Oficjalny serwis miejski

Aktualności

Konkurs "Wakacje 2015"

Wtorek, 5 maja 2015
Burmistrz Miasta Lęborka ogłasza otwarty konkurs ofert na zadanie publiczne miasta Lęborka w zakresie ochrony i promocji zdrowia, przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym, wypoczynek dzieci i młodzieży PN.: „Wakacje 2015”
więcej

Możliwe burze z gradem

Wtorek, 5 maja 2015
Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni informuje o możliwości wystąpienia na terenie województwa pomorskiego od godz. 17.00 w dniu 5 maja do godz. 6.00 w dniu 6 maja br. silnych burz lokalnie z opadami gradu.

 

więcej

Szansa dla muzycznych amatorów - II Przegląd Zespołów Muzycznych i Kapel Garażowych w Cewicach

Wtorek, 5 maja 2015
Szansa dla muzycznych amatorów - II Przegląd...
Po raz drugi w Cewicach odbędzie się Przegląd Zespołów Muzycznych i Kapel Garażowych, podczas którego amatorzy muzycznego fachu będą mieli szansę wygrać 25-godzinną sesję nagraniową w profesjonalnym studiu. Chęć udziału można zgłaszać do 15 maja 2015 r.
więcej

Wystawa na placu Pokoju

Wtorek, 5 maja 2015
Wystawa na placu Pokoju

Lębork jest dwunastym miejscem na Pomorzu w którym prezentowana jest wystawa „Czysta woda i ochrona brzegów morskich. Jak fundusze unijne zmieniły nasz region?” Ekspozycję przez trzy tygodnie można oglądać na placu Pokoju. Wystawę przygotowali pracownicy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

więcej

Zawody jeździeckie i Piknik Rodzinny w Runowie

Wtorek, 5 maja 2015
Zawody jeździeckie i Piknik Rodzinny w Runowie
W najbliższy weekend na terenie Pałacu pod Bocianim Gniazdem w Runowie odbędą się Jeździeckie Mistrzostwa Kaszub – w dniach 8-10 maja oraz Piknik Rodzinny w niedzielę 10 maja.
więcej

Kolorowe podwórka - akcja Biblioteki Miejskiej

Wtorek, 5 maja 2015
Na cykliczną imprezę pn. Kolorowe Podwórka zaprasza najmłodsze dzieci Miejska Biblioteka Publiczna. Działania odbędą się w ramach akcji Mamo, Tato zabierz mnie do biblioteki w dniach 5 i 7 maja w godz. 10.00-14.00 na Placu Pokoju w Lęborku.

 

więcej

Zdobądź tytuł Kreatora miejsc pracy

Wtorek, 5 maja 2015
Zdobądź tytuł Kreatora miejsc pracy
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej po raz drugi organizuje konkurs dla najlepszych pracodawców "Kreator miejsc pracy". Celem konkursu jest wyróżnienie pracodawców, którzy tworzą nowe miejsca pracy oraz zatrudnili najwięcej pracowników w 2014 roku.

 

więcej

Bezpłatne szkolenie z księgowości w Inkubatorze Przedsiębiorczości

Poniedziałek, 4 maja 2015
Polska Fundacja Przedsiębiorczości zaprasza 6 maja br. w godz. 9-16 na bezpłatne szkolenie pt. „Dyscyplina finansowa w działalności gospodarczej oraz ulga na złe długi i korekta kosztów w teorii, praktyce i orzecznictwie”. Miejsce szkolenia Inkubator Przedsiębiorczości w Lęborku ul. Krzywoustego 1
więcej

Warsztaty w bibliotece

Poniedziałek, 4 maja 2015
Miejska Biblioteka zaprasza 5 maja br. o godz. 16.00 na warsztaty zdobienia notesu aplikacjami z filcu. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy przyjmowane są do 4 maja.

 

więcej

Nowe projekty Urzędu Pracy dla bezrobotnych

Poniedziałek, 4 maja 2015
Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku pozyskał dodatkowe środki Funduszu Pracy pozostające w dyspozycji Ministra Pracy i Polityki Społecznej na realizację programu na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej dla osób bezrobotnych.
więcej

Lęborska Majówka 2015

Niedziela, 3 maja 2015
Lęborska Majówka 2015
W tym roku majowy weekend rozpoczął się od imprez sportowych. 2 maja lęborczanie wzięli udział w uroczystym podniesieniu flagi państwowej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Ceremonii towarzyszył montaż słowno-muzyczny dzieci i młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury oraz występ Orkiestry Dętej „Ziemia Lęborska”. Oficjalne uroczystości z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się w Lęborku, jak co roku, pod Obeliskiem Niepodległości.
więcej

