Oficjalny serwis miejski

Aktualności

Nowy sezon Biegów Przełajowych o Puchar Grand-Prix rozpoczęty

Poniedziałek, 26 września 2016
Nowy sezon Biegów Przełajowych o Puchar...
W minioną sobotę w lasku przy Stadionie Miejskim w Lęborku przeprowadzone zostały Indywidualne Biegi Przełajowe o Puchar Grand-Prix Lęborka sezonu 2016/2017.
więcej

Nowy projekt aktywizacji zawodowej PUP

Poniedziałek, 26 września 2016
Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku informuje, iż pozyskał dodatkowe środki Funduszu Pracy pozostające w dyspozycji Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na realizację programu na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej dla osób bezrobotnych w wieku od 30 do 50 roku życia, projekt pn. „Nasze motto to praca”.
więcej

Ostrzeżenie dla rolników przed wilkami

Poniedziałek, 26 września 2016

W związku z pojawieniem się wilków na terenie województwa pomorskiego Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gdańsku informuje rolników prowadzących na terenie Gminy Miasto Lębork hodowlę zwierząt gospodarskich o konieczności zabezpieczenia swoich zwierząt.

więcej

Uwaga hodowcy trzody chlewnej!

Poniedziałek, 26 września 2016

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Lęborku informuje o sposobie obchodzenia się z padłą trzodą chlewną  oraz ze zwierzętami podejrzanymi  o choroby zakaźne.

więcej

Akcja „Pomóż Zosi i Innym” - 25 września

Piątek, 23 września 2016
Akcja „Pomóż Zosi i Innym” - 25 września
Akcję „Pomóż Zosi i Innym” organizuje już w najbliższą niedzielę 25 września Zespół Szkół nr 3 w Lęborku wspólnie z Fundacją DKMS, pod patronatem Burmistrza Miasta Lęborka.

 

więcej

Mecz pokazowy Trefl Lębork - Lotos Trefl Gdańsk Młoda Liga

Piątek, 23 września 2016
Mecz pokazowy Trefl Lębork - Lotos Trefl...
26 września 2016 w hali miejskiej przy Gimnazjum nr 2 w Lęborku o godzinie 18.00 rozegrany zostanie mecz piłki siatkowej  Trefl Lębork - Lotos Trefl Młoda Liga. Wstęp wolny.
więcej

Koncert dla Zosi

Piątek, 23 września 2016
Koncert dla Zosi
23 września br. na Placu Pokoju w Lęborku o godz. 15.30 odbędzie się koncert dla Zosi. Na scenie zaprezentują się lokalni wykonawcy. Koncert  poprzedził marsz ulicą Staromiejską, w którym wzięły udział przedszkolaki, uczniowie lęborskich szkół oraz Orkiestra Dęta "Ziemia Lęborska".

 

więcej

"Niebieski Skarb" w nowym biurze

Czwartek, 22 września 2016
"Niebieski Skarb" w nowym...
22 września 2016 r. w biurowcu „Zwaru” odbyło się uroczyste otwarcie nowego biura lęborskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom ze Spektrum „Niebieski Skarb”. W budynku m.in. w ramach „Lęborskiego Parasola” swoje lokum znalazło wiele lokalnych organizacji. „Niebieski Skarb” mimo, że działa dopiero od 3 lat na swoim koncie wiele sukcesów.
więcej

25 września pod namiotem badamy Lębork Północ

Czwartek, 22 września 2016
25 września pod namiotem badamy Lębork Północ
W niedzielę 25 września 2016 roku zapraszamy na spotkanie konsultacyjne mieszkańców obszaru Lębork-Północ (Nowy Świat, rejon ul. Mostnika, Orlińskiego, Stryjewskiego, Malczewskiego, Placu Piastowskiego, Placu Kopernika, Kossaka, Gdańskiej). Spotkanie będzie poświęcone rozmowie o problemach tego rejonu miasta i sposobach ich rozwiązywania.
więcej

Bez samochodów wyruszyli w okolice Jeziora Lubowidz

Czwartek, 22 września 2016
Bez samochodów wyruszyli w okolice Jeziora...
22 września br. w Lęborku, podobnie jak w latach ubiegłych obchodzimy „Europejski Dzień Bez Samochodu”. Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Lęborska-Łeba” zorganizowała dziś rajd pieszy i rowerowy. Grupa piesza z przewodnikiem PTTK Tadeuszem Krawczykiem wyruszyła o godz. 9 z placu Pokoju na wycieczkę wokół Jeziora Lubowidz.
więcej

V posiedzenie Gminnej Rady Seniorów

Czwartek, 22 września 2016
V posiedzenie Gminnej Rady Seniorów
W dniu 22 września 2016 r. o godz. 10.00  w  Sali Rajców nr 101 Urzędu Miejskiego w Lęborku odbyło się V posiedzenie Gminnej Rady Seniorów.
więcej

Bezpieczeństwo w sezonie grzewczym - sprawdźmy kominy

Czwartek, 22 września 2016
W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem sezonu grzewczego Prezes Krajowej Izby Kominiarzy wydał komunikat do właścicieli i zarządców budynków, w którym przypomina o obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych.

