Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych

Środa, 8 listopada 2017

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na ósme lęborskie Wspólne Śpiewania Pieśni Patriotycznych z okazji Święta Niepodległości. Impreza jest jedną z nielicznych okazji do wspólnego przypomnienia sobie starych polskich piosenek i pieśni patriotycznych. Impreza odbędzie się 11 listopada 2017 r. o godz. 13.00 w Sali Kinowej LCK „Fregata”.

Więcej

Spotkanie dla przedsiębiorców – możliwości finansowania przedsięwzięć w perspektywie finansowej 2014-2020

Wtorek, 7 listopada 2017

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza na spotkanie informacyjne organizowane 14 listopada 2017 r., poświęcone zagadnieniom związanym z możliwościami finansowania przedsięwzięć przez przedsiębiorców w perspektywie finansowej 2014-2020. 

Więcej

Indywidualne Biegi Przełajowe z okazji Święta Niepodległości - wyniki

Poniedziałek, 6 listopada 2017

W sobotę 4 listopada br. w lasku przy Stadionie Miejskim w Lęborku przeprowadzono Indywidualne Biegi Przełajowe z okazji Święta Niepodległości.

Więcej

Nabór do programu „MALUCH+” 2018

Poniedziałek, 6 listopada 2017

Wojewoda Pomorski informuje, że prowadzony jest nabór ofert w ramach konkursu „MALUCH+” 2018. Program na który w roku 2018 przeznaczono 450 mln zł dofinansowuje działania na rzecz rozwoju i utrzymania infrastruktury opieki nad dziećmi w wieku do lat3, tj. żłobów, klubów dziecięcych i miejsc u dziennych opiekunów.
Więcej

Koncert z okazji X-lecia Zespołu Muzyki Dawnej „Incantare”

Poniedziałek, 6 listopada 2017

Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku zaprasza na koncert  z okazji jubileuszu X-lecia Zespołu Muzyki Dawnej „Incantare”. W programie m.in.: utwory instrumentalne i wokalne z okresu średniowiecza, renesansu i baroku. Koncert odbędzie się 9 listopada 2017r. o godz. 17 w kinie „Fregata”. Wstęp wolny.
Więcej

Spotkanie informacyjne "Europa dla obywateli"

Piątek, 3 listopada 2017

Punkt Kontaktowy "Europa dla obywateli" zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych, samorządów oraz innych organizacji i instytucji działających w obszarach społeczeństwa obywatelskiego i pamięci europejskiej na bezpłatne spotkanie informacyjne o programie "Europa dla obywateli", które odbędzie się 16 listopada br. w Gdańsku.
Więcej

3 listopada koncert Maleo Reggae Rockers i 2TM2,3

Wtorek, 31 października 2017

3 listopada o godz. 19 w Kinie „Fregata” w Lęborku rozpocznie się koncert zespołów Maleo Reggae Rockers i 2TM2,3. Cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na budowę Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego. Bilety dostępne są w kasie kina przy ulicy Gdańskiej oraz w CIT przy al. Niepodległości 6.
Więcej

Aplikacja mobilna o szlakach kulturowych warmińsko-mazurskiego i pomorskiego zaktualizowana

Poniedziałek, 30 października 2017

Szlaki Zamków Gotyckich – aplikacja mobilna stworzona przez Grupę WM, to prawdziwe kompendium wiedzy dla aktywnych turystów, chcących mieć w swoim smartfonie zarówno dostęp do bogatych opisów historycznych, ciekawostek i galerii zdjęć odwiedzanych miejsc, jak i pełną informację turystyczną z zestawem przydatnych informacji nt. noclegów, restauracji, wydarzeń oraz spisem innych atrakcji turystycznych.

Więcej

Modernizacja napowietrznej sieci ciepłowniczej przy ul. Krzywoustego

Poniedziałek, 30 października 2017

Ponad 400 metrów ma modernizowany odcinek napowietrznej sieci ciepłowniczej przy ul. Krzywoustego na terenie dawnego ZWAR-u. Prace polegające na wymianie izolacji termicznej na rurach zainstalowanych na estakadzie ciepłowniczej oraz wykonanie nowych powłok ochronnych na konstrukcji estakady realizowane są w ramach projektu ze wsparciem unijnym „Modernizacja Miejskiej Sieci Ciepłowniczej w Lęborku”.
Więcej

Silny wiatr

Środa, 25 października 2017

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie przed silnym wiatrem na obszarze województwa pomorskiego - subregion nadmorski  od godz. 20.00 w dniu 25.10.2017 do godz. 05.00 dnia 26.10.2017.

Więcej

Autobusy miejskie we Wszystkich Świętych

Środa, 25 października 2017

Zakład Komunikacji Miejskiej w Lęborku informuje, że w dniu Wszystkich Świętych oraz 28, 30, 31 października i 2 listopada, uruchomione zostaną dodatkowe połączenia komunikacyjne z Cmentarzem Parafialnym.

Więcej

Blues we „Fregacie” – koncert zespołu HAWK

Środa, 25 października 2017

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na koncert bluesowy w wykonaniu grupy „HAWK”. To wydarzenie muzyczne odbędzie się w sobotę, 28 października o godz. 18.00 w kinie „Fregata” przy ulicy Gdańskiej 12.  

Więcej

„Sedes to nie śmietnik” – akcja informacyjna Wodociągów

Środa, 25 października 2017

Nieprawidłowe korzystanie z kanalizacji sanitarnej jest powodem coraz częstych awarii na sieci kanalizacyjnej w naszym mieście. Przyczynia się m.in. do zapychania rurociągów, przenośników oraz awarii pomp, głównie w obiektach mechanicznego oczyszczania ścieków. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lęborku rozpoczęło akcję informacyjną „Sedes to nie śmietnik”.
Więcej

Naprawdę Sajgon – o podróży do Wietnamu

Wtorek, 24 października 2017

Biblioteka zaprasza do Klubu na kolejne spotkanie podróżnicze. Tym razem, 26 października o godz. 18.00, o Wietnamie opowie lęborczanka, Anna Gołębiowska-Rusak.

Więcej

Od szkolenia do zatrudnienia – projekt OHP dla młodych

Wtorek, 24 października 2017

Pomorska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Gdańsku rozpoczęła rekrutację do projektu pn. „Od szkolenia do zatrudnienia – EFS” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Więcej

Ulica Kolonia w remoncie

Wtorek, 24 października 2017

Rozpoczął się remont ok. 300 metrowego odcinka chodnika przy ulicy Kolonia. W ramach prac drogowych wyremontowany zostanie chodnik po prawej stronie ulicy wraz z wjazdami na posesje, wyregulowane zostaną także krawężniki. Inwestycję wykonuje firma MAX-BRUK z Lęborka.
 

Więcej
Ważne
Budżet Obywatelski na 2019 rok – w marcu składanie wniosków
13-02-2018
Rozpoczynamy szóstą edycję Budżetu Obywatelskiego w Lęborku. Składanie przez...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF