Urząd Miejski w Lęborku

Aktualności

Propozycje realizacji zadań publicznych z zakresu sportu

Środa, 6 września 2017

Przypominamy, że zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej w Lęborku w sprawie określenia warunków i trybu finansowania rozwoju sportu w mieście Lęborku, propozycje klubów sportowych dotyczące realizacji zadań publicznych z zakresu sportu należy składać do 30 września roku poprzedzającego rok realizacji projektu, wg wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszej uchwały.
Więcej

Bezpłatnie do Muzeum - Europejskie Dni Dziedzictwa

Środa, 6 września 2017

Muzeum w Lęborku serdecznie zaprasza w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w dniach 9 i 10 września w godz. 11.00 - 16.00 do bezpłatnego zwiedzania ekspozycji muzealnych, wystawy czasowej "Rybactwo i rybołówstwo na Pomorzu" oraz baszt.
Więcej

Zaproszenie na losowanie kolejności projektów na liście projektów do głosowania

Wtorek, 5 września 2017

Burmistrz Miasta zaprasza mieszkańców oraz wnioskodawców projektów złożonych do Budżetu Obywatelskiego w Lęborku na 2018 rok, na publiczne losowanie kolejności projektów na Liście projektów do głosowania.

Więcej

Utwardzone wjazdy na podwórka przy 1 Maja, Czołgistów i Polskich Marynarzy

Wtorek, 5 września 2017

W okresie wakacyjnym na zlecenie Miasta utwardzono wjazdy na podwórka 3 wspólnot mieszkaniowych. Nowe wjazdy z płyt YOMB wybudowano pomiędzy posesjami  ul. 1 Maja 6 i 7, Czołgistów 2 i 3 oraz przy Polskich Marynarzy 3. Łączny koszt utwardzenia wjazdów wyniósł ok. 30 tys. zł.
Więcej

„Pod papugami”. Nowy plac zabaw przy ul. Staszica

Wtorek, 5 września 2017

W pobliżu Szkoły Podstawowej nr 7 w Lęborku od strony ul. Staszica od kilku tygodniu funkcjonuje nowy plac zabaw. W ramach wartej 51 tys. zł miejskiej inwestycji stanęła „tropikalna” platforma ze zjeżdżalniami, karuzela, samochód na sprężynach, ławki i ogrodzenie zewnętrzne. 
 
Więcej

Narodowe Czytanie „Wesela” St. Wyspiańskiego

Wtorek, 5 września 2017

2 września br. w Lęborku odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji pn. Narodowe Czytanie pod Patronatem Prezydenta RP z Małżonką. W tym roku na placu Żwirki i Wigury wspólnie czytano „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.
Więcej

Do 14 września rekrutacja do projektu „Na piątkę z plusem - wzmacnianie kluczowych kompetencji wśród uczniów lęborskich szkół”

Poniedziałek, 4 września 2017

Od 4 do 14 września br. w lęborskich szkołach prowadzona będzie rekrutacja uczniów w do projektu „Na piątkę z plusem - wzmacnianie kluczowych kompetencji wśród uczniów lęborskich szkół” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.
Więcej

Wrześniowe „Spotkania z pasją”

Poniedziałek, 4 września 2017

Na kolejne „SPOTKANIA Z PASJĄ” dla seniorów zaprasza Biblioteka Miejska w Lęborku. Cykl odbywa się w bibliotece lęborskiej od października 2015 r. Celem działań biblioteki jest wspieranie osób starszych w dalszym rozwoju i tworzenie dla nich inspirujących zajęć, sprzyjających integracji.

 

Więcej

Finał „XIII GRAND PRIX Wakacji Dzieci i Młodzieży w Tenisie”

Poniedziałek, 4 września 2017

Ostatnia, trzecia  impreza tegorocznego cyklu XIII Grand Prix Dzieci i Młodzieży zgromadziła 17 uczestników i odbyła się 30 sierpnia 2017. Gry przeprowadzono systemem pucharowym.
Więcej

W 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej

Piątek, 1 września 2017

1 września pod tablicą Pocztowców Gdańskich w Lęborku odbyła się uroczystość upamiętniająca 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wartę honorową pod tablicą upamiętniającą bohaterstwo obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku zaciągnęło Wojsko. Z okolicznościowym przemówieniem wystąpił Burmistrz Miasta Witold Namyślak, a porucznik Lidia Tobolska odczytała Apel Pamięci. Ostatnim elementem uroczystości była salwa honorowa kompanii 1 Lęborskiego batalionu zmechanizowanego a po niej złożenie kwiatów.
Więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne - deszcze

Piątek, 1 września 2017

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni informuje o prognozowanych intensywnych opadach na obszarze  województwa pomorskiego od godz. 18:00 dnia 1.09.2017 do godz. 8:00 dnia 2.09.2017.

 

Więcej

Koncert Zagan Acoustic we „Fregacie”

Piątek, 1 września 2017

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na koncert kwartetu „Zagan Acoustic”, który odbędzie się w sobotę, 23 września o godz. 18.00 w sali kinowej przy ulicy Gdańskiej 12 w Lęborku. Koncert jest częścią Roku Kultury w firmie Farm Frites Poland SA.

 

Więcej

78 rocznica wybuchu II wojny światowej

Czwartek, 31 sierpnia 2017

W dniu 1 września o godz. 13.00 przy płycie Pocztowców Gdańskich na ul. Staromiejskiej odbędzie się uroczystość upamiętniająca 78 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

 

Więcej

Ostrzeżenie przed burzami

Czwartek, 31 sierpnia 2017

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdynia wydało ostrzeżenie meteorologiczne dla województwa pomorskiego. W godz. 14.00 – 23.00 w dniu 31 sierpnia 2017 prognozowane są burze, lokalnie z gradem.

 

Więcej

Spotkanie nt. roku szkolnego 2017/2018

Środa, 30 sierpnia 2017

30 sierpnia br. w ratuszu odbyło się spotkanie z dyrektorami lęborskich przedszkoli i szkół podstawowych dot. funkcjonowania placówek oświatowych w roku szkolnym 2017/2018. Uroczyście pożegnano dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 Panią Małgorzatę Szaułę. Na emeryturę pani dyrektor odchodzi po 36 latach pracy w SP 5 w tym 25 lat jako dyrektor placówki. Za zasługi dla Lęborka Burmistrz Witold Namyślak wręczył Pani Małgorzacie Szauła Medal Burmistrza Miasta Lęborka.
Więcej

„Narodowe Czytanie” także w Lęborku

Środa, 30 sierpnia 2017

Kolejna już edycja ogólnopolskiej akcji pn. Narodowe Czytanie odbędzie się w sobotę 2 września 2017. Jak co roku, patronat nad akcją objął Prezydent RP z Małżonką. W tym roku czytane będzie „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.
Organizatorzy akcji w Lęborku serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Powiatu Lęborskiego na wspólne czytanie w dniu 2 września na plac przy żabkach (Staromiejska), w godzinach od 12.00 do 14.00.

 

Więcej
Ważne
Budżet Obywatelski na 2019 rok – w marcu składanie wniosków
13-02-2018
Rozpoczynamy szóstą edycję Budżetu Obywatelskiego w Lęborku. Składanie przez...

Przejdź do góry strony

Zaznacz, aby wygenerować wersję PDF