Oficjalny serwis miejski

Aktualności

11 medali pływaków SOLEX-u w Mistrzostwach Okręgu w Gdańsku

Wtorek, 6 grudnia 2016
W dniach 3 i 4 grudnia br. w Gdańsku Chełmie odbyły się Mistrzostwa Okręgu w pływaniu. Doskonałą formę zaprezentowała Weronika Hallmann zdobywając 5 złotych medali i 1 brązowy w konkurencjach indywidualnych.

 

więcej

Nowa firma w Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Poniedziałek, 5 grudnia 2016
Nowa firma w Specjalnej Strefie Ekonomicznej
ALU-SYSTEM z Bydgoszczy jest czwartym podmiotem gospodarczym planującym działalność w Podstrefie Lębork Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dziś w ratuszu właściciel firmy Piotr Kałużny z rąk Mirosława Kamińskiego, prezesa PAAR SA oraz burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka odebrał zezwolenie na prowadzenie działalności w Strefie.
więcej

XXII sesja Rady Miejskiej

Poniedziałek, 5 grudnia 2016
XXII sesja Rady Miejskiej w Lęborku odbędzie się w dniu 15 grudnia 2016 r. o godzinie 12.00 w Sali Rajców Urzędu Miejskiego. Na sesji rozpatrzone będą projekty uchwał w sprawie przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej  Miasta Lęborka na lata 2017 – 2030  oraz uchwalenia budżetu Miasta Lęborka na rok 2017.

 

więcej

Konkurs „Rozświetlmy Lębork”

Piątek, 2 grudnia 2016
Po raz trzynasty w okresie świątecznym w Lęborku organizowany jest Konkurs Świąteczny na Najbardziej Atrakcyjną Dekorację Świąteczną pod hasłem „Rozświetlmy Lębork”.

 

więcej

Wybór składu komisji grantowych i szkolenie dla organizacji pozarządowych

Czwartek, 1 grudnia 2016
Wybór składu komisji grantowych i szkolenie...
30 listopada br. w sali rajców Ratusza swoich przedstawicieli do komisji konkursowych oceniających wnioski grantowe wybrały lęborskie organizacje pozarządowe. Po wyborach przeprowadzone zostało kilkugodzinne, bezpłatne szkolenie "Nowy wzór oferty na realizację zadania publicznego - pisanie wniosków o dotację”. Przeprowadziła je prezes Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku Marta Makuch.
więcej

XXV Biegi Mikołajkowe

Środa, 30 listopada 2016
XXV Biegi Mikołajkowe

Już w najbliższy wtorek 6 grudnia br. przeprowadzone zostaną XXV Biegi Mikołajkowe, w których wystartuje rekordowa liczba sztafet, aż 22, po 11 dziewcząt i chłopców z lęborskich szkół podstawowych oraz szkół powiatu lęborskiego.

więcej

Karaoke dla seniorów

Środa, 30 listopada 2016
Karaoke dla seniorów

Stowarzyszenie "Żyj dla innych" oraz Lęborski Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszają na "Karaoke dla seniorów". Spotkanie odbędzie się 4 grudnia o godz. 15.00 w Domu Seniora Magnolia (ul. Poznańska 5). Wstęp bezpłatny.

więcej

Polsko – niemiecka wymiana młodzieży „Es begann in Danzig….“ – „Zaczęło się w Gdańsku….“

Wtorek, 29 listopada 2016
Polsko – niemiecka wymiana młodzieży „Es...
W dniach 21.11 - 26.11.2016 uczniowie Gimnazjum nr 1 z Lęborka uczestniczyli razem z młodzieżą z Niemiec, z Hansa-Gymnasium ze Stralsundu w warsztatach pt. „Es begann in Danzig…”- „Zaczęło się w Gdańsku…”.
więcej

Konkurs mistrzów pióra rozstrzygnięty

Wtorek, 29 listopada 2016
Konkurs mistrzów pióra rozstrzygnięty
W piątkowe popołudnie 25 listopada w sali kina Fregata odbył się finał XXXI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Mieczysława Stryjewskiego. Ogłoszone zostały wyniki konkursu a laureaci odebrali nagrody i gratulacje.
więcej

Komunikat Zarządu Województwa Pomorskiego

Poniedziałek, 28 listopada 2016

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego informuje, że został opracowany projekt Aktualizacji Programu ochrony powietrza dla strefy pomorskiej, w której został przekroczony poziom dopuszczalny pyłu zawieszonego PM10 oraz poziom docelowy benzo(a)pirenu.

więcej

Rekrutacja do projektu: „Na piątkę z plusem”

Poniedziałek, 28 listopada 2016

 W dniu dzisiejszym rozpoczyna się rekrutacja do projektu „Na piątkę z plusem – wzmacnianie kluczowych kompetencji wśród uczniów lęborskich szkół” realizowanego w ramach działania 03.02. Edukacja Ogólna Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. Projekt będzie trwał do 31.07.2018 roku. Budżet projektu wynosi 1.920.840,00 złotych.

więcej

Pływacy MEYN SOLEX zdobyli 38 medali na pływalni „Rafa” w Lęborku

Poniedziałek, 28 listopada 2016
Pływacy MEYN SOLEX zdobyli 38 medali na...

