Oficjalny serwis miejski

Aktualności

Mecz II ligi piłki siatkowej mężczyzn

Czwartek, 23 listopada 2017
Mecz II ligi piłki siatkowej mężczyzn

W sobotę 25 listopada 2017 o godz. 19.00 w miejskiej hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7 w Lęborku odbędzie się mecz piłki siatkowej mężczyzn TREFL Lębork - KS Stal Grudziądz.

więcej

Amatorska Liga Siatkówki w Lęborku – II kolejka

Czwartek, 23 listopada 2017
Amatorska Liga Siatkówki w Lęborku – II kolejka

Rozegrana została druga kolejka Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku, podczas której 8 zespołów walczyło o ligowe punkty. 

więcej

Dzień Pracownika Socjalnego

Środa, 22 listopada 2017
Dzień Pracownika Socjalnego

W dniu 21 listopada 2017 r. w Urzędzie Miasta w Lęborku w Sali Rajców odbyły się uroczyste obchody Dnia Pracownika Socjalnego.

więcej

Szkolenie ZUS dla płatników składek

Wtorek, 21 listopada 2017

Inspektorat ZUS w Lęborku organizuje 28 listopada 2017 r. kolejne bezpłatne szkolenie dla płatników składek. Szkolenie zatytułowane „e-Składka – nowy wymiar rozliczeń” jest związane z wchodzącymi w życie od 1 stycznia 2018 r. zmianami w opłacaniu składek. 

więcej

Spotkanie „Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców – możliwości finansowania przedsięwzięć w perspektywie finansowej 2014-2020"

Wtorek, 21 listopada 2017
Spotkanie „Fundusze Europejskie dla...

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza na spotkanie informacyjne organizowane 23 listopada 2017 r., poświęcone zagadnieniom związanym z możliwościami finansowania przedsięwzięć przez przedsiębiorców w perspektywie finansowej 2014-2020. 


więcej

Konkurs o Nagrodę Bursztynowego Katamaranu

Wtorek, 21 listopada 2017
Już po raz szósty Pomorska Rada Działalności Pożytku Publicznego wraz z Pomorską Radą Organizacji Pozarządowych zaprasza do udziału konkursie Nagrody Bursztynowego Katamaranu w dwóch kategoriach:
- dla Samorządu Terytorialnego z naszego województwa, najlepiej współpracującego z NGO
- dla Organizacji Pozarządowej – za najlepszą partnerską współpracę 2017 roku. 
więcej

Przy Szkole Podstawowej nr 8 stanął nowy plac zabaw

Wtorek, 21 listopada 2017
Przy Szkole Podstawowej nr 8 stanął nowy...
Bezpieczne podłoże z żółtego piasku, duża platforma zabawowa z dwoma zjeżdżalniami a do tego huśtawka równoważna i sprężynowa.  Tak prezentuje się nowy plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 8 w Lęborku. Miejsce zabaw dla najmłodszych uzupełniło ofertę szkolnych boisk, przyszkolnej siłowni zewnętrznej (6 przyrządów) czy plenerowych stołów do ping-ponga. 
więcej

Remont 300 metrów chodnika na ulicy Kolonia

Poniedziałek, 20 listopada 2017
Remont 300 metrów chodnika na ulicy Kolonia
Zakończył się remont 300 metrowego chodnika przy ulicy Kolonia. W ramach remontu położono nową, szarą kostkę po prawej stronie ulicy. Wjazdy na posesje wyłożono kostką w kolorze grafitowym co podniosło estetykę ulicy. Na odcinku 115 metrów ułożono też nowy krawężnik. Koszt inwestycji zrealizowanej przez firmę MAX-BRUK z Lęborka wyniósł  61 tys. zł.
więcej

VI Lęborskie Spotkania Biznesowe

Poniedziałek, 20 listopada 2017
VI Lęborskie Spotkania Biznesowe
W czwartek 30 listopada 2017 r. o godz. 11 w sali nr 13 Starostwa Powiatowego w Lęborku odbędzie się szósta edycja Lęborskich Spotkań Biznesowych. W programie m. in. prezentacja oferty informacyjnej instytucji otoczenia biznesu, stoliki eksperckie prelegentów i  indywidualne konsultacje.
więcej

Zgłoszenia o produkcji lub skupie maku i konopi włóknistych

Piątek, 17 listopada 2017
Sejmik Województwa Pomorskiego rozpoczął prace w sprawie określenia ogólnej powierzchni  przeznaczonej pod uprawę maku i konopi włóknistych oraz rejonizacji tych upraw. Do dnia 11 grudnia br. zainteresowani producenci lub  punkty skupowe, powinni zgłosić informację o uprawie maku i konopi włóknistych na rok 2018.
więcej

Wtorek z JPK

Piątek, 17 listopada 2017
Wtorek z JPK
Naczelnik Urzędu Skarbowego w Lęborku w ramach wspierania podatników w prawidłowym wywiązywaniu się z obowiązków podatkowych w zakresie Jednolitego Pliku Kontrolnego zaprasza zainteresowanych mikroprzedsiębiorców na spotkanie informacyjne pod hasłem „WTORKI Z JPK”, które odbędzie się 21 listopada 2017 o godz. 11 w sali szkoleniowej Urzędu Skarbowego w Lęborku przy ul. Słupskiej 23.
więcej

