Oficjalny serwis miejski

Aktualności

VIII Międzynarodowe Spotkania z Folklorem „Muzyka Regionów”

Czwartek, 24 lipca 2014
VIII Międzynarodowe Spotkania z Folklorem...
Na tegorocznym VIII Festiwalu – Międzynarodowe Spotkania z Folklorem „Muzyka Regionów” wystąpi siedem zespołów prezentujących muzykę i taniec ludowy różnych regionów Polski i Europy.

 

więcej

Rycerze zapraszają na Lęborskie Dni Jakubowe

Czwartek, 24 lipca 2014
Rycerze zapraszają na Lęborskie Dni Jakubowe

 W programie tegorocznego Święta Miasta wiele atrakcji przygotowali rycerze z Lęborskiego Bractwa Historycznego. Będzie więc Spacer z duchami Krzyżaków, Festiwal Rzemiosł Dawnych, wymarsz wojsk do Świecina oraz konkurs na najciekawsze przebranie średniowieczne. Szczegółowy program:

więcej

Utrudnienia w ruchu podczas Lęborskich Dni Jakubowych

Czwartek, 24 lipca 2014
W dniach 25-27 lipca 2014r. /piątek, sobota, niedziela/ na placu Pokoju w Lęborku odbędzie się impreza masowa pn. „Lęborskie Dni Jakubowe”. W związku z tym, na czas trwania imprezy, część ulic w pobliżu pl. Pokoju zostanie wyłączona z ruchu.
więcej

Wystawa w wieży Sanktuarium

Środa, 23 lipca 2014
Wystawa w wieży Sanktuarium
W ramach Lęborskich Dni Jakubowych w wieży Kościoła Św. Jakuba Apostoła będzie można oglądać wystawę pt. „Walka dobra ze złem”. Wystawa otwarta zostanie 25 lipca o godz. 17.15.
więcej

„Ożywiona Staromiejska” podczas Lęborskich Dni Jakubowych

Wtorek, 22 lipca 2014
„Ożywiona Staromiejska” podczas Lęborskich...
Już po raz siódmy Lęborskie Centrum Kultury „Fregata”, w ramach Lęborskich Dni Jakubowych, zaprasza na działania pod hasłem „Ożywiona Staromiejska”. Projekt obejmuje trzy dni wydarzeń na lęborskim deptaku, z zabawami dla dzieci, koncertami zespołów ludowych i innymi atrakcjami dla wszystkich, którzy w trakcie tych dni będą spacerowali Staromiejską.

 

więcej

Wizyta młodzieży z Wołkowyska

Poniedziałek, 21 lipca 2014
Wizyta młodzieży z Wołkowyska
W dniu dzisiejszym Ratusz odwiedziła grupa maturzystów z polskiej szkoły w Wołkowysku na Białorusi. Gości powitał Burmistrz Miasta Witold Namyślak wraz z Zastępcą Burmistrza Alicją Zajączkowską. Uczniowie wraz z opiekunami pozostaną w Lęborku przez tydzień.

 

więcej

Zlot Jakubów po raz ósmy!

Poniedziałek, 21 lipca 2014
Zlot Jakubów po raz ósmy!
W sobotę 26 lipca odbędzie się Międzynarodowy Zlot Jakubów. W Zlocie, który już po raz ósmy towarzyszy Lęborskim Dniom Jakubowym, mogą wziąć wszyscy chłopcy i mężczyźni o imieniu Jakub lub osoby o takim nazwisku. Zlot cieszy się od lat dużą popularnością. W roku 2013 uczestniczyło w nim 212 Jakubów z 43 miejscowości.

 

więcej

XIV Bieg Uliczny św. Jakuba Ap. w sobotę 26 lipca

Poniedziałek, 21 lipca 2014
XIV Bieg Uliczny św. Jakuba Ap. w sobotę 26...
Jednym ze stałych punktów Lęborskich Dni Jakubowych jest Bieg Uliczny  św. Jakuba. Odbędzie się on już w najbliższą sobotę 26 lipca br., a uczestnicy pokonają  dystans 10 km ulicami Lęborka. Trasa biegu jest atestowana i liczy 4 okrążenia. Start honorowy o godz. 15.50 – pl. Pokoju, start ostry o godz. 16.00 – ul. 1 Maja w pobliżu PKO, meta na pl. Pokoju.

 

więcej

Sukces lęborskich strzelców

Poniedziałek, 21 lipca 2014
Sukces lęborskich strzelców
Znakomicie wypadli zawodnicy klubu strzeleckiego LOK Lider-Amicus podczas XX Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu.
więcej

Możesz oddać krew w czasie Lęborskich Dni Jakubowych

Piątek, 18 lipca 2014
Możesz oddać krew w czasie Lęborskich Dni...

W sobotę 26 lipca w godzinach 11.00-14.00 na Placu Pokoju można będzie oddać krew w Mobilnym punkcie poboru krwi. Organizatorem akcji jest Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku.

więcej

XXIX Ogólnopolski Konkurs Literacki im. M. Stryjewskiego

Piątek, 18 lipca 2014
Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku ogłosiła organizowany już po raz 29. Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Mieczysława Stryjewskiego.
więcej

IV Międzynarodowa Konferencja oraz VIII Międzynarodowy Probacyjny Turniej Piłkarski.

