Oficjalny serwis miejski

Aktualności

Ferie Zimowe w Muzeum

Piątek, 13 stycznia 2017
Ferie Zimowe w Muzeum
W okresie ferii zimowych lęborskie Muzeum organizuje cykl warsztatów zanikających rzemiosł - papieru czerpanego, wykonywania biżuterii z filcu, biżuterii pradziejowej, toreb na zakupy i zdobienia powłoczek na jaśki. Organizowane będą także  spotkania tematyczne, m.in. o baśniach kaszubskich,  garncarstwie w pradziejach czy warsztacie archeologa.

 

więcej

Kolęda Biskupa w ratuszu

Piątek, 13 stycznia 2017
Kolęda Biskupa w ratuszu
Z tradycyjną kolędą gościł w lęborskim ratuszu Ksiądz Biskup Ordynariusz Diecezji Pelplińskiej dr Ryszard Kasyna. Ksiądz Biskup przypomniał wagę pracy zawodowej oraz potrzebę budowania dobrych relacji i atmosfery w miejscu pracy. Następnie udzielił błogosławieństwa kolędowego na cały rok 2017 rok Burmistrzowi Miasta oraz zgromadzonym księżom, samorządowcom, pracownikom Urzędu Miejskiego, przedstawicielom firm i stowarzyszeń oraz pośrednio - wszystkim mieszkańcom  Lęborka.
więcej

XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Piątek, 13 stycznia 2017
XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Po raz kolejny 15 stycznia 2017r. w Lęborku odbędzie się XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Ponad 150 wolontariuszy w godz. 9.00-16.00 kwestować będzie na głównych ulicach miasta oraz przy kościołach. Od godziny 11.00 w auli Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku przy ul. Marcinkowskiego 1 rozpocznie się impreza integracyjna.
więcej

W sobotę na Miejskiej Hali Sportowej XVII Halowy Turniej Piłki Nożnej

Czwartek, 12 stycznia 2017
W sobotę na Miejskiej Hali Sportowej XVII...

W sobotę 14 stycznia br. zapraszamy miłośników  piłki nożnej do Miejskiej Hali Sportowej przy Gimnazjum nr 2 w Lęborku na XVII Halowy Turniej Piłki Nożnej o puchar Starosty Lęborskiego. Początek gier  o godz. 9.00. Impreza organizowana jest pod Patronatem Burmistrza Lęborka.

więcej

Inkubator Przedsiębiorczości zaprasza na bezpłatne szkolenia i staże

Czwartek, 12 stycznia 2017
Inkubator Przedsiębiorczości zaprasza na...
Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości „STOLEM” w Lęborku zaprasza mieszkańców powiatu lęborskiego na bezpłatne szkolenia komputerowe i staże przyuczające do zawodu organizowane w ramach projektu „Lęborska Akademia Młodych”. Zgłoszenia do projektu przyjmowane są do 16 stycznia 2017r.
więcej

Projekt zmiany miejscowego planu zagospodarowania

Czwartek, 12 stycznia 2017
W dniach od 16 stycznia  2017r. do 14 lutego 2017r. do publicznego wglądu wyłożony będzie projekt zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w obrębie ulic Al. Niepodległości, Węgrzynowicza, Marcinkowskiego, Zwycięstwa w Lęborku w zakresie obejmującym oznaczony tam teren elementarny 10.MC.04.

 

więcej

Wizyta duszpasterska

Środa, 11 stycznia 2017

Zgodnie z kilkunastoletnią już tradycją, biskup ordynariusz Diecezji Pelplińskiej przybędzie z wizytą kolędową do Ratusza w dniu 13 stycznia.

więcej

XIV Miejski Konkurs Kolęd i Pastorałek

Środa, 11 stycznia 2017
XIV Miejski Konkurs Kolęd i Pastorałek

Dnia 9 stycznia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 8 w Lęborku odbył się XIV Miejski Konkurs Kolęd i Pastorałek dla dzieci z klas drugich, nad którym honorowy patronat obejmuje Burmistrz Miasta Lęborka.

więcej

Odbiorą choinkę po świętach

Wtorek, 10 stycznia 2017
Odbiorą choinkę po świętach
Na terenie Lęborka ruszył odbiór poświątecznych choinek. Punkty zbiórki naturalnych choinek dla zabudowy wielorodzinnej wyznacza się przy pojemnikach na odpady zmieszane, natomiast Mieszkańcy z zabudowy jednorodzinnej wystawiają choinki przed swoją posesję zgodnie z otrzymanym harmonogramem.
więcej

Otwarty konkurs ofert na zadanie publiczne “STOP PRZEMOCY 2017”

Wtorek, 10 stycznia 2017

Burmistrz Miasta Lęborka ogłasza otwarty konkurs ofert na zadanie publiczne Miasta Lęborka w zakresie ochrony i promocji zdrowia, przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym pn.: “STOP PRZEMOCY 2017”.

więcej

16 energooszczędnych lamp stanęło na ulicy Syrokomli

Wtorek, 10 stycznia 2017
16 energooszczędnych lamp stanęło na ulicy...
Z końcem roku na ulicy Syrokomli zakończył się montaż energooszczędnych LED-owych lamp oświetleniowych. W ramach miejskiej inwestycji na 560 metrowym odcinku ulicy od Gierymskiego do Polnej postawiono 16 nowoczesnych lamp. Na odcinku tym zlokalizowane są 3 przejścia dla pieszych i przejazd dla rowerów. 
więcej