XIII edycja Dnia Czystego Powietrza

Piątek, 17 listopada 2017
XIII edycja Dnia Czystego Powietrza
14 listopada ruszyła XIII edycja Dnia Czystego Powietrza. Miasto Lębork kolejny raz znalazło się wśród 100 gmin w których realizowana jest kampania. Od 13 lat "Dzień Czystego Powietrza" realizuje Fundacja Ekologiczna Arka. Celem akcji jest walka o czyste powietrze i uświadamianie społeczeństwu, jak poważne konsekwencje dla zdrowia i środowiska niesie palenie śmieci, mułów i innych trujących opałów w piecach domowych.
więcej

Nabór na Członków Komitetu Rewitalizacji

Czwartek, 16 listopada 2017
Burmistrza Miasta Lęborka informuje o rozpoczęciu otwartego naboru na Członków Komitetu Rewitalizacji obszaru Lębork Nowy Świat.
więcej

Szkolenia w ZUS-ie dla płatników składek

Czwartek, 16 listopada 2017

Inspektorat ZUS w Lęborku w dniach 21 i 23 listopada 2017 r. organizuje kolejne, bezpłatne szkolenia dla płatników składek. Rozpoczną się o 10.00 w siedzibie Inspektoratu przy ul. Bolesława Krzywoustego 15. 

więcej

ZKM ogłosił przetarg na zakup 5 nowych autobusów

Czwartek, 16 listopada 2017
ZKM ogłosił przetarg na zakup 5 nowych...
W ramach wartego ponad 27 mln zł projektu „Lęborski Węzeł Przesiadkowy” obejmującego m.in. budowę tunelu na dworcu PKP, przebudowę otoczenia dworca (parkingi na 200 pojazdów, pętla autobusowa, budowa i remont ulic) zakupione zostaną nowoczesne miejskie autobusy. Zakład Komunikacji Miejskiej w Lęborku ogłosił przetarg na dostawę 5 pojazdów.
więcej

Zgłoszenia do XIV Miejskiego Przeglądu Jasełek

Czwartek, 16 listopada 2017
Zgłoszenia do XIV Miejskiego Przeglądu Jasełek
Do 21 grudnia br. przyjmowane są zapisy na udział w XIV Miejskim Przeglądzie Jasełek. Celem przeglądu jest popularyzacja tradycji świąt Bożego Narodzenia poprzez widowisko jasełkowe lub przedstawienie kolędnicze. Przegląd, który odbędzie się 19 stycznia 2018 roku w LCK „Fregata”  skierowany jest dla dzieci i młodzież z lęborskich przedszkoli, szkół, ośrodków kultury i stowarzyszeń. Regulamin w załączeniu:
więcej

Szkolenie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych i wybory do komisji konkursowych

Środa, 15 listopada 2017
Burmistrz Miasta Lęborka oraz Centrum Organizacji Pozarządowych przy Stowarzyszeniu EDUQ zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu Gminy Miasta Lębork na wybory do komisji konkursowych oraz bezpłatne szkolenie zorganizowane przez Centrum Organizacji Pozarządowych pt.: "Nowy wzór oferty na realizację zadania publicznego - pisanie wniosków o dotację". Spotkanie odbędzie się 27 listopada 2017 w godzinach 15.30 – 19.00 w Sali Rajców Urzędu Miejskiego w Lęborku. 
więcej

Lęborski Sport 2018

Środa, 15 listopada 2017
Przypominamy, że zgodnie z zapisami Uchwały Rady Miejskiej w Lęborku w sprawie określenia warunków i trybu finansowania rozwoju sportu w mieście Lęborku, oferty klubów sportowych dotyczące realizacji zadań publicznych z zakresu sportu należy składać do 30 listopada. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie internetowej (dla stowarzyszeń/prawo).
więcej

Lębork wysoko w rankingu. Ponad 14 mln zł dotacji na Rewitalizację

Środa, 15 listopada 2017
Lębork wysoko w rankingu. Ponad 14 mln zł...
Miasto Lębork znalazło się wysoko na liście projektów do dofinansowania przez Województwo Pomorskie w ramach Zintegrowanych Projektów Rewitalizacyjnych. Na 110 możliwych punktów, projekt Lęborka zdobył 104 punktów co dało mu 2. pozycję w rankingu 18 gmin. Oznacza to, że przygotowywany od kilkudziesięciu miesięcy i warty ponad 21 mln zł program rewitalizacji Lębork „Nowy Świat” zostanie zrealizowany w latach 2017-2021.
więcej

Wampiriada w Mechaniku

Środa, 15 listopada 2017

W dniu 01.12.2017r. (piątek) przyjedzie do Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku krwiobus z RCKiK w Słupsku i będzie możliwość oddania krwi – bezcennego leku, który tylko człowiek może podarować drugiemu człowiekowi. 

więcej
 • Ratusz w Lęborku
 • Zamek krzyżacki
 • Muzeum w Lęborku
 • Młyn i dom młynarza
 • Kościół św. Jakuba Apostoła
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku im. Jarosława Iwaszkiewicza
 • Poczta w Lęborku
 • Spichlerz solny
 • Kościół NMP Królowej Polski w Lęborku
 • Starostwo Lębork
 • Park im. Bolesława Chrobrego w Lęborku
 • Wieża ciśnień
 • Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Lęborku
 • Czołg IS-2 w Lęborku
 • Baszta Bluszczowa w Lęborku
 • Baszta Kwadratowa w Lęborku
 • Baszta 24 w Lęborku
 • Baszta 27 w Lęborku
Projektowanie stron internetowych Lębork Agencja Reklamowa MiroArt