Oficjalny serwis miejski

Aktualności

Pogoń na tronie w podwójnej koronie!

Sobota, 25 czerwca 2016
Pogoń na tronie w podwójnej koronie!
Niesamowity sezon mają za sobą piłkarze Pogoni Lębork. Tydzień temu wywalczyli awans do III ligi do której wracają po 16 latach, a w piątek w Rumi w finale wojewódzkiego PP pokonali Brdę Przechlewo 4:2 i zdobyli regionalny Puchar Polski. Daje on przepustkę do gry w Pucharze Polski na szczeblu centralnym. W połowie lipca w rundzie przedwstępnej Pogoń podejmie drugoligową Kotwicę Kołobrzeg.
więcej

Wakacje z biblioteką

Piątek, 24 czerwca 2016
Biblioteka Miejska zaprasza dzieci w wieku 10-13 lat na spotkania wakacyjne w godz. 11.00-12.30.

 

więcej

Pionierów w gruntownej przebudowie

Piątek, 24 czerwca 2016
Pionierów w gruntownej przebudowie
Ruszyły roboty drogowe na ulicy Pionierów. Prowadzone są tam jednocześnie dwie inwestycje: budowa kanalizacji deszczowej z licznymi robotami drogowymi oraz budowa przyłącza ciepłowniczego do budynku Powiatowego Centrum Edukacyjnego. Obie inwestycje powinny się zakończyć do końca września tego roku.
więcej

Uczniowie odebrali świadectwa i rozpoczęli wakacje

Piątek, 24 czerwca 2016
Uczniowie odebrali świadectwa i rozpoczęli...

 W dniu dzisiejszym w lęborskich szkołach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016.

Zakończenie roku szkolnego to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, podsumowanie trudu dziesięciu miesięcy nauki, a jednocześnie początek dwumiesięcznego okresu odpoczynku, zabawy i beztroski.

więcej

Jak przetrwać upały

Czwartek, 23 czerwca 2016
Zgodnie z prognozą IMGW, w ciągu najbliższych dni na obszarze całego kraju, również na Pomorzu, będzie utrzymywała się bardzo wysoka temperatura (od 30°C do 35°C). W weekend (25/26.06.) można spodziewać się burz, miejscami z gradem, głównie w południowo-zachodniej części kraju.
więcej

Obejrzyj wystawę fotografii „Pankow als Motiv”

Czwartek, 23 czerwca 2016
Od 10 czerwca w lęborskim Muzeum - w Galerii Strome Schody można oglądać wystawę fotograficzną „BERLIN PANKOW motywem fotografii  Maxa Skladanowskiego – pioniera filmu i fotografii.”

 

więcej

Posiedzenie prezydium Kapituły Wyróżnienia Miasta Lęborka „Lęborski Lew”

Wtorek, 21 czerwca 2016
We wtorek 21 czerwca br. obradowało prezydium Kapituły  Wyróżnienia Miasta Lęborka „Lęborski Lew”. Prezydium zapoznało się z wnioskami, które wpłynęły.
więcej

Atlas – spotkanie podróżnicze

Wtorek, 21 czerwca 2016
Atlas – spotkanie podróżnicze
23 czerwca o godz 18.00 w Klubie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku odbędzie się spotkanie podróżnicze z Dariuszem Bojanowskim, lęborczaninem, miłośnikiem paralotni, wspinaczek górskich i podróży.
więcej

Kobiety bliskie Sienkiewiczowi – nowa wystawa w Muzeum

Wtorek, 21 czerwca 2016
Kobiety bliskie Sienkiewiczowi – nowa...
Od 20 czerwca br. w Muzeum w Lęborku można obejrzeć wystawę „Kobiety bliskie Sienkiewiczowi”, która nawiązuje do ogłoszonego przez Senat RP w 2016 Roku Sienkiewiczowskiego. Ekspozycja przybliża prywatne relacje Sienkiewicza z najważniejszymi  dla niego kobietami.
więcej

Asfalt na Orląt Lwowskich

Wtorek, 21 czerwca 2016
Asfalt na Orląt Lwowskich
Zakończyły się prace odbiorowe na ulicy Orląt Lwowskich. Na całej długości do tej pory gruntowej ulicy (210 metrów) wylano asfalt. W ramach inwestycji wykonano też kanalizację deszczową. Wykonawcą remontu była firma PB Wójcik, koszt ok. 416 tys. zł.
więcej

Uczniowie z lęborskich szkół rywalizowali w Konkursie Sportowym „Kto z nas lepiej i prędzej”

Poniedziałek, 20 czerwca 2016
Uczniowie z lęborskich szkół rywalizowali w...
W Miejskiej Hali Sportowej w Lęborku przeprowadzony został Konkurs Sportowy dla Szkół Podstawowych „Kto z nas lepiej i prędzej”. W konkursie wzięły udział: Szkoła Podstawowa nr 3, 4, 5 i 8 w Lęborku oraz Społeczna Językowa Szkoła Podstawowa.  Reprezentacja każdej szkoły składała się z 36 uczniów z klas I, II i III.
więcej

Złota Nagroda dla Lęborka w europejskim projekcie „Green ProcA – Zielone Zamówienia Publiczne w praktyce”

Poniedziałek, 20 czerwca 2016
Złota Nagroda dla Lęborka w europejskim...
15 czerwca br. Marian Kurzydło, Sekretarz Miasta Lęborka, odebrał w Brukseli Złotą Nagrodę w dziedzinie wdrożenia najbardziej zrównoważonych praktyk stosowanych w zamówieniach publicznych (w kategorii miast o liczebności 10 000 - 100 000 mieszkańców).
więcej

Po 16 latach III liga wraca do Lęborka!