 

więcej

Muzeum zaprasza seniorów na weekend z kulturą

Środa, 21 września 2016
W ramach ogólnopolskiej Kampanii „60+Kultura” skierowanej do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Muzeum w Lęborku zachęca seniorów do bezpłatnego odwiedzenia lęborskiego muzeum w dniach 24 i 25 września (sobota i niedziela) w godz. 11.00 - 16.00. Muzeum serdecznie zaprasza.

 

więcej

Koncert Chóru Gospel

Środa, 21 września 2016
Koncert Chóru Gospel
Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na koncert Chóru Gospel pod kierownictwem Tadeusza Formeli. Występ grupy działającej przy Młodzieżowym Domu Kultury odbędzie się w niedzielę, 25 września 2016 o godzinie 20.00 w Sali kinowej LCK przy ulicy Gdańskiej 12.

 

więcej

Wyłożenie projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania osiedla Lębork - Wschód

Środa, 21 września 2016
Burmistrz Miasta informuje o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego osiedla Lębork – Wschód w zakresie obejmującym oznaczone tam tereny elementarne 4.MN.13, 4.UG.07, KD.D.10. Wraz z projektem wyłożona będzie prognoza oddziaływania na środowisko i opinie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku i Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lęborku.
W/w opracowania i dokumenty dostępne będą w dniach od 23 września 2016 do 24 października 2016 w Urzędzie Miejskim w Lęborku.

 

więcej

Edukacyjna aplikacja FluMania - profilaktyka grypy

Środa, 21 września 2016
Edukacyjna aplikacja FluMania - profilaktyka...
W ramach Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy powstała aplikacja mobilna – gra o nazwie FluMania.

 

więcej

Babi raj w bibliotece

Poniedziałek, 19 września 2016
Na II edycję spotkań pn. Babi raj zaprasza 24 września biblioteka miejska. Warsztaty odbędą się w klubie biblioteki, stoiska  rozstawione będą na trawniku przed biblioteką. Wstęp wolny.

 

więcej

Rajd w Europejski Dzień bez Samochodu

Poniedziałek, 19 września 2016
Rajd w Europejski Dzień bez Samochodu
LOT „Ziemia  Lęborska-Łeba” zaprasza wszystkich chętnych na rajd pieszy w ramach Europejskiego Dnia Bez Samochodu, który odbędzie się 22 września. Rozpoczęcie o godz. 9.00 na Placu Pokoju.

 

więcej

Retransmisja XX sesji Rady Miejskiej

Poniedziałek, 19 września 2016
Informujemy zainteresowanych lęborczan, że zapis XX sesji Rady Miejskiej w Lęborku z dnia 9 września 2016 r. dostępny jest na naszej stronie www.lebork.pl w zakładce: Samorząd lokalny/Rada Miejska/Retransmisja sesji.

 

więcej

Indywidualne Biegi Przełajowe o Puchar „GRAND-PRIX” Lęborka sezonu 2016-2017

Poniedziałek, 19 września 2016
Jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się cykliczne Indywidualne Biegi Przełajowe o Puchar „Grand-Prix Lęborka sezonu 2016-2017. Pierwszy z 5 biegów zaplanowano na sobotę, 24 września 2016 o godz. 11.00 w lasku przy stadionie miejskim. Kolejne biegi - 22 października 2016r. i 12 listopada.

 

więcej
 • Ratusz w Lęborku
 • Zamek krzyżacki
 • Muzeum w Lęborku
 • Młyn i dom młynarza
 • Kościół św. Jakuba Apostoła
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku im. Jarosława Iwaszkiewicza
 • Poczta w Lęborku
 • Spichlerz solny
 • Kościół NMP Królowej Polski w Lęborku
 • Starostwo Lębork
 • Park im. Bolesława Chrobrego w Lęborku
 • Wieża ciśnień
 • Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Lęborku
 • Czołg IS-2 w Lęborku
 • Baszta Bluszczowa w Lęborku
 • Baszta Kwadratowa w Lęborku
 • Baszta 24 w Lęborku
 • Baszta 27 w Lęborku
Projektowanie stron internetowych Lębork Agencja Reklamowa MiroArt