Oficjalny serwis miejski

Aktualności

Ponad 2 mln zł dotacji na budowę ulicy Przemysłowej i Korzennej

Wtorek, 21 marca 2017
Ponad 2 mln zł dotacji na budowę ulicy...
Miasto Lębork otrzymało ponad dwumilionowe dofinansowanie na budowę ulic obsługujących lęborską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Ulice Przemysłowa i Korzenna zlokalizowane są w dzielnicy „Lębork-Wschód”. Budowa nowych dróg jest kluczowa dla sprawnego funkcjonowania powstających w Strefie firm.
więcej

Ulice Mostnika i Jodłowa wyremontowane

Wtorek, 21 marca 2017
Ulice Mostnika i Jodłowa wyremontowane
Zakończył się remont ulic Mostnika i Jodłowej. W przypadku Mostnika wyremontowano 400 metrów drogi, a na Jodłowej 161 metrów. Obecnie w Lęborku remontowane są ulice Legionów Polskich i Mireckiego.
 
więcej

Środki na nowe miejsca pracy

Wtorek, 21 marca 2017
Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku informuje, że pozyskał dodatkowe środki Funduszu Pracy na realizację Programu Regionalnego "Wspieranie tworzenia nowych miejsc pracy na obszarach wiejskich w oparciu o wykorzystanie lokalnych zasobów - GRYF".
więcej

Grupa Erasmus+ Gimnazjum nr 1 w Portugalii

Poniedziałek, 20 marca 2017
Grupa Erasmus+ Gimnazjum nr 1 w Portugalii

W dniach 5-11.03.2017 uczniowie i nauczyciele z Gimnazjum nr 1 w Lęborku realizowali kolejne zadania projektowe Erasmus+  „Opening Doors to Europe”  w Portugalii. Słoneczna pogoda oraz przepiękne widoki uroczych miast i miasteczek sprawiły, że poczuliśmy wakacyjną atmosferę. Szczególnie w dniach, gdy temperatura dochodziła do 30°C.

więcej

XXVI sesja Rady Miejskiej

Poniedziałek, 20 marca 2017
XXVI sesja Rady Miejskiej w Lęborku odbędzie się 27 marca 2017 r. o godzinie 12.00 w Sali Rajców Urzędu Miejskiego w Lęborku przy ul. Armii Krajowej 14.
więcej

Indywidualne Biegi Przełajowe o Puchar Grand-Prix Lęborka sezonu 2016/2017

Poniedziałek, 20 marca 2017
Indywidualne Biegi Przełajowe o Puchar...
Już w najbliższą sobotę 25 marca 2017r. o godzinie 11:00 w lasku przy Stadionie Miejskim w Lęborku przeprowadzone zostaną Indywidualne Biegi Przełajowe o Puchar Grand-Prix Lęborka sezonu 2016/2017.

 

więcej

Ambasador Łotwy z wizytą na cmentarzu w Krępie Kaszubskiej

Niedziela, 19 marca 2017
Ambasador Łotwy z wizytą na cmentarzu w...
W 73. rocznicę (17.03.1944) podpisania memorandum podziemnej Centralnej Rady Łotwy, Ambasador Łotwy w Polsce Pan Ilgvars Klava złożył wieniec na Cmentarzu Ofiar Marszu Śmierci w Krępie Kaszubskiej, gdzie znajduje się miejsce spoczynku Konstantinsa Čakste – przywódcy łotewskiego ruchu oporu w latach 1941-1944. W uroczystości wziął udział także Burmistrz Lęborka Witold Namyślak.
więcej

„Lęborska Akademia Młodych”. Nabór do 2 kwietnia 2017

Piątek, 17 marca 2017
„Lęborska Akademia Młodych”. Nabór do 2...
Twin Media Sp. z o.o, Operator Kaszubskiego Inkubatora Przedsiębiorczości „STOLEM” w Lęborku zaprasza mieszkańców powiatu lęborskiego do 30 roku życia do udziału w II edycji projektu „Lęborska Akademia Młodych”. W ramach projektu można skorzystać ze szkoleń komputerowych ECCC, 6-miesięcznych staży przyuczających do zawodu oraz otrzymać stypendium w wysokości ok. 1390zł/m-c „na rękę” i ubezpieczenie.
więcej

Nabór do Lęborskiej Orkiestry Kameralnej i Chóru

Piątek, 17 marca 2017
Nabór do Lęborskiej Orkiestry Kameralnej i...
W piątek 24 marca w godzinach 18.00-20.00 oraz w sobotę 25 marca w godz.11.00-13.00 w Stacji Kultura w Lęborku odbędą się  nabory do Lęborskiej Orkiestry Kameralnej i Chóru.
więcej

Młodzieżowi radni na jubileuszu MRM w Kościerzynie

Piątek, 17 marca 2017
Młodzieżowi radni na jubileuszu MRM w...
13 marca br. w Kościerzynie zorganizowano jubileusz 5-lecia tamtejszej Młodzieżowej Rady Miasta Kościerzyna. Udział w rocznicowej uroczystości wzięła delegacja z Lęborka: radni młodzieżowi Natalia Tomkowicz, Sasza Spolnyk, Jakub Herczyk oraz radny miejski Jarosław Litwin.
więcej

Nasi rycerze walczą o 5.000 zł w programie „Tesco pomagamy”. Pomóżmy im!

