Oficjalny serwis miejski

Aktualności

Umowa podpisana. Lębork pozyskał 21,5 mln zł na budowę Węzła przesiadkowego

Wtorek, 12 września 2017
Umowa podpisana. Lębork pozyskał 21,5 mln zł...
- Miasto Lębork dobrze przygotowało projekt i został on wysoko oceniony przez Zarząd Województwa – mówił podczas uroczystości podpisania umowy na realizację projektu „Budowa węzła integrującego podsystemy transportu zbiorowego i indywidualnego wraz z budową i modernizacją dróg, ścieżek oraz tworzenie tras rowerowych o charakterze transportowym” Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.
więcej

Dofinansowanie projektów na wdrożenie wyników prac badawczo-rozwojowych

Wtorek, 12 września 2017
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłasza konkurs na dofinansowanie projektów w ramach Działania 3.2 „Wsparcie wdrożeń wyników prac B+R” Poddziałania 3.2.1 „Badania na rynek” (konkurs dedykowany projektom realizowanym w miastach średnich).
więcej

Filmy dla najmłodszych za darmo we „Fregacie”

Wtorek, 12 września 2017
Filmy dla najmłodszych za darmo we „Fregacie”
Już po raz siódmy w lęborskim kinie "Fregata" odbędą się pokazy filmów w ramach przeglądu „Gdynia Dzieciom”, który jest częścią Festiwalu Filmowego w Gdyni, najważniejszej polskiej imprezy filmowej. W programie darmowe projekcje, konkursy i zajęcia edukacyjne po i przed seansami. Wszystko to w lęborskiej „Fregacie” od 18 do 21 września 2017 roku.

 

więcej

Święto polskiego kina w Lęborku

Wtorek, 12 września 2017
Święto polskiego kina w Lęborku
Repliki 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni są imprezą, która już po raz szósty zagości w kalendarzu wydarzeń filmowych organizowanych w LCK „Fregata”. Lęborska publiczność ma szansę obejrzeć wyselekcjonowane tytuły ubiegające się o Złote Lwy – główną nagrodę gdyńskiego festiwalu.
więcej

Warsztaty piękna - III edycja

Wtorek, 12 września 2017
Co Twoja szafa mówi o Tobie? Czy zmagasz się z dylematem co na siebie włożyć? Z tymi problemami zmierzy się stylistka Aleksandra Werenczuk–Hinc - z wykształcenia  polonistka, z zawodu animatorka kultury, a z zamiłowania stylistka i pasjonatka mody.

 

więcej

Aktywni na nowo z PUP

Wtorek, 12 września 2017
Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku informuje, iż pozyskał dodatkowe środki z Funduszu Pracy pozostającego w dyspozycji Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na realizację programu, którego realizacja wynika z diagnozy bieżących potrzeb rynku pracy skierowany jest do osób powyżej 30 roku życia pn. „Aktywni na nowo”.
więcej

Losowanie kolejności projektów do Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok

Poniedziałek, 11 września 2017
Losowanie kolejności projektów do Budżetu...

W dniu 11 września 2017 r., o godzinie 15:30 w Sali Rajców (sala 101) Urzędu Miejskiego w Lęborku odbyło się publiczne losowanie kolejności projektów na Liście projektów do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018.

więcej

Ścieżka rowerowa otwarta. Bezpieczny przejazd przez Park im. Michalskiego

Poniedziałek, 11 września 2017
Ścieżka rowerowa otwarta. Bezpieczny...
Zakończyły się prace przy budowie ścieżki pieszo-rowerowej w Parku im. Michalskiego. Nowy odcinek jest przedłużeniem drogi rowerowej od ul. Wojska Polskiego i umożliwi legalny i bezkolizyjny przejazd rowerem przez Park Michalskiego w kierunku osiedla Jagiellońska, Czołgistów czy Legionów Polskich.
więcej

Wizyta Marszałka. 12 września podpisanie umowy na budowę „Węzła przesiadkowego”

Poniedziałek, 11 września 2017
Wizyta Marszałka. 12 września podpisanie...
12 września br. o godz. 14 w Sali Rajców Urzędu Miejskiego w Lęborku uroczyście podpisana zostanie umowa na realizację projektu „Budowa węzła integrującego podsystemy transportu zbiorowego i indywidualnego wraz z budową i modernizacją dróg, ścieżek oraz tworzenie tras rowerowych o charakterze transportowym”.
więcej

Konkurs plastyczny „Idźmy naprzód z nadzieją”

Piątek, 8 września 2017
Komitet obchodów Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej Lębork ‘2017 zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Idźmy naprzód z nadzieją”. Konkurs przeznaczony jest dla osób w wieki od 5 do 20 lat. Fundatorem nagród i wyróżnień rzeczowych oraz dyplomów jest Urząd Miejski w Lęborku. Termin składania prac upływa 9 października 2017r.
W załączeniu Regulamin konkursu plastycznego.
więcej

9 września w Obliwicach finał VI Grand Prix Nordic Walking Nowa Wieś Lęborska 2017

Czwartek, 7 września 2017
9 września w Obliwicach finał VI Grand Prix...
W sobotę 9 września 2017 roku chodziarze po raz czwarty wyruszą na trasę w ramach  VI Grand Prix Nordic Walking Nowa Wieś Lęborska 2017 o Puchar Wójta Gminy Ryszarda Wittke. Będzie to finałowe połączenie trzech tras Nordic Walking na dystansie 21, 0925 km zwana  półmaratonem. Finałem imprezy będzie o godz. 17.30 Biesiada Ekologiczna w Obliwicach.
więcej

Intensywne opady

Środa, 6 września 2017
Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni informuje o prognozowanych intensywnych opadach deszczu na obszarze województwa pomorskiego w dniu 6 września od godz. 18.00, do godz. 16.00 w dniu 7 września 2017.

