Oficjalny serwis miejski

Aktualności

Specjalna Strefa Ekonomiczna w Lęborku w trakcie organizacji

Piątek, 27 lutego 2015
Specjalna Strefa Ekonomiczna w Lęborku w...
8 działek w dwóch kompleksach o łącznej powierzchni 18,80 ha wejdzie w skład Podstrefy Lębork Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która organizuje się w dzielnicy „Lębork Wschód”. 27 lutego br. w lęborskim ratuszu odbyła się prezentacja Podstrefy Lębork. Poprowadził ją Mirosław Kamiński, prezes Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. zarządzającej Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną.
więcej

Harmonogram dostępu do sal komputerowych w marcu 2015 roku

Piątek, 27 lutego 2015
Zapraszamy do korzystania z sal komputerowych,  udostępnionych w ramach projektu realizowanego przez Gminę Miasto Lębork „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie Gminy Miasto Lębork” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach EFRR, Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, działanie 8.3.

 

więcej

Żołnierze Wyklęci - bezpłatny seans w kinie

Piątek, 27 lutego 2015
Żołnierze Wyklęci - bezpłatny seans w kinie
Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza w niedzielę 1 marca na bezpłatny pokaz filmów w ramach miejskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. O godzinie 13.00 zostaną wyświetlone dwa filmy dokumentalne: „Zaporczycy” i „Orlik”.
więcej

Wernisaż wystawy w „Stromych Schodach”

Piątek, 27 lutego 2015
Muzeum w Lęborku zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa pt. „Ziemią malowane”  Magdy Barciszewskiej - Klimek w galerii Strome Schody w piątek 27 lutego o godz. 18.00.

 

więcej

Zmiana dnia przyjęć mieszkańców przez Burmistrza

Piątek, 27 lutego 2015
Zmienia się dzień przyjmowania mieszkańców (interesantów) przez Burmistrza Miasta Lęborka. Od marca Burmistrz przyjmował będzie w piątki w godzinach 13.00-15.15.

 

więcej

Zapisy do klas I

Piątek, 27 lutego 2015
Burmistrz Miasta Lęborka przypomina o obowiązku niezwłocznego zapisywania dzieci do klas I szkół podstawowych i gimnazjalnych na rok szkolny 2015/2016 do dnia 29 maja 2015 r. 

 

więcej

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego

Wtorek, 24 lutego 2015
Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego

W sobotę 21 lutego 2015 roku w Sali Rajców Urzędu Miejskiego odbyły się wojewódzkie obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego. Gośćmi honorowymi byli Burmistrz Miasta Witold Namyślak, Zastępca Burmistrza Alicja Zajączkowska oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, władz Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz władz PTTK i Pomorskiej Federacji Przewodnickiej.

więcej

Spektakl Teatru Tańca we Fregacie

Wtorek, 24 lutego 2015
Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza w czwartek 5 marca na nowy spektakl Teatru Tańca „Jeszcze Pięć Minut” pod tytułem „ItedeItepe”. Przedstawienia rozpoczną się o godzinie 17.00 i 18.30 w kinie Fregata przy ulicy Gdańskiej 12 w Lęborku. Bilety w cenie 5 złotych dostępne są w kasie kina oraz w Centrum Informacji Turystycznej przy al. Niepodległości 6.

 

więcej

Narodowy Dzień Pamięci - 1 marca

Piątek, 20 lutego 2015
W dniu 1 marca w całej Polsce obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, poświęcony pamięci żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Jednym z Żołnierzy Wyklętych jest spoczywający na lęborskim cmentarzu śp. rotmistrz Jan Skorb.

 

więcej

O Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Piątek, 20 lutego 2015
Funkcjonowanie i korzyści wynikające z działalności Specjalnych Stref Ekonomicznych to temat spotkania, które odbędzie się w piątek 27 lutego o godz. 13.00 w Sali Rajców Urzędu Miejskiego w Lęborku.

 

więcej

V Sesja Rady Miejskiej w Lęborku

Piątek, 20 lutego 2015
V  Sesja  Rady  Miejskiej  w  Lęborku odbędzie się  w dniu 26 lutego 2015  roku o godz. 12.00  w  Sali  Rajców Urzędu Miejskiego w Lęborku.
więcej

Ogólnopolskie szkolenie karate „Gashuku Lębork 2015” dla mieszkańców Lęborka

Piątek, 20 lutego 2015
Ogólnopolskie szkolenie karate „Gashuku...
W dniach 27.02 - 01.03.2015 r. na terenie Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych odbędą się szkolenia, które poprowadzi światowej klasy ekspert federacji IOGKF sensei George Andrews VIII stopień mistrzowski z Londynu. Wstęp wolny.