Niedziela, 19 czerwca 2016
Po 16 latach III liga wraca do Lęborka!
Spełniły się marzenia wielu lęborskich kibiców piłki nożnej. Po 16 latach przerwy drużyna seniorów Pogoni Lębork wraca do III ligi! Nasza drużyna prowadzona przez trenera Waldemara Walkusza w ostatniej kolejce  wyprzedziła o punkt Rodło Kwidzyn i zyskała promocję o ligę wyżej. Historyczny awans na stadionie w Lęborku oklaskiwała w sobotę liczna widownia.
więcej

Jubileusz kościoła „Korony”. Wystąpi Cappella Gedansis

Piątek, 17 czerwca 2016
Jubileusz kościoła „Korony”. Wystąpi...
21 czerwca 2016 o godz. 18  150-lecie kościoła i 30-tą rocznicę konsekracji kościoła  obchodzić będzie parafia pw. Najświętszej Maryji Panny Królowej Polski. Uroczystą Mszę Św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza Pelplińskiego Ryszarda Kasyny poprzedzi wykład dr Bogdana Libicha „Historia świątyni jako kościoła ewangelickiego i kościoła rzymskokatolickiego”. Po Mszy z koncertem wystąpi znana w wielu miejscach Europy i świata Cappella Gedanensis. 
więcej

Lęborski Klub Przedsiębiorców ma już 20 lat

Piątek, 17 czerwca 2016
Lęborski Klub Przedsiębiorców ma już 20 lat
17 czerwca br. w Sali Rajców Ratusza odbyło się jubileuszowe spotkanie Lęborskiego Klubu Przedsiębiorców. Rocznicowe spotkanie z okazji 20-lecia działalności było okazją do wspomnień, przypomnienia dotychczasowej działalności i nakreślenia planów na przyszłość. Za zasługi dla Lęborka i wieloletnią pracę na rzecz Miasta i lokalnej społeczności medal Burmistrza Lęborka z rąk Witolda Namyślaka odebrał założyciel LKP Marek Stawski oraz Prezes „Pracodawców Pomorza” Zbigniew Canowiecki.
więcej

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Piątek, 17 czerwca 2016
Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni informuje o prognozowanym silnym wietrze na terenie naszego województwa. Wiatr występować może w okresie od ok. godz. 14.00 do godz. 22.00 w dniu 17 czerwca 2016.

 

więcej

Informacja dla mieszkańców i użytkowników ulicy PIONIERÓW

Piątek, 17 czerwca 2016
Urząd Miejski informuje, że w dniach od 16 czerwca 2016r do dnia 9 września 2016 r. będą przeprowadzane prace na ulicy Pionierów w Lęborku, związane z budową przyłącza ciepłowniczego do Powiatowego Centrum Edukacji oraz budową kanalizacji deszczowej ul. Pionierów. Utrudnienia dotyczyć będą ruchu kołowego jak i pieszego.
więcej

Małpi Gaj w Parku Chrobrego

Piątek, 17 czerwca 2016
Małpi Gaj w Parku Chrobrego
Zakończyła się rozbudowa placu zabaw w Parku Chrobrego. Dobudowany do niego został Małpi gaj – zabawowy raj” co dwukrotnie zwiększyło powierzchnię placu zabaw. W skład nowych urządzeń do zabawy wchodzą trampoliny, zestaw linowo-sprawnościowy , zjazd linowy, pojazd księżycowa zabawka, huśtawka bocianie gniazdo, zestaw wspinaczkowo-skałkowy, tunel z lin z równoważnią oraz urządzenie typu Blue Bac Bal.
więcej

Żyj dla innych – warsztaty dla opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych

Piątek, 17 czerwca 2016
Żyj dla innych – warsztaty dla opiekunów...
Stowarzyszenie Żyj dla Innych zaprasza na bezpłatne warsztaty dla opiekunów, rodzin, bliskich i wolontariuszy, które odbędą się w piątek 17 czerwca o godz. 17.30 w Domu Seniora Magnolia przy ul. Poznańskiej 5.
więcej

XVI Konkurs Wiedzy o Historii Ziemi Lęborskiej wyłonił zwycięzców

Piątek, 17 czerwca 2016
XVI Konkurs Wiedzy o Historii Ziemi...
W minioną środę, 15 czerwca, w Sali Rajców lęborskiego Ratusza odbył się XVI Konkurs Wiedzy o Historii Ziemi Lęborskiej, którego organizatorem jest Lęborskie Bractwo Historyczne.
więcej
 • Ratusz w Lęborku
 • Zamek krzyżacki
 • Muzeum w Lęborku
 • Młyn i dom młynarza
 • Kościół św. Jakuba Apostoła
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku im. Jarosława Iwaszkiewicza
 • Poczta w Lęborku
 • Spichlerz solny
 • Kościół NMP Królowej Polski w Lęborku
 • Starostwo Lębork
 • Park im. Bolesława Chrobrego w Lęborku
 • Wieża ciśnień
 • Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Lęborku
 • Czołg IS-2 w Lęborku
 • Baszta Bluszczowa w Lęborku
 • Baszta Kwadratowa w Lęborku
 • Baszta 24 w Lęborku
 • Baszta 27 w Lęborku
Projektowanie stron internetowych Lębork Agencja Reklamowa MiroArt