Oficjalny serwis miejski

Aktualności

Symfoniczna Orkiestra Estardowa z Mińska zagrała w Lęborku

Poniedziałek, 1 maja 2017
Symfoniczna Orkiestra Estardowa z Mińska...

 30 kwietnia w ramach V Festiwalu Kultury Białoruskiej na Pomorzu  w lęborskim Sanktuarium św. Jakuba odbył się koncert Orkiestry Estradowej z Mińska pod dyrygenturą Anatolija Kudzyna. Repertuar orkiestry jest niezwykle różnorodny, a w jego skład wchodzą nie tylko najpopularniejsze przeboje światowych kompozytorów, ale także tradycyjne pieśni białoruskie.

więcej

29 kwietnia w Lęborku Puchar Polski Karate WKF

Piątek, 28 kwietnia 2017
29 kwietnia w Lęborku Puchar Polski Karate WKF
Klub Karate Shotokan w Lęborku oraz Miasto Lębork zapraszają na zawody Pucharu Polski Karate WKF 2017. Start zawodów w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. P. Skargi 29 kwietnia 2017 o godz. 12. Szczegółowy program zawodów https://pucharpolski.karatecup.pl
więcej

Klaja Cafee zwyciężyła w 10 edycji Amatorskiej Lidze Siatkówki w Lęborku

Piątek, 28 kwietnia 2017
Klaja Cafee zwyciężyła w 10 edycji...

Zakończone zostały rozgrywki 10 edycji Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku. Po 7 miesiącach od rozpoczęcia pierwszych meczy rozgrywki dobiegły końca. W 10 edycji wystartowało 10 zespołów, niestety w połowie rundy zasadniczej zespół Drywa Kowalstwo wycofał się z rozgrywek i w grze o zwycięstwo uczestniczyło 9 zespołów. Rozgrywki siatkarzy amatorów były rozgrywane pod patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka oraz przy współpracy z firmą Pawelczyk Development.

więcej

Konsultacje społeczne dotyczące projektu Gminnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Lęborka

Piątek, 28 kwietnia 2017

W minioną środę 26.04.2017 r. w Sali Rajców Urzędu Miejskiego w Lębork odbyły się konsultacje społeczne dotyczące zapisów Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Lęborka.

więcej

Nowy most połączy ulicę Weterynaryjną z Pilotów

Piątek, 28 kwietnia 2017
Nowy most połączy ulicę Weterynaryjną z Pilotów
Ruszyła budowa mostu przez rzekę Łebę przy ul. Weterynaryjnej, Pilotów i Matejki. Pierwszym etapem tej dużej inwestycji było wybudowanie przepustu przez Kanał Saperski i przeniesienie sieci energetycznej. Obecnie trwają roboty ziemne przy wymianie gruntu. W zależności od rodzaju podłoża prace prowadzone są na głębokości od 0,5 do aż 3 metrów.
więcej

Runowo zaprasza na jeździeckie zawody i Rodzinny Piknik

Piątek, 28 kwietnia 2017
Runowo zaprasza na jeździeckie zawody i...
Od 29 kwietnia do 1 maja 2017 na terenie Pałacu pod Bocianim Gniazdem w Runowie już po raz piąty zorganizowane zostaną Jeździeckie Mistrzostwa Kaszub. 1 maja to tradycyjny czas Pikniku Rodzinnego „Skarby Kaszub”. Organizatorzy przygotowali bezpłatny dojazd z Lęborka do Runowa na Piknik Rodzinny. Autobus podstawiony zostanie pod Dworcem PKP o godzinie 11.30, powrót ok. godz. 17.
więcej

Święto Konstytucji 3 Maja

Czwartek, 27 kwietnia 2017
Święto Konstytucji 3 Maja
Oficjalne uroczystości w dniu 3 maja z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczną się o godz. 12.00 uroczystą mszą św. odpustową w kościele pw. NMP Królowej Polski.
więcej

Lęborska Majówka

Czwartek, 27 kwietnia 2017
Lęborska Majówka
Tradycyjnie, w dniu 3 maja, w parku za Starostwem Powiatowym w Lęborku, odbędzie się festyn plenerowy „Lęborska Majówka 2017”. Festyn rozpocznie się o godz. 14.15.
więcej

Sukcesy zawodników UKS Ekonomik-Maratończyk

Czwartek, 27 kwietnia 2017

Uczestnikiem niedawnego maratonu Orlen Warsaw Marathon był lęborski biegacz Piotr Pobłocki z UKS Ekonomik-Maratończyk, który może pochwalić się udziałem w licznych startach. Lęborczanin zajął bardzo wysokie, 5 miejsce w Mistrzostwach Polski rozegranych podczas V Orlen Warsaw Marathon .

więcej

Bieg o Puchar Konstytucji 3 Maja

Czwartek, 27 kwietnia 2017
Bieg o Puchar Konstytucji 3 Maja

Już w najbliższą sobotę tj. 29 kwietnia 2017r. o godz.11:00 w lasku przy Stadionie Miejskim w Lęborku przy ul. Kusocińskiego 56 odbędą się Indywidualne Biegi Przełajowe o Puchar Konstytucji 3 Maja, zaliczane do cyklu Grand-Prix Lęborka sezonu 2016/2017.

więcej

XV Otwarty Rajd Turystyczny Cyklistów “Jesteśmy w Unii”

Czwartek, 27 kwietnia 2017
XV Otwarty Rajd Turystyczny Cyklistów...
Kolejna edycja rajdu dla uczczenia wejścia Polski do Unii Europejskiej odbędzie się 1 maja 2017. Rozpoczęcie rajdu - godz. 12.00, zakończenie godz.16.00.
więcej

Sukces zawodniczki LKB Braci Petk

Czwartek, 27 kwietnia 2017
Podczas największego polskiego maratonu Orlen Warsaw Marathon w minioną niedzielę, swój debiut zaliczyła Dominika Nowakowska. Zawodniczka LKB im. Braci Petk Lębork, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski na średnich i długich dystansach, finiszowała na wysokim, siódmym miejscu wśród kobiet z czasem 2:39,35.
więcej

3 maja zapraszamy na IX edycję Turnieju Drwali

Czwartek, 27 kwietnia 2017
3 maja zapraszamy na IX edycję Turnieju Drwali
W ramach Lęborskiej Majówki 2017, która odbędzie się w dniu 3 maja br. w parku za Starostwem Powiatowym, przeprowadzona zostanie IX Edycja Turnieju Drwali. Początek zmagań godz.18:00.