Szkoła basu na Stacji Kultura - zapisy

Wtorek, 10 stycznia 2017
Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” ogłasza nabór do szkoły gitary basowej. Przyjmowane są telefoniczne zgłoszenia pod nr 507 556 660 od osób, które chcą skorzystać z indywidualnych lekcji gry na gitarze basowej pod okiem doświadczonego instruktora.
więcej

Lęborska pływaczka w czołówce europejskich juniorek w 2016 roku

Wtorek, 10 stycznia 2017
W rankingu europejskich wyników za 2016 rok osiągniętych na pływalni 25-metrowej nazwisko HALLMANN pojawia się trzykrotnie w pierwszej dziesiątce wyników na dystansach 50, 100, 200 metrów stylem klasycznym.

 

więcej

Terminy oświadczeń i opłat dla handlowców

Wtorek, 10 stycznia 2017
Wydział Finansowo-Budżetowy Urzędu Miejskiego w Lęborku przypomina przedsiębiorcom prowadzącym na terenie miasta Lęborka sprzedaż lub podawanie napojów alkoholowych, że z dniem 31 stycznia 2017 r. upływa termin złożenia oświadczenia o wartości sprzedaży napojów alkoholowych (brutto) za 2016 rok oraz wniesienia opłaty I raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w 2017 r.
więcej

Wybory reprezentacji klubów sportowych do komisji konkursowych na 2017 rok

Poniedziałek, 9 stycznia 2017
Wybory reprezentacji klubów sportowych do...

W dniu 5 stycznia br. w Sali Rajców Urzędu Miejskiego odbyły się wybory reprezentacji klubów sportowych do komisji konkursowych opiniujących oferty na zadania z zakresu sportu na 2017 rok.

więcej

Ogłoszenie dla Współnot Mieszkaniowych z terenu "Lębork - Północ"

Poniedziałek, 9 stycznia 2017
Ogłoszenie dla Współnot Mieszkaniowych z...

Burmistrz Miasta Lęborka informuje o otwartym naborze partnerów spoza sektora finansów publicznych dla WSPÓLNOT MIESZKANIOWYCH będących właścicielami nieruchomości zlokalizowanych w obszarze rewitalizacji w ramach projektu „Rewitalizacja Lębork-Północ” współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020” 

więcej

Nowa siłownia zewnętrzna stanęła na Komuny Paryskiej

Poniedziałek, 9 stycznia 2017
Nowa siłownia zewnętrzna stanęła na Komuny...
36 tys. zł kosztowała siłownia zewnętrzna wybudowana w ramach Budżetu Obywatelskiego na działce przy ul. Komuny Paryskiej. Siłownia składa się z sześciu podwójnych stanowisk co daje łącznie 12 różnych przyrządów do ćwiczeń na świeżym powietrzu. W ramach inwestycji teren siłowni utwardzono betonową kostką, zamontowano 2 ławki, ochronne barierki oraz wykonano wjazd nad przepustem.
więcej

Rusza II edycja programu "Decydujsze, pomagamy"

Poniedziałek, 9 stycznia 2017
Rusza II edycja programu...
Ruszyła II edycja programu „Decydujesz, pomagamy”, w ramach którego aż 150 organizacji pozarządowych i grup nieformalnych otrzyma łącznie 750 000 zł na realizację projektów skierowanych do lokalnych społeczności. Wśród 145 okręgów w którym realizowany program znalazł się także Lębork. Termin składania wniosków mija 31 stycznia 2017.
więcej

13 stycznia w Lęborku bezpłatne badania mammograficzne

Poniedziałek, 9 stycznia 2017
13 stycznia w Lęborku bezpłatne badania...
13 stycznia na parkingu przy sklepie Kaufland, ul. Toruńska 6  Panie w wieku 50-69 lat będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych. By skorzystać z badania należy się wcześniej zarejestrować pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.
więcej

Zawieje i zamiecie śnieżne

Czwartek, 5 stycznia 2017
Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni ostrzega o występowaniu na obszarze woj. pomorskiego zawiei i zamieci śnieżnych od dnia 5 stycznia do godzin przedpołudniowych 6 stycznia br., spowodowanych wiatrem.

 

więcej
 • Ratusz w Lęborku
 • Zamek krzyżacki
 • Muzeum w Lęborku
 • Młyn i dom młynarza
 • Kościół św. Jakuba Apostoła
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku im. Jarosława Iwaszkiewicza
 • Poczta w Lęborku
 • Spichlerz solny
 • Kościół NMP Królowej Polski w Lęborku
 • Starostwo Lębork
 • Park im. Bolesława Chrobrego w Lęborku
 • Wieża ciśnień
 • Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Lęborku
 • Czołg IS-2 w Lęborku
 • Baszta Bluszczowa w Lęborku
 • Baszta Kwadratowa w Lęborku
 • Baszta 24 w Lęborku
 • Baszta 27 w Lęborku
Projektowanie stron internetowych Lębork Agencja Reklamowa MiroArt