Zmiana planu zagospodarowania dla obszaru w obrębie ulic Al. Niepodległości, Węgrzynowicza, Marcinkowskiego, Zwycięstwa

Czwartek, 30 kwietnia 2015
Gmina Miasto Lębork przystąpiła do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w obrębie ulic Al. Niepodległości, Węgrzynowicza, Marcinkowskiego, Zwycięstwa w Lęborku w zakresie obejmującym teren elementarny 10.MC.04 oraz o przystąpieniu do przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko wyżej wymienionej zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

 

więcej

Koncepcja Parku Chrobrego w Lęborku

Czwartek, 30 kwietnia 2015

Kolejny etap prac nad całościowym projektem przebudowy Parku Chrobrego - przygotowano materiały dotyczące konkurencyjnych propozycji funkcjonalnych zdefiniowanych na etapie dyskusji z debaty publicznej z grudnia 2014 roku.

więcej

Święto Konstytucji 3 Maja i Majówka w Lęborku

Wtorek, 28 kwietnia 2015
Święto Konstytucji 3 Maja i Majówka w Lęborku
Tegoroczna Majówka w Lęborku to tradycyjnie uroczystości patriotyczne oraz szereg imprez rekreacyjno-sportowych dla mieszkańców miasta.
więcej

Zaczarowany skarb - spektakl taneczno-muzyczny

Wtorek, 28 kwietnia 2015
Zaczarowany skarb - spektakl taneczno-muzyczny
Młodzieżowy Dom Kultury o zespół „La Danza Antica” zapraszają na spektakl taneczno-muzyczny „Zaczarowany skarb” w ramach Międzynarodowego Dnia Tańca. Spektakl zaprezentowany będzie 29 kwietnia o godz. 17.00 w auli Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych.

 

więcej

„ZaPaL się do zawodu – zawodowo w Powiecie Lęborskim”

Wtorek, 28 kwietnia 2015
Powiat Lęborski realizuje projekt „ZaPaL się do zawodu - zawodowo w Powiecie Lęborskim” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach projektu, w okresie letnich wakacji – w lipcu 2015 r. przewidziano organizację staży u chętnych pracodawców dla zakwalifikowanych do udziału w projekcie uczniów szkół:
więcej

Łebska Majówka

Wtorek, 28 kwietnia 2015
Łebska Majówka
W dniach 1-3 maja w Łebie odbędzie się Majówka z Radiem ZET. W programie konkursy z nagrodami od Radia Zet, miasteczko bezpieczeństwa, pokazy akcji ratowniczych, występy wokalne, plener fotograficzno-filmowy oraz rzeźbiarsko-ceramiczny, wystawy i wiele innych atrakcji.

 

więcej

Konkurs Sudoku

Poniedziałek, 27 kwietnia 2015
W ramach Lęborskich Dni Techniki, w dniu 8 maja o godzinie 16.00, w Auli Zespołu Szkół Mechaniczno–Informatycznych  już po raz 9-ty odbędzie się konkurs „Sudoku”.

 

więcej

Kolejny dzień wizyty ukraińskich merów

Czwartek, 23 kwietnia 2015
Kolejny dzień wizyty ukraińskich merów
W środę od rana trwały spotkania nt. inwestycji w mieście oraz możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych. Kolejnym punktem porannych wykładów były projekty realizowane przez Wydział Współpracy i Rozwoju. Pani Elżbieta Rekowska-Klassa, naczelnik Wydziału, zaprezentowała najciekawsze realizowane projekty.
więcej

Konkurs

Środa, 22 kwietnia 2015

Burmistrz Miasta Lęborka ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Gimnazjum nr 1 w Lęborku przy ul. I Armii Wojska Polskiego 10.

więcej
 • Ratusz w Lęborku
 • Zamek krzyżacki
 • Muzeum w Lęborku
 • Młyn i dom młynarza
 • Kościół św. Jakuba Apostoła
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku im. Jarosława Iwaszkiewicza
 • Poczta w Lęborku
 • Spichlerz solny
 • Kościół NMP Królowej Polski w Lęborku
 • Starostwo Lębork
 • Park im. Bolesława Chrobrego w Lęborku
 • Wieża ciśnień
 • Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Lęborku
 • Czołg IS-2 w Lęborku
 • Baszta Bluszczowa w Lęborku
 • Baszta Kwadratowa w Lęborku
 • Baszta 24 w Lęborku
 • Baszta 27 w Lęborku
Projektowanie stron internetowych Lębork Agencja Reklamowa MiroArt