Oficjalny serwis miejski

Aktualności

Ostrzeżenie przed burzami

Czwartek, 29 czerwca 2017
Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni informuje o prognozowanych na obszarze województwa pomorskiego burzach  z opadami deszczu i porywami wiatru, lokalnie opadach gradu.

 

więcej

Projekty dopuszczone do głosowania

Czwartek, 29 czerwca 2017

Protokół z weryfikacji projektów złożonych w ramach "Budżetu Obywatelskiego w Lęborku" na 2018 rok.

więcej

I miejsce Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Lęborska” na Festiwalu w Słupsku

Czwartek, 29 czerwca 2017
I miejsce Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia...
Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Lęborska” 25 czerwca 2017r. wziął udział Słupsku w FESTIWALU ZESPOŁÓW FOLKLORYSTYCZNYCH ZIEMI SŁUPSKIEJ 2017. Uczestniczyło w nim 22 zespoły folklorystyczne,  biesiadne, kapele oraz lokalne chóry.
więcej

Rekrutacja do projektu „Zdolni z Pomorza – powiat lęborski”

Środa, 28 czerwca 2017
Rekrutacja do projektu „Zdolni z Pomorza –...
Starostwo Powiatowe w Lęborku - Referat Programów Pomocowych informuje, że rozpoczęła się rekrutacja uczniów uzdolnionych do projektu „Zdolni z Pomorza – powiat lęborski”. Szczegółowe informacje, w tym terminarz rekrutacji, znajdują się w załączniku oraz na stronie Starostwa Powiatowego.

 

więcej

Posiedzenie prezydium Kapituły Wyróżnienia Miasta Lęborka „Lęborski Lew”

Wtorek, 27 czerwca 2017
Prezydium Kapituły Wyróżnienia Miasta Lęborka „Lęborski Lew” na posiedzeniu w dniu 23.06.2017 r. zapoznało się z wnioskiem o przyznanie Wyróżnienia Honorowego Miasta Lęborka „Lęborski Lew” i stwierdza, co następuje:
wniosek o przyznanie wyróżnienia dla Pani Anny Sobolewskiej spełnia kryteria i zostanie poddany pod głosowanie przez Kapitułę Wyróżnienia Honorowego „Lęborski Lew”.
więcej

Festyn rodzinny na Placu Pokoju

Wtorek, 27 czerwca 2017
Festyn rodzinny na Placu Pokoju
Serdecznie zapraszamy na festyn rodzinny, który odbędzie się w niedzielę 2 lipca o godzinie 14.00 na Placu Pokoju. W programie przewidziano maraton na trampolinach, zajęcia salsation oraz występ zespołu Nandaloo. Wstęp wolny.
więcej

Lęborski sukces w finale Konkursu Wiedzy o zamkach krzyżackich

Wtorek, 27 czerwca 2017
Tegoroczny finał konkursu wiedzy o zamach krzyżackich, który odbył się 8 czerwca na zamku w Lidzbarku Warmińskim przyniósł sukces uczniowi z lęborskiej "ósemki".
więcej

Rajd kajakowo-rowerowy UNIA Rally

Wtorek, 27 czerwca 2017
Rajd kajakowo-rowerowy UNIA Rally
Po raz pierwszy odbył się rajd kajakowo-rowerowy UNIA Rally. Trasa rajdu prowadziła rzeką Łebą z Lęborka do Chocielewka kajakiem, a z Chocielewka do Lęborka rowerem. Na starcie stawiło się 17 osób. Uczestnicy, startując kajakiem w odstępach 3-minutowych mieli do pokonania 10-kilometrowy odcinek.
więcej

Międzynarodowy Tydzień Wiedzy o Osobach Głuchoniewidomych

Wtorek, 27 czerwca 2017
Międzynarodowy Tydzień Wiedzy o Osobach...
W dniach 26 czerwca - 2 lipca 2017 obchodzony jest, po raz piąty, Międzynarodowy Tydzień Wiedzy o Osobach Głuchoniewidomych.

 

więcej

Mammobus na Placu Pokoju

Poniedziałek, 26 czerwca 2017

 12 lipca br. od godziny 9.00 do 17.00 Geneva Trust Polska Sp. z o.o. zaprasza mieszkanki Lęborka na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi - Etap Podstawowy finansowany przez Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.

więcej

Biuletyn OWES 06/2017

Poniedziałek, 26 czerwca 2017
Biuletyn OWES 06/2017

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Subregionie Słupskim przygotował nowy Biuletyn Informacyjny (06/2017) dla organizacji pozarządowych. Najnowszy Biuletyn w załączniku.
 

więcej

Czas na wakacje!

Piątek, 23 czerwca 2017
Czas na wakacje!

W dniu dzisiejszym w lęborskich szkołach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017.

Zakończenie roku szkolnego to dla każdego ucznia  bardzo ważna chwila – to podsumowanie dziesięciu miesięcy nauki, a jednocześnie początek dwumiesięcznego okresu odpoczynku, zabawy i beztroski.


więcej

Podsumowanie sportowej rywalizacji szkół Powiatu Lęborskiego 2016/2017

Piątek, 23 czerwca 2017
Podsumowanie sportowej rywalizacji szkół...

