Oficjalny serwis miejski

Aktualności

Spotkanie Partnerów MOF Lęborka ws. strategii rozwoju

Środa, 22 października 2014
Spotkanie Partnerów MOF Lęborka ws....

16 października 2014 r. w Urzędzie Miejskim w Lęborku ponownie spotkała się Wspólna Reprezentacja Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Lęborka. Tym razem spotkanie dotyczyło omówienia kwestii związanych z opracowaniem strategii rozwoju dla MOF Lęborka.

 

więcej

Konferencja zamykająca projekt Baltic Rally

Wtorek, 21 października 2014
Konferencja zamykająca projekt Baltic Rally

17 października br. w sali konferencyjnej Inkubatora Przedsiębiorczości w Lęborku odbyła się konferencja zamykająca projekt „Baltic Rally – bałtyckie mistrzostwa amatorów w grach zespołowych” Program Południowy Bałtyk. 

więcej

Pamięci Żołnierzy Górników

Wtorek, 21 października 2014

26 października o godzinie 12.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, z inicjatywy p. Bernarda Neumeullera i Związku Represjonowanych Politycznie Żołnierzy Górników, Zarząd Okręgowy w Słupsku, odprawiona zostanie uroczysta Msza Św. z okazji 65 rocznicy powstania batalionów i represjonowanych politycznie żołnierzy górników. 

więcej

Pula zgłoszeń na badania USG dzieci została wyczerpana

Poniedziałek, 20 października 2014
Organizatorzy akcji, Farm Frites Poland i Urząd Miejski w Lęborku, dzięki której w dniach 28-30 października na Placu Pokoju w Lęborku stanie ambulans Fundacji Ronalda McDonalda, w którym będzie można wykonać bezpłatne kompleksowe badanie USG dzieci informują, że przyjęta pula zgłoszeń została wyczerpana. W ciągu trzech dni zostanie przebadanych około 200 dzieci.
więcej

Biegi Baltic Rally

Poniedziałek, 20 października 2014
Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież szkół podstawowych z Lęborka i powiatu lęborskiego pod nadzorem opiekunów szkolnych lub rodziców do wzięcia udziału w indywidualnych i drużynowych biegach lekkoatletycznych w ramach rozpowszechniania sportu, w tym sportów zespołowych, w związku z realizacją projektu Baltic Rally Bałtyckie mistrzostwa amatorów w grach zespołowych Program Południowy Bałtyk.
więcej

Wizyta Młodzieżowej Rady Miasta w Warszawie

Poniedziałek, 20 października 2014
Wizyta Młodzieżowej Rady Miasta w Warszawie

15 października Młodzieżowa Rada Miasta na zaproszenie senatora Kazimierza Kleiny udała się do Warszawy, gdzie zwiedziła Sejm i Senat. Młodzi radni poznali historię oraz zasady pracy Sejmu i Senatu oraz zobaczyli dokładnie parlament, a także sale prac poszczególnych komisji.

więcej

Gmina Miasto Lębork przystąpiła do opracowywania „Planu gospodarki niskoemisyjnej na lata 2015-2023”

Poniedziałek, 20 października 2014

Celem realizacji zadania jest zaplanowanie gospodarki niskoemisyjnej w gminie i umożliwienie mieszkańcom wykorzystanie środków finansowych z funduszy unijnych i z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej m.in. na termomodernizację budynków, wymianę nieefektywnych źródeł ciepła, montaż kolektorów słonecznych, itp. Gminy wdrażające Plan gospodarki niskoemisyjnej będą mogły wspierać mieszkańców w ubieganiu się o dodatkowe środki finansowe dla zamierzonych inwestycji.

więcej

Piracki wieczór w Bibliotece

Piątek, 17 października 2014
24 października w godz. 18.00-23.00 w Bibliotece Miejskiej odbędzie się Piracki wieczór dla uczniów dla klas IV-VI szkół podstawowych. W programie: warsztaty plastyczne, piracka uczta, gra terenowa - poszukiwanie pirackiego skarbu, piracki chrzest, gry, śpiewy, tańce.
więcej

Dla serc mieszkańców Lęborka

Piątek, 17 października 2014
16 października rozpoczęła się kampania 1000 serc. Mobilny KardioBus. W 21 miastach w KardioBusie można będzie wykonać EKG. Kampania badań profilaktycznych 1000 serc 21 października zawita również do Lęborka.

