Oficjalny serwis miejski

Aktualności

Harmonogram dostępu do sal komputerowych w lutym 2015 roku

Wtorek, 27 stycznia 2015
Zapraszamy do korzystania z sal komputerowych, udostępnionych w ramach projektu realizowanego przez Gminę Miasto Lębork „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie Gminy Miasto Lębork” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach EFRR, Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, działanie 8.3.
więcej

Ferie 2015 na sportowo

Wtorek, 27 stycznia 2015
Na czas zbliżających się ferii szkolnych Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku przygotowało cykl zawodów sportowych „Ferie 2015 na sportowo”.

 

więcej

Top Model współpracy w województwie pomorskim

Wtorek, 27 stycznia 2015
Gmina Miasto Lębork przystąpiła w charakterze partnera do projektu „Top Model współpracy w województwie pomorskim”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet V Dobre rządzenie, Działanie 5.4.2 Rozwój dialogu obywatelskiego, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

więcej

Mistrz Świata w Pingponga z Poltarexu Pogoń

Wtorek, 27 stycznia 2015
Zawodnik Poltarexu Pogoni Lębork Andrew Baggaley zdobył tytuł Mistrza Świata w Pingponga. Turniej rozgrywany był w historycznym budynku Alexandra Palace w Londynie.
więcej

Gra miejska "Lębork - dawniej i dziś"

Piątek, 23 stycznia 2015
Gra miejska "Lębork - dawniej i...
Lokalna Organizacja Turystyczna "Ziemia Lęborska - Łeba" zaprasza do wzięcia udziału w Grze Miejskiej "Lębork dawniej a dziś", która odbędzie się 24 stycznia 2015 r.
więcej

Eko Lębork

Piątek, 23 stycznia 2015
Eko Lębork
Zapraszamy na nowo powstałą stronę Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Lęborku. Strona internetowa www.ekolebork.pl jest jednym z elementów działań edukacyjnych Wydziału. Ma wzmocnić świadomość ekologiczną wśród mieszkańców Lęborka, to znaczy inspirować oraz zmieniać ich nawyki i przyzwyczajenia.
więcej

Bezpłatne szkolenia dla księgowych, liderów i handlowców w Inkubatorze Przedsiębiorczości

Czwartek, 22 stycznia 2015
Bezpłatne szkolenia dla księgowych, liderów...

 Inkubator Przedsiębiorczości w Lęborku zaprasza do skorzystania z oferty jednodniowych szkoleń. 3 lutego będzie to szkolenie „Najważniejsze zmiany podatkowe na rok 2015 oraz najnowsze orzecznictwo podatkowe", a 5 lutego "Jak zbudować autorytet wśród swojego zespołu", "Jak wykorzystać dźwignię w sprzedaży, która przyspieszy i zwiększy Twoją sprzedaż 3x". Zapisy za pomocą strony internetowej www.inkubatorlebork.com.pl

więcej

Lębork miastem dużej rodziny

Czwartek, 22 stycznia 2015

Od 1 stycznia 2015 r. obowiązuje Uchwała Nr XXXVIII-714/2014 Rady Miejskiej w Lęborku z dnia 26.09.2014 r. w sprawie wprowadzenia na terenie Gminy Miasto Lębork Programu „Lębork Miastem dla Dużej Rodziny”.

więcej

I Lęborskie Warsztaty Perkusyjne

Środa, 21 stycznia 2015
I Lęborskie Warsztaty Perkusyjne
Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na pierwszą edycję Lęborskich Warsztatów Perkusyjnych. Zajęcia przeznaczone są zarówno dla osób początkujących, jak i perkusistów z doświadczeniem. Warsztaty odbędą się  w sobotę, 7 lutego 2015, w sali A Stacji Kultura - Dworzec PKP przy ulicy Dworcowej.

 

więcej

Bezpłatna mammografia dla pań 50+

Wtorek, 20 stycznia 2015
W dniu 27 stycznia w Lęborku panie w wieku 50-69 lat będą mogły wykonać bezpłatną mammografię. Mammobus stanie tego dnia przy sklepie Kaufland przy ul. Toruńskiej 6.
więcej

IV Sesja Rady Miejskiej w Lęborku

Poniedziałek, 19 stycznia 2015
IV Sesja Rady Miejskiej w Lęborku  odbędzie się 26 stycznia 2015r. o godzinie 12.00  w Sali Rajców  Nr 101 Urzędu  Miejskiego  w  Lęborku  przy  ul. Armii Krajowej 14.
więcej

XI Miejski Przegląd Jasełek

Poniedziałek, 19 stycznia 2015
XI Miejski Przegląd Jasełek
Tegoroczny XI Miejski Przegląd Jasełek odbył się 17 stycznia w sali Lęborskiego Centrum Kultury FREGATA. Proboszcz Sanktuarium św. Jakuba Ap. o. Roman Zioła rozpoczął uroczystość od modlitwy, a następnie gości przywitała Regina Szczupaczyńska, Prezes Stowarzyszenia św. Jakuba Ap. w Lęborku.
więcej

