Oficjalny serwis miejski

Aktualności

W 77. rocznicę pierwszej wywózki na Sybir

Piątek, 10 lutego 2017
W 77. rocznicę pierwszej wywózki na Sybir
10 lutego 2017r. przed Pomnikiem Zesłańców Sybiru w Lęborku miejscowi Sybiracy upamiętnili 77 rocznicę pierwszej masowej wywózki Polaków z Kresów Wschodnich do sowieckich łagrów, kołchozów i gułagów. W uroczystości wziął udział Burmistrz Lęborka Witold Namyślak.
więcej

Zmiany w miejscowym planie zagospodarowania osiedla „Lębork-Wschód”

Piątek, 10 lutego 2017
Rada Miejska w Lęborku uchwałą z 15.12.2016 r. przyjęła zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego osiedla „Lębork - Wschód” w Lęborku w zakresie obejmującym oznaczone tam tereny elementarne 4.MN.13, 4.UG.07, KD.D.10.

 

więcej

Zapisz się na III Półmaraton Wrotkarski już dziś!

Czwartek, 9 lutego 2017
Zapisz się na III Półmaraton Wrotkarski już...

Już niebawem, 4 czerwca 2017r. w Lęborku, zorganizowany zostanie III Półmaraton Wrotkarski.

Start główny przeprowadzony będzie na dystansie 21 km. Zawody zostaną rozegrane w Lęborku – start i meta przy Pływalni Miejskiej „Rafa” u zbiegu ulic Kusocińskiego i Olimpijczyków. Trasa wyścigu głównego będzie przebiegała ulicami: Kusocińskiego, Teligi, Kusocińskiego.

 

więcej

Ratują dzieci w Afryce!

Środa, 8 lutego 2017
Ratują dzieci w Afryce!
Dzieci z Przedszkola Nr 6 biorą udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF. Jej celem jest wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach akcji dzieci wraz z opiekunami przygotowały specjalne, charytatywne laleczki będące symbolem pomocy swoim rówieśnikom z Angoli, gdzie dzieci umierają z powodu chorób, którym potrafimy zapobiegać.

 

więcej

Przedszkole nr 5 zwycięzcą konkursu Na Wszelki Wypadek VIII " Wiem jestem bezpieczny"

Środa, 8 lutego 2017
Przedszkole nr 5 zwycięzcą konkursu Na...

W listopadzie i grudniu 2016 roku dzieci, nauczyciele, szkoły i przedszkola wykonywały prace na temat bezpiecznych zachowań na drodze i w życiu codziennym. Konkurs zorganizowany przez grupę Doradczą Prawno - Medyczną był jesienną odsłoną akcji "Na Wszelki Wypadek". 

więcej

Umowa partnerska ze Stowarzyszeniem EDUQ i Farm Frites Poland

Środa, 8 lutego 2017
Umowa partnerska ze Stowarzyszeniem EDUQ i...

Burmistrz Miasta Lęborka podpisał umowę partnerską ze Stowarzyszeniem EDUQ i Farm Frites Poland, na rzecz realizacji projektu w ramach Centrum Integracji Społecznej w Lęborku – Warsztat Gastronomiczny. Stowarzyszenie EDUQ jako lider razem z partnerami Gminą Miasto Lębork i Farm Frites Poland pozyskało dofinansowanie na powyższy projekt w  ramach III edycji Funduszu Inicjowania Rozwoju którego Partnerem Generalnym jest Grupa LOTOS S.A., zaś Partnerem jest POLPHARMA S.A.

więcej

15 lutego 2017 dużur Moblilnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich

Środa, 8 lutego 2017
15 lutego 2017 dużur Moblilnego Punktu...
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza wszystkie osoby zainteresowane pozyskaniem Funduszy Europejskich do Mobilnego Punktu Informacyjnego (MPI). Najbliższe konsultacje odbędą się 15 lutego 2017r. w godz. 10-12.30 w Starostwie Powiatowym w Lęborku, ul. Czołgistów 5.
więcej

Dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych. Spotkanie dla przedsiębiorców

Wtorek, 7 lutego 2017
Dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych....
16 lutego 2017r. o g. 18 w Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości „STOLEM” odbędzie się spotkanie organizacyjne ws. zapisów do programu dofinansowań do instalacji fotowoltaicznych dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw działających na terenie Lęborka. Dotacja pozwoli na uzyskanie do 80% środków na budowę instalacji.
więcej

Nowe projekty Powiatowego Urzędu Pracy

Wtorek, 7 lutego 2017
Nowe projekty Powiatowego Urzędu Pracy
Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku informuje o naborze do realizowanych przez PUP projektów „Projekt, Praca, Powrót – IIIP” i „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy powiecie lęborskim (III)” oraz „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych (z wyłączeniem osób przed ukończeniem 30 roku życia) zamieszkałych na terenie powiatu lęborskiego (III).”
więcej

Ogólnopolska Karta Seniora

Wtorek, 7 lutego 2017

Zapraszamy mieszkańców Lęborka, którzy ukończyli 60 lat do przystąpienia do Programu „Ogólnopolska Karta Seniora”.