Czwartek, 16 marca 2017
Nasi rycerze walczą o 5.000 zł w programie...
„Żyj zdrowo – średniowieczna kuchnia w XXI wieku” to projekt Lęborskiego Bractwa Historycznego, w który planuje przeprowadzić cykl 4 warsztatów kuchni średniowiecznej dla mieszkańców Lęborka i okolic oraz turystów wypoczywających nad morzem w okresie od czerwca do września 2017. Na lokalny projekt można głosować w sklepach Tesco w Lęborku, Rumi i Bolszewie.
więcej

Zaproszenie na konferencję „Ekonomia społeczna – możliwości i wyzwania”

Środa, 15 marca 2017
Zaproszenie na konferencję „Ekonomia...
Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w subregionie słupskim oraz Centrum Organizacji Pozarządowych przy Stowarzyszeniu EDUQ serdecznie zapraszają na konferencję „Ekonomia społeczna – możliwości i wyzwania”, która odbędzie się 23 marca 2017 roku w Urzędzie Miasta w Lęborku, ul. Armii Krajowej 14, o godzinie 10:30 w Sali Rajców.
więcej

Będzie nowy asfalt na Legionów Polskich i Mireckiego

Środa, 15 marca 2017
Będzie nowy asfalt na Legionów Polskich i...
Dobra pogoda przyśpieszyła remont lęborskich ulic. Na ulicy Armii Krajowej wylewany jest już nowy asfalt. Równolegle trwa modernizacja dwóch kolejnych ulic. Sfrezowaną i przygotowaną do wylania nowej warstwy asfaltu ma nawierzchnia ulicy Legionów Polskich oraz Mireckiego na odcinku od E. Plater do przejazdu kolejowego przy Topolowej. Prace drogowe wykonuje  firma POL-DRÓG z Lęborka.
więcej

Rajd w pierwszy dzień wiosny

Środa, 15 marca 2017
Rajd w pierwszy dzień wiosny
LOT „Ziemia Lęborska-Łeba” zaprasza do udziału w rajdzie pieszym, organizowanym 21 marca br. z okazji Pierwszego Dnia Wiosny.
więcej

Sukces Pływaków z Gimnazjum nr 1 w Finałach Wojewódzkich w pływaniu drużynowym!

Środa, 15 marca 2017
Sukces Pływaków z Gimnazjum nr 1 w Finałach...

W dniu 10.03.2017 wspaniały występ na pływalni w Kościerzynie, zanotowali pływacy Gimnazjum nr 1 w Lęborku-większość uczęszcza do klas sportowych o profilu pływanie sportowe, na co dzień trenują w UKS „jedynka” SOLEX Lębork, pod okiem trenera Dariusza Gromulskiego. Dziewczęta zajęły II  a chłopcy III miejsce w Województwie.

więcej

Weronika Halmann trzykrotną mistrzynią Polski w pływaniu

Środa, 15 marca 2017
Weronika Halmann trzykrotną mistrzynią...

Doskonały występ odnotowała pływaczka UKS 1MEYN Solex Lębork, Weronika Hallmann, w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 17 – 18 letnich rozegranych w dniach 10 – 12 marca na pływalni Slowianka w Gorzowie Wielkopolskim.

więcej

Zapytanie ofertowe

Wtorek, 14 marca 2017

Nabór ofert na wykonanie dokumentacji aranżacji wystawy stałej muzealnej i aranżacji wieży widokowej w budynku Wieży Ciśnień w Parku Chrobrego w Lęborku.

więcej

Wiosenny powiew poezji

Wtorek, 14 marca 2017
Oddział Polskiego Towarzystwa Dysleksji w Lęborku zaprasza dzieci i młodzież do udziału w piątej edycji konkursu recytatorskiego „Wiosenny powiew poezji”. Konkurs organizowany jest w 4 kategoriach wiekowych. Zgłoszenia przyjmowane są do 12.04.2017.

 

więcej

Ekspresowy remont na Armii Krajowej

Poniedziałek, 13 marca 2017
Ekspresowy remont na Armii Krajowej
W poniedziałek rano na ulicę Armii Krajowej wjechał ciężki sprzęt. Zrywana jest 4 centymetrowa warstwa starej nawierzchni. Zastąpi ją nowa warstwa ścieralna. W zeszłym tygodniu na ulicy pracował MPWiK modernizując studnie i studzienki kanalizacyjne. Nową nawierzchnię zyska odcinek Armii Krajowej od Al. Wolności do skrzyżowania z drogą osiedlową naprzeciwko przychodni.
więcej

Otwarte spotkanie z ekologią

Poniedziałek, 13 marca 2017
Zapraszamy wszystkich mieszkańców zainteresowanych tematyką ochrony powietrza na otwarte spotkanie z ekologią, które stworzy możliwość wzbogacenia wiedzy z zakresu efektywności energetycznej. Spotkanie poprowadzi Prezes Ligi Ochrony Przyrody Oddział Kościerzyna we współpracy z Urzędem Miejskim w Kościerzynie oraz w Lęborku.

 

więcej
 • Ratusz w Lęborku
 • Zamek krzyżacki
 • Muzeum w Lęborku
 • Młyn i dom młynarza
 • Kościół św. Jakuba Apostoła
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku im. Jarosława Iwaszkiewicza
 • Poczta w Lęborku
 • Spichlerz solny
 • Kościół NMP Królowej Polski w Lęborku
 • Starostwo Lębork
 • Park im. Bolesława Chrobrego w Lęborku
 • Wieża ciśnień
 • Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Lęborku
 • Czołg IS-2 w Lęborku
 • Baszta Bluszczowa w Lęborku
 • Baszta Kwadratowa w Lęborku
 • Baszta 24 w Lęborku
 • Baszta 27 w Lęborku
Projektowanie stron internetowych Lębork Agencja Reklamowa MiroArt