 

więcej

Propozycje realizacji zadań publicznych z zakresu sportu

Środa, 6 września 2017
Przypominamy, że zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej w Lęborku w sprawie określenia warunków i trybu finansowania rozwoju sportu w mieście Lęborku, propozycje klubów sportowych dotyczące realizacji zadań publicznych z zakresu sportu należy składać do 30 września roku poprzedzającego rok realizacji projektu, wg wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszej uchwały.
więcej

Bezpłatnie do Muzeum - Europejskie Dni Dziedzictwa

Środa, 6 września 2017
Bezpłatnie do Muzeum - Europejskie Dni...
Muzeum w Lęborku serdecznie zaprasza w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w dniach 9 i 10 września w godz. 11.00 - 16.00 do bezpłatnego zwiedzania ekspozycji muzealnych, wystawy czasowej "Rybactwo i rybołówstwo na Pomorzu" oraz baszt.
więcej

Zaproszenie na losowanie kolejności projektów na liście projektów do głosowania

Wtorek, 5 września 2017
Zaproszenie na losowanie kolejności...

Burmistrz Miasta zaprasza mieszkańców oraz wnioskodawców projektów złożonych do Budżetu Obywatelskiego w Lęborku na 2018 rok, na publiczne losowanie kolejności projektów na Liście projektów do głosowania.

więcej

Utwardzone wjazdy na podwórka przy 1 Maja, Czołgistów i Polskich Marynarzy

Wtorek, 5 września 2017
Utwardzone wjazdy na podwórka przy 1 Maja,...
W okresie wakacyjnym na zlecenie Miasta utwardzono wjazdy na podwórka 3 wspólnot mieszkaniowych. Nowe wjazdy z płyt YOMB wybudowano pomiędzy posesjami  ul. 1 Maja 6 i 7, Czołgistów 2 i 3 oraz przy Polskich Marynarzy 3. Łączny koszt utwardzenia wjazdów wyniósł ok. 30 tys. zł.
więcej

„Pod papugami”. Nowy plac zabaw przy ul. Staszica

Wtorek, 5 września 2017
„Pod papugami”. Nowy plac zabaw przy ul....
W pobliżu Szkoły Podstawowej nr 7 w Lęborku od strony ul. Staszica od kilku tygodniu funkcjonuje nowy plac zabaw. W ramach wartej 51 tys. zł miejskiej inwestycji stanęła „tropikalna” platforma ze zjeżdżalniami, karuzela, samochód na sprężynach, ławki i ogrodzenie zewnętrzne. 
 
więcej

Narodowe Czytanie „Wesela” St. Wyspiańskiego

Wtorek, 5 września 2017
Narodowe Czytanie „Wesela” St. Wyspiańskiego
2 września br. w Lęborku odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji pn. Narodowe Czytanie pod Patronatem Prezydenta RP z Małżonką. W tym roku na placu Żwirki i Wigury wspólnie czytano „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.
więcej

Do 14 września rekrutacja do projektu „Na piątkę z plusem - wzmacnianie kluczowych kompetencji wśród uczniów lęborskich szkół”

Poniedziałek, 4 września 2017
Do 14 września rekrutacja do projektu „Na...
Od 4 do 14 września br. w lęborskich szkołach prowadzona będzie rekrutacja uczniów w do projektu „Na piątkę z plusem - wzmacnianie kluczowych kompetencji wśród uczniów lęborskich szkół” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.
więcej

Wrześniowe „Spotkania z pasją”

Poniedziałek, 4 września 2017
Na kolejne „SPOTKANIA Z PASJĄ” dla seniorów zaprasza Biblioteka Miejska w Lęborku. Cykl odbywa się w bibliotece lęborskiej od października 2015 r. Celem działań biblioteki jest wspieranie osób starszych w dalszym rozwoju i tworzenie dla nich inspirujących zajęć, sprzyjających integracji.

 

więcej
 • Ratusz w Lęborku
 • Zamek krzyżacki
 • Muzeum w Lęborku
 • Młyn i dom młynarza
 • Kościół św. Jakuba Apostoła
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku im. Jarosława Iwaszkiewicza
 • Poczta w Lęborku
 • Spichlerz solny
 • Kościół NMP Królowej Polski w Lęborku
 • Starostwo Lębork
 • Park im. Bolesława Chrobrego w Lęborku
 • Wieża ciśnień
 • Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Lęborku
 • Czołg IS-2 w Lęborku
 • Baszta Bluszczowa w Lęborku
 • Baszta Kwadratowa w Lęborku
 • Baszta 24 w Lęborku
 • Baszta 27 w Lęborku
Projektowanie stron internetowych Lębork Agencja Reklamowa MiroArt