Oficjalny serwis miejski

Aktualności

Edukacyjne zimowisko z projektu dla lęborskich uczniów

Środa, 26 listopada 2014
Dzięki realizowanemu przez Miasto projektowi „Nauka z pasją – wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów lęborskich gimnazjów”, 189 uczniów biorących udział w projekcie wyjedzie na tygodniowe zimowisko edukacyjne!

 

więcej

Kuchnia Społeczna

Środa, 26 listopada 2014
Kuchnia Społeczna

 W dniu 27 listopada w Bramie Kaszubskiego Pierścienia (Al. Niepodległości 6) o godz. 18.00 odbędzie spotkanie edukacyjne "Weganogarnia". 

więcej

Drobiazg na Mikołajki - świąteczny kiermasz

Środa, 26 listopada 2014
We wtorek 2 grudnia w godzinach 14-18 w klubie Biblioteki Miejskiej odbędzie się kiermasz rękodzieła. Organizatorzy zapraszają wszystkich chcących poczuć świąteczny klimat i nabyć oryginalne ozdoby i prezenty do klubu biblioteki.

 

więcej

Konferencja podsumowująca program Rewitalizacji Społecznej Lęborka

Wtorek, 25 listopada 2014
W dniu 26 listopada 2014 roku o godzinie 12.00  w Lęborskim Centrum Kultury „Fregata” w Lęborku odbędzie się konferencja poświęcona podsumowaniu Programu rewitalizacji społecznej pn. Rewitalizacja Społeczna Lęborka” zorganizowana przez jego realizatorów - Gminę Miasto Lębork, Lidera Programu Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lęborku oraz Partnera Programu  Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy „Szansa” w Lęborku.
więcej

Rusza konkurs „Otwarci na świat – Internet w naszym domu”

Poniedziałek, 24 listopada 2014
Internet zmienił Wasze życie? Podzielcie się z nami swoimi wrażeniami! Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci w wieku 8-12 lat z rodzin, które otrzymały komputer i dostęp do Internetu dzięki udziałowi w projektach pn. „ Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie Gminy Miasto Lębork” oraz „e - Lębork - przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie Gminy Miasto Lębork” realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, działanie 8.3 Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclsion, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

więcej

Finał Konkursu Literackiego im. M. Stryjewskiego

Poniedziałek, 24 listopada 2014
Już 28 listopada o godz. 17.00 w sali kina „Fregata”  w Lęborku odbędzie się finałowa gala 29 Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Mieczysława Stryjewskiego.

 

więcej

Malarstwo w Bramie Kaszubskiego Pierścienia

Piątek, 21 listopada 2014
W piątek 21 listopada o godz. 17.30 w Bramie Kaszubskiego Pierścienia przy al. Niepodległości 6 otwarta zostanie poplenerowa wystawa malarska pod tytułem „W kolorach pomarańczy”.

 

więcej

Dodatkowy termin odbioru odpadów zielonych w nieruchomościach jednorodzinnych

Piątek, 21 listopada 2014
Zgodnie z obowiązującym harmonogramem wywozu odpadów komunalnych z nieruchomości jednorodzinnych, w minionym tygodniu po raz ostatni w tym roku odbierane były odpady zielone zbierane do brązowych worków. Jednak ze względu na wyjątkowo długą złotą polską jesień i dłużej niż zwykle pozostające na drzewach liście, jeszcze raz można będzie przekazać odpady zielone firmie wywozowej.

 

więcej

Stu uczniów z Lęborka pojedzie do Centrum Nauki Kopernik

Środa, 19 listopada 2014
Stu uczniów z Lęborka pojedzie do Centrum...

 W ramach programu pn. „Rewitalizacja Społeczna Lęborka” realizowanego przez Miasto Lębork stu uczniów z lęborskich szkół podstawowych i gimnazjalnych pojedzie do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Uczniowie podczas bezpłatnej wycieczki 23 listopada obejrzą spektakl w Teatrze Robotycznym, pokaz w Teatrze Wysokich Napięć, pokazy na scenie CNK w Akwarium oraz aktualną wystawę czasową. Odwiedzą również Planetarium Niebo Kopernika.
więcej

Eduscience z wizytą w Ratuszu

Wtorek, 18 listopada 2014
Eduscience z wizytą w Ratuszu
W lęborskim Urzędzie Miejskim, na zaproszenie Burmistrza Miasta Witolda Namyślaka, odbyło się spotkanie uczniów z Gimnazjum nr 1 biorących udział w projekcie Eduscience.
więcej

Konkurs plastyczny „SZUKAM RODZINY” rozstrzygnięty

Wtorek, 18 listopada 2014
Konkurs plastyczny „SZUKAM RODZINY”...
Rozstrzygnięty został Konkursie plastyczny na plakat promujący ideę rodzicielstwa zastępczego pod hasłem: „SZUKAM RODZINY”. 13 listopada odbyło się uroczyste wręczenie nagród.

