Oficjalny serwis miejski

Aktualności

X Gala Sportu Powiatu Lęborskiego – uhonorują najlepszych

Wtorek, 21 lutego 2017
X Gala Sportu Powiatu Lęborskiego –...
25 lutego br. w auli Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku odbędzie się uroczysta X Gala Sportu Powiatu Lęborskiego. Podczas Gali rozstrzygnięty zostanie X Plebiscyt „Sportowe Laury Powiatu Lęborskiego 2016”, a najlepsi sportowcy, trenerzy, drużyny i działacze powiatu lęborskiego odbiorą nagrody i wyróżnienia.
więcej

Wyczółkowskiego wyremontowana

Wtorek, 21 lutego 2017
Wyczółkowskiego wyremontowana
190 metrów jezdni (850 m2 nawierzchni) ma wyremontowany odcinek ulicy Wyczółkowskiego wraz ze skrzyżowaniem. To pierwsza zrealizowana inwestycja drogowa w naszym mieście w tym roku. Nową podbudowę, krawężniki i nawierzchnię asfaltową zyskał odcinek ulicy w rejonie placu zabaw i w kierunku Stacji Uzdatniania Wody.
więcej

Historia drukarstwa w Stromych Schodach

Poniedziałek, 20 lutego 2017
Historia drukarstwa w Stromych Schodach
W miniony piątek, w galerii Strome Schody w Muzeum otwarta została wystawa pt. Czarna sztuka” poświęcona typografii, drukarstwu i piśmiennictwu. Prezentowane eksponaty obrazują zwiedzającym rozwój sztuki drukarskiej od czasów Gutenberga po XX wiek.
więcej

Konsultacje społeczne i piknik. Odnawiamy i ożywiamy NOWY ŚWIAT

Poniedziałek, 20 lutego 2017
Konsultacje społeczne i piknik. Odnawiamy i...
18 lutego br. z udziałem mieszkańców odbyły się konsultacje zapisów Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta „Lębork – Północ”. Na spotkaniu w świetlicy szkolnej „małej czwórki” zaprezentowane zostały najważniejsze działania inwestycyjne i społeczne związane z rewitalizacją. Konsultacje prowadzone były także podczas pikniku na ul. Stryjewskiego.
więcej

Mosty na Okalicy i Strudze Rybnickiej wyremontowane

Poniedziałek, 20 lutego 2017
Mosty na Okalicy i Strudze Rybnickiej...
16 tys. 728 zł kosztował remont mostów na ul. 9 Maja (Struga Rybnicka) i Dretowie przy ogródkach działkowych (rz. Okalica). W ramach remontu wymieniono drewniane pokłady obu mostów, zabezpieczono antykorozyjnie i pomalowano ich konstrukcje, a w przypadku mostu na ul. 9 Maja w miejsce drewnianych zamontowano metalowe barierki.
więcej

Ogłoszenie

Piątek, 17 lutego 2017
Ogłoszenie

Zgodnie z § 1 ust. 9 pkt. a) Załącznika Nr 1 do Uchwały Nr XVIII-246/2016 Rady Miejskiej w Lęborku z dnia 9 czerwca 2016 r. w sprawie przyjęcia zasad i trybu przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami Gminy Miasto Lębork dotyczących Budżetu Obywatelskiego, Burmistrz Miasta Lęborka informuje mieszkańców Lęborka o zamiarze przeprowadzenia konsultacji Budżetu Obywatelskiego w Lęborku na 2018 rok. 

więcej

„Czas na zdrowie”. Projekt edukacyjny Fundacji Banku Ochrony Środowiska

Piątek, 17 lutego 2017
„Czas na zdrowie”. Projekt edukacyjny...
Już po raz szósty Fundacja Banku Ochrony Środowiska zaprasza wszystkie szkoły do ogólnopolskiego projektu promującego ideę zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody!
więcej

Pożegnanie z Komendantem Janem Drozdem

Piątek, 17 lutego 2017
Pożegnanie z Komendantem Janem Drozdem
Wieloletnią służbę na stanowisku Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku zakończył st. bryg. Jan Drozd. 16 lutego br. odbyło się oficjalne pożegnanie Komendanta. W uroczystości wzięli udział m.in. Burmistrz Lęborka Witold Namyślak i Radna Sejmiku Województwa Pomorskiego Alicja Zajączkowska.
więcej

Nowy partner programu „Lębork Miastem dla Dużej Rodziny”

Piątek, 17 lutego 2017

Informujemy, że do programu „Lębork Miastem dla Dużej Rodziny” wspierającym rodziny wielodzietne zamieszkałe na terenie miasta Lęborka i korzystających z Kart „Duża Rodzina 3+” przystąpiła firma turystyczna  Alfa Tour z siedzibą w Poznaniu przy ul. Sczanieckiej 10/1a oferująca szereg atrakcyjnych zniżek. W ofercie znalazły się m.in. kilkudniowe pobyty w Kudowie Zdrój, Rewalu czy Bułgarii, zgodnie z załącznikiem.

więcej

Inicjatorzy budowy pomnika gen. Sosabowskiego poprosili Burmistrza o Patronat

Środa, 15 lutego 2017
Inicjatorzy budowy pomnika gen....
15 lutego br. przedstawiciele Społecznego Komitetu Budowy Pomnika generała brygady Stanisława Franciszka Sosabowskiego zwrócili się z prośbą do Burmistrza Miasta Lęborka Witolda Namyślaka o objęcie Honorowym Patronatem inicjatywy budowy w Lęborku pomnika generała. Uroczystości związane z odsłonięciem pomnika - popiersia zaplanowano na dzień 7 października 2017 roku. Autorem pomnika jest lęborczanin, artysta rzeźbiarz dr hab. Tomasz Sobisz.
więcej

