Aktualności

Konkurs plastyczny Mandale z Panem Kuleczką

Czwartek, 4 maja 2017

Lęborka biblioteka zaprasza dzieci z klas I-III uczących się w powiecie lęborskim do rysowania mandali z przygodami Pana Kuleczki i jego współlokatorów, którzy są bohaterami książeczek  Wojciecha Widłaka.

 

Więcej

Majówka 2017 – tak świętowali lęborczanie

Czwartek, 4 maja 2017

Pierwszy majowy weekend  upłynął w Lęborku pod znakiem pięknej pogody oraz dobrej zabawy. Osoby, które zdecydowały się spędzić te wolne dni w mieście na pewno nie mogły narzekać na nudę.
Więcej

PSZOK w Lęborku. Marszałek przekaże ponad 850 tys. zł.

Wtorek, 2 maja 2017

Ponad 1 mln zł ma kosztować budowa na terenie Lęborka Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych tzw. PSZOK-u. Projekt ekologicznej inwestycji zlokalizowanej przy ul. Żeromskiego  otrzymał wysokie, 85 procentowe dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.
Więcej

NORDA z rekinami powitała sezon letni

Wtorek, 2 maja 2017

28 kwietnia br. konferencją prasową w AQUAPARKU REDA oficjalnie otwarto sezon turystyczny Metropolitalnego Forum Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów NORDA. Wśród 24 gmin, które przygotowały informacje o atrakcjach dla turystów znalazł się także Lębork.
Więcej

Ulica Generała Stanisława Maczka z nowym asfaltem

Wtorek, 2 maja 2017

Zakończyła się budowa ulicy Generała Stanisława Maczka. Na 146 metrowym odcinku od Gryfa Pomorskiego do Spółdzielczej położono asfaltową jezdnię wraz z krawężnikami. Wartą ponad 211 tys. zł. inwestycję wykonało konsorcjum firm Kruszywo i Bituminium z Lini.
 
Więcej

Symfoniczna Orkiestra Estardowa z Mińska zagrała w Lęborku

Poniedziałek, 1 maja 2017

 30 kwietnia w ramach V Festiwalu Kultury Białoruskiej na Pomorzu  w lęborskim Sanktuarium św. Jakuba odbył się koncert Orkiestry Estradowej z Mińska pod dyrygenturą Anatolija Kudzyna. Repertuar orkiestry jest niezwykle różnorodny, a w jego skład wchodzą nie tylko najpopularniejsze przeboje światowych kompozytorów, ale także tradycyjne pieśni białoruskie.

Więcej

29 kwietnia w Lęborku Puchar Polski Karate WKF

Piątek, 28 kwietnia 2017

Klub Karate Shotokan w Lęborku oraz Miasto Lębork zapraszają na zawody Pucharu Polski Karate WKF 2017. Start zawodów w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. P. Skargi 29 kwietnia 2017 o godz. 12. Szczegółowy program zawodów https://pucharpolski.karatecup.pl
Więcej

Klaja Cafee zwyciężyła w 10 edycji Amatorskiej Lidze Siatkówki w Lęborku

Piątek, 28 kwietnia 2017

Zakończone zostały rozgrywki 10 edycji Amatorskiej Ligi Siatkówki w Lęborku. Po 7 miesiącach od rozpoczęcia pierwszych meczy rozgrywki dobiegły końca. W 10 edycji wystartowało 10 zespołów, niestety w połowie rundy zasadniczej zespół Drywa Kowalstwo wycofał się z rozgrywek i w grze o zwycięstwo uczestniczyło 9 zespołów. Rozgrywki siatkarzy amatorów były rozgrywane pod patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka oraz przy współpracy z firmą Pawelczyk Development.

Więcej

Konsultacje społeczne dotyczące projektu Gminnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Lęborka

Piątek, 28 kwietnia 2017

W minioną środę 26.04.2017 r. w Sali Rajców Urzędu Miejskiego w Lębork odbyły się konsultacje społeczne dotyczące zapisów Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Lęborka.

Więcej

Nowy most połączy ulicę Weterynaryjną z Pilotów

Piątek, 28 kwietnia 2017

Ruszyła budowa mostu przez rzekę Łebę przy ul. Weterynaryjnej, Pilotów i Matejki. Pierwszym etapem tej dużej inwestycji było wybudowanie przepustu przez Kanał Saperski i przeniesienie sieci energetycznej. Obecnie trwają roboty ziemne przy wymianie gruntu. W zależności od rodzaju podłoża prace prowadzone są na głębokości od 0,5 do aż 3 metrów.
Więcej

Runowo zaprasza na jeździeckie zawody i Rodzinny Piknik

Piątek, 28 kwietnia 2017

Od 29 kwietnia do 1 maja 2017 na terenie Pałacu pod Bocianim Gniazdem w Runowie już po raz piąty zorganizowane zostaną Jeździeckie Mistrzostwa Kaszub. 1 maja to tradycyjny czas Pikniku Rodzinnego „Skarby Kaszub”. Organizatorzy przygotowali bezpłatny dojazd z Lęborka do Runowa na Piknik Rodzinny. Autobus podstawiony zostanie pod Dworcem PKP o godzinie 11.30, powrót ok. godz. 17.
Więcej

Święto Konstytucji 3 Maja

Czwartek, 27 kwietnia 2017

Oficjalne uroczystości w dniu 3 maja z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczną się o godz. 12.00 uroczystą mszą św. odpustową w kościele pw. NMP Królowej Polski.
Więcej

Lęborska Majówka

Czwartek, 27 kwietnia 2017

Tradycyjnie, w dniu 3 maja, w parku za Starostwem Powiatowym w Lęborku, odbędzie się festyn plenerowy „Lęborska Majówka 2017”. Festyn rozpocznie się o godz. 14.15.
Więcej

Sukcesy zawodników UKS Ekonomik-Maratończyk

Czwartek, 27 kwietnia 2017

Uczestnikiem niedawnego maratonu Orlen Warsaw Marathon był lęborski biegacz Piotr Pobłocki z UKS Ekonomik-Maratończyk, który może pochwalić się udziałem w licznych startach. Lęborczanin zajął bardzo wysokie, 5 miejsce w Mistrzostwach Polski rozegranych podczas V Orlen Warsaw Marathon .

Więcej

Bieg o Puchar Konstytucji 3 Maja

Czwartek, 27 kwietnia 2017

Już w najbliższą sobotę tj. 29 kwietnia 2017r. o godz.11:00 w lasku przy Stadionie Miejskim w Lęborku przy ul. Kusocińskiego 56 odbędą się Indywidualne Biegi Przełajowe o Puchar Konstytucji 3 Maja, zaliczane do cyklu Grand-Prix Lęborka sezonu 2016/2017.

Więcej

XV Otwarty Rajd Turystyczny Cyklistów “Jesteśmy w Unii”

Czwartek, 27 kwietnia 2017

Kolejna edycja rajdu dla uczczenia wejścia Polski do Unii Europejskiej odbędzie się 1 maja 2017. Rozpoczęcie rajdu - godz. 12.00, zakończenie godz.16.00.
Więcej

Przejdź do góry strony