VII Pomorski Festiwal Piosenki Zimowej

Poniedziałek, 19 stycznia 2015
VII Pomorski Festiwal Piosenki Zimowej
Przesłuchania wokalistów z całego Pomorza zgłoszonych na VII Pomorski Festiwal Piosenki Zimowej organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku i Lęborskie Centrum Kultury „Fregata”, rozpoczną się 24 stycznia o godz. 10.00 w sali LCK  "Fregata" przy ul. Gdańskiej 12-13.
więcej

Magiczny wieczór w bibliotece

Poniedziałek, 19 stycznia 2015
Biblioteka Miejska zaprasza wszystkich sympatyków na niezwykły, magiczny wieczór w czwartek 22 stycznia na godzinę 18.00 w klubie biblioteki. Noworoczne spotkanie będzie okazją do podsumowania roku 2014, nagrodzenia najaktywniejszych czytelników książek i prasy, spotkania z uczestnikami quizu o bibliotece miejskiej.
więcej

Dofinansowanie na termomodernizację budynku MOPS i nowy budynek wielorodzinny

Piątek, 16 stycznia 2015
Kolejne zaplanowane przez samorząd miasta w 2015 roku inwestycje otrzymały dofinansowanie.
więcej

XVII Konkurs Literacki Poezji Miłosnej „SZEPTEM”

Piątek, 16 stycznia 2015
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza młodzież szkolną z powiatu lęborskiego do udziału w XVII Konkursie Literackim Poezji Miłosnej „SZEPTEM”. Piszcie o swoich uczuciach  - do chłopaka, dziewczyny, najbliższych, do świata... Warto przelewać swoje uczucia na papier. A potem wystarczy gotowe teksty wysłać lub przynieść do biblioteki.
więcej

Biskup z wizytą w ratuszu

Piątek, 16 stycznia 2015
Biskup z wizytą w ratuszu
W dniu 16 stycznia 2015 r. w Sali Rajców Urzędu Miejskiego w Lęborku miało miejsce spotkanie kolędowe z udziałem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny.
więcej

Zimowisko edukacyjne dla uczniów lęborskich gimnazjów

Piątek, 16 stycznia 2015
Dzieci, które uczestniczą w zorganizowanych przez Samorząd Lęborka zajęciach dodatkowych Akademii Nauki (Gimnazjalista z Klasą) w ramach realizacji projektu „Nauka z pasją – wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów lęborskich gimnazjów” pojadą w czasie ferii zimowych na 7-dniowy wypoczynek w górach (2 dni dojazd, 5 pełnych dni pobytowych),  gdzie organizowane będą zarówno zajęcia edukacyjne, jak i typowo wypoczynkowe – nauka jazdy na nartach, zwiedzanie okolic i inne atrakcje.
więcej

Zimowisko edukacyjne dla uczniów lęborskich szkół podstawowych

Piątek, 16 stycznia 2015
Dzieci, które uczestniczą w zorganizowanych przez Samorząd Lęborka zajęciach dodatkowych Akademii Nauki (Mądre Dziecko, Uczeń z Charakterem), w ramach realizacji projektu „Nauka z pasją – wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów szkół podstawowych z miasta Lębork” pojadą w czasie ferii zimowych na 7-dniowy wypoczynek w górach (2 dni dojazd, 5 pełnych dni pobytowych),  gdzie organizowane będą zarówno zajęcia edukacyjne, jak i typowo wypoczynkowe – nauka jazdy na nartach, zwiedzanie okolic i inne atrakcje.

 

więcej

VI Lęborski Photo Day

Piątek, 16 stycznia 2015
VI Lęborski Photo Day
LCK „Fregata” wraz z Lęborskim Klubem Fotograficznym zorganizowały kolejny Photo Day, którego podsumowanie, wraz z otwarciem wystawy prac uczestników, miało miejsce 15 stycznia w Centrum Informacji Turystycznej „Brama Kaszubskiego Pierścienia”.

 

więcej
 • Ratusz w Lęborku
 • Zamek krzyżacki
 • Muzeum w Lęborku
 • Młyn i dom młynarza
 • Kościół św. Jakuba Apostoła
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku im. Jarosława Iwaszkiewicza
 • Poczta w Lęborku
 • Spichlerz solny
 • Kościół NMP Królowej Polski w Lęborku
 • Starostwo Lębork
 • Park im. Bolesława Chrobrego w Lęborku
 • Wieża ciśnień
 • Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Lęborku
 • Czołg IS-2 w Lęborku
 • Baszta Bluszczowa w Lęborku
 • Baszta Kwadratowa w Lęborku
 • Baszta 24 w Lęborku
 • Baszta 27 w Lęborku
Projektowanie stron internetowych Lębork Agencja Reklamowa MiroArt