więcej

Wędkarze podsumowali rok i wręczyli odznaczenia

Poniedziałek, 6 lutego 2017
Wędkarze podsumowali rok i wręczyli odznaczenia
5 lutego br. w Lęborku odbyło się Walne Zebranie lęborskiego Koła Polskiego Związku Wędkarskiego. Skupia ono ponad 200 wędkarzy. Podczas Zebrania nie zabrakło miłych akcentów. Jubileusz 25-lecia na stanowisku prezesa obchodził Mieczysław Szmidtka, a okolicznościowy medal za duży wkład w rozwój wędkarstwa na terenie rejonu lęborskiego otrzymał m.in. Burmistrz Witold Namyślak.
więcej

OGŁOSZENIE O UNIEWAŻNIENIU

Poniedziałek, 6 lutego 2017
Ogłoszenie o unieważnieniu otwartego naboru partnera spoza sektora finansów publicznych na zagospodarowanie i udostępnienie terenu rekreacyjnego przy ul. Malczewskiego.
więcej

OGŁOSZENIE O OTWARTYM NABORZE PARTNERA

Poniedziałek, 6 lutego 2017

Ogłoszenie o otwartym naborze partnera spoza sektora finansów publicznych na zagospodarowanie i udostępnienie terenu rekreacyjnego przy ul. Malczewskiego.

więcej

"ODNALEŹĆ SIEBIE" - nabór do projektu MONARU

Poniedziałek, 6 lutego 2017
"ODNALEŹĆ SIEBIE" - Indywidualna diagnoza i ścieżka reintegracji społecznej - opieka indywidualna i grupy wsparcia to tytuł projektu mającego na celu podniesienie poziomu aktywności zawodowej i społecznej oraz zdolności do zatrudnienia 140 osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym z województwa pomorskiego do końca 2019 roku. Program dla osób uzależnionych w trakcie terapii realizuje Stowarzyszenie MONAR.
więcej

Ciekawe zajęcia w bibliotece miejskiej

Poniedziałek, 6 lutego 2017
W najbliższych dniach Biblioteka Miejska zaprasza lęborczan w różnym wieku do udziału w warsztatach, konkursie, spotkaniu poetyckim.

 

więcej

Spotkanie w sprawie zapisów Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Lęborka dla obszaru Lębork - Północ

Poniedziałek, 6 lutego 2017
Spotkanie w sprawie zapisów Gminnego...

W minioną środę 01.02.2017 r. w Sali Rajców Urzędu Miejskiego w Lębork odbyło się spotkanie, które poprowadzone zostało przez Pana Pawła Kołacz z firmy Pracowania Zrównoważonego Rozwoju Consulting z Torunia, która współpracuje z Gminą Miasto Lębork przy opracowaniu Gminnego Program Rewitalizacji dla obszaru Lębork-Północ. Na niniejszym spotkaniu zaprezentowane i omówione zostały zapisy niniejszego dokumentu. Można było zgłosić swoje uwagi oraz sugestie do ww. GPR. 

więcej

Zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – rejon Polnej, Pułaskiego, Cegielnianej

Piątek, 3 lutego 2017
 Samorząd Miasta przystąpił do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w rejonie ulic Polnej, Pułaskiego i Cegielnianej  w Lęborku w zakresie obejmującym oznaczone tam tereny elementarne 03.04.PE, 03.05.MW oraz do przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko wyżej wymienionej zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

 

więcej

Muzeum otwarte po pracach remontowych

Piątek, 3 lutego 2017
Muzeum ponownie otwiera swoje podwoje dla zwiedzających po remoncie i serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych. W dniu 31 stycznia 2017 r. w Muzeum w Lęborku zakończył się remont sygnalizacji przeciwpożarowej, systemu automatycznego wykrywania pożaru, systemu oddymiania klatki schodowej wraz z jej malowaniem.

 

więcej

Konstruowanie i programowanie robotów – ostatnie wolne miejsca

Piątek, 3 lutego 2017
Konstruowanie i programowanie robotów –...
Biblioteka Miejska informuje, że zostały ostatnie trzy wolne miejsca na zajęcia z konstruowania i programowania robotów, które rozpoczynają się 6 lutego w Bibliotece Miejskiej w Lęborku. Zajęcia są odpłatne.

 

więcej

Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Piątek, 3 lutego 2017
Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy...
Dowódca Garnizonu Lębork oraz Burmistrz Miasta Lęborka serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w V edycji Biegu „Tropem Wilczym – Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.
więcej
 • Ratusz w Lęborku
 • Zamek krzyżacki
 • Muzeum w Lęborku
 • Młyn i dom młynarza
 • Kościół św. Jakuba Apostoła
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku im. Jarosława Iwaszkiewicza
 • Poczta w Lęborku
 • Spichlerz solny
 • Kościół NMP Królowej Polski w Lęborku
 • Starostwo Lębork
 • Park im. Bolesława Chrobrego w Lęborku
 • Wieża ciśnień
 • Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Lęborku
 • Czołg IS-2 w Lęborku
 • Baszta Bluszczowa w Lęborku
 • Baszta Kwadratowa w Lęborku
 • Baszta 24 w Lęborku
 • Baszta 27 w Lęborku
Projektowanie stron internetowych Lębork Agencja Reklamowa MiroArt