Oficjalny serwis miejski

Aktualności

Zostawił serce w Lęborku. Odszedł Claus-Dietrich Schmidt

Poniedziałek, 10 kwietnia 2017
Zostawił serce w Lęborku. Odszedł...
W niemieckim Stralsundzie zmarł po długiej chorobie Claus-Dietrich Schmidt, wielki Przyjaciel Lęborka, inicjator wielu kontaktów i partnerstw polsko-niemieckich, autor dziesięciu książek o Lęborku i przedwojennym Lauenburgu in Pommern m.in. pionierskiej biografii Paula Nipkowa - prekursora telewizji. Miał 87 lat.
więcej

Remont organów w Sanktuarium św. Jakuba Ap. Trwa montaż szafy organowej

Poniedziałek, 10 kwietnia 2017
Remont organów w Sanktuarium św. Jakuba Ap....
Kończy się kolejny etap wieloletniego remontu zabytkowych organów Sanktuarium św. Jakuba Ap. Powstały w roku 1881 instrument z pracowni Barnima Grünberga ze Szczecina z każdym miesiącem odzyskuje dawny blask. Obecnie trwa montaż szafy organowej, a dokładniej dolnej jej części.
więcej

W rocznicę Katastrofy Smoleńskiej

Poniedziałek, 10 kwietnia 2017
W rocznicę Katastrofy Smoleńskiej
Wycie syren o godz. 8.41 przypomniało mieszkańcom Lęborka o obchodzonej dziś 7. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. W tym czasie pod tablicą pamiątkową przy Sanktuarium św. Jakuba Ap. minutą ciszy upamiętnione zostały ofiary katastrofy lotniczej. Po Mszy Św. w intencji ofiar katastrofy i ich rodzin oraz Ojczyzny pod pamiątkową tablicą złożone zostały kwiaty i zapalone znicze.
więcej

„Szepty serc” na deskach Teatru Muzycznego

Piątek, 7 kwietnia 2017
„Szepty serc” na deskach Teatru Muzycznego
Po ogromnym sukcesie musicalu „Szepty serc”, który swoją premierę miał w Lęborku 3 czerwca 2016r. jego twórcy, Lęborska Grupa Artystyczna Enosis, rozpoczęła starania, aby przedstawienie zostało wystawione na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni.
„Szepty serc” wystawione zostaną na Dużej Scenie Teatru Muzycznego w Gdyni 12 czerwca 2017 rok.
więcej

Misterium w Parku Chrobrego

Piątek, 7 kwietnia 2017
Misterium w Parku Chrobrego

W Niedzielę Palmową 9 kwietnia 2017r. o godz. 19.00 w Parku Chrobrego na terenie przy LOK-u (ul. Wyczółkowskiego) odbędzie się – już po raz czwarty - Misterium Męki Pańskiej, na którą zapraszają mieszkańców Lęborka organizatorzy: Miasto Lębork, Powiat Lęborski, Sanktuarium Św. Jakuba Ap., Wspólnota Domowego Kościoła, CSiR w Lęborku, Młodzieżowy Dom Kultury, LCK „Fregata”.

więcej

„Akademia Przedsiębiorczości”. Rekrutacja do 12 kwietnia 2017

Czwartek, 6 kwietnia 2017
„Akademia Przedsiębiorczości”. Rekrutacja do...
„Akademia Przedsiębiorczości" działająca w Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości "STOLEM" w Lęborku zaprasza osoby bez pracy (bezrobotne lub bierne zawodowo) powyżej 30. roku życia, mieszkające na obszarze powiatu lęborskiego i znajdująca się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy: kobiety, osoby niepełnosprawne lub z wykształceniem ponadgimnazjalnym i niższym do udziału w projekcie.
więcej

Majowy Turniej Piłki Nożnej dla uczniów rocznika 2008 i 2009

Czwartek, 6 kwietnia 2017
3 maja 2017 od godz. 14 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Szkole Podstawowej nr 8 w Lęborku rozegrany zostanie Majowy Turniej Piłki Nożnej drużyn 6-osobowych. W turnieju mogą brać udział uczniowie ze szkół podstawowych urodzonych w roku 2008 i 2009 za zgodą rodziców bądź opiekunów.
więcej

Finały wojewódzkie największego turnieju dla dzieci w Europie

Czwartek, 6 kwietnia 2017
Finały wojewódzkie największego turnieju dla...
W ramach tegorocznej, XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, między 10 a 12 kwietnia na terenie Gdańskiego Ośrodka Sportu rozegrane zostaną finały wojewódzkie Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w województwie pomorskim.
więcej

Lista Projektów - Budżet Obywatelski 2018

Wtorek, 4 kwietnia 2017
Lista Projektów - Budżet Obywatelski 2018

31 marca 2017 roku upłynął termin składania wniosków do Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. Do Urzędu Miejskiego w Lęborku wpłynęło 26 projektów.

więcej

Światowy Dzień Autyzmu w Powiecie Lęborskim - podsumowanie

Wtorek, 4 kwietnia 2017
Światowy Dzień Autyzmu w Powiecie Lęborskim...
Przez 4 dni Lębork był niebieski. Wszystko za sprawą Stowarzyszenia Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu "Niebieski Skarb" w Lęborku, które już po raz czwarty pod Patronatem Honorowym Burmistrza Lęborka zorganizowało Światowy Dzień Autyzmu w Powiecie Lęborskim. Kilkudniowe wydarzenie o bogatym programie przybliżyło mieszkańcom naszego miasta temat autyzmu, a atrakcyjna oprawa zmobilizowała do udziału w imprezie setki uczestników.
więcej

