Oficjalny serwis miejski

Aktualności

Biuro LGD „Dorzecze Łeby” zaprasza na spotkania konsultacyjne

Wtorek, 25 października 2016
Biuro LGD „Dorzecze Łeby” zaprasza na...

Biuro Lokalnej Grupy Działania „Dorzecze Łeby” serdecznie zaprasza na spotkania konsultacyjne w sprawie możliwości pozyskania środków w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020 ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego.

więcej

Kolejny bieg z cyklu o Puchar Grand-Prix Lęborka za nami

Wtorek, 25 października 2016
Kolejny bieg z cyklu o Puchar Grand-Prix...

W lasku przy Stadionie Miejskim w Lęborku przeprowadzono drugi z pięciu biegów zaliczany do Indywidualnych Biegów Przełajowych o Puchar Grand-Prix Lęborka sezonu 2016/2017. 

więcej

Pionierów po gruntownej przebudowie

Wtorek, 25 października 2016
Pionierów po gruntownej przebudowie
Zakończył się I etap kompleksowej przebudowy ulicy Pionierów.  Koszt inwestycji pn. „Budowa kanalizacji deszczowej w ulicy Pionierów wraz z odtworzeniem nawierzchni” wyniósł prawie 2 mln zł.
 
więcej

I Lokalne Forum Międzysektorowe w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Lęborku

Wtorek, 25 października 2016
I Lokalne Forum Międzysektorowe w...
Forum Inicjowania Rozwoju "UP Foundation" i Stowarzyszenie "EDUQ" zaprasza 28 października br. do Inkubatora Przedsiębiorczości w Lęborku na I Lokalne Forum Międzysektorowe. Forum skierowane jest do przedstawicieli wszystkich sektorów - pozarządowego, prywatnego i samorządowego. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
więcej

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Jan Paweł II - Bądźcie świadkami miłosierdzia”

Poniedziałek, 24 października 2016
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Jan...

22 października 2016 roku w Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Lęborku odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Jan Paweł II - Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Uczestnikami konkursu były dzieci i młodzież z 15 placówek z terenu powiatu lęborskiego.

więcej

Otwarte Mistrzostwa Lęborka w Tenisie Stołowym

Poniedziałek, 24 października 2016
Otwarte Mistrzostwa Lęborka w Tenisie Stołowym

 W sobotę 22 października br. w Miejskiej Hali Sportowej w Lęborku przeprowadzone zostały Otwarte Mistrzostwa Lęborka w Tenisie Stołowym, w których wystartowali  zawodnicy ze Słupska, Wejherowa, Lęborka oraz  powiatu lęborskiego.

więcej

VII Mistrzostwa Polski w Sufrcastingu

Poniedziałek, 24 października 2016
VII Mistrzostwa Polski w Sufrcastingu
W dniach 14-16 października 2016 roku w Dębkach odbyły się VII Mistrzostwa Polski w wędkarskie morskim brzegowo - plażowym. W organizacje zawodów zaangażował się Sportowy Klub Wędkarstwa Morskiego „Pomuchel – Lębork”, a Burmistrz Lęborka objął Honorowy Patronat nad imprezą.
więcej

Represjonowani politycznie żołnierze-górnicy spotkali się w 67 rocznicę

Poniedziałek, 24 października 2016
Represjonowani politycznie żołnierze-górnicy...
23 października br. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lęborku z udziałem władz miasta i powiatu, delegacji służb mundurowych, kombatantów, a przede wszystkim ostatnich żyjących żołnierzy-górników oraz ich rodzin odprawiona została uroczysta msza św. w 67. rocznicę powstania batalionów, represjonowanych politycznie żołnierzy górników.
więcej

30 lat Kaszubskiego Zespołu Regionalnego „LEVINO”

Poniedziałek, 24 października 2016
30 lat Kaszubskiego Zespołu Regionalnego...
Jubileuszowy koncert z okazji 30-lecia działalności Zespołu, promocja nowej płyty „Kaszëbskô Królewô” dedykowanej pamięci współzałożycielce i autorce nazwy zespołu „LEVINO” Marii Sobisz oraz koncert i moc życzeń od zaproszonych gości. Tak wyglądał piątkowy (21.10) Jubileusz zespołu kaszubskiego związanego już od 3 dekad z naszym miastem.
więcej

Międzynarodowe spotkanie Erasmus+ w Gimnazjum nr 1

Piątek, 21 października 2016
Międzynarodowe spotkanie Erasmus+ w...
W minionym tygodniu Gimnazjum nr 1 gościło uczestników projektu Erasmus+ „Opening Doors to Europe”. Była to trzecia wizyta w ramach tego międzynarodowego projektu. Polskę odwiedzili uczniowie i nauczyciele z Portugalii, Niemiec, Francji i Szwecji.
więcej

Ogłoszenie o rozpoczęciu konsultacji społecznych

Czwartek, 20 października 2016

Burmistrz Miasta Lęborka działając na podstawie art. 17 ust. 2 pkt 3 w związku z art. 6 ustawy z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji (Dz. U. z 2015 r., poz. 1777, z późn. zm.) informuje o rozpoczęciu i zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektu Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Lęborka dla obszaru „Lębork - Północ”.

więcej

Msza św. i spotkanie represjonowanych żołnierzy - górników

Czwartek, 20 października 2016
Msza św. i spotkanie represjonowanych...
23 października o godzinie 12.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, z inicjatywy p. Bernarda Neumeullera i Związku Represjonowanych Politycznie Żołnierzy Górników, Zarząd Okręgowy w Słupsku, odprawiona zostanie uroczysta Msza Św. z okazji 67 rocznicy powstania batalionów i represjonowanych politycznie żołnierzy górników.