 

więcej

Kardiobus ponownie w Lęborku

Wtorek, 18 listopada 2014
Kardiobus ponownie w Lęborku
KardioBus ponownie odwiedzi Lębork. Tym razem wyspecjalizowany personel medyczny będzie czekał na pacjentów w mobilnej przychodni, która stanie przy ulicy 10 Marca 16A w piątek, 21 listopada br. Badania przeprowadzane będą w godz. 9-17.
Bezpłatne badania kardiologiczne zostały zorganizowane przez Fundację Dr. Max w ramach kampanii 1000 serc.
więcej

Zgłaszanie uwag do startegii MOF

Poniedziałek, 17 listopada 2014

Uprzejmie informujemy, iż dnia 12 listopada br. w Urzędzie Miejskim odbyły się konsultacje społeczne dotyczące Zintegrowanej Strategii Rozwoju Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Lęborka. Projekt strategii wraz z formularzem zgłaszania uwag zamieszczono poniżej.

 

więcej

Nowy autobus na liniach miejskich

Piątek, 14 listopada 2014
Nowy autobus na liniach miejskich
W dniu 13 listopada został uroczyście przekazany do użytku nowy autobus SOLARIS Urbino 12, który wzbogacił tabor Zakładu Komunikacji Miejskiej w Lęborku i będzie woził mieszkańców na liniach miejskich.

 

więcej

Konsultacje społeczne dot. zintegrowanej strategii rozwoju Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Lęborka

Czwartek, 13 listopada 2014
Konsultacje społeczne dot. zintegrowanej...

12 listopada 2014 r. w Urzędzie Miejskim w Lęborku odbyły się konsultacje społeczne mieszkańców i Wspólnej Reprezentacji Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Lęborka.

Konsultacje społeczne dotyczące Zintegrowanej Strategii Rozwoju dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego, która powstaje w ramach projektu „Obszar funkcjonalny Ziemi Lęborskiej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007 – 2013 zostały poprowadzone przez przedstawicieli firmy „GEOPROFIT”, Wojciecha Dziemianowicza i Jana Charkiewicza.

 

więcej

Z wizytą na budowie elektrociepłowni

Czwartek, 13 listopada 2014
Z wizytą na budowie elektrociepłowni
W minioną środę nasze miasto odwiedził Poseł RP i sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi -  Kazimierz Plocke. Poseł spotkał się z burmistrzem Witoldem Namyślakiem oraz obejrzał budowaną w naszym mieście elektrociepłownię na biomasę.
więcej

Zajęcia pokazowe z tenisa stołowego w ramach projektu „Baltic Rally”

Czwartek, 13 listopada 2014
Zajęcia pokazowe z tenisa stołowego w ramach...

Sekcja tenisa stołowego Lęborskiego Klubu Sportowego „Pogoń” zorganizowała i przeprowadziła zajęcia pokazowe z tenisa stołowego w ramach realizacji projektu „Baltic Rally – Bałtyckie mistrzostwa amatorów w grach zespołowych” Program Południowy Bałtyk. 

więcej

Pomorski Dzień Przedsiębiorczości

Środa, 12 listopada 2014
Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku organizuje w dniu 20 listopada br. w godzinach 10.00-14.00 Pomorski Dzień Przedsiębiorczości – IDG. Odbędzie się on w Starostwie Powiatowym przy ul. Czołgistów 5.

 

więcej

Nowy dom wielorodzinny na Łasaka

Środa, 12 listopada 2014
Nowy dom wielorodzinny na Łasaka
W miniony piątek 7 listopada oddany został do użytku nowo wybudowany budynek przy ulicy Łasaka 19. Inwestycję realizowało Lęborskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przy współpracy z Samorządem Miasta. Wraz z nowym budynkiem powstała pełna infrastruktura techniczna,  zagospodarowany został teren wokół domu – wybudowano chodniki, drogę dojazdową, miejsca parkingowe, oświetlenie.

 

więcej

Lębork uczcił 96 rocznicę odzyskania niepodległości

Środa, 12 listopada 2014
Lębork uczcił 96 rocznicę odzyskania...

11 listopada to święto wyjątkowe dla każdego Polaka, dzień który powinniśmy świętować z dumą i radością, cieszyć z wolności oraz dbać o nią. Obchody Święta Niepodległości w tym roku rozpoczęły się od wykładu Dariusza Małszyckiego, Starszego Kustosza Działu Historycznego Muzeum Miasta Gdyni, zatytułowanego „Budowa Portu Gdyńskiego w okresie międzywojennym”.

więcej
 • Ratusz w Lęborku
 • Zamek krzyżacki
 • Muzeum w Lęborku
 • Młyn i dom młynarza
 • Kościół św. Jakuba Apostoła
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku im. Jarosława Iwaszkiewicza
 • Poczta w Lęborku
 • Spichlerz solny
 • Kościół NMP Królowej Polski w Lęborku
 • Starostwo Lębork
 • Park im. Bolesława Chrobrego w Lęborku
 • Wieża ciśnień
 • Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Lęborku
 • Czołg IS-2 w Lęborku
 • Baszta Bluszczowa w Lęborku
 • Baszta Kwadratowa w Lęborku
 • Baszta 24 w Lęborku
 • Baszta 27 w Lęborku
Projektowanie stron internetowych Lębork Agencja Reklamowa MiroArt