W dniu 20.06.2017 r. w sali audiowizualnej Zespołu Szkół Mechaniczno – Informatycznych w Lęborku odbyła się XVIII Powiatowa Gala Sportu Szkolnego 2016/2017 podsumowująca sportową rywalizację szkół. Uroczystą Galę rozpoczęli Pani Teresa Ossowska – Szara Starosta Lęborski oraz Pan Jarosław Pruski Przewodniczący Powiatowej Rady Sportu w Lęborku.

więcej

XI Ogólnopolski Turniej Łucznictwa Tradycyjnego

Piątek, 23 czerwca 2017
Łucznicy Powiatu Lęborskiego w dniu 1 lipca br. organizują, na terenie kompleksu sportowo - rekreacyjnego "Stary Basen" w Lęborku, przy ul.9 Maja XI edycję turnieju łucznictwa tradycyjnego, na który zapraszają miłośników łucznictwa tradycyjnego, jak i każdego, kto chce kibicować zmaganiom łuczniczym.

 

więcej

Wakacje w Lęborku

Piątek, 23 czerwca 2017
Wakacje w Lęborku

W okresie wakacji letnich Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku będzie organizatorem cyklu imprez sportowych pod patronatem Burmistrza Miasta „Bezpieczne Wakacje 2017”.

więcej

Weronika Hallmann pojedzie na Mistrzostwa Europy Juniorów

Piątek, 23 czerwca 2017
Weronika Hallmann pojedzie na Mistrzostwa...
Weronika Hallmann, 17-letnia pływaczka UKS 1 MEYN Solex Lębork, w dniach 28 czerwca - 2 lipca 2017 walczyć będzie o czołowe miejsca starego kontynentu w Mistrzostwach Europy Juniorów, które odbędą się w Netanya w Izraelu. Polski Związek Pływacki do składu reprezentacji kraju powołał również szkoleniowca Dariusza Gromulskiego.

 

więcej

Ostrzeżenie przed intensywnymi deszczami

Czwartek, 22 czerwca 2017
IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni informuje o prognozowanym wystąpieniu opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym na obszarze województwa pomorskiego od godz. 23:00 dnia 22.06.2017 do godz. 13:00 dnia 23.06.2017.

 

więcej

Biegi w Jarosławcu

Czwartek, 22 czerwca 2017
Już po raz 22. w niedzielę 2 lipca w nadmorskim Jarosławcu odbędzie się Ogólnopolski Bieg Samorządowy "Bursztyn Jarosławca". Tego dnia przeprowadzone zostaną także 27. Ogólnopolskie Biegi Młodzieżowe "Powitanie Lata 2017" na 500, 1000 i 2000 m oraz XXVII Międzynarodowy Bieg po Plaży "Jarosławiec 2017".

 

więcej

Uczniowie z "Ósemki" mistrzami lekkoatletyki

Czwartek, 22 czerwca 2017
Uczniowie z "Ósemki"...
W dniach 8-10 czerwca  br. reprezentacja  Szkoły Podstawowej nr 8 w Lęborku w składzie: Denis Abe, Robert Bojanowski, Bartlomiej Klinkosz, Tomasz Spoczyński, Jan Stowba, Bartłomiej Szyca, Cezary Telega, przygotowana przez nauczyciela wychowania fizycznego, Wiesława Wojciechowskiego, wzięła udział w Mistrzostwach Polski w Czwórboju Lekkoatletycznym, które odbywały się w Olecku.
więcej

Medalowe zakończenie sezonu tanecznego

Poniedziałek, 19 czerwca 2017
Medalowe zakończenie sezonu tanecznego
11 czerwca dziewczęta z tanecznych grup konkursowych Szkoły Podstawowej nr 8 – TEMPO, PERLES i TESS (op. Mirosława Jóźwiak, choreografie – Klaudia Jóźwiak) wzięły udział w IV Ogólnopolskim Turnieju Solistów i Duetów „Mistrz Tańca”. Startowały w kategoriach solo i duety: taniec współczesny, show dance, inne formy tańca. Nasze zawodniczki zdobyły 8 złotych medali, 1 srebrny i 7 brązowych.
więcej
 • Ratusz w Lęborku
 • Zamek krzyżacki
 • Muzeum w Lęborku
 • Młyn i dom młynarza
 • Kościół św. Jakuba Apostoła
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku im. Jarosława Iwaszkiewicza
 • Poczta w Lęborku
 • Spichlerz solny
 • Kościół NMP Królowej Polski w Lęborku
 • Starostwo Lębork
 • Park im. Bolesława Chrobrego w Lęborku
 • Wieża ciśnień
 • Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Lęborku
 • Czołg IS-2 w Lęborku
 • Baszta Bluszczowa w Lęborku
 • Baszta Kwadratowa w Lęborku
 • Baszta 24 w Lęborku
 • Baszta 27 w Lęborku
Projektowanie stron internetowych Lębork Agencja Reklamowa MiroArt