Ruszyły treningi BiegamBoLubię w Lęborku

Wtorek, 4 kwietnia 2017
Ruszyły treningi BiegamBoLubię w Lęborku
W tym roku trzecia edycja BiegamBoLubię w Lęborku 2017 rozpoczęła się 1 kwietnia na stadionie miejskim przy ul. Kusocińskiego 56. Jak co roku, wszyscy mieszkańcy mają bezpłatny dostęp do stadionu lekkoatletycznego oraz możliwość trenowania pod okiem wykwalifikowanej kadry.
więcej

Nowy budynek komunalny przy Marusarzówny

Wtorek, 4 kwietnia 2017
Nowy budynek komunalny przy Marusarzówny
33 mieszkania o powierzchni od 36 do 50m2 przewiduje projekt budynku komunalnego przy ul. Marusarzówny. Kilka dni temu podpisana została umowa z wykonawcą. Mieszkaniowa inwestycja z 30% dofinansowaniem z funduszu dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego ma być oddana do użytku do 30 kwietnia 2018r.
więcej

26 wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2018

Poniedziałek, 3 kwietnia 2017
26 wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2018

Zakończyło się składanie wniosków do Budżetu Obywatelskiego na rok 2018. W wyznaczonym terminie do Urzędu Miejskiego wpłynęło 26 projektów.

więcej

Spotkanie Młodzieżowych Rad Miast Lęborka, Ustki, Kościerzyny i Słupska

Poniedziałek, 3 kwietnia 2017
Spotkanie Młodzieżowych Rad Miast Lęborka,...
31 marca w słupskim ratuszu przedstawiciele lęborskiej Młodzieżowej Rady Miasta wzięli udział w spotkaniu z Radami Miast Ustki, Kościerzyny i Słupska. Uczestników przywitał Prezydent Miasta - Robert Biedroń.

 

więcej

Informacja o wynikach postepowania na wykonanie dokumentacji aranżacji wystawy stałej muzealnej i aranżacji wieży widokowej w budynku Wieży Ciśnień w Parku Chrobrego w Lęborku

Poniedziałek, 3 kwietnia 2017
Burmistrz Miasta Lęborka udzielił zamówienia przedsiębiorstwu Plasma Project s.c. Justyna Derwisz, Adam Kozak, Os. Dywizjonu 303 5/159, 31-871 Kraków za cenę podaną w ofercie  tj. 46.800,00 zł netto/ 57.564,00zł brutto.

 

więcej

Rekrutacja do nowych grup przedszkolnych w projekcie "Lęborskie przedszkolaki to fajne dzieciaki"

Poniedziałek, 3 kwietnia 2017
Rekrutacja do nowych grup przedszkolnych w...

Urząd Miejski w Lęborku pozyskał środki na realizację projektu oświatowego „Lęborskie przedszkolaki to fajne dzieciaki”, który realizowany jest w ramach działania 03.01. Edukacja przedszkolna  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020.

więcej

Nabór na rok szkolny 2017/2018

Sobota, 1 kwietnia 2017
Od 3 kwietnia 2017 rozpoczyna się nabór na rok szkolny 2017/2018 do lęborskich przedszkoli. Nabór do szkół podstawowych rozpocznie się w maju.

 

więcej

Posiedzenie II kadencji Młodzieżowej Rady Miasta

Czwartek, 30 marca 2017
6 kwietnia br. o godz. 12.30 odbędzie się IV posiedzenie II kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Lęborka. W porządku obrad znalazło się rozpatrzenie projektów uchwał w sprawie zrzeknięcia się mandatu przez czterech Radnych oraz powołania nowych. Ważnym punktem spotkania będzie wybranie delegacji do Młodzieżowej Rady Województwa Pomorskiego.
więcej

Miejski Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej rozstrzygnięty

Czwartek, 30 marca 2017
Miejski Ogólnopolski Turniej Wiedzy...
28 marca br. w Zespole Szkół nr 3 w Lęborku rozegrany został Miejski Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W turnieju zorganizowanym przez Zarząd Oddziału Miejskiego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej Rzeczypospolitej Polskiej w Lęborku przy Patronacie Honorowym Burmistrza Lęborka udział wzięło 35 uczniów z 11 lęborskich szkół.
więcej

Mediowe jajo - warsztaty w bibliotece

Czwartek, 30 marca 2017
Mediowe jajo - warsztaty w bibliotece

Za oknami pierwsze wyraźne oznaki wiosny. I święta zbliżają się wielkimi krokami. Twórcze poddasze zaprasza na warsztaty zdobienia akrylowych jaj różnobarwnymi woskami. Zajęcia odbędą się 4 kwietnia o godz. 16.00.

więcej
 • Ratusz w Lęborku
 • Zamek krzyżacki
 • Muzeum w Lęborku
 • Młyn i dom młynarza
 • Kościół św. Jakuba Apostoła
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku im. Jarosława Iwaszkiewicza
 • Poczta w Lęborku
 • Spichlerz solny
 • Kościół NMP Królowej Polski w Lęborku
 • Starostwo Lębork
 • Park im. Bolesława Chrobrego w Lęborku
 • Wieża ciśnień
 • Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Lęborku
 • Czołg IS-2 w Lęborku
 • Baszta Bluszczowa w Lęborku
 • Baszta Kwadratowa w Lęborku
 • Baszta 24 w Lęborku
 • Baszta 27 w Lęborku
Projektowanie stron internetowych Lębork Agencja Reklamowa MiroArt