Oficjalny serwis miejski

Aktualności

Biegi lekkoatletyczne

Czwartek, 30 października 2014
Biegi lekkoatletyczne
W dniu 25 października 2014 r. na Stadionie Miejskim w Lęborku odbyły się indywidualne i drużynowe biegi lekkoatletyczne w ramach rozpowszechniania sportu, w tym sportów zespołowych i promocji projektu „Baltic Rally – Bałtyckie mistrzostwa amatorów w grach zespołowych” Program Południowy Bałtyk.
więcej

Zmieniona organizacja ruchu 1 listopada w rejonie cmentarza

Czwartek, 30 października 2014
Zmieniona organizacja ruchu 1 listopada w...
W związku z dniem Wszystkich Świętych, ze względu na duży ruch samochodowy w kierunku cmentarza tego dnia tj. 1 listopada br. w Lęborku wprowadzona będzie  zmieniona organizacja ruchu drogowego.

 

więcej

Lęborski Sport 2015

Czwartek, 30 października 2014
Przypominamy, że zgodnie z zapisami Uchwały Rady Miejskiej w Lęborku w sprawie określenia warunków i trybu finansowania rozwoju sportu w mieście Lęborku, oferty klubów sportowych dotyczące realizacji zadań publicznych z zakresu sportu należy składać do 30 listopada.
więcej

Spektakle teatralne

Czwartek, 30 października 2014
Spektakle teatralne
W ramach programu pn. Rewitalizacja Społeczna Lęborka” realizowanego przez Gminę Miasto Lębork zorganizowano dla dzieci i młodzieży z lęborskich szkół podstawowych i gimnazjalnych trzy spektakle teatralne wystawiane przez Miejski Teatr Miniatura z Gdańska w Lęborskim Centrum Kultury Fregata.
więcej

Najzdrowsze serca biją w Lęborku

Środa, 29 października 2014
Najzdrowsze serca biją w Lęborku
21 października w Lęborku, w ramach akcji „1000 serc”, przeprowadzono bezpłatne badania EKG. Mieszkańcy, oprócz doskonałych wyników monitoringu pracy serca, wykazali się również ogromnym zainteresowaniem profilaktyką chorób tego narządu. Przy ulicy 1 Maja 1A zjawiło się aż 47 osób. Już o godzinie 9:00 przed KardioBusem zebrała się pokaźna grupa zainteresowanych zarówno badaniami, jak i konsultacjami lekarskimi.
więcej

Finał Młodzieżowej Ligi Strzeleckiej

Środa, 29 października 2014
Finał Młodzieżowej Ligi Strzeleckiej
Po raz drugi Polski Związek Strzelectwa Sportowego zorganizował Młodzieżową Ligę Strzelecką. Do turnieju finałowego, który rozegrany został w Gdyni drużyny wyłonione zostały w cyklu zawodów ogólnopolskich.
Klub Lider-Amicus reprezentowała drużyna w karabinie pneumatycznym w składzie: Julia Okuniewska, Diana Malotka-Trzebiatowska, Maja Chrzanowska i Kamila Bulman.
więcej

Rozpoczęły się badania USG dzieci

Wtorek, 28 października 2014
Rozpoczęły się badania USG dzieci
W dniach 28-30 października, dzięki współpracy Farm Frites Poland,  Fundacji Ronalda McDonalda oraz Samorządu Miasta Lęborka, wykonywane są bezpłatne kompleksowe badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. W ciągu trzech dni przebadanych zostanie około 200 dzieci.
więcej

Zajęcia pokazowe tenisa stołowego w ramach projektu Baltic Rally

Poniedziałek, 27 października 2014

Zapraszamy do udziału w zajęciach pokazowych z tenisa stołowego dla młodzieży lęborskich szkół podstawowych w wykonaniu medalistów Mistrzostw Polski juniorów i kadetów, na co dzień zawodników Lęborskiego Klubu Sportowego “Pogoń”, tj. Adama Dosz i Sławomira Dosz, które odbędą się w dniu 28.10.2014 r. (wtorek) o godz. 14.30 w Szkole Podstawowej Nr 5 (ul. Kościuszki 14) w Lęborku oraz w dniu 29.10.2014 r. (środa) o godz. 15.00 w Szkole Podstawowej Nr 8 (ul. Mireckiego 10) w Lęborku.

więcej

Żołnierze-górnicy spotkali się w 65 rocznicę

Poniedziałek, 27 października 2014
Żołnierze-górnicy spotkali się w 65 rocznicę
26 października w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, z inicjatywy Bernarda Neumeullera i Związku Represjonowanych Politycznie Żołnierzy Górników Zarząd Okręgowy w Słupsku, odprawiona została uroczysta msza św. w 65 rocznicę powstania batalionów, represjonowanych politycznie żołnierzy górników.
więcej

Spotkanie Partnerów MOF Lęborka ws. strategii rozwoju

Środa, 22 października 2014
Spotkanie Partnerów MOF Lęborka ws....

16 października 2014 r. w Urzędzie Miejskim w Lęborku ponownie spotkała się Wspólna Reprezentacja Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Lęborka. Tym razem spotkanie dotyczyło omówienia kwestii związanych z opracowaniem strategii rozwoju dla MOF Lęborka.

