i starego dobrego bluesa. W upalnym lipcowym słońcu mieszkańcy miasta i turyści zachwycali się licznymi jarmarkowymi atrakcjami. Był więc średniowieczny Jarmark, odpust, liczne stoiska handlowe ze starociami, rzemiosłem artystycznym, regionalnym chlebem, wędliną i napitkiem. Święto Miasto to także koncerty, występy teatrów ulicznych oraz wiele towarzyszących imprez sportowych. W tym czasie Lębork był kolorowy, tętniący życiem, pełen ulicznego gwaru i dobrej muzyki.
więcej

Grali o Mistrzostwo Lęborka w Tenisie Ziemnym

Wtorek, 29 lipca 2014
Grali o Mistrzostwo Lęborka w Tenisie Ziemnym

 Podczas Lęborskich Dni Jakubowych 25 i 26 lipca odbył się turniej tenisa ziemnego o Mistrzostwo Lęborka pod patronatem Burmistrza Miasta Lęborka. W imprezie wystartowało 44 zawodników. Zawody zorganizowała Lęborska Akademia Tenisa Ziemnego „Grace” oraz KT LSTZ „Return”.

więcej

"Nowa perspektywa" dla bezrobotnych i zagrożonych zwolnieniem

Poniedziałek, 28 lipca 2014

 Enterprise Investment Zarządzanie Ryzykiem realizuje na terenie województwa pomorskiego projekt „Nowa Perspektywa”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i adresowany dla osób w wieku 18-64 lat które w ciągu ostatnich 6 miesięcy utraciły pracę lub ta utratą są zagrożone. Rekrutacja do projektu prowadzona będzie w terminie od 29 lipca 2014 do 5 sierpnia 2014. Szczegóły:

więcej

Stypendia szkolne – składanie wniosków

Poniedziałek, 28 lipca 2014
Rodzice uczniów zamieszkałych na terenie Lęborka w okresie od 1 sierpnia do 15 września 2014 roku mogą składać wnioski o przyznanie stypendiów szkolnych na rok szkolny 2014/2015. Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia, uprawniająca do ubiegania się o stypendium, nie może być wyższa niż 456 zł w miesiącu poprzedzającym miesiąc złożenia wniosku.

 

więcej

Mobilny Punkt Informacyjny

Niedziela, 27 lipca 2014
Mobilny Punkt Informacyjny
12 sierpnia br. w godz. 13:00-15:00 w Urzędzie Miejskim w Lęborku (w pomieszczeniu dawnej Resursy) odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich.
więcej

Ostrożnie z kąpielą w jeziorach

Niedziela, 27 lipca 2014
Państwowy Inspektorat Sanitarny w Lęborku ostrzega, aby nie korzystać z kąpieli w tych wodach jezior na terenie pow. lęborskiego, które są mętne i mają zmienioną barwę lub zapach, z uwagi na możliwość wystąpienia podrażnień skóry i dolegliwości ze strony układu oddechowego i pokarmowego.
więcej

Jakubie czekamy na Ciebie!

Sobota, 26 lipca 2014
Jakubie czekamy na Ciebie!
Od soboty rana w Lęborku trwa 8. Międzynarodowy Zlot Jakubów. Co zrobić by w nim uczestniczyć? Przede wszystkim należy mieć na imię lub nazwisko JAKUB i zarejestrować się w godzinach 9-17 w kwaterze Złotu Jakubów (Plac Pokoju, przy scenie). Na uczestników Zlotu czekają upominki, a o 19 losowanie głównych nagród Zlotu. O godz. 17 ruszamy z Jakubową Grą Miejską. Do zobaczenia na Zlocie!

 

więcej

VIII Międzynarodowe Spotkania z Folklorem „Muzyka Regionów”

Czwartek, 24 lipca 2014
VIII Międzynarodowe Spotkania z Folklorem...
Na tegorocznym VIII Festiwalu – Międzynarodowe Spotkania z Folklorem „Muzyka Regionów” wystąpi siedem zespołów prezentujących muzykę i taniec ludowy różnych regionów Polski i Europy.