 

więcej

Spotkanie podsumowujące na temat łupków

Piątek, 17 października 2014
W dniu 21 października o godz. 11.00 w Starostwie Powiatowym odbędzie się spotkanie z cyklu „Razem o łupkach”, podsumowujące roczne prace Lokalnego Komitetu Dialogu „Razem o łupkach”.
więcej

Biegi przełajowe

Piątek, 17 października 2014
18 października o godz.11.00 odbędzie się kolejny bieg z cyklu Indywidualne Biegi Przełajowe o Puchar Grand-Prix Lęborka sezonu 2014/2015. Start i meta w lasku przy Stadionie Miejskim.

 

więcej

Uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Środa, 15 października 2014
Uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji...
13 października br. w Sali Rajców lęborskiego Ratusza odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej z udziałem władz samorządowych, przedstawicieli Kuratorium Oświaty, związków zawodowych, a przede wszystkim dyrektorów, nauczycieli i uczniów naszych lęborskich publicznych i niepublicznych placówek oświatowych.
więcej

Maroko - między pustynią a oceanem

Wtorek, 14 października 2014
Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Ciekawi świata". Tym razem w klubie biblioteki 16 października o godz. 16.00 gościć będą trzej przyjaciele, z którymi wspólnie odkryjemy Maroko, to mniej znane, z dala od turystycznych kurortów i komercji.
więcej

Przeciw przemocy w Rodzinie

Poniedziałek, 13 października 2014
Przeciw przemocy w Rodzinie
Na początku października w Lęborku odbyła się III Konferencja Przeciw Przemocy w Rodzinie, której organizatorem było Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy „SZANSA” z Lęborka wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Lęborku.

 

więcej

Sprawdzą szczelność sieci gazowej

Poniedziałek, 13 października 2014
Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. Oddział w Gdańsku informuje że w dniach 14-17 października 2014 na terenie miasta Lęborka i przeprowadzi akcję przewonienia gazu ziemnego, która ma na celu wykrycie i usunięcie nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej i instalacjach wewnętrznych.
więcej

Paula Wrońska Akademicką Mistrzynią Świata

Poniedziałek, 13 października 2014
Paula Wrońska Akademicką Mistrzynią Świata
Paula Wrońska, zawodniczka klubu strzeleckiego LOK „Lider-Amicus” Lębork, zdobyła złoty medal w karabinie sportowym 60 strzałów leżąc podczas Akademickich Mistrzostw Świata, które odbywają się w Al. Ain  w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
więcej

XI Lęborski Tydzień Kultury Chrześcijańskiej (11 - 22 października 2014 r.)

Piątek, 10 października 2014
Uzupełniony program w załączeniu.

 

więcej

Międzygimnazjalny turniej piłki nożnej Olimp Cup 2014 o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 2 w Lęborku

Piątek, 10 października 2014
Międzygimnazjalny turniej piłki nożnej Olimp...
Młodzi piłkarze z rocznika 2001, czyli pierwszoklasiści z gimnazjum z inicjatywy trenera piłki nożnej i nauczyciela wychowania fizycznego Andrzeja Kurzydło, rozegrali turniej piłki nożnej na obiektach Gimnazjum nr 2 w Lęborku.

 

więcej

Samorząd Miasta Lęborka i Farm Frites Poland mówią NIE nowotworom u dzieci

Czwartek, 9 października 2014
Samorząd Miasta Lęborka i Farm Frites Poland...

 W dniach 28-30 października, dzięki wsparciu ze strony Urzędu Miasta Lęborka i Farm Frites Poland, na Placu Pokoju w Lęborku stanie ambulans Fundacji Ronalda McDonala, w którym będzie można wykonać bezpłatne kompleksowe badanie USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. W ciągu trzech dni uda się przebadać około 200 dzieci.

więcej

Konsultacje społeczne projektu Strategii 2030 w powiecie lęborskim

Czwartek, 9 października 2014
10 października w godzinach 17.00-19.00 w Urzędzie Miejskim (Sala Rajców) w Lęborku odbędą się konsultacje społeczne projektu diagnozy Strategii Metropolii 2030.

 

więcej
 • Ratusz w Lęborku
 • Zamek krzyżacki
 • Muzeum w Lęborku
 • Młyn i dom młynarza
 • Kościół św. Jakuba Apostoła
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku im. Jarosława Iwaszkiewicza
 • Poczta w Lęborku
 • Spichlerz solny
 • Kościół NMP Królowej Polski w Lęborku
 • Starostwo Lębork
 • Park im. Bolesława Chrobrego w Lęborku
 • Wieża ciśnień
 • Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Lęborku
 • Czołg IS-2 w Lęborku
 • Baszta Bluszczowa w Lęborku
 • Baszta Kwadratowa w Lęborku
 • Baszta 24 w Lęborku
 • Baszta 27 w Lęborku
Projektowanie stron internetowych Lębork Agencja Reklamowa MiroArt