 

więcej

Warsztaty scrapbookingu

Piątek, 20 lutego 2015
We wtorek, 3 marca od godz. 16.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku zaprasza wszystkich o dużej wyobraźni i artystycznej duszy na kolejne warsztaty scrapbookingu.
więcej

Sportowe Laury Powiatu Lęborskiego 2014

Piątek, 20 lutego 2015
Powiatowa Rada Sportu we współpracy ze Starostwem Powiatowym oraz Gminami Powiatu Lęborskiego organizuje oraz zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu Sportowe Laury Powiatu Lęborskiego 2014. Konkurs zostanie przeprowadzony w dniach od 20 lutego 2015 do 16 marca 2015 roku.
więcej

Wystawa fotograficzna Anny Formeli

Czwartek, 19 lutego 2015
Lęborski Klub Fotograficzny działający przy LCK „Fregata” zaprasza na wystawę fotograficzną autorstwa Anny Formeli pod tytułem „Maski”. Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek, 19 lutego o godz. 18.00 w Stacji Kultura przy ulicy Dworcowej 8 (Dworzec PKP) w Lęborku.
więcej

Wspieranie młodzieżowych inicjatyw

Środa, 18 lutego 2015

Burmistrz Miasta Lęborka ogłasza otwarty konkurs ofert na zadanie publiczne miasta Lęborka w zakresie działalności wspomagającej rozwój wspólnot  i społeczności lokalnych  pn. ”Wspieranie młodzieżowych inicjatyw 2015”

więcej

Najpiękniejsze wiersze miłosne nagrodzone – finał konkursu „Szeptem”

Środa, 18 lutego 2015
Miejska Biblioteka Publiczna podsumowała tegoroczną edycję konkursu poezji miłosnej "Szeptem" dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu lęborskiego.

 

więcej

Udane zimowiska

Wtorek, 17 lutego 2015
Udane zimowiska
Dobiegły końca zimowiska realizowane przez Miasto Lębork w ramach projektów „Nauka z pasją - wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów lęborskich gimnazjów” i „Nauka z pasją – wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów szkół podstawowych z miasta Lębork”. Dzięki projektowi na tygodniowe zimowiska w Tatry pojechało 467 uczniów lęborskich szkół podstawowych i gimnazjów. Dziś do ratusza wpłynęło podziękowanie w formie wiersza…
więcej

Nabór na rok szkolny 2015/2016 do przedszkoli

Poniedziałek, 16 lutego 2015
Wkrótce rozpocznie się nabór do lęborskich przedszkoli.

 

więcej

Startuje „Kreatywna poczekalnia” na Stacji Kultura

Poniedziałek, 16 lutego 2015
Startuje „Kreatywna poczekalnia” na Stacji...
Teatr Tańca „Jeszcze Pięć Minut” działający przy Lęborskim Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na zajęcia w ramach projektu „Kreatywna poczekalnia”. W Stacji Kultura na dworcu PKP w Lęborku od 18 lutego będą prowadzone bezpłatne zajęcia warsztatowe dla młodzieży oczekującej na pociąg. Animatorzy przez dwa miesiące w każdą środę i czwartek od 14.30 do 17.00 będą prowadzili zajęcia taneczne, teatralne, fitness i relaksacyjne.
więcej
 • Ratusz w Lęborku
 • Zamek krzyżacki
 • Muzeum w Lęborku
 • Młyn i dom młynarza
 • Kościół św. Jakuba Apostoła
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku im. Jarosława Iwaszkiewicza
 • Poczta w Lęborku
 • Spichlerz solny
 • Kościół NMP Królowej Polski w Lęborku
 • Starostwo Lębork
 • Park im. Bolesława Chrobrego w Lęborku
 • Wieża ciśnień
 • Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Lęborku
 • Czołg IS-2 w Lęborku
 • Baszta Bluszczowa w Lęborku
 • Baszta Kwadratowa w Lęborku
 • Baszta 24 w Lęborku
 • Baszta 27 w Lęborku
Projektowanie stron internetowych Lębork Agencja Reklamowa MiroArt