 

więcej

Szwecja w pigułce

Środa, 19 października 2016
Szwecja w pigułce
Biblioteka Miejska zaprasza na kolejne spotkanie podróżnicze, tym razem o Szwecji. 20 października o godz. 18.00 w Klubie biblioteki odbędzie się spotkanie z Martą Nowosińską - szwecjoholiczką, podróżniczką, studentką skandynawistyki, przewodnikiem wycieczek po Szwecji.
więcej

Osiedle Sportowa. Budowa nowego połączenia z obwodnicą

Środa, 19 października 2016
Osiedle Sportowa. Budowa nowego połączenia z...
Coraz bliżej do zakończenia robót drogowych przy Osiedlu Sportowa. W ciągu kilku tygodni wciąż rozbudowujące się osiedle zyska nowe połączenie z obwodnicą. Na wysokości kościoła przy ul. Teligi trwa budowa łącznika, który połączy osiedle z rondem na obwodnicy i nowo wybudowaną ulicą Żeromskiego.
więcej

Otwarte Mistrzostwa Lęborka w Tenisie Stołowym

Wtorek, 18 października 2016
22 października 2016 r. (sobota) w Miejskiej Hali Sportowej przy Gimnazjum nr 2 w Lęborku odbędą się Otwarte Mistrzostwa Lęborka w Tenisie Stołowym. Zapisy do turnieju rozpoczynają się od godziny 15.30, natomiast gry od godz. 16.00.

 

więcej

Indywidualne Biegi Przełajowe o Puchar „GRAND-PRIX” Lęborka sezonu 2016-2017

Wtorek, 18 października 2016
W sobotę 22 października br. zostanie przeprowadzony kolejny bieg z cyklu Indywidualne Biegi Przełajowe o Puchar „Grand-Prix Lęborka sezonu 2016-2017. Już od godz. 11.00 w lasku przy Stadionie Miejskim w Lęborku, swoich sił będą próbować zawodnicy z Lęborka i okolic. Kolejny bieg odbędzie się 12 listopada 2016 roku.

 

więcej

Buczka na ukończeniu

Wtorek, 18 października 2016
Buczka na ukończeniu
Kończą się roboty drogowe na ulicy Buczka. W ostatnich miesiącach wybudowany został 450 metrowy odcinek ulicy do granicy z gminą Nowa Wieś Lęborska, a wraz z nią kanalizacja deszczowa, ciąg pieszo-rowerowy oraz zatoki autobusowe. Częściowo wybudowane, a częściowo przebudowane zostało oświetlenie, a na głównym skrzyżowaniu trwają prace wykończeniowe przy nowym rondzie.
więcej

Wyniki głosowania

Poniedziałek, 17 października 2016

Informacja o wyniku głosowania nad projektami złożonymi w ramach „Budżetu Obywatelskiego w Lęborku na 2017 rok”

więcej

„Misie Ptysie”- spektakl dla dzieci w Stacji Kultura

Poniedziałek, 17 października 2016
Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na kolejne przedstawienie z cyklu „Niedzielne spotkania z teatrem” - 23 października Teatr Lalki „Tęcza” zaprezentuje w Stacji Kultura przedstawienie pod tytułem „Misie Ptysie ”.
więcej

XX-lecie lęborskiego Klubu Okinawan Goju-Ryu Karate Do

Poniedziałek, 17 października 2016
XX-lecie lęborskiego Klubu Okinawan Goju-Ryu...
W sobotę 15 października na sali „Mechanika” z udziałem ponad 60 zawodników, w tym gości ze szkół karate z Wrocławia, Gdyni, Gdańska czy Niepoględzia odbyło się szkolenie Federacji Go Ju-Ryu Karate Do. Okazją do szkolenia i spotkania był  jubileusz XX-lecia istnienia lęborskiego Klubu Karate.
więcej
 • Ratusz w Lęborku
 • Zamek krzyżacki
 • Muzeum w Lęborku
 • Młyn i dom młynarza
 • Kościół św. Jakuba Apostoła
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku im. Jarosława Iwaszkiewicza
 • Poczta w Lęborku
 • Spichlerz solny
 • Kościół NMP Królowej Polski w Lęborku
 • Starostwo Lębork
 • Park im. Bolesława Chrobrego w Lęborku
 • Wieża ciśnień
 • Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Lęborku
 • Czołg IS-2 w Lęborku
 • Baszta Bluszczowa w Lęborku
 • Baszta Kwadratowa w Lęborku
 • Baszta 24 w Lęborku
 • Baszta 27 w Lęborku
Projektowanie stron internetowych Lębork Agencja Reklamowa MiroArt