Oficjalny serwis miejski

Aktualności

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Piątek, 24 lutego 2017
26 lutego 2017 roku o godz. 12.00 na terenie garnizonu Lębork, odbędzie się V edycja Biegu „Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Główną ideą Biegu jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w łatach 1944 — 1963 w obrębie przedwojennych granic RP, propagowanie wiedzy z historii najnowszej połączonej z aktywnym spędzaniem czasu wolnego.

 

więcej

Pływacy Szkoły Podstawowej nr 3 w Lęborku zajęli I miejsce w Gdyni

Piątek, 24 lutego 2017
Pływacy Szkoły Podstawowej nr 3 w Lęborku...
W czwartek 23 lutego br. odbyły się półfinały Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetach Pływackich. Na 25-metrowej pływalni w Gdyni bezkonkurencyjni w wyścigach sztafetowych byli pływacy klas sportowych Szkoły Podstawowej nr 3 w Lęborku, zajmując I miejsca w sztafetach pływackich 8 × 25 m stylem dowolnym w kategorii dziewcząt i chłopców.

 

więcej

Konferencja o kształceniu ogólnym w Powiecie Lęborskim

Piątek, 24 lutego 2017
Konferencja o kształceniu ogólnym w Powiecie...
„Rozwój kształcenia ogólnego w Powiecie Lęborskim” to tytuł konferencji zorganizowanej 24 lutego br. przez Starostwo Powiatowe w Lęborku. W konferencji udział wziął m.in. Burmistrz Lęborka Witold Namyślak, Doradca Burmistrza Alicja Zajączkowska oraz Sekretarz Miasta Marian Kurzydło.
więcej

10-lecie Amatorskiej Ligi Siatkówki

Piątek, 24 lutego 2017
10-lecie Amatorskiej Ligi Siatkówki
W tym roku rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku obchodzą swój jubileusz 10-lecia. Organizowana przez Lęborskie Towarzystwo Sportowe UNIA liga od początku wspierana jest przez  Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku i rozgrywana jest pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Lęborka Witolda Namyślaka.
więcej

Kobieta (i) wulkan

Środa, 22 lutego 2017
Kobieta (i) wulkan
Czy warto pojechać do Panamy, Nikaragui i Kostaryki i jak zdobyć wulkan opowie 23 lutego w klubie Biblioteki Miejskiej Anita Demianowicz: podróżniczka, reporterka i fotografka.
więcej

Zapisz się już dziś do XVII Biegu Ulicznego św. Jakuba Ap. – Lębork, 22 lipca 2017r. godz. 16.00

Środa, 22 lutego 2017
Zapisz się już dziś do XVII Biegu Ulicznego...
Już 22 lipca br. zapraszamy wszystkich sympatyków biegania do udziału w XVII Biegu Ulicznym św. Jakuba Ap. Bieg zostanie przeprowadzony ulicami Lęborka na dystansie 10 km. Trasa biegu jest atestowana i liczy 4 okrążenia. Start honorowy o godz. 1550 – pl. Pokoju, start ostry o godz. 16.00 – ul. 1 Maja w pobliżu PKO, meta na pl. Pokoju.

 

więcej

Farm Frites Poland S.A ze Złotym Laurem Jakości

Środa, 22 lutego 2017
Farm Frites Poland S.A ze Złotym Laurem Jakości
16 lutego br. firma Farm Frites Poland otrzymała Złoty Laur w kategorii średnie organizacje, w XX edycji konkursu o Pomorską Nagrodę Jakości, organizowanego przez Pomorską Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej w Gdańsku.
więcej

Lęborski ZUS zaprasza płatników składek na szkolenie

Środa, 22 lutego 2017
W dniu 27 lutego 2017 r. w Inspektoracie ZUS w Lęborku przy ul. Bolesława Krzywoustego 15 odbędzie się bezpłatne szkolenie dla płatników składek. Przedmiotem szkolenia będzie obsługa programu "Płatnik”.

 

więcej

Innowacje na ludzką miarę – zgłoś pomysł

Wtorek, 21 lutego 2017
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z materiałami informacyjnymi projektu „Innowacje na ludzką miarę – wsparcie rozwoju mikroinnowacji w obszarze usług opiekuńczych dla osób zależnych”, w ramach którego prowadzony jest nabór pomysłów do inkubatora innowacji społecznych w Gdyni - http://www.innowacjespoleczne.org.pl/

 

więcej

X Gala Sportu Powiatu Lęborskiego – uhonorują najlepszych

Wtorek, 21 lutego 2017
X Gala Sportu Powiatu Lęborskiego –...
25 lutego br. w auli Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku odbędzie się uroczysta X Gala Sportu Powiatu Lęborskiego. Podczas Gali rozstrzygnięty zostanie X Plebiscyt „Sportowe Laury Powiatu Lęborskiego 2016”, a najlepsi sportowcy, trenerzy, drużyny i działacze powiatu lęborskiego odbiorą nagrody i wyróżnienia.
więcej

Wyczółkowskiego wyremontowana

Wtorek, 21 lutego 2017
Wyczółkowskiego wyremontowana
190 metrów jezdni (850 m2 nawierzchni) ma wyremontowany odcinek ulicy Wyczółkowskiego wraz ze skrzyżowaniem. To pierwsza zrealizowana inwestycja drogowa w naszym mieście w tym roku. Nową podbudowę, krawężniki i nawierzchnię asfaltową zyskał odcinek ulicy w rejonie placu zabaw i w kierunku Stacji Uzdatniania Wody.
więcej