 

więcej

Konferencja zamykająca projekt Baltic Rally

Wtorek, 21 października 2014
Konferencja zamykająca projekt Baltic Rally

17 października br. w sali konferencyjnej Inkubatora Przedsiębiorczości w Lęborku odbyła się konferencja zamykająca projekt „Baltic Rally – bałtyckie mistrzostwa amatorów w grach zespołowych” Program Południowy Bałtyk. 

więcej

Pamięci Żołnierzy Górników

Wtorek, 21 października 2014

26 października o godzinie 12.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, z inicjatywy p. Bernarda Neumeullera i Związku Represjonowanych Politycznie Żołnierzy Górników, Zarząd Okręgowy w Słupsku, odprawiona zostanie uroczysta Msza Św. z okazji 65 rocznicy powstania batalionów i represjonowanych politycznie żołnierzy górników. 

więcej

Pula zgłoszeń na badania USG dzieci została wyczerpana

Poniedziałek, 20 października 2014
Organizatorzy akcji, Farm Frites Poland i Urząd Miejski w Lęborku, dzięki której w dniach 28-30 października na Placu Pokoju w Lęborku stanie ambulans Fundacji Ronalda McDonalda, w którym będzie można wykonać bezpłatne kompleksowe badanie USG dzieci informują, że przyjęta pula zgłoszeń została wyczerpana. W ciągu trzech dni zostanie przebadanych około 200 dzieci.
więcej

Biegi Baltic Rally

Poniedziałek, 20 października 2014
Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież szkół podstawowych z Lęborka i powiatu lęborskiego pod nadzorem opiekunów szkolnych lub rodziców do wzięcia udziału w indywidualnych i drużynowych biegach lekkoatletycznych w ramach rozpowszechniania sportu, w tym sportów zespołowych, w związku z realizacją projektu Baltic Rally Bałtyckie mistrzostwa amatorów w grach zespołowych Program Południowy Bałtyk.
więcej

Wizyta Młodzieżowej Rady Miasta w Warszawie

Poniedziałek, 20 października 2014
Wizyta Młodzieżowej Rady Miasta w Warszawie

15 października Młodzieżowa Rada Miasta na zaproszenie senatora Kazimierza Kleiny udała się do Warszawy, gdzie zwiedziła Sejm i Senat. Młodzi radni poznali historię oraz zasady pracy Sejmu i Senatu oraz zobaczyli dokładnie parlament, a także sale prac poszczególnych komisji.

więcej

Gmina Miasto Lębork przystąpiła do opracowywania „Planu gospodarki niskoemisyjnej na lata 2015-2023”

Poniedziałek, 20 października 2014

Celem realizacji zadania jest zaplanowanie gospodarki niskoemisyjnej w gminie i umożliwienie mieszkańcom wykorzystanie środków finansowych z funduszy unijnych i z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej m.in. na termomodernizację budynków, wymianę nieefektywnych źródeł ciepła, montaż kolektorów słonecznych, itp. Gminy wdrażające Plan gospodarki niskoemisyjnej będą mogły wspierać mieszkańców w ubieganiu się o dodatkowe środki finansowe dla zamierzonych inwestycji.

więcej

Piracki wieczór w Bibliotece

Piątek, 17 października 2014
24 października w godz. 18.00-23.00 w Bibliotece Miejskiej odbędzie się Piracki wieczór dla uczniów dla klas IV-VI szkół podstawowych. W programie: warsztaty plastyczne, piracka uczta, gra terenowa - poszukiwanie pirackiego skarbu, piracki chrzest, gry, śpiewy, tańce.
więcej

Dla serc mieszkańców Lęborka

Piątek, 17 października 2014
16 października rozpoczęła się kampania 1000 serc. Mobilny KardioBus. W 21 miastach w KardioBusie można będzie wykonać EKG. Kampania badań profilaktycznych 1000 serc 21 października zawita również do Lęborka.

 

więcej

Spotkanie podsumowujące na temat łupków

Piątek, 17 października 2014
W dniu 21 października o godz. 11.00 w Starostwie Powiatowym odbędzie się spotkanie z cyklu „Razem o łupkach”, podsumowujące roczne prace Lokalnego Komitetu Dialogu „Razem o łupkach”.
więcej

Biegi przełajowe

Piątek, 17 października 2014
18 października o godz.11.00 odbędzie się kolejny bieg z cyklu Indywidualne Biegi Przełajowe o Puchar Grand-Prix Lęborka sezonu 2014/2015. Start i meta w lasku przy Stadionie Miejskim.

 

więcej
 • Ratusz w Lęborku
 • Zamek krzyżacki
 • Muzeum w Lęborku
 • Młyn i dom młynarza
 • Kościół św. Jakuba Apostoła
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku im. Jarosława Iwaszkiewicza
 • Poczta w Lęborku
 • Spichlerz solny
 • Kościół NMP Królowej Polski w Lęborku
 • Starostwo Lębork
 • Park im. Bolesława Chrobrego w Lęborku
 • Wieża ciśnień
 • Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Lęborku
 • Czołg IS-2 w Lęborku
 • Baszta Bluszczowa w Lęborku
 • Baszta Kwadratowa w Lęborku
 • Baszta 24 w Lęborku
 • Baszta 27 w Lęborku
Projektowanie stron internetowych Lębork Agencja Reklamowa MiroArt