Regulamin Turnieju w załączniku:
więcej

Podsumowanie konkursu "Działaj kulturalnie – myśl globalnie – segreguj lokalnie"

Czwartek, 27 kwietnia 2017
Podsumowanie konkursu "Działaj...
25 kwietnia br. w Młodzieżowym Domu Kultury w Lęborku odbyło się podsumowanie IV Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. „Działaj kulturalnie – myśl globalnie – segreguj lokalnie” zorganizowano w ramach Światowego Dnia Ziemi. Na konkurs wpłynęło łącznie 96 prac z 8 placówek powiatu lęborskiego. Nagrody i wyróżnienia w konkursie ufundowało Miasto Lębork.
więcej

Otwarte Mistrzostwa Lęborka w Tenisie Stołowym w Lęborku

Wtorek, 25 kwietnia 2017
Otwarte Mistrzostwa Lęborka w Tenisie...
Serdecznie zapraszamy na Otwarte Mistrzostwa Lęborka w Tenisie Stołowym, które przeprowadzone zostaną w dniu 13 maja 2017r. /sobota/ o godz.15:30 w Miejskiej Hali Sportowej przy ul. Piotra Skargi 52.

 

więcej

Błękit rzeki dobrem Krainy

Wtorek, 25 kwietnia 2017
Błękit rzeki dobrem Krainy

29 kwietnia br. odbędzie się dziewiąta edycja akcji "Błękit rzeki dobrem Krainy", która ma na celu przygotowanie rzeki Łeby do zbliżającego się sezonu turystycznego. Akcję organizują LOT "Ziemia Lęborska - Łeba", Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku we współpracy ze Starostwem Powiatowym, urzędami gminnymi w Nowej Wsi Lęb. i Wicku, nowowiejskim Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz firmą FamilyDay Spływy Kajakowe.

więcej

„Kto z nas lepiej i prędzej” – Konkurs Sportowy dla Szkół Podstawowych

Poniedziałek, 24 kwietnia 2017
„Kto z nas lepiej i prędzej” – Konkurs...
W Miejskiej Hali Sportowej w Lęborku, w sobotę 22 kwietnia br. przeprowadzony został Konkurs Sportowy dla Szkół Podstawowych „Kto z nas lepiej i prędzej”. W konkursie wzięły udział: Szkoła Podstawowa nr 4, 5 i 8 w Lęborku oraz Społeczna Językowa Szkoła Podstawowa.  Reprezentacja każdej szkoły składała się z 36 uczniów z klas I, II i III.

 

więcej

Uroki Błękitnej Krainy - spotkania i wystawa

Poniedziałek, 24 kwietnia 2017

Spotkania odbędą się w klubie Biblioteki Miejskiej. Wstęp wolny. 25 kwietnia o godz. 18.00 - Od Nowęcina do Zdrzewna - mniej znana trasa wycieczkowa - spotkanie z Wiesławem Budkowskim.

więcej

I miejsce lęborskich pływaków w VIII Memoriale Stanisława Uby

Poniedziałek, 24 kwietnia 2017
22 kwietnia br. na pływalni „Rafa” w Lęborku 487 pływaków z 16 klubów z Chojnic, Gdańska, Gdyni, Kartuz, Lęborka, Malborka, Rumi, Słupska, Sopotu, Stargardu Gdańskiego i Tczewa walczyło o zwycięstwa w VIII Memoriale Stanisława Uby. W klasyfikacji medalowej zwyciężyli gospodarze zawodów – pływacy UKS 1 MEYN SOLEX Lębork, zdobywając 26 medali - 13 złotych, 10 srebrnych i 3 brązowe.
więcej

V Powiatowy Konkurs Wiosenny Powiew Poezji

Poniedziałek, 24 kwietnia 2017

19 kwietnia br. odbyła się piąta edycja konkursu recytatorskiego „Wiosenny Powiew Poezji im. Gustawa Holoubka”. Główną ideą konkursu jest promowanie kultury słowa, umiejętności pięknego wysławiania się, czytania, a także promocja utalentowanych recytatorsko dzieci.

więcej
 • Ratusz w Lęborku
 • Zamek krzyżacki
 • Muzeum w Lęborku
 • Młyn i dom młynarza
 • Kościół św. Jakuba Apostoła
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku im. Jarosława Iwaszkiewicza
 • Poczta w Lęborku
 • Spichlerz solny
 • Kościół NMP Królowej Polski w Lęborku
 • Starostwo Lębork
 • Park im. Bolesława Chrobrego w Lęborku
 • Wieża ciśnień
 • Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Lęborku
 • Czołg IS-2 w Lęborku
 • Baszta Bluszczowa w Lęborku
 • Baszta Kwadratowa w Lęborku
 • Baszta 24 w Lęborku
 • Baszta 27 w Lęborku
Projektowanie stron internetowych Lębork Agencja Reklamowa MiroArt