Historia drukarstwa w Stromych Schodach

Poniedziałek, 20 lutego 2017
Historia drukarstwa w Stromych Schodach
W miniony piątek, w galerii Strome Schody w Muzeum otwarta została wystawa pt. Czarna sztuka” poświęcona typografii, drukarstwu i piśmiennictwu. Prezentowane eksponaty obrazują zwiedzającym rozwój sztuki drukarskiej od czasów Gutenberga po XX wiek.
więcej

Konsultacje społeczne i piknik. Odnawiamy i ożywiamy NOWY ŚWIAT

Poniedziałek, 20 lutego 2017
Konsultacje społeczne i piknik. Odnawiamy i...
18 lutego br. z udziałem mieszkańców odbyły się konsultacje zapisów Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta „Lębork – Północ”. Na spotkaniu w świetlicy szkolnej „małej czwórki” zaprezentowane zostały najważniejsze działania inwestycyjne i społeczne związane z rewitalizacją. Konsultacje prowadzone były także podczas pikniku na ul. Stryjewskiego.
więcej

Mosty na Okalicy i Strudze Rybnickiej wyremontowane

Poniedziałek, 20 lutego 2017
Mosty na Okalicy i Strudze Rybnickiej...
16 tys. 728 zł kosztował remont mostów na ul. 9 Maja (Struga Rybnicka) i Dretowie przy ogródkach działkowych (rz. Okalica). W ramach remontu wymieniono drewniane pokłady obu mostów, zabezpieczono antykorozyjnie i pomalowano ich konstrukcje, a w przypadku mostu na ul. 9 Maja w miejsce drewnianych zamontowano metalowe barierki.
więcej

Ogłoszenie

Piątek, 17 lutego 2017
Ogłoszenie

Zgodnie z § 1 ust. 9 pkt. a) Załącznika Nr 1 do Uchwały Nr XVIII-246/2016 Rady Miejskiej w Lęborku z dnia 9 czerwca 2016 r. w sprawie przyjęcia zasad i trybu przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami Gminy Miasto Lębork dotyczących Budżetu Obywatelskiego, Burmistrz Miasta Lęborka informuje mieszkańców Lęborka o zamiarze przeprowadzenia konsultacji Budżetu Obywatelskiego w Lęborku na 2018 rok. 

więcej

„Czas na zdrowie”. Projekt edukacyjny Fundacji Banku Ochrony Środowiska

Piątek, 17 lutego 2017
„Czas na zdrowie”. Projekt edukacyjny...
Już po raz szósty Fundacja Banku Ochrony Środowiska zaprasza wszystkie szkoły do ogólnopolskiego projektu promującego ideę zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody!
więcej

Pożegnanie z Komendantem Janem Drozdem

Piątek, 17 lutego 2017
Pożegnanie z Komendantem Janem Drozdem
Wieloletnią służbę na stanowisku Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku zakończył st. bryg. Jan Drozd. 16 lutego br. odbyło się oficjalne pożegnanie Komendanta. W uroczystości wzięli udział m.in. Burmistrz Lęborka Witold Namyślak i Radna Sejmiku Województwa Pomorskiego Alicja Zajączkowska.
więcej

Nowy partner programu „Lębork Miastem dla Dużej Rodziny”

Piątek, 17 lutego 2017

Informujemy, że do programu „Lębork Miastem dla Dużej Rodziny” wspierającym rodziny wielodzietne zamieszkałe na terenie miasta Lęborka i korzystających z Kart „Duża Rodzina 3+” przystąpiła firma turystyczna  Alfa Tour z siedzibą w Poznaniu przy ul. Sczanieckiej 10/1a oferująca szereg atrakcyjnych zniżek. W ofercie znalazły się m.in. kilkudniowe pobyty w Kudowie Zdrój, Rewalu czy Bułgarii, zgodnie z załącznikiem.

więcej

Inicjatorzy budowy pomnika gen. Sosabowskiego poprosili Burmistrza o Patronat

Środa, 15 lutego 2017
Inicjatorzy budowy pomnika gen....
15 lutego br. przedstawiciele Społecznego Komitetu Budowy Pomnika generała brygady Stanisława Franciszka Sosabowskiego zwrócili się z prośbą do Burmistrza Miasta Lęborka Witolda Namyślaka o objęcie Honorowym Patronatem inicjatywy budowy w Lęborku pomnika generała. Uroczystości związane z odsłonięciem pomnika - popiersia zaplanowano na dzień 7 października 2017 roku. Autorem pomnika jest lęborczanin, artysta rzeźbiarz dr hab. Tomasz Sobisz.
więcej

W sobotę TREFL Lębork podejmie NTS Trójkę Nakło

Środa, 15 lutego 2017
W sobotę TREFL Lębork podejmie NTS Trójkę Nakło

Zapraszamy na mecz piłki siatkowej mężczyzn II ligi TREFL Lębork – NTS Trójka Nakło. Spotkanie w Miejskiej Hali Sportowej przy ul. P. Skargi 52 rozegrane zostanie 18 lutego 2017r. o godz. 18.

więcej
 • Ratusz w Lęborku
 • Zamek krzyżacki
 • Muzeum w Lęborku
 • Młyn i dom młynarza
 • Kościół św. Jakuba Apostoła
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku im. Jarosława Iwaszkiewicza
 • Poczta w Lęborku
 • Spichlerz solny
 • Kościół NMP Królowej Polski w Lęborku
 • Starostwo Lębork
 • Park im. Bolesława Chrobrego w Lęborku
 • Wieża ciśnień
 • Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Lęborku
 • Czołg IS-2 w Lęborku
 • Baszta Bluszczowa w Lęborku
 • Baszta Kwadratowa w Lęborku
 • Baszta 24 w Lęborku
 • Baszta 27 w Lęborku
Projektowanie stron internetowych Lębork Agencja Reklamowa MiroArt