 

więcej

Rycerze zapraszają na Lęborskie Dni Jakubowe

Czwartek, 24 lipca 2014
Rycerze zapraszają na Lęborskie Dni Jakubowe

 W programie tegorocznego Święta Miasta wiele atrakcji przygotowali rycerze z Lęborskiego Bractwa Historycznego. Będzie więc Spacer z duchami Krzyżaków, Festiwal Rzemiosł Dawnych, wymarsz wojsk do Świecina oraz konkurs na najciekawsze przebranie średniowieczne. Szczegółowy program:

więcej

Utrudnienia w ruchu podczas Lęborskich Dni Jakubowych

Czwartek, 24 lipca 2014
W dniach 25-27 lipca 2014r. /piątek, sobota, niedziela/ na placu Pokoju w Lęborku odbędzie się impreza masowa pn. „Lęborskie Dni Jakubowe”. W związku z tym, na czas trwania imprezy, część ulic w pobliżu pl. Pokoju zostanie wyłączona z ruchu.
więcej

Wystawa w wieży Sanktuarium

Środa, 23 lipca 2014
Wystawa w wieży Sanktuarium
W ramach Lęborskich Dni Jakubowych w wieży Kościoła Św. Jakuba Apostoła będzie można oglądać wystawę pt. „Walka dobra ze złem”. Wystawa otwarta zostanie 25 lipca o godz. 17.15.
więcej

„Ożywiona Staromiejska” podczas Lęborskich Dni Jakubowych

Wtorek, 22 lipca 2014
„Ożywiona Staromiejska” podczas Lęborskich...
Już po raz siódmy Lęborskie Centrum Kultury „Fregata”, w ramach Lęborskich Dni Jakubowych, zaprasza na działania pod hasłem „Ożywiona Staromiejska”. Projekt obejmuje trzy dni wydarzeń na lęborskim deptaku, z zabawami dla dzieci, koncertami zespołów ludowych i innymi atrakcjami dla wszystkich, którzy w trakcie tych dni będą spacerowali Staromiejską.

 

więcej

Wizyta młodzieży z Wołkowyska

Poniedziałek, 21 lipca 2014
Wizyta młodzieży z Wołkowyska
W dniu dzisiejszym Ratusz odwiedziła grupa maturzystów z polskiej szkoły w Wołkowysku na Białorusi. Gości powitał Burmistrz Miasta Witold Namyślak wraz z Zastępcą Burmistrza Alicją Zajączkowską. Uczniowie wraz z opiekunami pozostaną w Lęborku przez tydzień.

 

więcej

Zlot Jakubów po raz ósmy!

Poniedziałek, 21 lipca 2014
Zlot Jakubów po raz ósmy!
W sobotę 26 lipca odbędzie się Międzynarodowy Zlot Jakubów. W Zlocie, który już po raz ósmy towarzyszy Lęborskim Dniom Jakubowym, mogą wziąć wszyscy chłopcy i mężczyźni o imieniu Jakub lub osoby o takim nazwisku. Zlot cieszy się od lat dużą popularnością. W roku 2013 uczestniczyło w nim 212 Jakubów z 43 miejscowości.

 

więcej

XIV Bieg Uliczny św. Jakuba Ap. w sobotę 26 lipca

Poniedziałek, 21 lipca 2014
XIV Bieg Uliczny św. Jakuba Ap. w sobotę 26...
Jednym ze stałych punktów Lęborskich Dni Jakubowych jest Bieg Uliczny  św. Jakuba. Odbędzie się on już w najbliższą sobotę 26 lipca br., a uczestnicy pokonają  dystans 10 km ulicami Lęborka. Trasa biegu jest atestowana i liczy 4 okrążenia. Start honorowy o godz. 15.50 – pl. Pokoju, start ostry o godz. 16.00 – ul. 1 Maja w pobliżu PKO, meta na pl. Pokoju.

 

więcej

Sukces lęborskich strzelców

Poniedziałek, 21 lipca 2014
Sukces lęborskich strzelców
Znakomicie wypadli zawodnicy klubu strzeleckiego LOK Lider-Amicus podczas XX Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu.
więcej

Możesz oddać krew w czasie Lęborskich Dni Jakubowych

Piątek, 18 lipca 2014
Możesz oddać krew w czasie Lęborskich Dni...

W sobotę 26 lipca w godzinach 11.00-14.00 na Placu Pokoju można będzie oddać krew w Mobilnym punkcie poboru krwi. Organizatorem akcji jest Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku.

więcej
 • Ratusz w Lęborku
 • Zamek krzyżacki
 • Muzeum w Lęborku
 • Młyn i dom młynarza
 • Kościół św. Jakuba Apostoła
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku im. Jarosława Iwaszkiewicza
 • Poczta w Lęborku
 • Spichlerz solny
 • Kościół NMP Królowej Polski w Lęborku
 • Starostwo Lębork
 • Park im. Bolesława Chrobrego w Lęborku
 • Wieża ciśnień
 • Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Lęborku
 • Czołg IS-2 w Lęborku
 • Baszta Bluszczowa w Lęborku
 • Baszta Kwadratowa w Lęborku
 • Baszta 24 w Lęborku
 • Baszta 27 w Lęborku
Projektowanie stron internetowych Lębork Agencja Reklamowa MiroArt