W sobotę TREFL Lębork podejmie NTS Trójkę Nakło

Środa, 15 lutego 2017
W sobotę TREFL Lębork podejmie NTS Trójkę Nakło

Zapraszamy na mecz piłki siatkowej mężczyzn II ligi TREFL Lębork – NTS Trójka Nakło. Spotkanie w Miejskiej Hali Sportowej przy ul. P. Skargi 52 rozegrane zostanie 18 lutego 2017r. o godz. 18.

więcej

Walentynkowe spotkanie u Pani Ani

Środa, 15 lutego 2017
Walentynkowe spotkanie u Pani Ani
Spotkania emerytów, rencistów, osób samotnych organizowane przez Panią Annę Sobolewską wypełniają co miesiąc salę strażaków ochotników do ostatniego miejsca. Gościem specjalnym spotkania 14 lutego br. był Burmistrz Lęborka Witold Namyślak. Z okazji Walentynek wręczył on uczestnikom spotkania kosz słodkich upominków.
więcej

Komedia terapeutyczna we Fregacie

Wtorek, 14 lutego 2017
Komedia terapeutyczna we Fregacie
W piątek, 3 marca 2017 zapraszamy na spektakl „Mężczyzna idealny – komedia terapeutyczna” w gwiazdorskiej obsadzie. Na scenie kina „Fregata” będzie można zobaczyć Michała Milowicza, Tadeusza Rossa, Artura Dziurmana oraz Adriannę Biedrzyńską w brawurowej komedii.
więcej

Z mieszkańcami o programie rewitalizacji Lębork Północ

Poniedziałek, 13 lutego 2017
Z mieszkańcami o programie rewitalizacji...
W sobotę, 18 lutego 2017 odbędą się dwa spotkania z mieszkańcami, podczas których zaprezentowane zostaną zapisy Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Lęborka dla obszaru Lębork - Północ.
więcej

Otwarcie wystawy CZARNA SZTUKA w Muzeum

Poniedziałek, 13 lutego 2017
Muzeum w Lęborku serdecznie zaprasza 17 lutego 2017 o godz. 18.00 na otwarcie nowej wystawy pt. CZARNA SZTUKA – TYPOGRAFIA, DRUKARSTWO, PIŚMIENNICTWO.
więcej

Slam poetycki w Bibliotece

Poniedziałek, 13 lutego 2017
We wtorek 14 lutego Biblioteka Miejska zaprasza na finał i ogłoszenie wyników 19. Konkursu Poezji Miłosnej Szeptem, który odbędzie się o godz. 17.00 w Klubie Biblioteki.
więcej

XXV Sesja Rady Miejskiej

Poniedziałek, 13 lutego 2017
XXV  Sesja  Rady  Miejskiej  w  Lęborku odbędzie się w dniu 16 lutego br. o godz. 12.00  w  Sali  Rajców  Urzędu Miejskiego.
Rozpatrzone będą m.in. projekty uchwał dotyczących funkcjonowania placówek oświatowych w Lęborku, w tym dot. dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, w/s przyjęcia Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Lęborka dla obszaru Lębork-Północ, w/s udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Lęborskiemu, z zakresu obrotu nieruchomościami i in.
więcej

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Piątek, 10 lutego 2017

W ogłoszeniu o otwartym naborze partnerów spoza sektora finansów publicznych na zawarcie partnerstwa w celu przygotowania i wspólnej realizacji Projektu OŻYWIONY LĘBORK „NOWY ŚWIAT” – usługi społeczne dla mieszkańców obszaru rewitalizacji, ogłoszonym w dniu 20.01.2017 r. wprowadza się następujące zmiany.

więcej

Konkurs Literacki Legendy Błękitnej Krainy rozstrzygnięty

Piątek, 10 lutego 2017
Konkurs Literacki Legendy Błękitnej Krainy...
Rozstrzygnięty został XI Otwarty Konkurs Literacki Legendy Błękitnej Krainy organizowany przez LOT „Ziemia Lęborska – Łeba”. Uroczyste podsumowanie oraz wręczenie nagród miało miejsce 9 lutego 2017 r. w Stacji Kultura przy ul. Dworcowej.
więcej

Już w najbliższą sobotę mecz II ligi siatkówki mężczyzn sezon 2016/2017

Piątek, 10 lutego 2017
Już w najbliższą sobotę mecz II ligi...

W dniu 11 lutego 2017 r. o godz. 18:00 odbędzie się mecz II ligi siatkówki mężczyzn sezon 2016/2017 Trefl Lębork. Mecz odbędzie w hali miejskiej w Lęborku przy ul. P. Skargi 52. Gospodarze będą podejmowali GBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy.

więcej
 • Ratusz w Lęborku
 • Zamek krzyżacki
 • Muzeum w Lęborku
 • Młyn i dom młynarza
 • Kościół św. Jakuba Apostoła
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku im. Jarosława Iwaszkiewicza
 • Poczta w Lęborku
 • Spichlerz solny
 • Kościół NMP Królowej Polski w Lęborku
 • Starostwo Lębork
 • Park im. Bolesława Chrobrego w Lęborku
 • Wieża ciśnień
 • Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Lęborku
 • Czołg IS-2 w Lęborku
 • Baszta Bluszczowa w Lęborku
 • Baszta Kwadratowa w Lęborku
 • Baszta 24 w Lęborku
 • Baszta 27 w Lęborku
Projektowanie stron internetowych Lębork Agencja Reklamowa MiroArt