26 listopada 2016 roku w Lęborku wystartowało 482 zawodników z 16 klubów z Gdańska, Gdyni, Kwidzyna, Chojnic, Malborka, Kartuz, Konina, Słupska, Sopotu, Stargardu Gdańskiego i Lęborka w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Dzieci i Młodzieży MEYN 2016.

więcej

Na Ks. Gracza i w Parku im. Michalskiego stanęły siłownie zewnętrzne

Poniedziałek, 28 listopada 2016
Na Ks. Gracza i w Parku im. Michalskiego...
Dwie nowe siłownie zewnętrze stanęły na terenie Lęborka. Pierwszą z nich ulokowano przy ul. Ks. Gracza obok placu zabaw. Drugą zamontowano w Parku im. Michalskiego, także przy placu zabaw oraz powstałym w tym roku Placu Sportów Miejskich. Każda z siłowni składa się z 3 podwójnych urządzeń  firmy Fit-Park. Łączny koszt zamontowanych urządzeń  to ok. 30 tys. zł.
więcej

Jubileusz 70-lecia "Rolniczaka"

Poniedziałek, 28 listopada 2016
Jubileusz 70-lecia...
26 listopada br. swój jubileusz działalności świętował Zespół Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu w Lęborku. 70-lecie szkoły było okazją do organizacji uroczystej akademii oraz spotkania po latach nauczycieli, pracowników i uczniów popularnie zwanego „Rolniczaka”.

 

więcej

Przedsprzedaż biletów na „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”

Piątek, 25 listopada 2016
Od piątku 25 listopada rusza przedsprzedaż biletów na najbardziej wyczekiwaną premierę 2016 roku. „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie” trafi na ekran kina „Fregata” 16 grudnia 2016.

 

więcej

Zdolny młody akordeonista w Lęborka nagrodzony

Piątek, 25 listopada 2016
Zdolny młody akordeonista w Lęborka nagrodzony
W piątek 25 listopada w gabinecie Burmistrza Miasta gościł młody lęborczanin, Tomasz Spoczyński wraz ze swoim nauczycielem ze Szkoły Muzycznej, panem Marcinem Wardulińskim.
więcej

Ok. 13 ton mniej azbestu dzięki dotacji w roku 2016

Piątek, 25 listopada 2016
Ok. 13 ton mniej azbestu dzięki dotacji w...

 Dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku w 2016 roku usunięto w Lęborku łącznie 1.054,00 m2  tj. 12,83 ton płyt cementowo-azbestowych. Dotacja w wysokości 6.913,09 zł przyznana została w ramach konkursu pod nazwą „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego" (edycja 2016).

więcej

Lęborski Sport 2017

Piątek, 25 listopada 2016

Przypominamy, że zgodnie z zapisami Uchwały Rady Miejskiej w Lęborku w sprawie określenia warunków i trybu finansowania rozwoju sportu w mieście Lęborku, oferty klubów sportowych dotyczące realizacji zadań publicznych z zakresu sportu należy składać do 30 listopada. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie internetowej (dla stowarzyszeń/prawo). 

więcej

Prowadzenie Centrum Organizacji Pozarządowych

Czwartek, 24 listopada 2016
Burmistrz Miasta Lęborka ogłasza otwarty konkurs ofert na zadanie publiczne miasta Lęborka w zakresie działalności na rzecz organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust 3, w zakresie określonym w pkt 1-32, pn.”Prowadzenie centrum organizacji pozarządowych”
więcej

Ferie Zimowe 2017

Czwartek, 24 listopada 2016

Burmistrz Miasta Lęborka ogłasza otwarty konkurs ofert na zadanie publiczne miasta Lęborka w zakresie działalności na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynek dzieci i młodzieży pn.: ”Ferie zimowe 2017"

więcej
 • Ratusz w Lęborku
 • Zamek krzyżacki
 • Muzeum w Lęborku
 • Młyn i dom młynarza
 • Kościół św. Jakuba Apostoła
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku im. Jarosława Iwaszkiewicza
 • Poczta w Lęborku
 • Spichlerz solny
 • Kościół NMP Królowej Polski w Lęborku
 • Starostwo Lębork
 • Park im. Bolesława Chrobrego w Lęborku
 • Wieża ciśnień
 • Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Lęborku
 • Czołg IS-2 w Lęborku
 • Baszta Bluszczowa w Lęborku
 • Baszta Kwadratowa w Lęborku
 • Baszta 24 w Lęborku
 • Baszta 27 w Lęborku
Projektowanie stron internetowych Lębork Agencja Reklamowa MiroArt