Oficjalny serwis miejski

Aktualności

Stowarzyszenie „Żyj dla Innych” zaprasza na warsztaty z udzielania pierwszej pomocy

Środa, 26 lipca 2017
Stowarzyszenie „Żyj dla Innych” zaprasza na...
Stowarzyszenie „Żyj dla Innych” zaprasza w piątek 28 lipca 2017 o godz. 17.30 do Domu Seniora „Magnolia” w Lęborku przy ul. Poznańskiej 5 na bezpłatne warsztaty z tematyki udzielania pierwszej pomocy, reanimacji oraz obsługi defibrylatora. Warsztaty przeznaczone są dla opiekunów, rodziny, bliskich, wolontariuszy osób starszych i niepełnosprawnych.

 

więcej

Budowa mieszkań komunalnych przy ul. Czecha

Wtorek, 25 lipca 2017
Budowa mieszkań komunalnych przy ul. Czecha
Zgodnie z harmonogramem prowadzona jest budowa kolejnych mieszkań komunalnych. Budynek przy ul. Czecha będzie miał 22 mieszkania. Obecnie trwa montaż instalacji wewnętrznych. Inwestycja otrzymała 30% dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego. Termin oddania mieszkań do użytku zaplanowano na październik 2017.
więcej

Konsultacje ws. programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na rok 2018

Wtorek, 25 lipca 2017
Na podstawie Uchwały Nr LIX-512/2010 Rady Miejskiej w Lęborku z dnia 29.10.2010 w sprawie określenia szczegółowego sposobu konsultowania z  organizacjami pozarządowymi projektów aktów prawa miejscowego Burmistrz Miasta Lęborka ogłasza przeprowadzenie konsultacji projektu uchwały w sprawie przyjęcia Rocznego programu współpracy na 2018 rok Gminy Miasto Lębork z organizacjami pozarządowymi. Konsultacje prowadzone będą od 2 do 15 sierpnia br.
więcej

Modernizacja miejskiego monitoringu

Wtorek, 25 lipca 2017
Modernizacja miejskiego monitoringu
W połowie lipca br. zakończył się kolejny etap modernizacji miejskiego monitoringu. W kluczowych dla bezpieczeństwa miasta lokalizacjach w miejsce uszkodzonych lub wyeksploatowanych kamer zamontowano 5 kamer (Dworcowa-PKP, rondo Solidarności, Czołgistów-Starostwo, Staromiejska i Olimpijczyków).
więcej

Lęborskie Dni Jakubowe AD 2017

Poniedziałek, 24 lipca 2017
Lęborskie Dni Jakubowe AD 2017
Lęborskie Dni Jakubowe w Lęborku upłynęły w rytmie dźwięków muzyki z różnych regionów: Ukrainy, Bośni i Hercegowiny, Białorusi, Polski oraz wieczornych koncertów Ani Dąbrowskiej i zespołu Cugowscy. W tym roku Lębork wyjątkowo licznie odwiedziły delegacje miast partnerskich. Podczas uroczystej Sesji Rady Miejskiej podpisano umowę o współpracy z miastem Bałta na Ukrainie.
więcej

Festiwal Międzynarodowe Spotkania z Folklorem "Muzyka Regionów" 21 i 23 lipca

Piątek, 21 lipca 2017
Festiwal Międzynarodowe Spotkania z...
„Muzyka Regionów” co roku gromadzi sporą publiczność  i stanowi atrakcję dla lęborczan oraz turystów. Impreza jest znakomitą okazją do poznawania ciągle żywej kultury ludowej różnych regionów Polski i Europy. Koncerty odbędą się 21 i 23 lipca.
więcej

Lęborskie Dni Jakubowe - Spacer z duchami Krzyżaków

Piątek, 21 lipca 2017
Lęborskie Dni Jakubowe - Spacer z duchami...
To jedna z wielu imprez podczas Lęborskich Dni Jakubowych. Nocna wędrówka z duchami Krzyżaków, które przy blasku pochodni oprowadzą mieszkańców i turystów wokół obwarowań miejskich oraz opowiedzą ciekawe historie z przeszłości miasta i jego historycznych budowli, rozpocznie się o godzinie 21.45 w piątek 21 lipca, przy Sanktuarium św. Jakuba Ap.
więcej

Wystawa w wieży Sanktuarium św. Jakuba Apostoła

Czwartek, 20 lipca 2017
Muzeum w Lęborku, w ramach obchodów Lęborskich Dni Jakubowych, zaprasza do zwiedzania wystawy pt. „To co minęło – to co pozostało. Lęborskie pamiątki z przełomu XIX i XX wieku. ”

 

więcej

Otwarcie ronda Miasta Wołkowysk na osiedlu „Lębork-Wschód”

Czwartek, 20 lipca 2017
W piątek 21 lipca 2017 r. o godz. 15.00 odbędzie się uroczyste odsłonięcie tablicy z nazwą „Rondo Miasta Wołkowysk”.
więcej

Promowali Lęborskie Dni Jakubowe w Łebie

Środa, 19 lipca 2017
Promowali Lęborskie Dni Jakubowe w Łebie
We wtorek 18 lipca br. Łebę odwiedzili podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Lęborku. Celem wyjazdu do nadmorskiej miejscowości była promocja Lęborskich Dni Jakubowych. Wyposażeni w balony, wiatraczki, ulotki i plakaty podopieczni ŚDS-u informowali przede wszystkim turystów o zbliżającym się Święcie Miasta. Podobne wyjazdy promocyjne realizowane są od wielu lat.
więcej