Piątek, 18 lipca 2014
IV Międzynarodowa Konferencja oraz VIII...
W dniach  04 - 05 lipca 2014 r. na Sali Rajców w Urzędzie Miejskim w Lęborku odbyła się że IV Międzynarodowa Konferencja Resocjalizacyjny wymiar pomocy i wsparcia, jako forma skutecznego rozładowywania napięć społecznych, oraz VIII Międzynarodowy Probacyjny Turniej Piłkarski.

 

więcej

Turniej Siatkówki Plażowej "Baltic Rally"

Piątek, 18 lipca 2014
Turniej Siatkówki Plażowej "Baltic...

Zapraszamy do wzięcia udziału w Jakubowym Turnieju Siatkówki Plażowej, który po raz kolejny zostanie zorganizowany w ramach realizacji projektu "Baltic Rally - Bałtyckie mistrzostwa amatorów w grach zespołowych" Program Południowy Bałtyk. Na turniej zapraszamy wszystkich chętnych, rozgrywki będą prowadzone w kategorii OPEN.

więcej

Zintegrowane Porozumienie Terytorialne dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Lęborka parafowane

Czwartek, 17 lipca 2014
Zintegrowane Porozumienie Terytorialne dla...
W środę 16 lipca br., w Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance w Gdańsku, odbyło się uroczyste parafowanie przez Marszałka Województwa – Mieczysława Struka oraz Wicemarszałka Województwa - Wiesława Byczkowskiego  Zintegrowanych Porozumień Terytorialnych dla Miejskich Ośrodków Funkcjonalnych województwa pomorskiego, tj. dla Słupska, Starogardu Gdańskiego, Malborka, Chojnic-Człuchowa, Kwidzyna, Bytowa oraz dla MOF Lęborka.
więcej

Rozgrywki Baltic Rally w Greifswaldzie

Środa, 16 lipca 2014
Rozgrywki Baltic Rally w Greifswaldzie

Już po raz 14. Akademicki Związek Sportowy w Greifswaldzie w Niemczech zorganizował Eldeński Dzień na Plaży, z zaproszenia skorzystało prawie 100 osób. Po raz pierwszy, w ramach projektu „Baltic Rally – Bałtyckie mistrzostwa amatorów w grach zespołowych” Program Południowy Bałtyk, wystartowała polska drużyna z Lęborka.

więcej

Laptopy dla mieszkańców

Środa, 16 lipca 2014
Laptopy dla mieszkańców
Do 28 lipca br. można składać formularze zgłoszeniowe do projektu Lębork przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie Gminy Miasta Lębork” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, EFRR, Programu Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, działanie 8.3. 
więcej

Ogłoszenie o zamiarze przeprowadzenia konsultacji

Wtorek, 15 lipca 2014
Na podstawie Uchwały Nr LIX-512/2010 Rady Miejskiej w Lęborku z dnia 29 października 2010 r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu konsultowania z  organizacjami pozarządowymi (…) projektów aktów prawa miejscowego Burmistrz Miasta Lęborka ogłasza przeprowadzenie konsultacji projektu uchwały w sprawie przyjęcia Rocznego programu współpracy na 2015 rok Gminy Miasto Lębork z organizacjami pozarządowymi.
więcej

Dziewczyny wystrzelały brąz

Piątek, 11 lipca 2014
Dziewczyny wystrzelały brąz

Udany start zanotowali strzelcy Lidera-Amicus Lębork w Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn we Wrocławiu. Drużyna w składzie Paula Wrońska, Anna Chomiczewska i Julia Okuniewska wystrzelały brązowy medal w karabinie sportowym 60 strzałów leżąc.

więcej

Powstała ścianka wspinaczkowa przy Gimnazjum Nr 1

Piątek, 11 lipca 2014
Powstała ścianka wspinaczkowa przy Gimnazjum...
Gmina Miasto Lębork, w ramach programu rewitalizacji społecznej pn. „Rewitalizacja Społeczna Lęborka” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, zakupiła ściankę wspinaczkową, którą zamontowano w sali gimnastycznej Gimnazjum Nr 1 w Lęborku.
więcej

Trochę wody dla ochłody

Czwartek, 10 lipca 2014
Trochę wody dla ochłody
Od wczoraj na Placu Pokoju funkcjonuje kurtyna wodna. Każdy mieszkaniec i turysta, może schłodzić się w upał, który od kilku dni panuje w Lęborku.

 

więcej
 • Ratusz w Lęborku
 • Zamek krzyżacki
 • Muzeum w Lęborku
 • Młyn i dom młynarza
 • Kościół św. Jakuba Apostoła
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku im. Jarosława Iwaszkiewicza
 • Poczta w Lęborku
 • Spichlerz solny
 • Kościół NMP Królowej Polski w Lęborku
 • Starostwo Lębork
 • Park im. Bolesława Chrobrego w Lęborku
 • Wieża ciśnień
 • Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Lęborku
 • Czołg IS-2 w Lęborku
 • Baszta Bluszczowa w Lęborku
 • Baszta Kwadratowa w Lęborku
 • Baszta 24 w Lęborku
 • Baszta 27 w Lęborku
Projektowanie stron internetowych Lębork Agencja Reklamowa MiroArt