Biuletyn Miejski w nowej odsłonie

Środa, 19 lipca 2017
Biuletyn Miejski w nowej odsłonie

Biuletyn Urzędu Miejskiego w Lęborku przeszedł metamorfozę. W okazji Lęborskich Dni Jakubowych ratuszowe wydawnictwo wydane zostało w nowej szacie graficznej. 20-stronicowe bezpłatne pismo  do rąk mieszkańców i turystów trafiło we wtorek. Biuletyn Miejski zyskał nowy, atrakcyjny wygląd,  ma więcej zdjęć i infografik oraz objętości. Dostępny będzie także w wersji elektronicznej w internecie.

więcej

XI Międzynarodowy Zlot Jakubów już w sobotę

Środa, 19 lipca 2017
XI Międzynarodowy Zlot Jakubów już w sobotę
Ważnym i stałym punktem Lęborskich Dni Jakubowych jest Międzynarodowy Zlot Jakubów, który od lat cieszy się dużą popularnością wśród Jakubów z Lęborka i z całej Polski.
więcej

XVII Bieg Uliczny św. Jakuba Ap. - 22 lipca

Środa, 19 lipca 2017
XVII Bieg Uliczny św. Jakuba Ap. - 22 lipca
Już w tę sobotę - 22 lipca br. odbędzie się XVII Bieg Uliczny św. Jakuba Ap. Zapraszamy wszystkich sympatyków biegania do udziału. Bieg zostanie przeprowadzony ulicami Lęborka na dystansie 10 km. Trasa biegu jest atestowana i liczy 4 okrążenia.
więcej

Ograniczenia w ruchu podczas Lęborskich Dni Jakubowych

Środa, 19 lipca 2017
Ograniczenia w ruchu podczas Lęborskich Dni...
Informujemy, że w dniach 21-23 lipca 2017r. /piątek, sobota, niedziela/ w związku z odbywającą się na Placu Pokoju w Lęborku imprezą masową pn. „Lęborskie Dni Jakubowe 2017” nastąpią pewne ograniczenia w ruchu drogowym.   
więcej

Ogłoszenie otwartego naboru na partnera

Wtorek, 18 lipca 2017
Burmistrz Miasta Lęborka ogłasza otwarty nabór na partnera spoza sektora finansów publicznych do wspólnej realizacji projektu w ramach Poddziałania 6.2.2. Rozwój usług społecznych Regionalnego programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.
więcej

25 lat kapłaństwa o. Piotra Pawlika

Wtorek, 18 lipca 2017
25 lat kapłaństwa o. Piotra Pawlika
W sobotę, 15 lipca o godz. 9.00, o. Piotr Pawlik odprawił Mszę Św. z okazji dziękczynienia za 25 lat kapłaństwa. Ojciec Pawlik przez osiem lat pełnił funkcje gwardiana i proboszcza Sanktuarium św. Jakuba Ap. w Lęborku. We Mszy dziękczynnej uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz samorządowych Lęborka.

 

więcej

Lęborskie Dni Jakubowe już w tym tygodniu!

Poniedziałek, 17 lipca 2017
Lęborskie Dni Jakubowe już w tym tygodniu!
Największa lęborska impreza, przyciągająca tysiące lęborczan i turystów odbędzie się już w tym tygodniu!
Lęborskie Dni Jakubowe, które w tym roku odbywają się w dniach 21-23 lipca, zainauguruje uroczyste posiedzenie Rady Miejskiej w dniu 21 lipca. Podczas sesji wręczone zostanie Honorowe Wyróżnienie Miasta Lęborka „Lęborski Lew”, które w tym roku przyznane zostało Pani Annie Sobolewskiej.
więcej

Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej drużyn 6-osobowych

Piątek, 14 lipca 2017
Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej drużyn...

Serdecznie zapraszamy chętną młodzież do udziału w Wakacyjnym Turnieju Piłki Nożnej drużyn 6-osobowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych pod patronatem Burmistrza Miasta Lęborka.

więcej

Wolno żyjące koty pod opieką

Czwartek, 13 lipca 2017

Przypominamy o potrzebie poddawania kotów wolno żyjących zabiegom sterylizacji / kastracji. Koty wolno żyjące w Lęborku  poddawane są zabiegom, które w całości są finansowane z budżetu miasta Lęborka. Zabiegi przeprowadza dr Mirosław Frączek, prowadzący gabinet weterynaryjny MIR-VET przy ul. Czołgistów.

więcej

Mistrzostwa Polski Juniorów we Wrocławiu

Środa, 12 lipca 2017
Mistrzostwa Polski Juniorów we Wrocławiu
W niedzielę we Wrocławiu zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w strzelectwie sportowym.
Bardzo udany start w mistrzostwach odnotowali zawodnicy Lidera-Amicus Lębork.
Już w pierwszym dniu rywalizacji doskonale wypadł Stanisław Boniaszczuk, który w karabinie pneumatycznym wywalczył srebrny medal i tytuł v-ce mistrza Polski.

 

więcej
 • Ratusz w Lęborku
 • Zamek krzyżacki
 • Muzeum w Lęborku
 • Młyn i dom młynarza
 • Kościół św. Jakuba Apostoła
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku im. Jarosława Iwaszkiewicza
 • Poczta w Lęborku
 • Spichlerz solny
 • Kościół NMP Królowej Polski w Lęborku
 • Starostwo Lębork
 • Park im. Bolesława Chrobrego w Lęborku
 • Wieża ciśnień
 • Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Lęborku
 • Czołg IS-2 w Lęborku
 • Baszta Bluszczowa w Lęborku
 • Baszta Kwadratowa w Lęborku
 • Baszta 24 w Lęborku
 • Baszta 27 w Lęborku
Projektowanie stron internetowych Lębork Agencja Reklamowa MiroArt